Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 01:33:11
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Život poslije života  (Pročitano 9429 puta)
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 10108
Zastava Beograd
Au momci kako vedar pogled na zivot... Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Лонг лив ћирилица!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 6247
Zastava
mob
Nokia Lumia 1020
Pa nije mi to ništa poražavajuće, jednostavno...logično Smile
IP sačuvana
social share
Молим паметније да више не попуштају.
Стање је веома критично.
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


bastra od boga data!

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 529
Apsolutno nistavilo zato sto postojimo dok je u nama energija. Zato nemojte a se zavaravate, zivite svaki minut.
IP sačuvana
social share
Bastra od Boga data!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
mob
Nokia Luvmya 520
Po meni posle smrti nema nicega. Jedno veliko prazno nista. Nema pakla, nema raja, nema novog radjanja, nema nista. Vasa svest jednostavno nestaje sa truljenjem vaseg mozga (ili kremiranjem) i sve sto ste vi bili, osetili, zapamtili nestaje zauvek.
Apsolutna istina Cvija  Smile
Da bi se ta istina razumela, potrebno je sagledati sve cinjenice. Potreban je bio samo delic sekunde da bas mi dibijemo zivot. To znaci da taj momenat i ko su nasi roditelji, je
kreirao tacno ono sto nas Duh zna da jesmo. To je apsolutno nemoguce " Ponoviti ".
Kada bi se jedna osoba klonirala,( proces za koji je potrebna ziva celija ) rezultat bi bila
fizicki identicna osoba, ali potpuno razlicit Duh. Svaki novi zivot je nova DNA struktura, jedinstvena kombinacija. I onda kada se jos dodaju dobro znane karakteristike Duha,
po polozaju planeta u momentu naseg rodjenja, cine proces Vaskrsenja nemogucim.
Zbog verovanja, danas postoji vise od 10000 "Hriscanskih" Religija, i sve ( vise - manje )
ubedjuju " svoje clanove " da veruju u fizicko vaskrsenje svih osoba koje su ikad
dotakle Sveto pismo.
Koje je navedeno kao metafora za prelazak iz nase " spiritualne " smrti u vecan Zivot .
( Koji ustvari tada prestaje da bude Zivot i postaje beskonacno postojanje.)
Cak i sam Bog, danas nije vise Isus Hrist, nego potpuno druga Osoba sa Potpuno identicnim Duhom, koji se naziva Svetim.
Kada su ga apostoli pitali da im objasni sta ce se desavati kad On bude dosao ponovo,
On nije rekao, Ja , Isus cu se vratiti, nego je dva puta rekao " Sin Coveka ".
To mozete procitati u Luka 21, celo poglavlje se zove " Isus prorice Buducnost "
Zato je ta " Sveta Koma "( trajala dva dana, i on je " Vaskrsnuo " treci dan ) , samo metafora o njegovom " Povratku " posle Dve hiljade godina ( posto je, da bi se figurativno
opisao Bog, receno da je njegov Dan - Hiljadu nasih godina )  Smile

Tako da, dok god se neko od " Religioznih Drugova " ne vrati iz Groba, ovo je Istina.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
Da bi se moglo o ovom3e diskutovati, potrebno je razmisliti o tome sta je "zivot" u pitanju na pocetku ove diskusije.

Ili, na primer, postoji li zivot PRE zivota?

Zivite li vi pre rodjenja?

Zivite li dok ste samo jedan od miliona spermatozoida u mudnoj kesi vaseg oca, ili jedno od hiljada jajasaca u telu svoje majke?

Broj jajasca je konacan i devojcica ih dobija rodjenjem (vise hiljada puta vise nego sto ijedna zena moze da rodi) pa sazrevaju -- po 1-4 mesecno, ali spermatozoidi se stvaraju i razgradjuju svake 3 nedelje.

Ako zivot nastaje tek spajanjem ta dva, da li je to za vas u trenutku kad spermatozoid prodre kroz opnu jajne celije?

Postoji jedan kratak period izmedju tog trenutka i momenta kad se opna zatvori za druge spermatozoide, ali nekad ne i dovoljno brzo, pa jos jedan spermatozoid moze da prodre sto ili stvara mesavinu gena koji su poreklom od oca, jer svaki spermatozoid nosi polovinu gena, ali ne identicnu polovinu, mada oni koji nastanu u isto vreme, i dakle mogu da se krecu jednakom brzinom, obicno imaju iste gene, ili -- vrlo retko -- omogucuje blizance koji ne lice jedan na drugog, iako je to cesce od 2 jajasca + 2 spermatozoida.

Da li za vas zivot nastaje u to vreme? Znaci li da jajasce i spermatozoid od kojih ste nastali nisu "ziveli" dok se nisu spojili? Da su bili mrtva tvar?

Ili su jajasca (i mitohondrijska DNK koju sva deca nasledjuju od majke, ali samo devojcice prenose) sa vama tj. "ziva" od "pocetka sveta"?

Za spermatozoide smo rekli da se "radjaju" i "umiru" -- stvaraju i razgradjuju -- mnogo puta u toku zivota muskarca, ali i oni prenose -- samo sa oceva na sinove -- nepromenjene gene verovatno iz vremena ameba, a u svakom slucaju iz vremena kad su sve zivotinje na zemlji bile pra-pra-pra- morski krastavci.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1717
A ja nekako mislim da zivot posmatramo suvise linearno i jednosmerno.
Iako svako od nas moze u mislima da 'ode' u proslost ili u svojoj masti da 'kreira' 'sta-bi-bilo-kad-bi-bilo' - i dalje zivot posmatramo samo linarno. A razlog je logican - ovo nase telo jeste 'od juce do sutra' i nikako drugacije.
I nikako drugacije?
Zao mi je sto nije zapisano sta je govorio Lazar posto ga je Gospod Hrist vaskrsao. Posle 4 dana.
Voleo bih da procitam reci Jairove kceri o tome sta je dete dozivelo sa 'one strane'.
Odmah posto je Gospod ispustio dusu, evo sta je organizovao za druge, Po sv. Mateji 27:52 i 53.
"И гробови се отворише, и усташе многа тела светих који су помрли;
И изашавши из гробова, по васкрсењу Његовом, уђоше у свети град и показаше се многима."
Citao sam sta su ovi sveti govorili o tome kako je Hrist Isus reagovao kad je dosao kod njih, a video sam i ikonu 'zapisanu' na tu temu.
I sta? Da li se ja zbog pouzadanja u Gospodnju Moc i Milost ne brinem u ovom segmentu vecnosti i vecnog zivota? Kamo lepe srece! Ali znam da - za razliku od Njega, Koji je isti juce, danas i doveka - mi ljudi se menjamo, pa ili na bolje, ili na gore! To znam. I nadam se da ce On da me promeni, jer ono sto bih ja mogao na sebi da promenim je u domenu brijanja i tusiranja, tj. 'sminkanja'.
I kao neki zakljucak: ako zelimo da 'provalimo' sta je 'posle zivota', najbolje je da pitamo (tj. procitamo) one koji su bili i vratili se.
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
mob
Nokia Luvmya 520

Ili, na primer, postoji li zivot PRE zivota?

Zivite li vi pre rodjenja?

Postojanje je donelo zivot. Kako ?  to niko nikad nece znati, niti treba da zna.
Istina je da si ti kreiran pre nego sto je tvoj pradeda bio kreiran, ti si postojao, pre nego sto si se desio kao spermatozoid, u krvi tvojih Predaka.
Mi smo svi Crnci, samo sto su mnogi vremenom pobeleli. Krv nije voda.
Rodjenje predstavlja produzenje i opstanak vrste, u Ocima Prirode ( Boga ) boja koze, kose i ociju nema apsolutno nikakvu ulogu.
Bog sam kaze da Krv i Meso ne postize apsolutno nista, nego Duh.
Da ti nisi postojao pre tvog " rodjenja ", ne bi ni danas postojao.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
mob
Nokia Luvmya 520
A ja nekako mislim da zivot posmatramo suvise linearno i jednosmerno.
Iako svako od nas moze u mislima da 'ode' u proslost ili u svojoj masti da 'kreira' 'sta-bi-bilo-kad-bi-bilo' - i dalje zivot posmatramo samo linarno. A razlog je logican - ovo nase telo jeste 'od juce do sutra' i nikako drugacije.
I nikako drugacije?
Zao mi je sto nije zapisano sta je govorio Lazar posto ga je Gospod Hrist vaskrsao. Posle 4 dana.
Voleo bih da procitam reci Jairove kceri o tome sta je dete dozivelo sa 'one strane'.
Odmah posto je Gospod ispustio dusu, evo sta je organizovao za druge, Po sv. Mateji 27:52 i 53.
"И гробови се отворише, и усташе многа тела светих који су помрли;
И изашавши из гробова, по васкрсењу Његовом, уђоше у свети град и показаше се многима."
Citao sam sta su ovi sveti govorili o tome kako je Hrist Isus reagovao kad je dosao kod njih, a video sam i ikonu 'zapisanu' na tu temu.
I sta? Da li se ja zbog pouzadanja u Gospodnju Moc i Milost ne brinem u ovom segmentu vecnosti i vecnog zivota? Kamo lepe srece! Ali znam da - za razliku od Njega, Koji je isti juce, danas i doveka - mi ljudi se menjamo, pa ili na bolje, ili na gore! To znam. I nadam se da ce On da me promeni, jer ono sto bih ja mogao na sebi da promenim je u domenu brijanja i tusiranja, tj. 'sminkanja'.
I kao neki zakljucak: ako zelimo da 'provalimo' sta je 'posle zivota', najbolje je da pitamo (tj. procitamo) one koji su bili i vratili se.
Mateja 27:52,53 je Nadahnuta Matejina izjava o Finalnom ispunjenju Prorocanstvu o Isusu,
koji je Prorocanstvo. Izlazak "svetih" iz grobova je parabola o Jevrejskim svetim Prorocima i
Kraljevima ( Posto je Isus iz Familije kralja Davida ). Znaci tog momenta kada je on "umro"
on je bio obistinjen i ozvanicen kao sto je Isaiah prorekao.
Pokusaj da shvatis da je Isus samo ( ako mi dozvolis da koristim termin iz Formule 1 )
" finalni Pit-Stop " u trci koja se zove " Zivot Grand Prix " , On je to novo Gorivo i sveze
Gume, koji ce da sa pouzdanjem "hvata krivine" i dotera te do kraja Zivota, i pretvori te u Pobednika, koji ce prestati da Zivi i poceti da Postoji.
Mi se bas kao i On ne menjamo, mi samo ne znamo ko smo, i svako novo otkrovenje,
nazivamo " Promenom "
Ti kad si bio deckic sa Glavom punom kose, nisi znao da ces je izgubiti, cinjenica je i dalje da ti je to bilo nasledno, samim tim - neizbezno, znaci, nisi se ti promenio, nego si jednostavno dosao do momenta celavosti, ti si i dalje ti.  Smile
Krv i Meso, ljudsko, je stvoreno da traje Vecno, i trajace, posto je Bog - Covek .
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)

Ili, na primer, postoji li zivot PRE zivota?

Zivite li vi pre rodjenja?

... Istina je da si ti kreiran pre nego sto je tvoj pradeda bio kreiran, ti si postojao, pre nego sto si se desio kao spermatozoid, u krvi tvojih Predaka.
...
Da ti nisi postojao pre tvog " rodjenja ", ne bi ni danas postojao.

Ne. Tako ne.

Ovo je vec bezobrazluk. Nisam te pitao o meni.

Pitao sam da li si ti postojao pre svog rodjenja i to je jedino sto imas prava da odgovoris: o sebi samome.

Nemas prava ni da pomislis da se usudis da mi kazes ko JA jesam, ili sta je sa mnom bilo.

To je nesto o cemu ti nemas pojma, ne mozes da imas pojma i nemas prava da popujes.

tvoja monoteisticka ubedjenja su tvoja licna, ona nisu nikakve apsaolutne istine, i krajnja je drskost da se tako serviraju -- a narocito da se nekom drugom objasnjava kakav je taj neko drugi.

Pricaj o sebi. To je jedino sto, pa i to samo eventualno, mozes da znas.

Dokle vise to treba da objasnjavam na ovom sajtu???? 

Zar je moguce da vas je toliko mnogo retardiranih??
« Poslednja izmena: 02. Okt 2005, 21:52:25 od SerbianFighter »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1717
Mateja 27:52,53 je Nadahnuta Matejina izjava o Finalnom ispunjenju Prorocanstvu o Isusu,
koji je Prorocanstvo. Izlazak "svetih" iz grobova je parabola o Jevrejskim svetim Prorocima i
Kraljevima ( Posto je Isus iz Familije kralja Davida ). Znaci tog momenta kada je on "umro"
on je bio obistinjen i ozvanicen kao sto je Isaiah prorekao.
Pokusaj da shvatis da je Isus samo ( ako mi dozvolis da koristim termin iz Formule 1 )
" finalni Pit-Stop " u trci koja se zove " Zivot Grand Prix " , On je to novo Gorivo i sveze
Gume, koji ce da sa pouzdanjem "hvata krivine" i dotera te do kraja Zivota, i pretvori te u Pobednika, koji ce prestati da Zivi i poceti da Postoji.
Mi se bas kao i On ne menjamo, mi samo ne znamo ko smo, i svako novo otkrovenje,
nazivamo " Promenom "
Ti kad si bio deckic sa Glavom punom kose, nisi znao da ces je izgubiti, cinjenica je i dalje da ti je to bilo nasledno, samim tim - neizbezno, znaci, nisi se ti promenio, nego si jednostavno dosao do momenta celavosti, ti si i dalje ti. Smile
Krv i Meso, ljudsko, je stvoreno da traje Vecno, i trajace, posto je Bog - Covek .
Totalno, ali TOTALNO si dobro upotrebio F 1 terminologiju!
Cak i moje ' lobanjsko rasdlakljivanje' tj. celavljenje ti stoji na pravom mestu i, cak i da nisam izgubio komplekse koji me napadahu na pocetku, ne bih ti imao sta prebaciti. Ja sam bio ja oduvek i zauvek.
Ali se nikako ne slazem sa tobom RE: Mi se bas kao i On ne menjamo, mi samo ne znamo ko smo, i svako novo otkrovenje, nazivamo " Promenom "
Negde u Svetom Pismu Novog Zaveta stoji da je Hristos 'Isti juce, danas i doveka' (ne zameri sto ne znam napamet recenice ili brojeve S. Pisma). I opet negde pise "Molite se Bogu bez prestanka", i "Radujte se, opet vam velim radujte se", ili cak i "Budite savrseni jer je Savrsen Otac vas Nebeski". Mogao bih jos da nabrajam ali necu da vredjam tvoj intelekt. Ono sto hocu - to je da je promena (pa na bolje ili na gore) nesto sto je neumitno za nas i da je promena deo 'P.P.P.' - Primeti (sta ti valja menjati), Priznaj (da je to TVOJ 'domaci' i deo tebe a ne .... nasledja, okoline...) i Pomoli se da te Bog promeni po principu "Kucajte i otvorice vam se (fizicki aspekt menjanja), trazite i naci cete (intelektualni), molite i dace vam se" (Bog! On je Taj Koji menja na bolje).
A sto se tice zivota posle zivota, ponavljam da nam tu valja pitati one koji su 'tamo' bili i vratili se, po milosti Bozijoj.
Iskreno se nadam da ti nisi imao to iskustvo. Ja nisam.
I opet, dobro si rekao da je telo stvoreno da traaaaaajeeeee i dobra to bese Bozija ideja. Kol'ko vidim ovaj (moj, tvoj, nas, bre) greh je izdegenerisao ... ma, SVE! 
I zato je Dobri Bog 'morao' da se na kratko (na 33 god.) otelotvori da nas opere od nase 'stroke' (to Ga je 'kostalo' glave) i da opet vaskrsne (suvise je On JAK igrac cak i za smrt); i zbog toga nam je ostavio Sebe u Duhu da nam pomogne da (ako hocemo i sa Njim se i potrudimo) krenemo putem transformacije.
E da mi je da stignem, da se odmorim!
PS. Verovatno je TRALALA u pravu da bi ti trebao da pises o sebi, ne i o meni, ali da ti priznam - nije mi smetalo sta si napisao.
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 01:33:11
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.067 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.