Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 08:23:49
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 18 19
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zdravlje zena  (Pročitano 722110 puta)
Pocetnik


Zodijak
Pol
Poruke 10
OS
Windows
Browser
Chrome 35.0.1916.153
Drage žene, Smiley

Vidim da se ovde dosta diskutuje o ginekološkim problemima, ali me interesuje jedna stvar u vezi sa mentalnim zdravljem. Vidim da nema teme koja se bavi anksioznošću i stresom, a ja imam nedoumice.
Čini mi se da je stres u poslednje vreme uzeo maha i zaista sam počela da razmišljam da porazgovaram sa nekim u vezi sa tim, jer ni sama više ne znam da prepoznam da li me anksioznost i česte, nagle promene raspoloženja hvataju zbog PMSa, stresa na poslu ili ne znam ja čega..Ne znam jednostavno ni da objasnim to stanje nervoze, neizvesnosti koje se često pojavi "iz čista mira".

Ima li neko iskustva sa ovakvim stanjima, šta mi je činiti?   Smile
« Poslednja izmena: 09. Jul 2014, 14:05:20 od Lokica_88 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak
Pol
Poruke 12
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 30.0
Drage žene, Smiley

Vidim da se ovde dosta diskutuje o ginekološkim problemima, ali me interesuje jedna stvar u vezi sa mentalnim zdravljem. Vidim da nema teme koja se bavi anksioznošću i stresom, a ja imam nedoumice.
Čini mi se da je stres u poslednje vreme uzeo maha i zaista sam počela da razmišljam da porazgovaram sa nekim u vezi sa tim, jer ni sama više ne znam da prepoznam da li me anksioznost i česte, nagle promene raspoloženja hvataju zbog PMSa, stresa na poslu ili ne znam ja čega..Ne znam jednostavno ni da objasnim to stanje nervoze, neizvesnosti koje se često pojavi "iz čista mira".

Ima li neko iskustva sa ovakvim stanjima, šta mi je činiti?   Smile

Ja sam se suočavala sa sličnom situacijom u poslednje vreme i išla sam da porazgovaram sa psihologom o tome, što preporučujem i tebi. Kad sedneš sa nekim i popričaš vidiš da nije sve tako crno, tako da nema potrebe za nekih terapijama i antidepresivima. Ipak, pošto mi je trebalo nešto da me malo smiri i vrati u ravnotežu, preporučila mi je da uzmem neki biljni preparat.
Malo sam googlovala i videla da se reklamira Tensilen, pročitala o njemu i kao ajde da probam, i znatno mi se poboljšalo raspoloženje od tada, samo je ptorebno da se pije u kontinuitetu jer je biljni preparat i ne deluje tako agresivno na organizam kao antidepresivi.. Smile

Ima dosta korisnih stvari na sajtu njihovom, spominju i SAM-e, možda će ti biti korisno - http://tensilen.com/blog/tensilen-infografik/




IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak
Pol
Poruke 10
OS
Windows
Browser
Chrome 36.0.1985.125
Hvala ti Ana na informacijama, raspitaću se još za taj Tensilen, ima dosta na sajtu informacija pa ću proučiti sve.
Koliko si ga dugo pila dok nisi osetila promenu?
Inače, zakazala sam kod psihologa u Domu zdravlja, nadam se da će mi se posvetiti i da ću moći lepo da porazgovaram o svom problemu. Smile Javiću kako sam prošla..  Smile
« Poslednja izmena: 11. Avg 2014, 10:33:01 od Lokica_88 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Fuck The Cola uck The Pizza All We Need Is Gibanic

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1133
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 34.0
Nisam siguran da li sam na pravom mestu, ali ipak da pitam.
Ukoliko je devojak imala Genitalni Herpes (vise nema) da li je moguce da osoba koja spava sa njom dobije i ako moze na koji nacin. Da li oralniom putem ili "obicnim" putem? Smile
IP sačuvana
social share
Fuck the Cola Fuck thi Pizza all we need is Gibanica
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.10.1
Browser
Safari 600.1.25
mob
I-mate 30 Pro
 Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 134
OS
Windows 7
Browser
Chrome 40.0.2214.111
Nisam siguran da li sam na pravom mestu, ali ipak da pitam.
Ukoliko je devojak imala Genitalni Herpes (vise nema) da li je moguce da osoba koja spava sa njom dobije i ako moze na koji nacin. Da li oralniom putem ili "obicnim" putem? Smile

To je stvarno malo nezgodna situacija.
« Poslednja izmena: 13. Feb 2015, 21:58:34 od Bing Bang Men »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 5
Pozdrav svima, ja nisam zensko, ali pitam za zdravlje jedne zene, moje majke, ako neko poznaje nekog lekara koji bi mogao da omogne nek se javi, ovo je moj link postavljan na drugom mestu isto na ovom forumu, ako nije za ovde admini neka prebace

 Pozdrav svima, evo ovako..ko zna neka pomogne savetom, molim svakog za pomoc evo o cemu se radi, moja majka zadnjih 7 do 8 meseci ima temperaturu. Pocelo je Juna 2018 kada je to bila upala pluca, tada je lecena na grudnoj bolnici i izlecena otpustena kuci, CRP je bio 120 ali je pao na 20 i rekli su da ce nastaviti da pada. Kuci se bavila domcinskim poslovima oko mesec dana, u Julu opet pocnu temperature. Lekar opste prakse joj da nekoliko inekcija mislim Longacefa, veoma mali boljitak, CRP neznatno manji. U Seprembru opet upala pluca gde su je u drugoj plucnoj bolnici unistili antibioticima / 4 infuzije dnevno, davali joj sve i svasta, pluca sanirali, CRP umanjen na 70, otpuste je eto to smo mogli, umanjili smo vam CRP. Majka u licu je bila zelena od antibiotika. Dalje pocetkom Oktobra ode da lezi na Inf.Klinici. Tamo urade analize za koje su imali agense, isto udare infuzije antibiotika i jojs da pije tablete po otpustanju. Dok je bila pod antibioticima, temperature nema. Cim ih je ispila, temp se vratila. Sa Inf.Klinike je otpuste sa dijagnozom bakterijska infekcija nepoznate lokacije. Opet se javi temp po ispjanju tableta. Krajem Oktobra prime je na Vma. CRP 180 povecana i sedimentacija. Tamo joj ne nadju nista, urade gomilu testova analiza snimanja i nista. Davali su joj samo infuzioni rastvor dakle slanu vodu i infuziju Paracetamola. Time joj obore CRP na 69 a padne i sedimentacija. Dali joj je bilo bolje zbog ambijenta koji tamo vlada osecaja sigurnosti, autoriteta lekara koji su svi tamo dobri, ne znam, na Vma joj kazu da je temp mozda na nervnoj bazi. Majka do Nove godine bude dobro, onda se nasekira malo vise i temperatura se vrati. Temperaturu ima uglavnom uvece. Krajem januara je uhvati virus ustvari sve u porodici i dobije kasalj, slican onom kad je imala uplu pluca. Ode na lecenje opet u prvu plucnu bolnicu u koju je bila u Junu. Tamo primi 10 ak dana slani rastvor i 7 dana Longacef u infuziji i Crp joj spadnena valjda ispod 70. Za vreme lecenja u boljnici imala preznojavanja u toku noci, kao kad ima temp. Puste je kuci, posle 1 dana temp se vrati, prvo ujutru iuvece a posle smo uvece. Ona tada popije Paracetamol, temp spadne i znoji se do jutra, par puta se presvlaci u toku noci. Izgubila je nekoliko kg za svo ovo vreme, a i sa zivcima je popustila. Neki zakljucak je da nema temp kad primi infuzioni rastvor, Crp i sedimentcija onda spadnu. A i ovo, posto na Inf.klinici nisu imali reagense sve, napisu nam i mi na njihov nalog i na nalog reumatologa uradimo jos gomilu analiza u priv.laboratoriji. Kad smo odneli rezultate, doktorka je kratko rekla, ovo je dobro, nismo nasli sta smo trazili i sumnjali, idite kuci.

Ima li neko neki savet, sta da radimo ?


Ako ovo cita neki doktor, infektolog ili neko sa medicinskim znanjem molio bih da mi se javi, ili ako znate nekog dobrog lekara a da je voljan da pomogne posaljite mu link, unapred hvala za svaku vrstu pomoci..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 484
Nisam siguran da li sam na pravom mestu, ali ipak da pitam.
Ukoliko je devojak imala Genitalni Herpes (vise nema) da li je moguce da osoba koja spava sa njom dobije i ako moze na koji nacin. Da li oralniom putem ili "obicnim" putem? Smile

Slobodno lizi nista nece da skodi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 18 19
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 08:23:49
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 15 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.