Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Žena preživela pucanje srca tokom udesa  (Pročitano 847 puta)
14. Maj 2010, 13:13:56
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone SE 2020
Medicinsko čudo u Velikoj Britaniji
Žena preživela pucanje srca tokom udesa
M.Milikšić/Blic online | 13. 05. 2010. - 19:45h | Foto: Ilustracija | Komentara: 5

Zara Roberts (24) iz Langolena u Velikoj Britaniji medicinsko je čudo, nakon što je preživela bukvalno pucanje srca tokom saobraćajne nesreće pre šest godina. Više od toga, ona je preživela do danas, kada je objavila svoju priču, piše "Dejli mejl".

Njena srčana aorta je presečena u teškom udesu, a lekari su se borili da joj sačuvaju život dok joj je krv punila grudni koš. Međutim, Robertsova, koja radi kao profesorka, je zapanjila lekare time što je preživela put do bolnice gde je obavljena rizična operacija.


Do nesreće je došlo kada se ekser na putu zabio u jednu od zadnjih guma, usled čega je automobil naleteo na drugo vozilo, pri brzini od 144 kilometara na sat.
 
Pripadnici Hitne pomoći ustanovili su da Robertsova ima pet polomljenih rebara, članak i lakat, probušeno plućno krilo i izliv krvi u mozgu.

Najgore od svega, srčana aorta je bila razderana.

Robertsova je uspela da preživi nemoguće i u nekoliko narednih godina naučila ponovo da sedi, jede, govori, hoda i stoji. Lekari su joj posle rekli da su joj šanse bile jedan naspram dva miliona da preživi.

Dva hirurga su čak odbila da operišu jer su mislili da neće preživeti.

Zbog povreda na mozgu u početku je bila potpuno paralizovana. Njene povrede su bile toliko teške da joj je trebalo šest godina da se oporavi. Trenutno podučava decu sa specijalnim potrebama.

"Preživela sam bukvalno pucanje srca – bila sam veoma srećna", rekla je ona. "Nesreća me je naučila da izvučem najviše iz svakog dana. Samo jednom se živi – ili, u mom slučaju, dva puta".

"Ljudi uzimaju život zdravo za gotovo i ne znaju koliko su srećni. Ja znam, jer sam se i ja tako ponašala", dodala je ona.

Robertsova je povređena u nesreći u aprilu 2004. godine. Ljudi koji pretrpe takve povrede obično umru na licu mesta usled velikog unutrašnjeg krvarenja.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.9
Citat
plućno krilo i izliv krvi u mozgu

Samo jedno od ta dva je moglo biti fatalno.Svaka joj cast na borbi Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Hakuna Matata

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2682
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Citat
pri brzini od 144 kilometara na sat
sve je rekla  Smile
IP sačuvana
social share




Always follow the WWW rule:
What did you try? What did you get? What did you expect?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.065 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.