Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 14:44:11
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zivot u dijaspori ili dijaspora i Mi...  (Pročitano 6676 puta)
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
androidNepoznat
Browser
Opera 11.10
mob
Samsung 111111
Ti si brate pre-emotivan .. majke mi.
Ti sve shvatas nekako pretuzno.
Odlazak u inostranstvo uopste nije emotivna stvar..Mozda je teska,jezik ovo ono..ali ne vidim nista umetnicki tuzno u tome.
I ne lupaj da ti je tesko kad vodis poprilicno lagan zivot.Imas da jedes imas da pijes,imas slobodu da ides gde hoces kad hoces,s kim hoces.Zivis poprilicno sigurno,nisi zivotno ugrozen.
A ti sve nekako gledas kroz neke emocije,koje su izvini ali prilicno plitke.
Jel ti tesko tamo jer ne mozes da vidis drustvo ?
Jer ne vidjas roditelje i rodbinu ?
Ti brate vec imas dovoljno godina pa si skinut sa majcine sise i oceve zastite.
Ti si taj koji bi trebao da zastitis i vaspitas nekog .. a ne da razmisljas o tome dal je tesko tebi.
Ako ti nedostaju tvoji sugradjani,uvek si slobodan da ih obidjes.
I da pricas o platama i satnicima.
Shvati decko ti zivis u kapitalistickom dobu,gde sve ima svoju cenu.Tvoj rad kosta manje ili vise.I ako nemas pare radi sta moras,prolazi sito i reseto.
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 14.0.1
mob
LG Nexus 5
@Lapsuse

Par pitanja.
1. Obzirom da ti nije bilo tesko da kazes kolika ti je plata, moze li se znati sta je konkretno tvoj posao? Ono bas, bas naziv radnog mesta i kraci opis posla, samo da nije: "valjam neku robu".
2. Da li ti je poznato da i ovde zanatlije mlate vecu lovu od pojedinih "menadjera"? 50 eura minimalna dnevnica za prosecnog majstora.
3. Da li poznajes ljude iz bivse juge koje rade neke odgovornije poslove, jer meni bebisiterovanje, voznja kamiona/autobusa, servisiranje espreso aparata uopste ne budi zelju da idem bilo gde, a sticem utisak da se ovde mnogo bolje zivi sa hiljadu eura, nego tamo sa dve?

@maradicu
Sta je konkretno tvoj posao u Njemackoj? Mozda si negde napomenuo, ali me mrzi da trazim tvojih 26,2 smisljena posta. Smile




IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Kada bi samo ljubit znala...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2387
Zastava Italy
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 20.0.1132.57
@Jasi ....mislim da smo svi vise manje emotivni pogotovo kada pisemo o sebi.Pokusao sam uobliciti uvod u temu tako da izgleda vrlo prosto sa svim manama i vrlinama inostranstva.Kao u vecini slucajeva pisao sam upravo o sebi,jer tako najbolje i najtacnije mogu prezentovati kakav-takav zivot u dijaspori.Pokusao sam izbjeci sve ono sto bi iritiralo ljude koji citaju takav tekst,te krenuo od crnila i muke sa kojom se vecina odmah po dolasku u inostranstvo susrece.Opet sa druge strane morao sam navesti i prednosti koje nakon odredjenog vremena nudi zivot u dijaspori.
Brate,jedino ovdje na forumu emocije prorade.Jer jednostavno ostanem zapanjen nad pojedinim komentarima i ne bih to pripisao plitkoscu nego prije pomracenju ljudskog uma.Nakon ove spoznaje preostaju samo dvije opcije,prepustiti se emocijama i pokusati koliko-toliko objasniti nesto sto je ocigledno.Ili jednostavno otici i zivjeti svoj zivot.
Kompletan tekst je bio namjenjen ljudima koji zele doci u inostranstvo ,tek radi malo bolje spoznaje cijene rada,zivota itd..A ne onim koji su zadovoljni time sto imaju,pa bili oni vani ili na rodnoj grudi.
Zasto ljude toliko iritira rijec inostranstvo?
Zasto ljudi ne promijene nesto u svom zivotu ako vide da ono BoLJe je strasno daleko?

@Crowz...vec u uvodu sam se ogradio od prvog pitanja,ali vjerujem kako ce moj odgovor razjasniti more nedoumica,pojedinih emotivnih nastupa sa moje strane,prepiski gdje sam se drzao onoga sto znam,zato cu i odgovoriti na ovo pitanje.Vec oko 3 godine imam svoj vlastiti posao tj. piceriju.

Sto se tice drugog pitanja znam samo jedno.Ako je covjek snalazljiv i ispred kucnih vrata moze napraviti bogatstvo.Tako i zanatlije na balkanu mogu profitirati ekstra ako se istim pruzi prilika.Medjutim,problem je sto se svima ne nudi posao ili sa velikim zakasnjenjem.Mislim da je tu sustinska razlika nekoga ko radi vani u odnosu na nekoga ko je na rodnoj grudi.Ovaj vani ako zeli raditi vrlo brzo pronadje posao u par dana,dok kod nas na balkanu to ide malo teze.

Trece pitanje...mene licno iz Sarajeva nisu otjerali novci,niti tezak zivot.Bio sam umoran kao i sada od novopecenih sarajlija.Vazda nista sigurno nije.Vazda ista prica ko koga treba da mrzi i ko koga da voli.Prema tome,ako govorimo samo o novcu i zaradi,mislim da mnogo bolje covjek na balkanu zivi sa hiljadu eura u odnosu na nekog vani sa dvije.
Poznajem dosta ljudi koji rade u svojoj struci u bolnicama.Takodje par ljudi koji veoma dobro poznaju kompjuter pa profitiraju ekstra (podizanje sistema 80 eura).Znam neko ce reci maciji kasalj je podizanje sistema kao sto jeste,ali takva je cijena pa sad na konto toga se moze predpostaviti i mjesecna zarada.U biti sve je stvar koliko covjek zeli nauciti jezik te strane drzave,sto vise zna to vise ima.
IP sačuvana
social share
"Zasto trazis harizmu u sebi punjena ptico,mogucnost prosvjecenosti u razvratu...miris zemlje,koncentricni krugovi gluposti,ne znanja...ona dalje ne razumiju, izgleda mi da je mrtva straza...
Rekoh sebi moj Boze koliko demagogije...koliko pokradenih misli iza kojih ne stoji nista osim mrznje,sujete,vlasti, i koliko pokvarenosti treba da se izlije pred nase noge, i kakve zone prepoznavanja dovedu nas do istine prevare...
Jer rijeka nije bila rijeka u samom pocetku,i nije nuzno da ne bude ponornica do kraja...
Sta se dogadja kad' mrtvi fazani lete,kad' mrtvi fazani lete al' nijedan ne pada..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 14:44:11
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.