Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zlatna lopta 2004  (Pročitano 1006 puta)
16. Dec 2004, 08:42:43
Prvi Burek brak
Krajnje beznadezan


Nikad bolje

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 14582
Zastava High
mob
Samsung S4
MILANO - Nagrada „Frans fudbala“, popularna „Zlatna lopta“ nije mogla doci u bolje ruke, nepodijeljeno je misljenje evropskih komentatora poslije objavljivanja da je Andrej Sevcenko dobio to laskavo priznanje.
Novinari iz 52 zemlje dali su Sevcenku 175 glasova, ispred favorizovanog i u 2004. trofejnog Portugalca Deka (139) i Brazilca Ronaldinja (133).
Godinama je najbolji decko ukrajinskog fudbala trasirao zlatnu stazu ka ovom priznanju. Ranijih sezona su ga mozda i nepravedno zaobilazili, ali poslije maestralnih igara u 2004. i 24 postignuta gola u italijanskoj ligi koja slovi za jednu od onih u kojima se igra najcvrsca odbrana, nije bilo drugog izbora.

“Kao djecak sam sanjao da cu postati veliki igrac i da cu jednog dana dobiti nagradu kao sto je ova. Moja poruka svoj djeci koja vole ovaj sport jeste da im se jednog dana moze ostvariti san, kao sto se danas ostvario moj - izjavio je Sevcenko.
Od 1956. godine od kada se dodjeljuje ova nagrada, napadac Milana je treci Ukrajinac koji ce „Loptu“ imati u svojim vitrinama.

“Gledao sam nekad kako Oleg Blohin i Igor Belanov primaju ovu nagradu. Oni su mi bili prvi uzori. Onda sam video sjajan tim Milana i Marka van Bastena koji me je silno inspirisao - rekao je Andrej.
Oglasio se i Blohin, selektor reprezentacije Ukrajine, radostan zbog vijesti iz Pariza:

“Najvaznije kod Sevcenka jeste to sto otkako je otisao iz Dinama nije prestao da napreduje. Svake sezone bivao je sve bolji i zato je ovo moralo da se dogodi.
Godine uspeha Sevcenka u ekipi sa „San Sira“ zapocele su u ljeto 1999. kada je kijevski Dinamo prihvatio ponudu Silvija Berluskonija.

“Trener Zakeroni je bio prvi od koga sam mnogo naucio i koji me je uputio u tajnu italijanskog fudbala. Mnogo mi je znacio na pocetku karijere u Kalcu. Cezare Maldini je veliki covjek, bilo je lijepo raditi s njim. Od Fatiha Terima sam upio neke nove stvari iako je bio kratko u Milanu, ali tek sa Karlom Ancelotijem postao sam pobjednik. On na igrace prenosi svoju smirenost, umije da vas saslusa i razumije jer je i on bio fudbaler - kaze Sevcenko.
Ukrajinac je peti fudbaler Milana koji je dobio „Zlatnu loptu“. Prije njega to su uspjeli DJani Rivera (1969), Rud Gulit (1987), Marko van Basten (1988, 1989, 1992) i Zorz Vea (1995). Predsjednik Milana Silvio Berluskoni odusevljen je izborom.


“Andrej nije sampion samo na terenu vec i van njega. On je primjer svima, svojim kolegama i navijacima Milana. Srecan sam zbog njegovog uspjeha - izjavio je Berluskoni.
Poznato je koliko je popularni Seva vezan za „roso-nere“. Upravo Berluskoni je pomogao da se uspjesno izvrsi operacija srca Andrejevog oca i to je bila ljudska komponenta veze predsjednika i igraca, na koju je Sevcenko uzvracao golovima i zahvalnoscu na terenu.

“Moje srce pripada samo Milanu. Ne mogu da zamislim bolji klub u kojem bih mogao da igram. Sve sto sam postigao, desilo se u Italiji, ali mislim da jos nisam pokazao sve sto mogu - uveren je Andrej.
Milan je i ove sezone na putu da osvoji trofeje. Sevcenko kaze da ce biti jos radovanja. U junu, na kraju sezone, a onda, krajem 2005. mozda ce stici jos koja „Zlatna lopta“...

IZVOR: Blic (15.12.2004. – 09:31)

(02. May 2007, 21:33:16)

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Dobitnik.jpg
(35.24 KB, 400x551)
IP sačuvana
social share


Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju !
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.201 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.