Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Žene će biti doživotno plodne  (Pročitano 13295 puta)
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.61
@Ze

Ako nisi primetila, ja te obilazim u sirokom luku. Rasprava sa tobom nema smisao jer svaki put pokusas da mi nabutas nesto sto nisam rekao i nacinis da sam ja svakakav(ajd da mi to kaze neko ko me poznaje ili se makar trudio da me upozna pa i da se zabrinem, ali smesno mi je da mi to kaze neko ko me nikada nije pitao ni kako sam, ni sta radim u zivotu, vec samo nagadja sve i svasta o meni i blati me i na forumu, i preko PP-a, i uzivo a da nema pojma ko sam i sta sam). Tvoja stvar sta ti mislis i kome sta pricas, ali ako stvarno moram da prolazim kroz to misljenje svaki hebeni put kada diskutujem sa tobom o nekoj temi, ne ide. Nema smisao ni da kaljamo forum takvim stvarima, a veruj mi, resio sam da te prijavljujem svaki put kada se to desi(jer vise stvarno neke stvari ne idu) pa sta ispadne. Tako da, obilazi me i ne uzimaj me u usta uopste. Lakse i tebi i meni. Cim pre to shvatis, veruj mi, bice bolje po tebe. Smile

No, ajde da ti prevedem ono sto sam hteo reci posto vidim da ne razumes(ili se pravis da ne razumes)...

Zamisli zenu od 50-60 godina sa bebom koja raste. Tu bebu treba i hraniti i okupati i potrcati za njom kada treba i jos mnogo stvari a pritom jos verovatno raditi svoj posao zbog para i obratiti malo paznju i na sebe. Zena od 50 godina vise nije mlada zena. Osim ako nema neki eliksir mladosti ta zena je u startu u hendikepu u odnosu na neku koja ima 30 godina jer je to jednostavno tako. A naravno da je relativno kako ce ta bebica ispasti i da nema nikakvog pravila. Ta zena od 50 isto tako kvalitetno moze cuvati dete i to niko ne spori. Cisto sam mislio da nije bas isto cuvati dete u 30 i u 50 godina(ako uzmemo da i u jednom i u drugom slucaju postoje iste polazne osnove za to) i da priroda opet ucini neke stvari malo tezim po nas kako starimo.



Марко, Ти си млад момак и ја имам лепо мишљење о Теби.
Hvala.  Smile


Али исто мислим да ниси свестан колико жене пате које немају деце и да те жене нису криве због тога, И кад би остале у другом стању родиле би, не размишља се о годинама већ о продужетку живота, о жени да се испуни  као мајка.

Razumeo sam te i prvi put, kada si pominjala tu borbu sa sterilitetom. Smile

Niti ja pokusavam da umanjim borbu tih zena(koja je za svaku pohvalu) niti bilo sta, samo kazem da je dosta teze i svaka im cast ako uspeju da rode i ocuvaju to dete kako treba. Naravno da ne znaci da ne mogu da dobro ocuvaju dete niti da je pogresno sto uopste radjaju. Rekoh vec i pre, nista lepse na svetu od toga, pa makar to bilo i u kasnijim godinama.

Izvinjavam se ako su stvarno neki i pomislili da mislim drugacije i uvredili se. Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.28
pa genijalcu, taj kome me prijavljujes ce da procita sta je napisano u temi i da vidi da si prvi krenuo na licni nivo.. dok sam ja odgovarala na temu i nisam te ni spomenula  Smile  Smile 

ako mislis da ovde rade glupi ljudi, to je tvoje misljenje, ali nisu slepi svakako i umeju da citaju  Smile 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.61
@marko 284

Smiri strasti i bez vredjanja Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Apple iPhone SE 2020
@tema

Radjati decu sa 50 plus je debilitet.
Ne zanima me racionalizacija... to je debilitet.

Svaka zena od ovih matorih majki koja je rodila dete posle 50 i neke u roku od par godina zavrsila je bukvalno vezana za krevet.
Ne, to ne znaci da samo matore zene iscrpljuje trudnoca, iscrpljuje i one od 18 godina, ali ih iscrpljuje vise.

A i zaista ne znam ko ce tu decu da cuva kada one odapnu gurajuci kolica.

Takodje, ta prica - jao, one su se godinama borile protiv sterilitetaaaaa.... molim lepo, to je jos jedan dokaz ciste samozivosti. Da su zelele dete, da su zelele potomstvo, usvojile bi neko. Ovako su morale da zadovolje svoju sujetu i sa 60 godina odu u sumnjivu kliniku i budu oplodjene ko zna cijim jajetom i ko zna cijom spermom.

I po cemu se to dete, koje opet nije tvoje bioloski.. razlikuje od usvojenog?

Samozivost... samozivost... i samozivost...

Edit: I samo da dodam... svaki put kad vidim babu sa njenim "deteom" meni skoci pritisak... Prosto i jednostavno... ta bedevija ce dobijati socijalnu pomoc i gajiti zgepce, a moje drugarice i poznanice koje zele da imaju decu ce od drzave dobiti cvonjak... izmedju ostalog...
« Poslednja izmena: 27. Mar 2012, 17:31:50 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.62
@marko 284

Smiri strasti i bez vredjanja Smile
No problemo, nema potrebe da se svede na licno. Vec sam rekao sta sam imao pa nema potrebe da se nastavljamo...


Svaka zena od ovih matorih majki koja je rodila dete posle 50 i neke u roku od par godina zavrsila je bukvalno vezana za krevet.
Ne, to ne znaci da samo matore zene iscrpljuje trudnoca, iscrpljuje i one od 18 godina, ali ih iscrpljuje vise.

A i zaista ne znam ko ce tu decu da cuva kada one odapnu gurajuci kolica.

Pa pazi, ja razumem...

Zele njihovo biolosko dete pa ga makar rodile i cuvale i u 60. Eto, imaju tu neku reproduktivnu zelju kojoj mi kao jedinke tezimo i idu ka tome. Ne podrzavam previse jer je diskutabilno koliko je moguce kvalitetno cuvati decu u tim godinama ali razumem tu neku zelju za ostvarivanjem kroz radjanje. Sasvim lepa stvar ako rode i ocuvaju kako treba i nista lose u tome.
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Apple iPhone SE 2020
Covek je lud kada misli da moze da ide protiv Prirode. Priroda mu sve to vrati sa kamatom.

Ako.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.28
Ima ovde kod mene jedna zena i njen muz, dobili su bas kasno dete, lecili se od steriliteta vise od 15 godina.. mislim da je rodila u 45  Smile

imaju predivnog sina koji je izrastao u pravog genija, obisao pola sveta i sad se vratio za Srbiju da gleda roditelje koji su vec jako stari i da se ozeni svojom dugogodisnjom devojkom .. hocu da kazem kako to nista ne mora da znaci, kako je priroda osim sto je uredila neke stvari jako prosto, takodje nije bila striktna u nekim domenima, nego je dozvolila da se izkace iz sablona, sa razlicitim posledicama. Nekome ovako, nekome onako.. i ja mogu da tvrdim da je njegovo detinjstvo, njegovo odrastanje i vaspitanje bilo kvalitetnije i sadrzajnije od vecine dece, ukljucujuci i mene, jer su eto igrom slucaja njegovi bili dosta imucniji od mojih, a on mnogo ambiciozniji od vecine nas iz komsiluka.

Sa druge strane, znam sijaset porodica gde su decu dobijali jako rano - pa su se rasturali, sizofrenija, nemastina, svadjanje, prevare... ispustena deca.. a opet ni to nista ne znaci, znam i neke koji super zive vec deset godina u braku sa decom i nemaj problema..

drugaricu majka rodila sa 19 godina.. i umrla od raka u svojoj 28.. i sta.. welcome to real life ..

tako da, sve je to = kako ti "bog" da  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Apple iPhone SE 2020
Ovde ne govorimo o kategoriji od 40-tak godina, vec od 50-tak, 60-tak, pa i 70-tak...

Doduse... ja zaista ne razumem ni to dugogodisnje lecenje od steriliteta, ali to je druga prica...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 17.0.963.83
mob
HTC One
Iz nekog cudnog razloga nece da citira, moram "pesaka:

Citat
Takodje, ta prica - jao, one su se godinama borile protiv sterilitetaaaaa.... molim lepo, to je jos jedan dokaz ciste samozivosti. Da su zelele dete, da su zelele potomstvo, usvojile bi neko.

Odgovor bi bio:

Kako vi imate sjajne zivote, prijatelje, porodice...

Ponekad se zapitam... da li ste vi stvarni? Smiley

 Smile

Salu na stranu, na osnovu cega tvrdis da je zeleti svoje dete i zeleti dete ista stvar? Ljudi se lece od steriliteta jer zele svoje dete. Ja ako ne budem mogao da imam decu sigurno necu usvajati. Provescu zivot maksimalno lepo, iskoristicu ga i to je to.

Zelim svoje dete, ono koje je deo mene i moje zene,  i nas da se tako grubo izrazim "proizvod".
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Apple iPhone SE 2020
Nemoj mi reci, sad si ekspert i za zensku plodnost?  Smile

Pa sam si odgovorio sebi - radi se o samozivosti. Radije cu svoje telo da silujem 20 godina hormonima, nego da ako zasita zazelim da budem roditelj pruzim roditeljsku ljubav nekom napustenom detetu.

Samozivost.

Cista samozivost.

Sve dok dete dozivljavas samo kao neki... sta ja znam.. produkt... imovinu... dokaz... samozivost...
« Poslednja izmena: 28. Mar 2012, 15:45:55 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.114 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.