Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 07:58:23
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
1 ... 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zdravko Čolić na "Marakani" 23. juna  (Pročitano 15689 puta)
Jet set burekdzija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7726
Zastava Banja Luka
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Koncert moje karijere

Čola je uspeo da treći put u karijeri napuni „Marakanu“ i priredi nezaboravnu, emotivnu noć za pamćenje. Veličanstven vatromet i numera „Pjesmo moja“ označile su kraj koncerta sa koje je više od 75.000 duša krenulo kući razigrano. Posle koncerta Zdravko dugo nije odlazio na počinak, već je sa prijateljima sabirao utiske.

- Zaista sam oduševljen atmosferom koju sam video na „Marakani“. Ovo je sigurno jedan od najboljih i najemotivnijih koncerata u mojoj karijeri i životu - rekao je uzbuđeno Čola nekoliko minuta po završetku spektakularnog koncerta.
Među prvima su mu čestitali producent Saša Habić i kolega i prijatelj Oliver Mandić koji su bili oduševljeni spektaklom i složili se da im je to najveće koncertno iskustvo u životu.
Do tri-četiri sata ujutru u Čolinu garderobu na „Marakani“ ulazili su prijatelji, kolege da čestitaju, stegnu ruku, zagrle starog šarmera.
- Sve je bilo perfektno. Funkcionisalo je kako smo zamislili, mislim da je sve tehnički izgledalo veoma profesionalno - i zvuk i slika i svetla, bimovi, vatromet... Mislim da je urađeno u maniru koncerata vrhunskih svetskih bendova - rekao nam je Čolićev menadžer i desna ruka Adis Gojak i dodao da nakon male pauze i sređivanja utisaka počinju pripreme za veliku svetsku turneju koja će krenuti na jesen.
Bio je to koncert koji će se prepričavati. Vatromet boja, emocija, Čolin setni glas koji para vedro noćno nebo nad zvezdinim stadionom. U publici zagrljaji, poljupci, mladići ljubomorni na svoje devojke koje sa uzdahom i suzom u oku gledaju Čolu kako lebdi na bini. Razigrana „Mađarica“, nežna „Ljubav je samo reč“, životna „Ti si mi u krvi“, nezaboravna „Čija je ona zvjezda“... Više od tri sata je sve trajalo. Iz Čolinog grla 31 pesma. A hteo je još, pevao bi Zdravko cele noći za zaljubljene, rastavljene, tužne i radosne...
Na kraju stihovi „Pjesmo moja, pjesmo moja, zakiti se cvijetom. Pjesmo moja, zamiriši svijetom. Još sva srca ohladnjela nisu, poznaće te, pjesmo, po mirisu. Poznaće te da si čedo milja, da ti ljubav majka i dadilja, da si rada pjevati o slasti, razumijeće što ne umiješ kaz’ti. Pjesmo moja, već si na poletu, pozdravi mi sve na ovom svijetu, pozdravi mi slavlje i golube i sva srca što se silno ljube...“. I odlazak u vrelu noć. Do sledećeg susreta na „Marakani“.

Poznati igrali i u parteru
Nekoliko minuta pred početak koncerta, u VIP loži Čolu su iščekivali Seka Aleksić u društvu jače polovine Zorana, političari Božidar Đelić, Maja Gojković, Dragan Šutanovac sa suprugom. Poslednji koji su kročili na crveni tepih lože i izmamili poglede svih prisutnih bili su Čolin dobar prijatelj Goran Bregović i hrvatska pevačica Severina Vučković koji su već neko vreme nerazdvojni zbog Severinine nove ploče. U koktelima i ćaskanju sa prisutnima uživali su i Momčilo Bajagić Bajaga, Dragan Stojković Piksi sa porodicom, a među veselijim gostima bila je i Jafa Ben Ari, ambasadorka Izraela. Glumac Dragan Bjelogrlić sa porodicom bio je jedan od poznatih ličnosti koje je udobnost VIP stolice zamenile za gužvu ispred same bine, a osim njega Čoline hitove ispred bine pevali su i Čeda Jovanović sa suprugom, Kristina i Aleksandra Kovač....

Bez povređenih
Više od jednog sata nakon koncerta bile su blokirane ulice od „Marakane“ do Autokomande i potom do Slavije. Koncert je prošao bez većih gužva i povreda, a kako kažu u Klinici „Anlave“, koja je obezbeđivala koncert, težih povreda nije bilo. Bilo je samo nekoliko lakših slučajeva, a jedna osoba je prevezena u Urgentni centar zbog simptoma trovanja hranom.

Koncert iz sata u sat
15.35h - 450 ljudi čeka da se kapije za koncert otvore
17.00 - već je 4.000 ljudi na stadionu Crvene zvezde
18.00 - 18.000 ljudi pevuši Zdravkove pesme
20.00 - gužva na ulazima. Već je stiglo 40.000 ljudi na „Marakanu“
21.15 - Čola iz magle, u crvenom sakou uleće na binu i peva „Neveru“. Erupcija oduševljena
23.10 - posle pauze na binu su sa Čolom ušetali Voja Aralica i Nikša Bratoš. Dva mahera na gitari i Čola izveli su „Ne veruj mi noćas“, „Svadbarskim sokakom“
23.50 - nakon prvog bisa Čola se vratio na scenu da bi otpevao „April u Beogradu“, „Stanica Podlugovi“ i „Zločin i kazna“
00.05 - posle drugog bisa Čola je zapalio masu pesmama „Ti nikada nećeš znati“ i „Ti si mi u krvi“, pevala je horski cela „Marakana“
00.20 - Nakon skandiranja Čolinog imena, pevač koji je uspeo da treći put napuni „Marakanu“, otpevao je stari hit „Pjesmo moja“ i uz vatromet nestao sa scene

Izvor:  Blic
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 95
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Odustao

Zodijak
Pol
Poruke 5342
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Zdravko Čolić – tragedija jedne starosti

Nakon kampanje vođene povodom koncerta Zdravka Čolića, koja se po sili i naporu uloženom u propagandnu, psihološku agresiju na stanovništvo Srbije može meriti samo sa NATO bombardovanjem, došao je i taj dan ! Toliko najavljivani, dugo očekivani koncert, ’’ spektakl decenije’’ , o kome su unapred pisani hvalospevi u sredstvima javnog informisanja, čiji se broj posetilaca merio šestocifrenim brojevima je prošao. Onaj deo Beograda i Beograđana kojima je bila muka od  ovog multi-medijalnog terora može najzad da odahne. Neko će se možda zapitati kako se usuđujem da kažem tako nešto protiv “najvećeg pjevača srpsko-hrvatskih naroda i narodnosti“. Mislim da je vreme da  pogledamo istini u oči. Možda je koncert bio posećen I više nego što sam se plašio, ali koliko je ljudi zaista platilo da ode tamo, obzirom na 1000000 podeljenih karata preko “Blica“,“Kurira“,“Novosti“ itd. Telekom je na silu uvaljivao karte, samo da ne pukne bruka za “pjevača“. Ostali entuzijasti… Koliko njih zna neku pesmu nastalu posle “stanice Podlugovi“? Bilo koju “pjesmu“ sa zadnja 4 albuma ? A što se tiče razlike između “pjesme“ I pesme… Da se razumemo… Iako sam rođeni Beograđanin, jako sam svestan da su I moje babe I dede rođeni po selima, I APSOLUTNO ništa nemam protiv ljudi sa strane ! Ali ako si već u Beogradu, živiš I radiš tu, za ime Boga čoveče kultiviši se malo ! Ne možeš da se izdaješ za Beograđanina 30 godina a da I dalje pričaš kao da si se malopre skotrljao sa Bosanskih planina I preplivao Drinu  ! NAuči malo ekavicu, padeže, leksiku… Ljudi iz Bosne koje ja poznajem pričaju odličan Srpski sa beogradskim naglaskom . Uostalom, bio sam na koncertu Bob Sinklera, daće Bog idem opet I na Prodigy, a vi Čolićevci samo napred, za bolje I niste…   

P.S: Čovek je iritantniji i od Sergeja Trifunovića, a to nije lako postići...
« Poslednja izmena: 27. Jun 2007, 19:32:56 od radulac »
IP sačuvana
social share
Odustao
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Kul fraza na latinskom! :)

Zodijak
Pol
Poruke 10007
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Ima nas raznih Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9126
Zastava Srem
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Samsung i5700 + D880
I meni je vise dosadio sa ovim pesmama za decu. Najgore mi je kad ova zena sto radi u teretani pusti ono "moj Dragane,za djidji midji" ili tako nesto... Jebote,svaka pesma mu sadrzi neko djidji i neko midji Smile Stare pesme su mu skroz korektne ali umesto da je nastavio da,shodno godinama, i muzicki sazreva,on se bacio na neki kao narodni melos a zapravo na tesku smaracinu... Doduse,pricam samo o njegovim pesmama koje su isplivale sa poslednjih par albuma,nisam ih cele preslusao,mozda je ubo i nesto dobro ali sumnjam Smile
IP sačuvana
social share



I sta sad mi nindze da radimo?
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 95
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Citat
Doduse,pricam samo o njegovim pesmama koje su isplivale sa poslednjih par albuma,nisam ih cele preslusao,mozda je ubo i nesto dobro ali sumnjam

Pesme "Moja draga","Krasiva","Zlocin i kazna" i "Na ovaj dan" su odlicne.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


What goes around, comes around...

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 1294
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia N73 МЕ
Да се надовежем на претходни пост, ово је још пар јако добрих песама којих сад могу да се сетим:
Као моја мати, Свадбарским сокаком, Сачувај ме Боже њене љубави, Вријеме, Ноћ ми те дугује
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 07:58:23
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.