Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 02:40:57
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Žirafa stigla u Jagodinu!  (Pročitano 3020 puta)
25. Mar 2010, 13:05:04
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone SE 2020
(VIDEO) Žirafa stigla u Jagodinu!

Dragan Marković i Mlađan Dinkić predstavili Jagodincima žirafu Jovanču, koju je, kako tvrde, platio Palmin prijatelj Mile Burežinović, vlasnik firme "MB gas"


Šestomesečna žirafa, koja je i pre nego što je došla na svet bila uslov za formiranje Vlade Srbije, konačno je juče protrčala jagodinskim zoološkim vrtom. Žirafu, koja je stigla iz San Antonija, okupljenim Jagodincima, među kojima je bilo i oko 3.000 dece, predstavio je gradonačelnik Dragan Marković Palma. Ceremoniji su prisustvovali i ministar ekonomije Mlađan Dinkić, direktor beogradskog zoo-vrta Vuk Bojović i brojni lokalni funkcioneri.

- Danas stavljam tačku na žirafu o kojoj se mesecima pisalo. Nju nije platila Vlada, već moj prijatelj Mile, vlasnik "MB gasa", a koštala je sa sve prevozom 45.000 evra. Meni je još prva vlada Vojislava Koštunice odobrila 25 miliona evra za razvoj turizma, ali potom ih ponovo odobrila i Vlada Mirka Cvetkovića. Od tih para, 19 miliona nam je uplaćeno i oni će biti iskorišćeni za razvoj turizma, a pre svega zoološkog vrta - poručio je Palma preko razglasa, sa kog je pre toga odjekivala glasna muzika.
 

Ministar Dinkić je kazao da je žirafa stigla zbog dece.

- Dolazak žirafe u Jagodinu je dobar primer decentralizacije Srbije. Kada deca iz Beograda mogu da vide žirafu, kada mogu i u Subotici da imaju svoj zoo-vrt, pa imaju pravo i deca iz centralne Srbije na sve ovo - kazao je Dinkić.

Nije Putin, nije Merlin

Palma je, inače, ceo dan bio vidno radostan, iako je u razgovoru za Press tvrdio da mu je to samo još jedan ispunjeni poslovni zadatak. Iako smo saznali da je žirafa stigla još u nedelju i da je putovala skoro 30 časova u specijalnom klimatizovanom boksu sa ličnim pratiocem, Palma tvrdi da je stigla juče u 10 časova.

- Žirafa je stigla jutros oko 10. Ma, šta me pitate da li mi je srce na mestu što je žirafa u vrtu, pa nije došao Putin. Otkud znam kako je putovala, sa tri prevoza valjda. Pa, nije ona Merlin Monro, pa da pratimo svaki detalj puta. Ovo je meni posao, kao i svaki drugi, samo vi novinari pravite famu - rekao je Palma.

Na našu molbu da nam da neki dokaz da je žirafa ušla u Srbiju u sredu 24. marta, a ne u nedelju, on je kazao:

- Evo vam fiskalni račun za burek i jogurt koje je jutros doručkovala.

Dokument o donaciji preduzeća "MB gas", u kome se navodi da Mile Burežinović donira 4,4 miliona dinara jagodinskom zoo-vrtu, Palma je, međutim, imao spremljen. Na našu opasku da se sumnja da je pare za žirafu Palma sam sebi poklonio, a onda našao "darodavca" za pokriće, on je rekao:

- Bravo. Evo vam ugovor. Moj prijatelj Mile je video kako me razvlače po novinama i sam se javio. I nemojte da se čudite. Pa, donatori ovog raja ovde su i "Knjaz Miloš" i "Frikom".

A šta je danas?

Konačno, upitan da li je baš na ovaj dan morao da pravi spektakl sa muzikom i žirafom, Palma je odgovorio pitanjem:

- A šta je danas?

Na podsećanje da je Dan sećanja kada se obeležava godišnjica početka NATO agresije na Srbiju 1999, Marković je rekao:
 

- Meni niko ne može da zameri 24. mart. TV Palma plus je jedini medij u centralnoj Srbiji koji je radio i za vreme bombardovanja, kada smo sve vreme bili u službi građana. A zna se i naše političko opredeljenje o NATO agresiji i Haškom tribunalu, kao i šta sam ja radio 1999 - rekao je Palma.

Ministar Dinkić je odbio da odgovori na pitanje da li je primereno da se tačno u podne, kada su Srbijom odjekivale sirene u znak sećanja na bombardovanje, on i Palma uz muziku bave žirafom.



Sumnjivo ime Jovanča


Žirafa je dobila ime Jovanča! Kumovi su bili novinari koji su ubacivali ceduljice sa predlogom svoje redakcije u kutiju. Iako je bilo planirano izvlačenje, organizatori su samo pročitali da je nekoliko redakcija predložilo ime Jovanče ili Jovanča i da je taj predlog pobedio. Međutim, izvlačenje je izbegnuto jer je među predlozima bilo imena poput Mlađan, Betoven, Svetomir (predlog Pressa), Nebojša...
Palma je odbacio i sumnju da je krštenje bilo lažirano:
- Demokratija je pobedila, pa ne bih se ljutio i da je Betoven - kazao je Palma. Na naše dobacivanje da će mu se možda naljutiti koalicioni partner Jovan Krkobabić, ako posumnja da je žirafa dobila ime po njemu, a ne po Jovanči Miciću, Palma je odgovorio:
- Ma, niko u Srbiji i ne zna kako je Krki ime.


Video:
http://www.pressonline.rs/sr/vesti/vesti_dana/story/108010/(VIDEO)+Žirafa+stigla+u+Jagodinu!.html
D. Isailović

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 3660
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
 Smile Smile Smile  Palma za predsednika  Smile  Smile
IP sačuvana
social share


http://forum.burek.com/grupa-smak-t514261.20.html
http://forum.burek.com/mangulica-t503738.80.html

Jedan jedini Ronaldo, jedna jedina neponovljiva karijera, igrac koji  je uvek odusevljavao, covek koji je vecito bio uporan ali stavio je tacku na nesto fenomenalno. Neka mu je sa srecom u penziji. =D>
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21103
Zastava Ту негде...
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
 Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 29198
Zastava Niš
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia Lumia 930
 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
mob
Nokia 6300
Жирафу на грб Јагодине Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


☐ worth ☑ not worth

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 23430
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Safari 5.0.356.2
mob
Tel.Me Your.Number
Jovaančooo Smile



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Safari 5.0.342.8
mob
Apple iPhone SE 2020
Ajd da krenemo i izbrojimo koliko rupa po putevima ima u Jagodini, a koliki u Bgd, Novom Sadu, Kragujevcu, Cacku, etc...

Mislim da bi se mnogi posramili...

Inace... zirafa koja trci... divan prizor...  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 3660
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Жирафу на грб Јагодине Smile
  Smile Smile Smile   Smile Smile  LoooL
IP sačuvana
social share


http://forum.burek.com/grupa-smak-t514261.20.html
http://forum.burek.com/mangulica-t503738.80.html

Jedan jedini Ronaldo, jedna jedina neponovljiva karijera, igrac koji  je uvek odusevljavao, covek koji je vecito bio uporan ali stavio je tacku na nesto fenomenalno. Neka mu je sa srecom u penziji. =D>
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 29778
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
Nokia 
Jadna bre ova zirafa u ovom cosku od prostora...Meni je zao tih zivotinja u Zoo vrtu..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
Bilo bi zestoko da se zvala Mladjan,ovako se vidi da je namesteno.Ne znam sto jednostavno nisu rekli da se zove Jovanca i kraj,mesto ove "demokratije" od glasanja.

Inace,svaka im cast, pa i posle cele te price koje su im novinari napravili za tu zirafu i kako je dosla u zoo vrt
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 02:40:57
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.071 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.