Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 05:37:38
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zdravko Čolić na "Marakani" 23. juna  (Pročitano 15680 puta)
Jet set burekdzija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 9046
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Alcatel One Touch
eto vidis... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 7
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Sećanja koja život znače
V. PANTELIĆ, 31. maj 2007

JEDINA ovdašnja superzvezda, Zdravko Čolić, za 23 dana treći put održaće koncert na našem najvećem fudbalskom stadionu, "Marakani", ne menjajući svog medijskog pokrovitelja - Kompaniju "Novosti". Kako nam kaže, dok razgovaramo uz jutarnju kafu samo dan posle njegovog 56. rođendana (proslavio ga u krugu porodice, kumova i prijatelja), brine ga jedino koje pesme iz svog bogatog opusa da uvrsti u repertoar beogradskog koncerta.
Svojim hitovima Čolić nije spajao samo generacije i narode. Zanimljivo je da je kroz orkestar koji ga je pratio prošlo pet generacija najboljih svirača iz cele bivše SFRJ. Bubnjar Dragoljub Đuričić jedini je muzičar koji je sa Zdravkom svirao i sviraće na sve tri "Marakane". Tri su orkestra koja su mu obeležila karijeru - "Mama Ko Ko", pojačan za tu priliku Dadom Topićem i Englezom Krisom Nikolsom, koji ga je pratio na legendarnoj turneji "Putujući zemljotres". U vreme Titove Jugoslavije turneje su brojale i do 100 koncerata i trajale po tri meseca. "Putujući zemljotres" imao je 78 koncerata, trajao dva i po meseca, a krunisan je čuvenim kišnim koncertom na sarajevskom "Koševu" i beogradskoj "Marakani".
- Najzadovoljniji sam bio na turneji "Zbog tebe", kada sam svirao sa engleskim muzičarima - kaže Čolić za "Novosti". - Jedna od pratećih pevačica bila je Linda Žardin, koja će pevati svetski hit "Video Killed The Radio Star", a sa nama je bio i tada najbolji sešn bubnjar na svetu, Pol Robinson. Na toj turneji tri večeri smo svirali u beogradskoj hali "Pionir". Pol je toliko dobro svirao da su ljudi tri dana kasnije pričali samo o njemu. On je neverovatan lik. Najbolji bubnjar, a toliko nestašan i "lud" da je nedisciplinovan svirač. Bio je sklon drogama, jedva je izdržao turneju. Na kraju je razbio staklo u Velenju i potukao se sa basistom. Toliko mu je išao na živce da je, inače hladni Englez, na kraju pobesneo. A najdraža ekipa koja me je pratila, bila je "Generacija 5" sa kojom sam svirao turneju "Malo pojačaj radio". Bili su tu Krle i Ilke, bubnjar Furda, Duda, pridružio nam se i Laza Ristovski. I danas na kaseti imam snimak našeg koncerta u Plovdivu. Neverovatno kako je sve zvučalo precizno i dobro.
* Vaša prva solistička turneja bila je vezana za sarajevske "Indekse". Da li je tačno da je svojevremeno trebalo da postanete pevač "Indeksa" umesto Davorina Popovića?
- Da sam tada znao, naravno da bih prihvatio da postanem pevač "Indeksa", jer je to bila kultna grupa. Bilo je govora da će u "Korni grupu", pre Dade Topića, doći Pimpek. Na preporuku sestre gitariste Nuna Arnautalića, "Indeksi" su me pozvali kao gosta na svoju priredbu u sarajevski "Fis", gde su redovno nastupali subotom. Otpevao sam "Yesteday" od "Bitlsa", "One Day" Džina Rouda i "The Njay To Amarillo" i oduševiio publiku. Jedino nisam znao da su me "Indeksi" te noći probali za bend. Davorin nije otišao u "Korni grupu", a ja sam se priključio jednom drugom sarajevskom bendu - "Ambasadorima". Na kraju sam, sticajem okolnosti, u "Korni grupi" završio ja, a ne Davorin.
* Koju ste pesmu pevali na audiciji za "Ambasadore"?
- Čuvenu "Deboru", šlager sa San Rema, koja je pre toga rasplakala neke devojke u sarajevskom Pionirskom centru. Pevao sam u maniru Vilsona Piketa. Otpevao sam je Robertu Ivanoviću u Domu armije, jer su "Ambasadori" tada bili vojnički ansambl, a on je na to samo rekao: "Primljen si!" U bendu su tada svirali klavijaturista Vlado Pravdić ("Bijelo dugme") i bubnjar Perica Stojanović ("Vatreni poljubac"). Za "Ambasadore" me vezuje i čuveno vrsarsko leto, kada sam u stvari zaista propevao. Dva meseca smo svake večeri nastupali u hotelu "Pineti". Jedno je kad se peva vikendom u Domu mladih, a sasvim drugo kada moraš svake noći. Pevaš i kad si promukao. Do Vrsara nisam imao takozvanu abažuru, kako kažu trubači, ali mi se tog leta glas formirao kao pevaču.
* Treća "Marakana" označiće početak turneje "Zavičaj" po gradovima bivše SFRJ, ovog p**a sa nekim drugim muzičarima...
- U svetu je praksa da Madona ili Robi Vilijams odrade dvogodišnju turneju sa sešn muzičarima. U Engleskoj i Americi postoji fantastičan izbor svirača za određene stilske opcije. Ali, muzičar u mom bendu mora da zna da odsvira četiri ili pet vrsta stilova, što je mnogo teže nego kad pratiš Džordža Majkla. Međutim, teško je držati ljude dve godine na turneji. Radije sam za opciju kraćih turneja, zato što je bend kompaktniji. Nekoliko meseci je izdrživo. Pa, i u "Velikom Bratu" izdrže tri meseca, a ne podnose se...

SAMO DRAGOLjUB
* NEVEROVATNO je da ste od čitave ekipe muzičara sa kojima ste sarađivali u bendu zadržali samo Dragoljuba Đuričića kojeg, kako se priča, niko normalan ne bi zadržao?
- Dok sam pripremao turneju "Kad bi moja bila", izbor slobodnih svirača nije bio zadovoljavajući. Jedini čovek koga sam se u tom trenutku setio bio je Dragoljub. Predložio sam mu da napravimo bend i sviramo. On je dobar bubnjar, odgovara mi svirački i podesan je kao šef benda. On drži muzičare zajedno, što ja ne bih mogao. Vodi računa ko je slobodan a ko nije, ko se ne drogira, ko ne pije, ko ne puši. Može neko da bude strašan svirač, ali ako ima neki porok, ne može da svira sa mnom. Moguće da Dragoljub manje vežba bubanj, a više reklamira tiganje na televiziji i pojavljuje se u emisijama, pa ga ljudi ne doživljavaju kao svirača. Ipak, kad imamo turneju on se ozbiljno sprema.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Apple iPhone 3Gs
Zdravko Čolić treći put na "Marakani"

Pop pevač Zdravko Čolić najavio je u utorak da će 23. juna na beogradskoj "Marakani" održati svoj treći solistički koncert na najvećem stadionu u našoj zemlji.

Na konferenciji za novinare u Medija centru fudbalskog kluba "Crvena zvezda" Čolić je rekao da očekuje da će stadion biti pun ljubitelja muzike, da će doći njegovi "fanovi" iz Srbije, drugih nekadašnjih jugoslovenskih republika i inostranstva.

Pop pevač je najavio prvo živo izvodjenje numere "Pjesmo moja" sa horom. Pesma je radjena po stihovima Jovana Jovanovića Zmaja, i muzici Kornelija Kovača, a njome će koncert biti završen.

Vlasnik i direktor produkcijske kuće "Komuna" Maksa Ćatović rekao je da su rasprodate sve karte i da se očekuje oko 65.000 posetilaca.

Na prostoru oko stadiona biće dva parkinga, jedan izmedju južne i istočne tribine sa 500 parking mesta, a drugi kod pomoćnih terena iza južne tribine na koji će moći da se parkira 50 autobusa ili 500 automobila.

Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7726
Zastava Banja Luka
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Zdravko Čolić rasprodao „Marakanu“
Autor: V. Đ. Đura | 06.06.2007 - 09:55

Na jučerašnjoj konferenciji u Medija centru Crvene zvezde povodom koncerta Zdravka Čolića službeno je objavljeno da su sve karte za koncert 23. juna rasprodate.
Maksa Ćatović, u ime produkcijske kuće „Komuna“ koja organizuje spektakl na „Marakani“, objavio je na samom početku konferencije da su skoro sve karte prodate i da je sve spremno za veliki spektakl. Preostalo je svega pet hiljada karata koje se mogu nabaviti preko MTS paketa. Naravno, najveću pažnju izazvao je sam Čola. - Spreman sam za veliki koncert na „Marakani“. On je najava moje velike evropske i svetske turneje. Jedino za šta ja lično u ovom trenutku mogu da se borim jeste trajanje koncerta. Voleo bih da otpevam najmanje trideset pesama, a četrdeset nema šanse da mi dozvole. Teško mi je da odaberem koje ću pesme pevati. Samo sa novog albuma „Zavičaj“ ima petnaest pesama koje bih rado prvi put uživo izveo pred publikom. Ne znam još uvek s kojom ću pesmom otvoriti beogradski - rekao je Čola i dodao: - Ono što ekskluzivno mogu da otkrijem jeste pesma koju ćemo odsvirati i otpevati na samom kraju koncerta. Biće to numera „Pesmo moja“ na stihove Jovana Jovanovića Zmaja i na muziku Kornelija Kovača. Važna mi je pozitivna poruka te pesme, želim da to odjekne kao stih „Pjesmo moja, zamiriši svijetom“. Voleo bih da se pozitivna vibracija sa tog koncerta zaista pronese svetom.
Čola je, ponesen dobrom energijom, zapevao refren pomenute pesme, što je izazvalo spontani aplauz.
- Najverovatnije ćemo ja i muzičari nedelju dana provesti u karantinu. To znači da ćemo imati probe na nekom lepom, ali pustom mestu. Posle toga biću dovoljno opušten da mogu da sedim u nekoj kafanici sa prijateljima i da lagano popijem piće. Siguran sam da će koncert biti dobar i da neću razočarati svoju vernu publiku. Biće tu i onih koji su me gledali na „Marakani“ 1978. godine. Svi koji su sačuvali karte sa tog koncerta imaće od mene specijalan poklon. Ono što je moja velika želja jeste da otpevam što više pesama iz mog zaista bogatog repertoara. Imam dovoljno pesama da napravim dva dana koncert sa potpuno različitim repertoarom, kao što to radi Prins na svojoj američkoj turneji. Zahvalan sam upravi Zvezde što mi je još jednom izašla u susret - rekao je Čola i sa osmehom završio konferenciju.
Izvor: Blic

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

stadion_1.jpg
(28.73 KB, 470x188)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 34
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
prodajem karte za koncert zdravka colica.
cena : sever 1300,zapad 1500 i 1700.
063 89 68 570
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 39
OS
Nepoznat
Browser
Nokia3220 2.0
Da se ne lazemo, on ne bi prodao ni 20,000 a da ne podeli preko MTSa, novina, chasopisa i slichno... Muka mi je od njega.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 105
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson k510i
Da se ne lazemo, on ne bi prodao ni 20,000 a da ne podeli preko MTSa, novina, chasopisa i slichno... Muka mi je od njega.

 Smile  Smile  Smile  Smile
IP sačuvana
social share


Ti si nasa prva ljubav....
Edit by ziledin: Regulisana velicina slova u potpisu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 794
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
dobro jos nisu delili karte uz hleb i mleko pa tako moze svako da napuni 3 marakane iskreno .......posle toliko godina ne bih trebalo bas toliko da se blamira da tako mora da puni stadion...
IP sačuvana
social share
gledaj da u zivotu sto manje radis a vise mlatis praznu slamu jer ces pre docekati sigurnu i veliku penziju
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


CS Maniac

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 5699
Zastava Novi Sad Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
SonyEricsson k300i


Zdravko Čolić pred koncert u karantinu

Na "Marakani" će u subotu, 23. juna, po treći put zapevati naš legendarni pevač Zdravko Čolić, piše "Blic".

Koncert je rasprodat, atmosfera će bez sumnje biti usijana, a poslednje dane pred koncert Zdravko sa ekipom provodi u svojevrsnom karantinu na Paliću.

Čola sa svojom ekipom muzičara boravi već nekoliko dana na Paliću u hotelu "Elit", kod svog dugogodišnjeg prijatelja Dragana Radanovića, gde im je omogućen mir i pun komfor, a ljubazno osoblje izlazi u susret svim njihovim zahtevima.

Slobodno vreme izmedju zahtevnih proba Čola koristi za šetnju pokraj Palićkog jezera, a pre podne džogira kako bi i kondiciono bio spreman za pakleno veče na Zvezdinom stadionu.

Momci iz benda predvodjeni iskusnim majstorom bubnjarom Dragoljubom Djuričićem uvežbavaju izabranih tridesetak numera koje će biti prezentovane na koncertu, a na novim aranžmanima pojedinih pesama se radi i po čitav dan.

Atmosfera je radna i ozbiljna, a posebno su interesantni trenuci kada Čolić uzme gitaru u ruke i odsvira neke svoje omiljene pesme.

Zanimljivo je da se na Paliću održava kongres medicinara i da je njih četrdesetak, koji su pre nekoliko dana sreli Čolu i nakratko sa njim porazgovarali, reklo da dolazi na koncert, a svakog dana kada se u pauzama proba odmara u nekom od kafića Čoli prilaze deca tražeći autogram ili sliku.

Da bi se udovoljilo ogromnom pritisku i potražnji za kartama, bina je malo skraćena i u poslednji čas je u prodaju pušteno dodatnih tri hiljade ulaznica za stajanje, kojih u prodaji nema još mnogo.



Poslednje pripreme na "Marakani"

Dok Čola i ekipa muzičara vredno rade na Paliću, menadžment predvodjen Adisom Gojakom završava poslednje pripreme svih tehničkih detalja vezanih za koncert.

Majstori već nekoliko dana rade na postavljanju bine koja će kada bude konačno sagradjena biti visoka čitavih trideset metara. Osnova bine biće 28 x 22 metra, a dužina piste kojom će se kretati Čola od istočne prema zapadnoj strani stadiona je čak šezdeset sedam metara.

Na binu se postavlja grandiozni LED ekran veličine 18 x 18 metara na kojem će posetioci moći da vide uveličane detalje sa bine, ali i iz publike.

O zvuku brine studio Miše Berara, koji se već dugo ozbiljno priprema za ovaj spektakl i koji je nabavio najnoviju opremu na kakvoj danas rade svetske pop zvezde. Ako vreme bude lepo kao što se očekuje, biće to sigurno koncert za pamćenje.

Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
         
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7726
Zastava Banja Luka
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Covek podeli karte i opet nevalja Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 05:37:38
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.108 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.