Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 10:07:40
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 32
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zašto su muškarci opsednuti fudbalom?  (Pročitano 27287 puta)
17. Jan 2011, 16:14:17
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Mnogim ženama je i dalje velika nepoznanica euforija koja se rađa kod muškaraca kada se zajedno nađu ispred malog ekrana pred veliku utakmicu. Međutim, čini se da ljubav muškaraca prema fudbalu ide i mnogo dalje od same igre sudeći po psiholozima.



Za mnoge od njih fudbal je poput religije, iako su mnogi bili skeptični prema ovoj izjavi - čini se da ona nije daleko od istine. Sudeći po rezultatima istraživanja koje je sproveo magazin „American Sociological Review“, za većinu ljudi sociološki aspekt religije mnogo je važniji od recimo teološkog ili duhovnog.

Isti principi mogu se primeniti i na fudbal: „Sam čin gledanja utakmice sa prijateljima često je mnogo važniji nego sam rezultat na kraju. Navijanje, napetost i smeh su stvari koje nas prilikom gledanja fudbala zbližavaju bez obzira na to da li je naš tim pobedio ili izgubio“, tvrdi psiholog Ričard Lusberg.

Ples nakon postignutog gola, navijanje posle spektakularnog driblinga, farbanje lica i tela u boje omiljenog kluba – sve je to prihvatljivo na stadionu, ali nije kod kuće. Zašto je to tako?

„Kada se nađete u vleikoj grupi vrlo često se stvara osećaj da vas niko neće osuđivati za vaše postupke. Zato muškarci čine sve te naizgled smešne stvari jer one mnogo lakše prolaze kada ste okruženi sa još par desetina hiljada ljudi koji rezonuju na sličan način“, smatra Kristijan End, profesor psihologije na Ksavijer univerzitetu.

Mnogi muškarci takođe veruju da svi ovi rituali i postupci u velikoj meri mogu pomoći njihovom timu da dođe do pobede – jer će igrači na terenu rezultatom nagraditi njihov trud uložen u navijanje. Većina muškaraca oseća se posebno ako misle da je pobeda delom ostvarena i zahvaljujući njihovom doprinosu sa tribina.

Izvor
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone 6s
Ne samo fudbalom...

Mnogim takmicarskim sportovima...

Kod fudbala je samo najdostupniji kvalitet jer je najrasprostranjeniji...

A svako od nas mora imati neke heroje u zivotu..
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 8.0.552.237
i ja vise volim navijanje na fudbalu nego sam fudbal Smile
« Poslednja izmena: 17. Jan 2011, 16:33:31 od Orfanelin »
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Samsung 111111
i ja vise volim navijanje na fudbalu nego sam fudbal Smile

+1

Skoci ti adrenalin u 200  Smile
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 8.0.552.237
mob
Sendo 
Ja sam recimo anti - sportski tip. Nije da ne ga ne volim, ali mi je dosadno sedeti i gledati u ekran/uživo. Izuzetak je evropsko/svetsko prvenstvo.
« Poslednja izmena: 17. Jan 2011, 20:28:00 od BlizzardJakkal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Ja sam recimo anti - sportski tip. Nije da ne ga ne volim, ali mi je dosadno sedeti i gledati u ekran/uživo. Izuzetak je evropsko/svetsko prvenstvo.
Pocinjes da me plasis, imamo slicno razmisljanje u vecini tema  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.16
mob
Nokia 


Pa nista novo, vas dvojica ste vise opsednuti zenama nego bilo cim drugim  Smile Smile

Neki stavrno preteruju u opsednutosti fudbalom, mislim nemaju mere...cak ni kad odrastu. Smile
« Poslednja izmena: 17. Jan 2011, 21:12:59 od lolana »
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Samsung 111111
Kakve veze ima sport i takmicenje sa odrastanje ?
Lolana tebi ima sve veze sa godina ?!
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 
Ne mogu da shvatim fudbal, kosarku, evo sada i rukomet...A najvise ne shvatam nerviranje, viku :Ajde, ajde , ajdeeeeee jebem vam mamuuuuuu  Smile
Nikako.....

Moj muz bi gledao da postoji pljuvanje u dalj.

Ne shvatam, ne volim...ali sam zato sebi kupila tv u spavacoj pa gledam serije. I slusalice napanjim muziku, i ne cujem nista od prenosa. Ali zato vidim kad skoci besan ali ne smem da se smejem  Smile Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2834
OS
Windows XP
Browser
Chrome 8.0.552.237
mob
Nokia 
Citat
Zašto su muškarci opsednuti fudbalom?
Pa posto nema vise ovoga

A ni ovoga

Onda moramo preko fudbala da zadovoljimo svoju potrebu da gledamo borbu. I kada se klinci potuku uvek se ostali skupe da navijaju.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 32
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 10:07:40
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.096 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.