Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zbog upale oka 20 dana u "Lazi"!  (Pročitano 953 puta)
28. Okt 2005, 11:35:48
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Zbog upale oka 20 dana u "Lazi"!
Kada je došla u Infektivnu kliniku zbog napada gušenja i posle prepisane terapije zatražila prevoz do kuće, zaposleni u toj ustanovi su, prema njenim rečima, pozvali policiju koja joj je stavila lisice na ruke i odvela je u bolnicu "Laza Lazarević"

Zbog hronične tegobe i zapaljenja oka, sluzokože nosa i problema sa plućima, naša sugrađanka dr Jasna Jovanović, verovali ili ne, završila je u psihijatrijskoj bolnici "Dr Laza Lazarević". Već više od godinu dana ona pokušava da ubedi svoje kolege da joj njihova pomoć nije potrebna, ali joj to ne polazi za rukom.

- Pronađena mi je bakterija stafilokoka, o tome postoje i medicinski nalazi. U nedelju, 18. jula 2003, dobila sam napad, počela sam da otičem i crvenim. Komšije su pozvale Hitnu pomoć i oni su me odvezli u bolnicu u Zemun. Ostavili su me u čekaonicu, gde sam doživela najveći napad gušenja. Pregledali su me, uradili EKG i poslali kući. Kako sam i dalje otežano disala, uzela sam taksi i otišla na Infektivnu kliniku. U čekaonici sam dobila drugi napad gušenja. Pregledali su me i dali mi terapiju i to lasiks i bensedin, a kako sam bila jako iscrpljena, zamolila sam ih da mi daju prevoz, jer sam došla sama, a i pet metara je za mene bilo mnogo da hodam. Tada su počele pretnje da će zvati policiju da me voze u "Lazu" - priča dr Jasna Jovanović.
   
      

Profesionalno obavljala posao

U Domu zdravlja "Sopot" potvrdili su nam da je dr Jasna Jovanović radila u Hitnoj službi.
- Kod nas je radila na određeno vreme i to od 1. novembra 2002. godine do 31. oktobra 2003. godine. Ustanovu je sporazumno napustila. Profesionalno nije pravila nikakve greške, niti je bilo nekih ekscesa. Pacijenti se takođe nisu žalili na nju - rekla je za Glas dr Violeta Medić, direktor Doma zdravlja "Sopot".
Pokušali smo juče da od dr Branka Ćorića, direktora neuropsihijatrijske bolnice "Laza Lazarević", dobijemo komentar, ali nismo uspeli jer se Ćorić nalazi u inostranstvu i vraća se za pet dana. Osim njega, kako su nam rekli u ovoj ustanovi, niko ne može da daje bilo kakve informacije.
      
      
      
   

Prema njenim rečima, policijska patrola je došla, stavila joj lisice na ruke i odvela je u "Lazu Lazarević". Dežurni lekar joj je, kako sama kaže, bez pregleda prepisao terapiju.

- Sestre su mi rekle da mi je lekar prepisao injekcije. Ujutru, kad je došla vizita, pokušala sam da ustanem iz kreveta, ali me je snažan čovek prikovao za postelju. Shvatila sam da je suludo da mu se opirem jer će mi polomiti kosti. Tek tada mi je bilo jasno da sam hospitalizovana i da nema odlaska kući. U utorak mi je načelnica odeljenja rekla da će me ona dalje lečiti. Pokušala sam da joj objasnim da sam greškom u bolnici, na šta mi je ona pripretila da će me ponovo vratiti na injekcije. Jedino mi je ostalo da glumim dobrog pacijenta - priča nesrećna žena.

Na bolničkom lečenju su je zadržali 20 dana, a kao "dobar pacijent" dobila je 19 dana da provede kući, ali uz ograničeno kretanje i da se povremeno javlja u bolnicu "Laza Lazarević". I danas je u obavezi da se na svaka tri meseca javlja na kontrolne preglede.
- Držali su me u bolnici, a da mi niko nije uradio ni neurološki ni laboratorijski pregled. Ni dan-danas ne znam kakvu su mi terapiju davali, jer ne piše u otpusnoj listi. Takođe su naveli da sam bila pod psihoterapijom, a rađena je samo radna terapija - dodaje dr Jovanovićeva.

Ona je juče sa svim papirima otišla u policiju da prijavi ceo slučaj. Jovanovićeva je magistar socijalne psihijatrije i radila je u Međunarodnoj federaciji Crvenog krsta sa ljudima koji vuku ratne traume, zatim prigradskim domovima zdravlja, kao što je Hitna služba u Sopotu i održala je veliki broj predavanja za mlade o narkomaniji i bolestima zavisnosti.
G. J

Izvor: Glas Javnosti
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.097 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.