Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Žene će biti doživotno plodne  (Pročitano 13297 puta)
Krajnje beznadezan


Ovde ce izgleda biti tri polufinala

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 11678
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.61
mob
Apple 5
Klinka  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Apple iPhone SE 2020
Najstarija majka: Ne treba rađati posle 50.

Mariota Vlaisavljević, Foto: "Daily mail", 22. 03. 2012. 07:02


Na kraju je priznala - Su Tolefsen(61) nije smela da dozvoli sebi da tek u 57. godini postane majka. Ona je nedavno morala da ostavi svoju četvorogodišnju ćerku Freju jer je imala ozbiljnih zdravstvenih problema i nije mogla da se brine o njoj. Najstarija prvorotka u Britaniji smatra da bi 50. trebalo da bude granična godina kada je ženama dozvoljeno da rađaju.
 
 

Su je urađena veštačka oplodnja u Rusiji, pošto su je engleski doktori zbog godina odbili. Porodila se carskim rezom 2008. godine


- Treba učiti na tuđim grešaka, a ja sam svesna tek sada da sam pogrešila. Nije trebalo da rodim Freju, jer neću doživeti da je gledam kako raste i postaje mlada žena. Bolest je bila strašna i mislila sam da ću umreti. To mi je dalo snage da ozdravim - ispričaja je penzionisana učiteljica za "Daily mail".
 
Inače, njena ćerka je rođena uz pomoć veštačke oplodnje, a njena trudnoća je izazvala kontraverze širom  Engleske. Ona i njen partner Nik Majer(49) nisu marili, čak su najavljivali da će imati još dece.
Međutim, par se ubrzo posle rođenja devojčice rastao a Su je ostala sama i iscrpljena da brine o detetu.
 
- Zbog svega sam postala veoma ranjiva. Žao mi je moje ćerke, stalno joj govore da je njena mama u stvari baka. Ona nije kriva, a ja sam pogrešno procenila - iskreno je rekla Su kojoj iz dana u dan ponestaje snage da trči za malom devojčicom.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.61
Setih se price jedne bake iz komsiluka. Cuvala unuce od jedno 2 godine pa posle toga rece: Eh, da je Bog hteo da babe cuvaju decu zene bi dozivotno radjale.  Smile

Mislim, lepo je to, nista lepse od rodjenja deteta, ali poblem je u tome da nekako jednostavno ne ide. Jednostavno, to dete ne treba samo da se rodi vec i da se ocuva kako treba. Zahteva paznju i konstantni rad oko istog. A to tesko moze da mu pruzi neko od 60 godina...
« Poslednja izmena: 22. Mar 2012, 16:21:26 od marko 284 »
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.28
kad bi ljudi gledali svoja posla, mozda bi nam zivoti bili lepsi i pozitivniji..

na sve strane samo zavist, prebacivanje, ogovaranje, "ja ne bih tako", "sta ona misli"... aj svi bolje malo u svoje dvoriste, sigurna sam da ima u tom dvoristu mnogo govana  da se prvo pocisti..  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Žena
Poruke 17676
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Chrome 12.0.742.0
Скоро на неком форуму, напишем своје мишљење да жене најкасније треба да роди до своје 38 године.
Нисам размишљала да несвесно повређујем све оне женице које лече стерилитет и које једва чекају да роде, па нек' је то и 45 година.

Citat
Jednostavno, to dete ne treba samo da se rodi vec i da se ocuva kako treba.

Мислим да свака жена мора да здраво живи, да не поклекне искушењима, кад већ рађа у неким годинама које могу бити критични по њено здравље.
Генетику нећу да спомињем јер вероватно су све будуће мајке су свесне и генетике.
И нек'свака женица одлучи како Она жели...а, то да л ће неко да каже да може бити баба свом детету, или не знам шта није ни мало битно!
Најбитније је да је донела на свет здраву бебу, коју је желела и да мора да чува своје здравље да би је однеговала.



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.61

И нек'свака женица одлучи како Она жели...а, то да л ће неко да каже да може бити баба свом детету, или не знам шта није ни мало битно!
Најбитније је да је донела на свет здраву бебу, коју је желела и да мора да чува своје здравље да би је однеговала.

Daleko sam ja od toga da zabranjujem bilo kome bilo sta. Te zene zive svoj zivot na svoj nacin i rade sta zele. Ako one misle da mogu da kvalitetno ocuvaju dete u 50-60 godina ja sam za, nek rode pa nek cuvaju. Njihova stvar. Kao sto rekoh, rodjenje deteta je zaista jedan lep cin...

Samo kazem da mi nekako ne ide jerbo ne vidim da to mogu da urade kvalitetno. To sto ja to generalno ne vidim zaista ne znaci da ne mogu vec samo da su u malo tezoj poziciji od neke koja rodi dete u 30 godina. Kao sto rekoh, dete ne treba samo da se rodi, vec i da se kvalitetno ocuva...
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.28
da.. zato sto kad imas mlade roditelje, sanse su stopostotne da ces biti kvalitetno ocuvan.. sto fizicki sto mentalno

BS  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.61
Bolje su sanse nego da su roditelji stari i to je jednostavno to. Ne postoje stopostotne sanse za bilo sta a da si procitala sta sam napisao a ne isla po tvom defaultu dijaloga sa mnom procitala bi i ovo

Citat
To sto ja to generalno ne vidim zaista ne znaci da ne mogu vec samo da su u malo tezoj poziciji od neke koja rodi dete u 30 godina.
Pa bi ukapirala sta sam hteo reci...
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Žena
Poruke 17676
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Chrome 12.0.742.0
Млада жена може да квалитетно негује и васпитава своју децу.
Што никако не значи да женица у неким годинама не може.
Скоро, слушам клинца који без пардона ми каже да сутрадан његово дете -деца. код мене на васпитавање, а ја имам два века.
Не капирам да л Он то неће обавезу или нема нерава да се игра и кроз игру васпитава своје дете, или што  понекад кући ја чувам малог Луку из комшилука, па онда види да још умем  Smile
Ја знам да нећу да ми то буде обавеза, а да хоћу да помогнем то да!

А, да морам да напишем и ово, нисам се осећала пријатно ни на једном упознавању са разредним старешинама(гимназија,средња школа)кад год су прозивали моју децу и ја се јавим да сам ту,   увек је било питање "Ви сте..." ако не питање, онда скидање наочара и одмеравање неко  Smile
Мислим да старији (зрелији) родитељи немају ове непријатности.Бар ја нисам чула, јер сећам се једне женице која доста старија од свих родитеља.

Марко, Ти си млад момак и ја имам лепо мишљење о Теби. Али исто мислим да ниси свестан колико жене пате које немају деце и да те жене нису криве због тога, И кад би остале у другом стању родиле би, не размишља се о годинама већ о продужетку живота, о жени да се испуни  као мајка.

Ову што сам споменула у предходмом посту, има 39 година, Она је све урадила да роди и све ради само да би родила. Кад сам написала да ја мислим горња нека граница за рађање деце је по мени 38 година, управо због овога што Ти пишеше, ја сам добила огроман пп где ми је написано да ће она родити и у 60 само да роди,као и "документацију" кроз шта је све прошла без резултата.
Осећала сам се одвратно, нисам размишљала. Нема везе што је то форум, написана реч има итее како своју јачину.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.28
Citat
a ne isla po tvom defaultu dijaloga sa mnom

volim sto i dalje koristis svaku priliku da podbodes na licnom nivou   Smile ne odustaj  Smile

Citat
Bolje su sanse nego da su roditelji stari i to je jednostavno to.

Ne, prosto to nije to, jer ne znamo ni ti ni ja da li su sanse bolje. Licna uverenja nisu argument.. iskustvo je pokazalo da nema pravila, nista ne presudjuje u korist jednih ili u korist drugih. I sta je uopste "kvalitetno ocuvavanje".. to je nekakav novi termin, nisam upoznata stvarno  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.