Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 16:38:41
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zavođenje se uči  (Pročitano 15462 puta)
22. Maj 2011, 11:11:08
Poznata licnost


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 3504
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.19
Bezbroj puta sam slušala muškarce iz svog okruženja kako im se dopada neka devojka i baš bi hteli da je upoznaju, da flertuju sa njom, ostvare vezu, samo ne znaju kako. Ili imaju ideju kako, samo ne smeju. Ili smeju, samo nemaju priliku... Šta god da je izgovor, epilog priče je da nisu ni upoznali tu devojku, ni flertovali sa njom, ni bili u vezi.

Ma koliko meni jednostavno bilo što ih savetujem da prosto priđu i pričaju nešto, stvari su se komplikovale. Nisu naučili šta da pričaju, Umesto osmeha, dobijali su odbijanja. Mnogo odbijanja je dovelo do povlačenja u sebe, svoj svet, svoj kompjuter, svoj posao. A mogli su da budu i oni srećni, samo da su znali kako!

Naravno, postoje muškarci koji su prirodno šarmantni, neodoljivi i koji nikada nisu imali problem da osvoje devojku. I takvi muškarci, nas ( devojke ) privlače.

Nije li nepravedno da svojim ljubavnim životom budu zadovoljni samo oni koji su rođeni sa tim prirodnim šarmom?

Ako je muzičar naučio da svira neki instrument, ako je mađioničar naučio da izvodi trikove, zašto prosečan muškarac ne bi naučio tehnike zavođenja?

Sledeći tekst me je obradovao, jer nudi rešenje. Rešenje da se vrati osmeh na lice i muškarcima i ženama!



Zavođenje se uči



Muškarci, koji do sada nisu bili preterano uspešni u “osvajanju” lepšeg pola mogu da odahnu, jer je Srbija “bogatija” za novo zanimanje - instruktora zavođenja, koji će ih naučiti kako devojci da pridju sa stilom i izbegnu šamar ili oštar pogled.



Tokom “treninga”, koji traje tri meseca, polaznici jednom nedeljno teorijsko znanje, stečeno kroz “literaturu”, vežbaju na “modelu”, a proveravaju ga pod budnim okom trenera - u obližnjem kafiću ili diskoteci.
 
Instruktor zavođenja Petar Vagić kaže da postoje i specijalizovane radionice na kojima se uče najbolji načini za prilazak devojci i uspostavljanje komunikacije u prvih pet minuta ili kako da zadrže bliskost.

Igre zavođenja
Svako ko nije rođen sa tim “darom” može da nauči kako da zavede svoju izabranicu, u čemu je, naglasio je Vagić, osim govora neophodno uspostaviti i adekvatnu neverbalnu komunikaciju.


Tu su i letnji treninzi, koji podrazumevaju odlazak na more i svakodnevno “treniranje” i osvajanje na plažama, kafićima i noćnim klubovima.
Polaznici su uglavnom mladići od 24 do 29 godina, koji nisu u emotivnoj vezi i nisu imali uspeha na tom planu, dok je oko 30 odsto onih koji su i pre treninga “bili dobri”, ali žele da poboljšaju kvalitet ljubavnog života.

Pogrešan pristup
Naravno, dodao je, pogrešni pristup devojkama i pored svih saveta, uvek će postojati, a najveći problem je odustvo veštine vođenja interesantne komunikacije.
“Dosta muškaraca ulazi u teme kao što su čime se devojka bavi, gde živi i to je ravna i dosadna priča. Naravno, treba i o tome pričati, ali ne u fazi upoznavanja” savetuje Vagić.


Škola zavođenja, tvrdi Vagić, je i lepa vest za devojke, jer uskoro mogu da očekuju da im momci prilaze na otvoreniji, iskreniji i originalniji način, “istrenirani i obučeni”, koji su svoja znanja i zavodničke veštine sticali od ljubavnog trenera.
Na pitanje da li se zavođenje zaista može naučiti, Vagić spremno odgovara - svakako.
 
“Naravno, neki muškarci su dobri sa ženama, do čega su spontano došli ili su imali dobar primer u porodici i okruženju. Oni ne razumeju da ima onih koji ne znaju da se ponašaju sa lepšim polom, već su u fazonu - šta tu ima da se uči, samo izađi, zabavljaj se, budi to što jesi i sve će ići spontano”, rekao je Vagić Tanjugu.



Međutim, balkanski mentalitet, “mačizam”, ali i stid i nepoverenje u ideju da se zavođenje ipak može naučiti, stvaraju sumnju kod potencijalnih učenika.
Drugu grupu “nevernika” čine oni koji nikada nisu bili dobri u muško-ženskim odnosima i za svoje neuspehe pronašli opravdanja, tako što su krivicu prebacili na žene, koje su, po njima, zatvorene, nepristupačne, neozbiljne, frustrirane, sponzoruše....

Dobar primer
Kao primer dobrog prilaska “love couch” navodi sledeću situaciju - muškarac prilazi devojci i pita je za kafić ili mesto u okolini gde može da popije kafu, a kada mu odgovori, priznaje da joj je prišao zato što mu se svidela, pa je smislio izgovor da se upoznaju.


Vagić, koji ističe da je i sam nekada imao jako malo uspeha kod devojaka i da je u nihovom osvajanju probao sve, pa čak i neke “ekstremne” metode, priznaje da je bio polaznik sličnih kurseva u svetu.
 
Kada je, uveren je, postao ekspert za osvajanje, odlučio je da svoja znanja i iskustva prenese na one, koji žele da unaprede svoj ljubavni život.
 

“Suština zavođenja je da momci uspešno komuniciraju sa devojkama i da shvate da odbijanje nije neuspeh i katastrofa, već stepenica bliže cilju kome se teži. Taj ispravni način razmišljanja i kakav osećaj imamo dok pričamo sa devojkama, su najbitniji”, istakao je Vagić.



Muškarac mora da bude siguran u sebe, što je jedna od najvažnijih stvari koje se uče u školi zavođenja i nije važno gde će se devojka “startovati”, već kako, smatra Vagić i dodaje da damama treba prilaziti svuda, na ulici, autobuskoj stanici, biblioteci, kafiću, diskoteci...
 

Instruktor tvrdi da, ukoliko momak priđe devojci na “normalan, civilizovan način, prijatan i duhovit”, ni jedno od njih neće imati neprijatnosti, neće biti šamara, prekornih pogleda, neprijatnih reči, jer svako prirodno želi da se upozna i druži.
“U svakodnevnim situacijama savetujem da muškarac direktno priđe devojci i kaže - sviđaš mi se, hoću da se upoznamo. To je veoma originalan pristup, jer se malo muškaraca odlučuje na tako nešto, što je i logično, pošto ne znaju koji je sledeći korak koji treba da učine”, rekao je

Izvor: Blic

Ispravljen link i istaknut lični komentar (goa)


« Poslednja izmena: 22. Maj 2011, 12:49:22 od WhiteGoa »
IP sačuvana
social share


            Svako slovo koje napišem je deo mene, a ono što sam ja i što mogu biti nije ni deo napisanih slova...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
Ne samo tehnike zavođenja (zvuči mi tako petparački Smile), nego baš sve, sve se uči. Od korišćenja kvake na vratima, vezivanja pertli, sve do načina komunikacije sa ljudima i utiska koji možemo/želimo ostaviti na nekoga. Sve su to veštine, a uspeh u savladavanju tih veština zavisi od naše motivisanosti da ih usvojimo, inteligencije/samosvesti, modela od kog učimo, kulture i verovatno mnogo drugih faktora, ovo su samo neki.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Citah ovaj tekst u novinama pre neki dan.

Sta ga znam, mozda nekome i pomogne. Nekako, bitno je umeti istaci sebe, svoje pozitivne kvalitete. Ako to umes, ostalo je lako. Dosta ljudi, dosta kvalitetnih ljudi to ne ume. Kada bi ostali znali da su oni kvalitetni, ne bi im bilo tesko ni da privuku nekoga.

Druga stvar, dosta zavisi i od inicijative. Niko nije 100% uspesan i svako naidje na odbijanje. Niti mi mozemo da privucemo svakoga, niti nama svako odgovara. Zato i trebamo birati, sustina prilazenja je u tome a ne u cinjenici da cemo samo prici random curi i smuvati je bez obzira kakva je. Mnogi zaborave to pa bude "Nema veze kakva je, vazno je da je smuvam bez obzira na sve". Zato je i bitno imati inicijativu, ne obashrabrivati se i terati dalje dok ne nadjete ono sto vam odgovara.

Nekako, ako im ovaj program/kurs pomaze da nauce i jedno i drugo(i da istaknu sebe i da imaju inicijative) sto da ne. Prilaz je socijalna vestina, a socijalna vestina se da nauciti. Neki od nas to rade "u hodu", drugima trebaju lekcije. Sustina je ista.
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Gemini
Pol
Poruke 2294
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Procitao sam samo uvod sto je devojka pisala...I fak jea kako sam ponosan na sebe  Smile


Salu na stranu , zahvalan sam Bogu sto sam se izblamirao najzesce sto se devojaka tice godina 2007. i 2008. znaci kad sam imao 13-14 godina.

Mnogo sam zahvalan istom iz razloga sto sam sa 16 godina shvatio , otprilike prosle godine u ovo vreme da je potrebno edukovati se povodom zena i da rodjeni ,,smekeri'' nisu nista bolji od obicnih momaka...Tacnije obicni momci mogu puno vise od tih rodjenih smekera jer edukovanjem ces nauciti dosta stvari sto ti prirodni smekeri ne znaju  Smile

Samopouzdanje je keva , kada naucis da se ne skenjas i ne osecas ko picka kad dobijes zeton od ribe .


Imam 17 godina , i ponekad mi je cak i jako zao sto ljudi koji su mnogo stariji od mene se i dalje ponasaju kao pickice , nemaju samopouzdanje , u nesrecnim su brakovima , a ponavljam stariji su i po 10 i jace godina .

Za to je krivo i drustvo , ne secam se ko je to tacno rekao mislim da je Abraham Linkoln , ali nisam siguran  Smile

,,Niko ne moze da ti oduzme samopostovanje osim ako mu ga ti ne predas''

Poenta je u tome , da ne treba zudeti za isfuranim drustvima , da ne treba coveka da doticu misljenja i neistine nebitnih ljudi u svom zivotu...Poenta je dakle da budes sam svoj , da kad si u gradu ili bilo gde ne cekas ortaka kako bi otisao s njim u wc , vec ako se tebi ide odes sam.


Najjace od svega ovoga jeste to , da kada savlada covek sve ovo njega automatski ostali ljudi gledaju kao vodju i pratice ga i teziti da postanu kao on...Cudno , cesto smo kao zivotinje.


Sto se samih zena tice , svaki vikend provaljujem madjarice koje djuskaju i samo gledaju okolo ocekujuci da im neko pridje...Malo bolje su takozvane ,,gospodjice'' sto ce izigravati nezainteresovanost kada im pridjes , a posle 5 minuta ti se same bace u narucje...

Surova istina je da zene ocekuju od muskaraca da im pridjemo , one zele to , ali zena ti nece mahati i reci da joj pridjes . Svojim spontanim gestovima ces dobiti takozvane signale , ali ne kurvinske signale tipa kad ti namigne ili slicno. Ako vidis da te riba pogleda na sekund i pocne da namesta kosu , sisu , suknju...Odma kreci u akciju.


Pocetak razgovora je svima najtezi , u fazonu : ,, Sta da joj kazem ? '' Nije to nikakva filozofija , samouverenost + opustenost = nemerljivi uspeh . U zavisnosti od mesta i situacije ti treba da pridjes i zapocnes spontani , opusteni razgovor sa zenom .

Izgled je najmanje bitan.Naravno bitno je da vodis racuna o sebi , ali daleko od toga da je krucijalan.


Mi se palimo na : Jebozovne zene
Zene se pale na : Samouverene muskarce koji su apsolutno samostalni



Mogao bih da pisem o ovome 2 i jace dana , ali ucitala mi se epizoda How i Met your Mother  Smile
IP sačuvana
social share
[size=1]Edit by kokota:jebo vas ja
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
ne moraju da budu apsolutno samostalni ... dobro sa 35 godina ne bi bilo lose da budu apsolutno samostalni, ali poenta je da rade na tome i da su vredni, nista drugo...

ono sto je po mom nekom misljenju jos vaznije je - zrelost i ozbiljnost
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

I Templari c'entrano sempre.

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 32002
Zastava Младеновац
OS
Windows XP
Browser
Chrome 7.0.517.450
Citat
Ako je muzičar naučio da svira neki instrument, ako je mađioničar naučio da izvodi trikove, zašto prosečan muškarac ne bi naučio tehnike zavođenja?

Pa kod nekih nije samo do ucenja... neki se jednostavno zbune kada pridju devojci... kao kada se spremas za ispit. Sve znas kuci, ubedjen si da ces ga poloziti kad ono...
IP sačuvana
social share
Let me tell you something you already know. The world ain't all sunshine and rainbows. It's a very mean and nasty place and I don't care how tough you are it will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me, or nobody is gonna hit as hard as life. But it ain't about how hard ya hit. It's about how hard you can get hit and keep moving forward. How much you can take and keep moving forward. That's how winning is done! Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Gemini
Pol
Poruke 2294
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
ne moraju da budu apsolutno samostalni ... dobro sa 35 godina ne bi bilo lose da budu apsolutno samostalni, ali poenta je da rade na tome i da su vredni, nista drugo...

ono sto je po mom nekom misljenju jos vaznije je - zrelost i ozbiljnost

Prvo - hef vej der  Smile drugo  Smile

Dobro kapiram da ova dva , pogotovo ovo drugo dodju vremenom , godinama  Smile

Bas mi se ne tako davno desilo da jednoj devojci koja mi se bas svidjala , toliko unistim njeno misljenje o meni da mi nije ni rodjendan cestitala  Smile Znas ono , 70% do cilja , uradis niz sranja = -70% do cilja  Smile

Bitno je i razmisljati , ne sad kao robot da smislis ceo razgovor , al ono kontrolisati se recimo meni se jednom desilo da podrignem ribi u facu dok sam pricao s njom  Smile Bas sam ono cepao pivo pa se osecalo , al sreca pa je bilo i diskoteci i nije provalila pa se na kraju sve dobro zavrsilo  Smile

Ozbiljnost - kad znas da je riba normalna , da nije kao ostale kurve u gradu i da zelis bas nju jer je unikatna , ali ne ti se napijes ko svinja , neformalni usputni flert pretvoris u smaranje i na kraju se od skoro smuvatog pretvori od toga da se usere od tebe za ceo zivot  Smile



Ono sto ne volim jeste kad mi neki ortak prica u fazonu kako mi se svidja ova riba , pa mu ja sugerisem i sve lepo kazem kako i sta , a on meni odgovori : ,, Brate ali ne mogu ja nju pa pogledaj je samo ''  Smile

Nikoga nikada ne treba smatrati da je bolji , vredniji od tebe.
IP sačuvana
social share
[size=1]Edit by kokota:jebo vas ja
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Gusarska posla...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3646
Zastava The Golden Age of Piracy
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.68
mob
Samsung Galaxy S III
Citat
Ako je muzičar naučio da svira neki instrument, ako je mađioničar naučio da izvodi trikove, zašto prosečan muškarac ne bi naučio tehnike zavođenja?

Pa kod nekih nije samo do ucenja... neki se jednostavno zbune kada pridju devojci... kao kada se spremas za ispit. Sve znas kuci, ubedjen si da ces ga poloziti kad ono...

A zbuni se i ona jadna... tu je stala sa drugaricom, ne zna ni sama zasto, eto tako treba, zabavlja se, tipka poruke, pusi cigaru, drmucka nogama... i odjednom joj vidno polje zakaloni neka pijana seljacina, raskopcane kosulje, svjeze operisan od blama.. ili vec neki preznojeni Don Juan, sto je mjerka od kad je usla... i skuplja hrabrost da joj bane..

Kako da se ne zbuni dzukela...

Svi su tu zbunjeni... i svi glume te jadne uloge... Niko blage sta ce da zucne..

Meni je to zalosno sve.. mislim na taj popularni kalup zabave... dje se boziji robovi okupljaju.. i gledaju ko ce koga da pojebe...

Curu treba upoznati u trolejbusu! ili sto bi ovaj beogradskisljam rekao, troli...
« Poslednja izmena: 23. Maj 2011, 03:05:13 od Black_Pirate »
IP sačuvana
social share
Above _ Beyond - Sun In Your Eyes (chillout video) .mp3
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Gemini
Pol
Poruke 2294
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Znaci brate , slazem se sa tvojom konstatacijom 100% Smiley



Sad cu vam ispricati sta mi se desilo u petak uvece  Smile

Ja slavio rodjus i ortak jedan seo za drugi sto u cosku kod nekih njegovih , madjarsko drustvo...I ja odem malo kasnije , sednem upoznam se sa likovima i pocnem ja s njima tamo da se zajebavam jedan od njih mi nudio gandzu znaci izgledao je ko Bob Marli  Smile

I nista sad bio ja tamo s njima jedno po sata , pa se posle vratio svojima i posle smo nastavili dalje i ja reko sacekajte me ispred 5 minuta...Potpisem racun krenem opet kod ovih madjara i vadim telefon , pozdravljam se sa svima i dam telefon jednoj od njih da mi upise broj , ovi svi poceli da se smeju , a ona imala onaj nouing luk znas ono iznenadila se , pocela da pusta sokove ko da joj prvi put neko trazi broj telefona , al naravno odma kuca ona  Smile I ja reko sta je , a oni : ,, Ona i on su zajedno ( lik pored nje sto mi nudio gandzu  Smile ) '' i ja tu prso od smeha , uzeo devojci telefon iz ruku jos ce ostaviti lika zbog mene , a decko dobar  Smile I nista mi se tu ispozdravljali i razisli.


Sta je poenta price , kod zena logicno nikada nije privlacno...95% muskaraca bi sada citajuci ovo pomislilo : ,, Kako si se ispalio brate , ja bi umro na tvom mestu '' A poenta je ispasti gotiva u zajebanim situacijama i takve situacije preokrenuti za 360 stepeni , ko je razumeo shvatio je  Smile
IP sačuvana
social share
[size=1]Edit by kokota:jebo vas ja
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
in vino veritas (solutio)  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 16:38:41
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.