Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Željko Joksimović i Evrovizija... Dokle više!?  (Pročitano 6740 puta)
Jet set burekdzija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 9046
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Alcatel One Touch
Željko Joksimović - 2pac
   Zeljko Joksimovic-supak... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 536
Zastava BG-Vrčin
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.50
mob
Nokia 2730
Oprosti, ali mislim da nisi u pravu. Sve i da je tako, Željko je vrlo uspješan kompozitor i glazbenik, a Jelena Tomašević je čudo, pa sve i da ju je Joksimović rodio. Ove godine jednostavno niste imali sreće i to je to. Čak i da je Željko stvarno izabrao "Cipelu" to ju ne čini automatski lošom pjesmom. Pjesma je svježa, zarazna i vuče na ples. Scenski nastup je bio svjetski, kao da gledaš neki mjuzikl na West Endu. Pjesma nije loša. Posebna je. Niste imali sreće i to je to.
Očigleno nisi u toku sa kontorverzama koje su pratile ovdašnji izbor. Da je izabrana pesma koju su podržali kako publika u ogromnoj većini tako i polufinalni žiri, ne bi sreća odlučivala o tome da li ćemo proći u finale.
Da ne ulazimo u to da li je zavera ili je žiri jednostavno imao čudne kriterijume, ali činjenica je da je ŽJ, u jednom od prvih intervjua, nakon što je izašao iz mišje rupe u koju se zavukao posle Beovizije, rekao nešto u fazonu da nije bilo dobrih pesama i velikodušno predložio sebe kao autora da bi sledeće godine bilo bolje.
« Poslednja izmena: 18. Maj 2009, 16:43:35 od crusader84 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Muškarci više vole plavuše...

Zodijak
Pol Žena
Poruke 142
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
Očigleno nisi u toku sa kontorverzama koje su pratile ovdašnji izbor. Da je izabrana pesma koju su podržali kako publika u ogromnoj većini tako i polufinalni žiri, ne bi sreća odlučivala o tome da li ćemo proći u finale.
Da ne ulazimo u to da li je zavera ili je žiri jednostavno imao čudne kriterijume, ali činjenica je da je ŽJ, u jednom od prvih intervjua, nakon što je izašao iz mišje rupe u koju se zavukao posle Beovizije, rekao nešto u fazonu da nije bilo dobrih pesama i velikodušno predložio sebe kao autora da bi sledeće godine bilo bolje.



Balkane, Balkane moj....  Smile Tako je i kod nas, Hulja drži sav monopol u svojim šapama. Ali, pogledaj realno. Vi niste bili plasirani u finale, mi smo završili na šugavom 18 mjestu... Ispred nas je završio glazbeni "šrot" i smeće poput "This is our night" "Jan,Jan" "Always" "Hora din Moldova" i slične pizdarije koje kad čujem, u pravilu okrenem radio stanicu jer su mi dobre jedino za vrtit guzu subotom navečer. Ako i za to. A Joksimoviću se ne može osporiti da je kvalitetan i uspješan autor. "Lane" "Lejla" i "Oro" su trebale, da ima Božje pravde, biti izabrane u top 100 najboljih eurovizijskih pjesama ikad a da ne govorim o tome da su trebale pobijediti.

Usporedbe radi, prošle godine je pobijedio onaj Rus s onom glupavom pjesmicom koja stvarno nije za ništa. Hajde iskreno, što to Dima Bilan ima, a da Jeleni Tomašević nedostaje? Em bolje pjeva, em je imala bolju pjesmu, em bolje izgleda.

Dakle, na kraju se ipak sve svodi ili na sreću ili na politiku.

Najbolji dokaz za to ti je ovogodišnja pjesma iz Moldavije. Ista stvar, na isti kalup ko i Severinina prije 3-4 godine, a Moldavija je imala bolji plasman nego Severina.

Evo ti pa usporedi

http://www.youtube.com/watch?v=PGIg-2JKUhQ&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=TQp0nNR5phY
IP sačuvana
social share
Ne daj na se, ne daj svoje... nemoj tuđe, prokleto je!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 13134
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Руска песма од прошле године је била жешће срање.
И француска и босанска и турска и српска су биле много, много боље.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 274
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0b5
mob
Nokia 
Dima Bilan sranje!?
I ovakvih stavova ima...za preneraziti se.
Još jednom da podvučem mada sam već to napis'o na odgovarajućoj temi.
Od sad ,pa na dalje a i ubuduće pobeđivaće samo pesme tipa "Moilitva","Believe" i "Ferytale".
Baš kao što i treba.
Neće se više ponoviti "Lordsi" i "Ruslanino dranje".Ned'o Bog nikom...pogotovo ne Eurosong fanovima.

PS:"Lane" je O.K. al' je "Vidovdan" otiš'o u besmisleni etno ekstremizam.
      Vreme je da mister Joksa Bljaksa abdicira.
      U suprotnom čeka ga ona čuvena namazana motka.Neće moći da isturi Jovanu...slaba mu vajda.
      Na stranu to što je "Cipela" možda i simpa pesmica al' je prošla k'o prase u Teheranu.
      Niko se nije ni osvrnuo za njom...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Muškarci više vole plavuše...

Zodijak
Pol Žena
Poruke 142
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
Što ti to znači "besmisleni etno ekstremizam" ???

Pjesma je nešto najljepše što sam ikada čula, od predivnog aranžmana, melodije, jednostavnog nastupa, Jeleninog čarobnog glasa i teksta prepunog skrivenih motiva. "Oro" je jedna od onih stvarno rijetkih pjesama koje si svaki slušatelj može protumačiti na sebi svojstven način i pjesma u kojoj se svatko može naći. Ja ju, recimo, manje doživljavam kao ljubavnu baladu, a više kao nostalgičnu, patriotsku pjesmu...
IP sačuvana
social share
Ne daj na se, ne daj svoje... nemoj tuđe, prokleto je!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 536
Zastava BG-Vrčin
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.50
mob
Nokia 2730
Neće se više ponoviti "Lordsi"
Ne diraj mi Lordi. Smile Jeste da ih ne volim nešto posebno, ali s obzirom da obožavam tu vrstu muzike, kad su pobedili bio sam srećan koliko i sledeće godine kada je Srbija pobedila.  Smile
Videti izraze lica i i slušati/čitati komentare onih koji su puni predrasuda i/ili ne podnose tu vrstu muzike, neprocenjivo. hahaha
« Poslednja izmena: 20. Maj 2009, 14:10:18 od crusader84 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 274
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0b5
mob
Nokia 
Ne radi se o tome dal' neko voli ili ne voli heavy satanizam.Ima toga kol'ko oš...ne mora još i na Eurosongu da se trpi teror.
A i ti bezidejni Finci.Dok su gurali metal gurali ,ove godine prešli na dens.Pošto je dens budalaština zauzela 1-vo mesto od pozadi pa se sa fenjerom u rukama vratila u dosadni Helsinki ,sledeće godine će sigurno poslati tehno ili rejv.Može bit s'obzirom da svoju muziku izgleda i nemaju.
A i 'fali malo inventivnosti...'bem mu gajde.

Upravo to 'fali i ovom ,ničim izazvanom ,nadri-kompozitoru Joksi Bljaksi.Neće samo diple,frule i dvojnice.
Kol'ko god da je lepo i dopadljivo na prvi pogled...već na drugi postane fuj.

Btw:"Lane" nije komponovao Joksa no Leontina.A ovaj posle pokušao da isti fazon napuca i u "Oro".
       A "Oro" je bez veze.Naročito tekst koji je čista besmislena nebuloza.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Muškarci više vole plavuše...

Zodijak
Pol Žena
Poruke 142
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
E u krivu si. Kompoziciju je napravio Željko, a Leontina je samo napisala tekst.

A ono što je nekome besmisleno, drugome ima puno smisla. Ne bih htjela vrijeđati, ali neki ljudi ne vide dubinu stvari niti razmišljaju duboko. Pod tim ne mislim da su glupi, nego da je umjetnost subjektivna stvar. Nekome neka slika može biti predivna, a drugome će biti obična mazarija bez smisla.

Ja u pjesmi "Oro" nalazim toliko puno skrivenih i dubokih značenja da se u većini puta kad ju slušam rasplačem ko malo dijete.

Ne kaže se uzalud

"De gustibus non e disputandum"  Smile
IP sačuvana
social share
Ne daj na se, ne daj svoje... nemoj tuđe, prokleto je!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 536
Zastava BG-Vrčin
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.50
mob
Nokia 2730
Ne radi se o tome dal' neko voli ili ne voli heavy satanizam.Ima toga kol'ko oš...ne mora još i na Eurosongu da se trpi teror.
A i ti bezidejni Finci.
Ne znam šta ti je kod Lordija teror, njihov imidž je zajebancija, možda pomalo šoubiznis i eto, što se tiče muzike, stvar afiniteta, meni je mnogo veći teror ono što možemo videti i čuti na ružičastoj televiziji.
Šta ti je to heavy satanizam?  Smile
Finci nisu bezidejni, to što su na ESC poslednjih godina slali predstavnike raznih "svetskih" žanrova ne znači da nemaju svoju muziku. Ja bih voleo da sledeće godine npr pošalju bend Turisas, koji je mešavina tamošnjeg folka i metala.  Smile

http://www.youtube.com/watch?v=TgYtXHqx_xU

Njihova verzija Rasputina:
http://www.youtube.com/watch?v=ldva3dA8yGc&feature=related

Ludaci! hahaha  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.