Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zašto su njihove bivše vama i dalje sadašnje  (Pročitano 7965 puta)
17. Jul 2009, 09:23:01
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64


Osim u slučaju da je muškarac sa kojim ste izuzetno mlad, vrlo je verovatno da niste ni prva ni jedina u njegovom životu. Njegov ljubavni život funkcionisao je i pre vas i sigurno postoji žena koju je nekad voleo.

Nema devojke ili žene koja ne želi da čuje o bivšoj partnerki svog dragog, a neke idu toliko daleko da moraju da je vide i upoznaju. Stručnjaci tvrde da ne postoji žena kojoj je svejedno kada se govori o bivšoj njenog partnera.

Priznajte - koliko puta ste se zapitali čime je ona osvojila čoveka vašeg života, zašto on još čuva albume sa zajedničkim fotografijama, ili hoćete li umeti da ispunite sva njegova očekivanja.

Istraživanja pokazuju da 98 odsto žena ima "problem" kada su bivše devojke u pitanju, ali da je samo 20 odsto spremno to da prizna. Situacija se dodatno komplikuje ukoliko je bivša bila inicijator raskida ili ukoliko vaš partner još kontaktira sa njom.

Zaboravite na prošlost

Ako vaš partner održava kontakt sa bivšom verovatno još gaji osećanja prema njoj, ili je toliko ravnodušan da je može smatrati prijateljem.

U prvoj situaciji bićete povređeni, ali ćete, takođe, lakše pronaći motivaciju da nastavite dalje. Jer, ukoliko nije raščistio sa bivšom, vama ne može ništa da ponudi, pa je to, ma koliko bolno bilo, realan razlog da krenete dalje.

Druga varijanta treba da vam donese olakšanje, jer stručnjaci tvrde da bivši ljubavnici mogu da budu prijatelji tek, i isključivo, onda kada više ne postoje emocije. Prijateljstvo posle ljubavi moguće je samo ako su sva nežna sećanja potpuno nestala.

Ljubomora i nedostatak samopouzdanja, koji su u određenim trenucima svojstveni svakom čoveku na planeti, takođe, prave probleme. Stručnjaci tvrde da je netrpeljivost prema bivšoj najjasniji znak ljubomore i neverovanja u sopstvene kvalitete.

Jer, ako je ona bivša, to znači da nešto nije bilo kako treba, i ako je on izabrao da bude sa vama, zašto biste vi preispitivali njegove odluke. Sadašnjost je trenutak u kojem treba da živite, a ljubavni odnosi sami po sebi dovoljno su komplikovani da biste vreme trošili na bivše.

Pokušajte da shvatite da je svaka žena individua za sebe, i da u vama postoji mnogo toga vrednog poštovanja i ljubavi.

Ne poredite se sa njom

Još jedna ženska greška je upoređivanje sa bivšom, tvrde psiholozi. Tu osobinu, toliko svojstvenu pripadnicama lepšeg pola, naučnici tumače kao evolucijsku težnju da budu najbolje.

Naime, žene su nekada "birane" na osnovu potpuno drugačijih kvaliteta, brakovi su sklapani po dogovoru porodica, pa je mnogo žena bilo nesrećno u ljubavi zbog kulturoloških i socijalnih faktora. Danas, moderno društvo dozvoljava slobodnu moć izbora, a sama ta činjenica poređenje čini potpuno nepotrebnim.

Takođe, poznato je da muškarci manje govore o svojim emocijama i prošlosti. Zbog toga nemojte dozvoliti da vas brine to što ne želi da priča o Njoj. Samim tim što je sa vama, a ne sa njom, pokazuje šta želi, iako to, možda, ne ume da izrazi.

Ne forsirajte razgovor na temu bivših, ne zapitkujte da li je viđa, sreće, razmišlja o njoj. Stručnjaci tvrde da je dovoljno samo malo pažljivije posmatrati voljenog muškarca i mnogo toga će vam biti jasnije.

Ukoliko dobijate pažnju, ljubav, razumevanje i sve ono što pretpostavlja "zdrava veza", nema razloga za brigu. Obuzdajte ego i sujetu, pokušajte da mu verujete, savetuju stručnjaci, jer je to jedini način da izgradite kvalitetan odnos, pišu "Novosti".

Shvatite da se ljudi menjaju i da je on bio drugačiji čovek kada je bio sa njom. Konstantne sumnje, ispitivanja i svađe ne mogu doneti ništa dobro. Na kraju će se vaš muškarac zaista i zapitati da li je napravio pravi izbor.

Nju su svi voleli

Najgore situacije, tvrde stručnjaci, događaju se kada porodica i prijatelji čoveka vaših snova "pate" za bivšom. Naime, u velikom broju slučajeva događa se da majka, najbolji prijatelj ili blisko okruženje vašeg partnera, više žale zbog raskida sa bivšom nego on.

Tada je u pitanju samo navika, tvrde psiholozi, i potrebno je vreme da se stekne nova. Naime, nije stvar u tome da neko od njegovih ima nešto konkretno protiv vas. Jednostavno, vi niste devojka na koju su navikli, koju su zavoleli, sa kojom ih povezuju mnoga lepa sećanja.

Budite strpljivi, izgradite vašu zajedničku prošlost i dajte ljudima vremena da se naviknu na vas. Vrlo je verovatno da je između njih dvoje bilo i jako ružnih trenutaka, ali je isto tako moguće da do njegovih roditelja, rođaka i prijatelja ti ružni trenuci nisu dospeli, da su oni videli samo ono lepo i za to se vezali.

Zato, ako se dogodi da vas neko nazove njenim imenom, nemojte se svađati sa partnerom, nego se samo setite da, kakva god da je bila, ona je BIVŠA, a vi ste tu i imate šansu da uspete.

Bez upoznavanja

Najveća greška je žensko insistiranje da vide ili upoznaju bivšu devojku sadašnjeg partnera, tvrde stručnjaci.
Naime, kada imamo "vizuelnu potrvdu" nečega od čega strahujemo, mnogo nam je teže da se sa tim izborimo.
Zbot toga obuzdajte radoznalost, jer što manje znate o bivšoj, lakše ćete se izboriti sa negativnim emocijama.



Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 



Ne zanimaju me bivse mojih momaka ,niti ima smisla pricati o njima .
Bivsi su bivsi ,a sada sam samo Ja ! Smile Smile
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 19882
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
U mom okruzenju samo Ja smijem spominjati bivse, i moje i njegove...dok meni godi ta prica, do tada i pricamo....  Smile

Salim se, bivse su bivse i bivsi su bivsi....svi smo mi imali proslost!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 



Ja i ne ulazim u svezu sa nekim ko nije rascistio sa svojom prosloscu tj sa demonima iz proslosti  Smile
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Obično ja potenciram taj razgovor i obično zbog toga gorko zažalim, jer volim da mi se informacije pružaju detaljno.  Smile

Radoznalost je skembala mačku; valjda i ja jednom najzad naučim da se po The EX fajlovima ne treba kopati, naročito kad za tim nema ama nikakve potrebe.  Smile

Ali imam tu mazohističku crtu, šta li...  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 
Citat
Ali imam tu mazohističku crtu

Pravo zensko  Smile
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
 Smile Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
HTC Wildfire S
Direktno ili indirektno ćemo uvek imati u manjoj ili većoj meri posla sa partnerovim bivšim partnerima.
Svako iz prošlosti ostavi po neku posledicu ili više njih na nas (odnosno njih) i iskrivi i promeni svest donekle.
« Poslednja izmena: 17. Jul 2009, 18:29:21 od WhiteGoa »
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Kakva li je ONA bila?



 Smile
« Poslednja izmena: 23. Jul 2009, 15:16:22 od Oblachak »
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 



To je isti tekst kao onaj gore  Smile
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.