Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 08:50:37
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Život udvoje - neprijatelj braka?  (Pročitano 3478 puta)
10. Jan 2006, 15:10:14
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Život udvoje - neprijatelj braka?
Mnogi parovi godinama žive zajedno pre nego što odluče da ozvaniče vezu

Mnogi partneri, pre nego što stupe u bračnu zajednicu, prvo žive zajedno. Ovakva ideja deluje sasvim realno. Tako mogu da saznaju kakve sve navike ima voljena osoba, kakva je kad se ne radi o izlascima, na kojima se partneri uglavnom trude da se prikažu u povoljnom svetlu, nego u svakodnevnoj rutini, plus i kakva je u deljenju zajedničkog prostora, raspoređivanju obaveza oko zajedničkog doma i slično.

U principu, to i jeste veoma razuman postupak. Samo, nekada zajednički život može da bude i neprijatelj braka - pokazalo se da se čak pedeset odsto brakova u kojima su partneri prethodno živeli zajedno završi razvodom.

Ako mislite da je do razvoda došlo jer su partneri ranije dosadili jedno drugom - nije. Nema veze s tim. Vrlo je verovatno da bi se brakovi između tih partnera završili razvodom čak i da nisu prethodno živeli zajedno. Kako sad to?

Radi se o sledećem: kada dvoje žive zajedno, s vremenom dele sve više toga. Životi im postanu sve više isprepletani, kao što bi bili isprepletani i životi cimera koji duže vreme žive zajedno, čisto iz praktičnih razloga. Doduše, cimeri ne rade baš sve što rade i parovi, ali isprepletanost usled zajedničkog života jeste slična. Do braka dođe prosto zato što brak deluje kao logičan sledeći korak - partnerima iz više razloga postane praktičnije da budu venčani kad već toliko dugo žive zajedno.

Pritom se uopšte ne razmišlja o tome da li je osoba s kojom živite zaista pravi bračni partner za vas. Jednostavno, kad već živite zajedno, zašto i taj korak ne biste preduzeli? Pošto brak dođe po principu "baš bismo mogli, zgodnije bi nam bilo tako", retko se održi. Za uspešan brak ipak je potrebno više od toga da vam je baš zgodno da delite prezime.

Ovo ne znači da se, ukoliko živite zajedno, ne smete venčati. Samo, ako ste rešili da se venčate, razmislite zbog čega to činite - da li zato što vam je to u ovom trenutku baš zgodno ili zato što ste zaista s osobom s kojom želite da provedete ostatak života, u dobrim i lošim vremenima, u tuzi i veselju, dok vas smrt ne rastavi.

Izvor: Start
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
mob
Apple iPhone SE 2020
da sam ja ovako nesto rekla, bila bih razapeta na krst.. Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Bio sam mlad zelen, ponekad i zut

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 24688
Zastava Lausanne
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Motorola V3i
ne daj se zeko!

ali ovi cimeri.... Smile
IP sačuvana
social share



And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who would attempt to poison and destroy my brothers. And you will know my name is the Lord when I lay my vengeance upon thee.

Neke price koje kruze forumom ne moraju biti istinite. Mogu biti samo tracevi zlih jezika.

I'm gonna make him an offer he can't refuse.

Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 12613
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
ne znam samo sta je zgodnije u tome sto se isto prezivaju?
znam jedan par, zabavljali su se od pocetka srednje skole, pa ziveli zajedno, naravno, citav niz godina....
pa se onda vencali kad su imali po 50 godina oboje.
i nastavili da zive zajedno.
normalno.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Bio sam mlad zelen, ponekad i zut

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 24688
Zastava Lausanne
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Motorola V3i
ma znam i ja jedan par, ja im kum! Zabavljali se od 5 razreda osnovne! Uzeli se na trecoj godini fakulteta (nauchili kako se prave deca! Smile ) a stvar je u tome shto ona je njemu jedina a sa 99,99% sigurnosti kazem i da je on njoj!
IP sačuvana
social share



And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who would attempt to poison and destroy my brothers. And you will know my name is the Lord when I lay my vengeance upon thee.

Neke price koje kruze forumom ne moraju biti istinite. Mogu biti samo tracevi zlih jezika.

I'm gonna make him an offer he can't refuse.

Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Razlika izmedju zajednickog zivota i braka? Pa, rodi se dete.

Oni koji su pre braka ziveli zajedno su emancipovani, a emancipovani se lakse odlucuju i za razvod. Bolje i dobar razvod nego los brak.
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ja sam definitivno za zajednicki zivot prije papira...
Mozete na vrijeme da se pokupite i odete bez velikih scena i gnjavaze...
Uostalom,koja je razlika?Osim sto je ovako mnogo jeftinije.Zahtjev za razvod je prilicno skup,a da ne govorim o ostalim stvarima.Bez smisla,kao da parce papira moze bilo sta da garantuje.Kazem samo da je lakse iz tehnickih razloga bez njega...
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


niente paura

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 7714
Zastava Neptun
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.0
mob
Samsung Galaxy Ace Fleur
Ukoliko dvoje zive zajedno a nisu vencani moze da se desi da se razidju i zbog neke gluposti, sto se teze desava kad su u braku.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

the best pussy

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke 16
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Philips muzejski
a ja necu se udam uopste!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
LG 4X HD
@shila
Citat
the best pussy

 Smile Smile Smile Smile Smile Smile

znam neke koji su se vencali samo da bi dobili poklone i kintu na svadbi
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 08:50:37
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.1 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.