Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zenga trener Crvene zvezde  (Pročitano 3765 puta)
21. Jul 2005, 05:17:34
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


...jednom, davno, negde daleko...

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 11837
Zastava
mob
Nokia 5110
Novi trener Crvene zvezde je Valter Zenga, proslavljeni golman Intera i italijanske reprezentacije i u prošloj sezoni trener rumunske Steaue, sa kojom je ušao u ligu Kupa UEFA. Zbog sukoba sa predsednikom kluba napustio je klub nekoliko kola pre kraja.

Iako je predsednik Crvene zvezde Dragan Stojković u sredu izjavio da je potraga za novim šefom stručnog štaba završena i da Ratko Dostanić na toj poziciji ostaje i sledeće sezone, demanti ove informacije došao je nekoliko sati kasnije...

U telefonskom razgovoru Zenga je potvrdio da je razgovarao sa Draganom Stojkovićem u Milanu, ali da još nije spreman za izjave "pošto je malo vremena prošlo od završenih razgovora"...

Agenciji Beta u telefonskoj izjavi iz Milana, Dragan Stojković rekao je da je Zvezda Zengi postavile "najviše moguće" ciljeve.

"Sa Valterom smo se dogovorili na dve godine i on će već prekosutra doći u zemlju. Prvi prioritet je da se napravi tim. Dobra ekipa igrača, sa pobedničkim mentalitetom. U domaćem prvenstvu cilj nam je da vratimo titulu, a u Evropi da odemo što dalje možemo", objasnio je Stojković.

"Govorio sam da nećemo izigravati pijane milionere i razbacivati se novcem. Rekao sam Dostaniću da ne mogu da mu garantujem da će ostati, ali da treba da ostane da radi sa timom. Zenga je izneo uslove koji su prihvatljivi za Zvezdu i tako smo se dogovorili", rekao je Stojković.

Iz nezvaničnih izvora saznaje se da je ugovor sa Zengom potpisan na dve godine. Finansijski detalji još nisu poznati.


(02. May 2007, 21:39:15)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 10108
Zastava Beograd
Malo je reci da je ovo iznenadjenje... Sve u svemu srecno novom treneru!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Za jednog ROKERA - 100 shabana.

Zodijak
Pol
Poruke 1329
Upravo tako, srecno. Mislim da ce mu trebati i nama naravno.
IP sačuvana
social share
If ASSHOLES could FLY this place would be an AIRPORT.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Aquarius
Pol Žena
Poruke 6861
mob
LG 
Trebace njemu vise od srece: Cudo.
IP sačuvana
social share
Bolje je biti bogat cijeli zivot, nego jedan dan siromasan.
 
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Ne za gomilom vec za pravdom.

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 11066
Zastava
Nekadašnji golman Intera i italijanske reprezentacije posle uspešne epizode u rumunskoj Steaui, dolazi u Beograd kao čovek koji pored imidža, klubu treba da donese i rezultate: što duži boravak u Evropi i povratak titule na »Marakanu«. Sticajem okolnosti krenuo je istim putem kao i njegov nekadašnji saigrač iz Intera Lotar Mateus koji je sa ekipom Partizana takodje kao prvi stranac na klupi crno-blih došao do Lige šampiona. I pored priprema za polazak u Austriju gde gao očekuju igrači, Zenga je prihvatio razgovor za B92


Na pitanje šta je glavni razlog da se odluči da prihvati ponudu predsednika crveno-blih Dragana Stojkovića, Valter Zenga  je istakao samo jedno – promenu:

«Jednostavno, nema tu mnogo tajne. Želeo sam novi izazov i promenu sredine«.

Nekada prvak Evrope, Crvena zvezda nema rezultat u medjunarodnom takmičenju više godina. Iako je svestan veličine kluba u koji dolazi, Italijan ističe da gleda samo u budućnost i da igrače očekuje veliki rad:

“Nije dobro da uporedjujemo šta je bilo u prošlosti i šta je danas. Svake godine je drugačije. Jedino što mogu u ovom trenutku da  obećam je da ćemo raditi jako, vredno i da ćemo dati sve od sebe na terenu protiv svakog protivnika i za naše navijače“.


Valter Zenga upoznaće igrače u petak u austrijskoj banji Bad Tacmandorf. Ekipu preuzima samo 14 dana pre početka nove sezone (u medjuvremenu se pojavila i izuzetno atraktivna, ali i teška utakmica sa Juventusom u Torontu). Ipak, Zenga se ne plaši kratkog vremenskog perioda za upoznavanje igrača,uigravanje ekipe po svom ukusu, kao i činjenice da je ekipu pripremao neko drugi:

“To su normalne stvari u fudbalu. Neko počinje ranije, neko kasnije. Sve će biti u redu, prvo moram da se upoznam sa igračima, a onda nas čeka veliki rad“

Da li planirate da dovedete neke igrače iz Italije ili Rumunije, one koji su po vašem ukusu?

“Što se tiče igrača, to pitanje nije na mestu. Imam veliko poštovanje za momke koji sada igraju u Zvezdi. Prvo želim da ih vidim, da sa njima porazgovaram i odradim nekoliko treninga. Tek onda ću odlučiti, ali ću prvo razgovarati sa njima, nisakim drugim izvan svlačionice. Moramo da radimo zajedno, dobro se upoznamo, a onda nas očekuju glavni zadaci. Želimo da doguramo što dalje u kupu UEFA i da osvojimo titulu prvaka države. Zazo ne želim da govorim o nekim stvarima koje su samo za igrače i svlačionicu“ rekao je Zenga u ekskluzivnom intervjuu za B92.

Novi trener Crvene zvezde putuje u petak u Austriju kada počinje novo poglavlje u istoriji crveno-belih. Da li će ono biti i uspešno pokazaće vreme
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 10108
Zastava Beograd
Skromna, neutralna izjava. Morace da se pokaze na terenu da bi opravdao platu. Bar ce neki manekeni malo da se trgnu i zaigraju kako treba...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Golman, glumac, trener

Novi trener Crvene zvezde Valter Zenga rođen je 28. aprila 1960. godine u Milanu. Najveći deo golmanske karijere (12 godina) proveo je u Interu, kroz čiju je fudbalsku školu prošao, pored nekoliko nižerazrednih klubova (Salernitana, Savona, San Benetez) u kojima je bio na pozajmici. Sa gola crno-plavih otišao je u 34. godini, da bi karijeru završio braneći za Sampdoriju i Padovu. Za italijansku reprezentaciju je branio 58 puta, a na 38 mečeva nije primio gol. Bio je učesnik dva Mundijala (Meksiko 1986. i Italija 1990. godine).

Po završetku fudbalske, pokušao je da se baci na glumačku karijeru, ali nije imao uspeha. Mini serija "Panarea", gde mu je partnerka bila njegova devojka Oara Borseli, doživela je krah posle svega jednog serijala 1998. godine.

Videvši da od glume "nema leba", Zenga se u oktobru iste godine, po završetku trenerske škole u Italiji, ponovo vraća u fudbalske vode i postaje igrač-menadžer američkog NJu Ingland Revolušna. Trenersku karijeru nastavlja u Evropi, odnosno Rumuniji gde je vodio Nacional iz Bukurešta i Steauu. Sa bivšim evropskim prvakom je prošle sezone uspeo da prezimi u Kupu UEFA, a na proleće čak i da eliminiše Valensiju.

Zbog sjajnih odbrana, Zenga je dobio nadimak Spajdermen. Zanimljivo je da mu je dugogodišnji saigrač u Interu bio bivši trener Partizana, Lotar Mateus.

Pored glume, veliki je zaljubljenik i u automobile, pa je možda jedan od razloga za dolazak u naš najtrofejniji fudbalski klub i to što je Tojota postala glavni sponzor Zvezde.
V. Ž
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Ges who???

Zodijak
Pol
Poruke 2116
mob
Nokia N 73
Napred ZVEZDO
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Ne za gomilom vec za pravdom.

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 11066
Zastava
 Zenga: "Neću da menjam sistem igre"



Kao što je predsednik Crvene zvezde Dragan Stojković i najavio, novi šef stručnog štaba najtrofejnijeg srpskog kluba, Italijan Valter Zenga, ekipi se u petak priključio na pripremama u austrijskoj banji Bad Tacmandorf.

Nešto pre 12 časova Valter Zenga pojavio se na carinskoj kontroli aerodorma u Beču. U njegovom društvu bio je i pomoćni trener Masimo Pedraconi.

“Neću se vraćati za Italiju. Pravo iz Austrije idem u Beograd sa ekipom i tamo ostajem. Zato sam spakovao svu garderobu,” kratko je objasnio Zenga poveći prtljag koji je bukao.

Ispred Crvene zvezde, Zengu je dočekao sportski menadžer Stevan “Dika” Stojanović.


FR vesti


”Izuzetno sam počastvovan što sam trener Zvezde. Očekujem od vas entuzijazam i profesionalnost. Imaćemo vremena da se upoznamo na terenu ali i van njega. Znam da ste mlada i talentovana ekipa koja je dobro radila u ovom pripremnom periodu. To je to u najkraćem, a sve ostalo ćemo na terenu. Dobro igranje u UEFA Kupu i titula su nam dva glavna cilja,” pozdravio je Zenga fudbalere Crvene zvezde pred predsednikom Draganom Stojkovićem.

Italijanski stručnjak nije želeo mnogo da ulazi u analizu igračkog kadra, niti da obećava korenite promene.

“Znam da Zvezda igra u sistemu 4-4-2. To sigurno nećemo menjati. Razgovaraću sa pomoćnicima koji su radili i pre. Očekujem da me do detalja upute u situaciji a sopstvene sudove ću donositi tek za par dana, po povratku u Beograd,” rekao je Zenga.


FR vesti


Čim je ušao u prostoriju u kojoj su sedeli igrači, Valter Zenga je prepoznao kapitena Marka Pantelića, sa kojim je zimus na Kipru tokom meča Steaua – Zvezda imao verbalni duel.

”Vidi se da ima stila. Pravi je Italijan. Jedva čekam treninge. Ne znam kako radi ali sve što je dobro za Zvezdu dobro je i za nas igrače,”  bila je prva impresija Boška Jankovića.

Za dve nedelje “crveno-bele” očekuje prvi meč u novoj sezoni “Meridian Superlige” sa Hajdukom, a pre toga i izuzetno atraktivan meč sa Juventusom u Torontu.
« Poslednja izmena: 22. Jul 2005, 22:36:43 od Iceman »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Ne za gomilom vec za pravdom.

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 11066
Zastava
Mateus: "Zenga, ne veruj nikome!"

Nekadašnji trener fudbalera Partizana, a sada selektor mađarske reprezentacije Lotar Mateus poručio je prijatelju i saigraču iz milanskog Intera Valteru Zengi, koji je novi trener Crvene zvezde, da "nikome ne veruje".

"Zenga je beležio dobre rezultate u Rumuniji, a Crvena zvezda ima dobar tim. Njena prednost je predsednik Dragan Stojković, koji je veliki profesionalac. Smatram da će on imati snage da pokrene tim pošto su navijači Crvene zvezde sigurno nezadovoljni jer je Partizan uzeo titulu, a već je imao prilike i da igra u Ligi šampiona", rekao je Mateus za "Blic" u izdanju od subote.

Mateus je rekao da je srećan što je Zengi ukazana prilika da bude trener Crvene zvezde, ali mu je i poručio: "Mom prijatelju Zengi želim sve najbolje, ali moje srce je još uvek uz Partizan". Na pitanje šta bi savetovao Zengu, s obzirom na jednogodišnje iskustvo u Partizanu, Matesu je odgovorio: "Zenga, ne veruj nikome".

"Ja sam Beograd napustio posle samo godinu dana, a želeo sam da ostanem duže u Partizanu. Imao sam nekih negativnih iskustava sa ispunjavanjem uslova iz ugovora, sve ostalo je bilo odlično. Srbi su narod koji ima specifičan mentalitet, i danas se čujem sa mnogim prijateljima iz Srbije, i to ne samo sa igračima, već i sa ljudima koji su van fudbala. Uvek rado dolazim tamo", rekao je Mateus.

Legenda nemačkog fudbala uspeo je pre dve sezone da sa Partizanom udje u Ligu šampiona, što je bio najveći uspeh srpskog fudbala u poslednjih 14 godina
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.115 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.