Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zaveštanje matičnih ćelija moguće i u Srbiji  (Pročitano 615 puta)
22. Feb 2009, 11:05:07
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
Čačanka Anđelka Zagorčić biće prva žena u zapadnoj Srbiji, koja će svoje matične ćelije zaveštati za lečenje ćerke, šestogodišnje Jane.

Anđelka će početkom marta roditi četvrto dete i predviđeno je da se tokom porođaja iz njene pupčane vrpce uzmu matične ćelije koje će biti čuvane u najvećoj banci matičnih ćelija u Evropi.

Za nekoliko godina te matične ćelije iz Brisela moći će da se primene u lečenju Jane, koja već četiri godine koristi insulin.

"Jana četiri puta dnevno prima insulin. Na ovaj korak sam se odlučila pošto sam nešto slično čula na televiziji od jedne doktorke iz Beograda. Smatrala sam da ovaj novi postupak može mojoj Jani promeniti život", rekla je Anđelka.

"Ako Jana za par godina prestane da kosti insululin, znači da ovo nisam radila bez veze", kazala je ona.

Anđelka i njen suprug su bez posla, a za ovaj projekat novac je obezbedilo ministarstvo zdravlja.

Tog dana kada na svet bude došao Novak, iz Beograda će biti poslata jedna firma koja će preuzeti matične ćelije, a potom ih prebaciti u Brisel.

Čačanski lekari istakli su da će ovo za njih biti veliki izazov, jer ovakav medicinski poduhvat nije rađen u ovom delu Srbije.

"Ovo je za nas veoma interesantno i predstavlja pomak i u medicini i u načinu lečenja. Ovo je bezbolan i bezopasan postupak", izjavila je ginekolog čačanske bolnice Dragana Vasilijević.

Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.108 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.