Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 06:27:52
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: život posle smrti voljenog bića  (Pročitano 1322 puta)
07. Avg 2008, 01:21:58
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mama mi je umrla pre 3 meseca, od galopirajućeg kancera.  Ne mogu da dovedem svoj život u red, stalno sam ljuta , besna , plačem i postavljam sebi milion pitanja da li je mogla da živi , da li smo mogli da je spasemo ,da li. . . Da li mogu nekako da pomognem sebi jer počinjem da ludim i hvata me panika. . .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 
To što si ljuta je jedna od faza nemirenja sa situacijom. Veliki gubitak u životu, a majka je jedna od najznačajnijih osoba, mora da nas pogodi. Posebno ako si mlada, ako nisi bila psihički spremna.

Pričaj malo više o tome šta osećaš.

Moja majka je umrla od raka, još neki drugi dragi ljudi takođe. I reći ću ti teško je shvatiti da nema pomoći. A očigledno da pomoći nije bilo. Jenu stvar ću ti reći iz iskustva. Ti nisi kriva, nisu krivi ni drigi ljudi. To je bolest kriva.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Nokia 
i možda u budućnost već će biti spasa protiv tog bolesti
« Poslednja izmena: 07. Avg 2008, 01:57:00 od onodys »
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 983
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Mogu samo da ti kazem da te potpuno razumem...
Normalno je shto se tako osecash i ljutnja i bes i suze ....sve su to normalne reakcije,nachin da se izborish sa tugom koju osecash...
...verovatno ti to sada ne znachi mnogo,ali tuga ce vremenom jenjavati,biti sve manja.....i pretvoriti se u secanje na lepe zajednichke trenutke koje ste imale...
Mozda bi  pomoglo da razgoarash sa nekim od rodjaka,bliskih prijatelja.....moj savet ti je ...izlazi,vidjaj se sa ljudima....nemoj se zatvarati u chetiri zida...
...svaka tuga je manja kada je podelish sa nekim....zelim ti da shto pre pronadjesh snagu u sebi i nastavish dalje....glavicu gore i samo pametno i hrabro kroz zivot,a vreme ce uciniti da se rane zaleche...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
mob
LG 4X HD
Moja majka je umrla proshle godine posle 18 godina zivota kao teshki invalid,bila je nepokretna.Slichna pitanja kao tvoja su i mene muchila.
Na kraju morash da izracionalizujesh to i da prihvatish,zivot mora ici dalje.
Tvoj zivot je pred tobom,okreni se njemu.Ljudi zive,ljudi umiru, as simple as that.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Nokia 
tugovanje je rad na sebe, nije moguće to kognitivno uraditi osim...al sve više uradiš svesno iz toga to puno pomaže. Za decama je zato toliko teško baš, jer nisu zreli po kognitivne šemima.
Mislim to puno pomaže ako nisi sam, i čitaš nešto o tugovanju...psihodinamički škole puno su o tome pisali. Empatija od stranu odrasli pored tebe je najvažnije za tebe. Al to ili postoji ili ne, sad se vidi ko te voli. I nemoj verovati onima koji plače i jako su tužni zbog tebe,  to je najtežiji da odvojiš histeriju od stvarne emocije. Histerija u drugima nije zbog empatiju, to je nasuprot sa tom.
Tugovanje boli, i uvek će i boleti, samo doćiće takve stvari u tvoju životu koji su bitnije od sadašnje bola, i potisnućeš. Može se tako kazati ako sad boli jako to je dobar znak. Imaćeš i ti dete tvoje kada ćeš biti odrastao i svatićeš da samo najbolje ćeš želeti za njih.
Tako te pomislim da takav si Smile
« Poslednja izmena: 10. Avg 2008, 14:02:24 od onodys »
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


bolje imati tri čiste nego četiri svoje biste

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 717
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
mob
SonyEricsson k310i
Ne daj se,samo hrabro.Znam,majka je nešto izuzetno.Moja sestra je umrla mlada, i imala sam slična osećanja,mislila da će se desiti čudo...Ali,od sveg srca ti kažem,nemoj da se predaš razmišljanjima o tome da li je moglo biti drukčije.Time nećeš,nažalost,izmeniti ono što je bilo,a samo ćeš se osećati sve lošije.Takva razmišljanja samo vuku sve dublje i dublje.Nemoj da se začauriš u bol,mada znam kolko ti to sad besmisleno zvuči...Pokušaj da što više uroniš u život,u obaveze,budi među ljudima...Među ljudima koji te vole.Ali i u sebi nađi snage,nešto...Pokušaj da se nečemu posvetiš,nečem realnom,da ti makar malo odvrati misli od bola i tuge.Tuga je sad najnormalnije osećanje,i bol,to znači da si čovek,nije to ništa bolesno.Sigurno ima nešto što si volela da radiš,ne znam,teretana,crtanje,šetnja,izlasci,film,slaganje pasijansa,hiljadu drugih stvari..Probaj da radiš nešto od toga što voliš.Samo nemoj previše da razmišljaš,to je najgore.Samo napred,ne predaj se. Smile
IP sačuvana
social share
ne možeš reći ništa toliko besmisleno a da to već nije rekao neki filozof.(lat.izr.)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 06:27:52
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.071 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.