Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 08:08:09
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: zasto su ljudi toliki nacionalisti  (Pročitano 14214 puta)
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


all you need is my uhn tiss uhn tiss uhn tiss

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 3008
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.52
mob
SonyEricsson k700i
zato shto su ljudi uvjek bili najpametniji...  ko nezna poshtovat tudje nezna ni svoje .. over and out  Smile
IP sačuvana
social share
zzzzz Ladies and gentlemen,Butthead has left the building..HEH heh HEH heh, Beavis :No he hasn't. He's in the toilet! heh HEH heh HEH! Ladies and gentlemen,Butthead is in the toilet yea that was cool..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
@budjoni

Evolucija i nagoni su cista ljudska filozofija.

Planeta je dovoljno velika da primi mnogo vise stanovnika. U celoj Mongoliji imas stanovnika koliko u pola Pariza. Nije problem u instiktima nego je problem u pozudi. Ne ratujemo mi samo zato da bi smo sebi obezbedili namirinice koje su nam potrebne da bi smo preziveli, nego da si obezbedimo sredstva pomocu kojih cemo da se samozivo nasladjujemo, a nije nam od nasusne potrebe, a to opet nema nikave veze sa zivotinjstvom, nego je nesto 100% ljudsko. A je li ispravno to sto radimo, pokazuje nam kvalitet naseg modernog zivota!! Govorio sam ti u proslim postovima kada smo diskutovali, da je u ljudskoj prirodi da se izbori da bude bolji covek, a ne bolja zivotinja. Kada bi bilo vec tako da moramo da udovoljavamo svojim instiktima, onda nam ne bi bile potrebne drzave, ni pravni zakoni, koje recimo zivotinje nemaju. Svaki zlocin bi bio dozvoljen, jer covek to radi protiv svoje volje, instiktivno...Dakle ljudi su losi ne zato sto je to nesto van samih ljudi, uslovljeno nagonima, nego zato sto ljudi hoce da budu losi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ko svoje nema, ne moze ni tudje postovati, onda se to mrzi.

Lekar postuje fizicara, a djak ponavljac obojcu mrzi jer im zavidi, a u ovim krajevima su dugo djaci ponavljaci bili vlast, pa su svoje mrznje prodavali kao svete istine. Ta mrznja im je davala znacaj koji inace niposto nemaju. Ko je prazan, sebe ispunjava mrznjom. Moje naselje je puno penzionera koji se svadjaju i tuze po sudovima, ne bi li tome postali znacajni, mos' misliti ima parnicu na sudu ko' da je ministar il' general!!!!

Ko ima svoje postovace i priprostog coveka, ako je dobar, a postovace i ljude druge nacije.

Beznacajni praziluk koji postaje izuzetno vazan zato sto je, eto, Srbin (Crnogorac, Hrvat, Madjar....  )
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 283
Zastava zg
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
@Costa

Teorija evolucije pati od nekih nedorečenosti, ali nema alternative nekim njenim zapažanjima.
Prilagođavanje nije pitanje filozofije, već proteka vremena.
Jesi li ikada razmišljao radi čega pod kotačima automobila pogiba veliki broj mačaka, koje su inače poznate po izvanrednoj spretnosti?
Period od kada su mačke živjele samostalno, do sadašnjosti, kad su se silom prilika uklopile u ljudsku zajednicu, daleko je prekratak da bi stekle potrebne nove vještine opstanka.
Zato mace nagonu održanja vrste udovoljavaju velikom plodnošću.
Potpuno krivo,(jer rezultira još većom smrtnošću) ali drugo im ne preostaje.
   Na žalost sličan odgovor daje i čovjek.
Što ga se više muči, izgladnjuje, eksploatira na grozne načine, pa i fizički eliminira, on uzvraća povećanim natalitetom.
Tome uvelike doprinose "ideolozi opstanka", tj. crkva.

"Ne ratujemo mi samo zato da bi smo sebi obezbedili namirinice koje su nam potrebne da bi smo preživeli, nego da si obezbedimo sredstva pomoću kojih ćemo da se samoživo nasladjujemo, a nije nam od nasušne potrebe,....."

Tako sam ranije govorio:
Čovjeka ne interesiraju parcijalni ciljevi.
Želi sve!

"Govorio sam ti u prošlim postovima kada smo diskutovali, da je u ljudskoj prirodi da se izbori da bude bolji čovek, a ne bolja životinja. Kada bi bilo već tako da moramo da udovoljavamo svojim instiktima, onda nam ne bi bile potrebne države, ni pravni zakoni, koje recimo životinje nemaju. Svaki zločin bi bio dozvoljen, jer čovek to radi protiv svoje volje, instiktivno.."


Čovjek neke svoje prirode nema.
Ono po čemu se ravna nije njegovo, već je određeno bez njegova pitanja ili uplitanja.
Prema tome, ne može se izboriti da bude bolji čovjek, jer on takav ili je ili nije.
Ako nisi utjelovljeni kriminalac, ubojica ili sadist, nikako to nećeš postati bez obzira na okolnosti i zakone.

Malo je ljudi sposobno ubijati druge iz razoga nekog svog užitka.
Uz grdnu muku, odlučuju se na ubijanja, tek kad budu dovedeni u bezizlaznu situaciju u kojoj mora odlučiti: ili ja ili oni.
Ako odbije ukokati će ga vlastiti šef.

Prema tome, ne ratujemo (svi) mi, da bismo se samoživo naslađivali, već učestvujemo u ratu za tuđe ciljeve i interese.
Čiji su to interesi?
Onih koji nakon ratova isplivaju sa milijardama, a prije su bili gologuzani.

"Kada bi bilo već tako da moramo da udovoljavamo svojim instiktima, onda nam ne bi bile potrebne države, ni pravni zakoni, koje recimo životinje nemaju."

Zaključci su ti 100% ispravni.

Države i društvene zajednice su vrlo problematične tvorevine.
Problemima ustrojstva države bavio se još Platon, vjerojatno na temelju loših iskustava iz još ranijih vremena.

Isto je i sa zakonima.
Stvaraju se tisućljećima, ali se pravdi nisu primakli ni milimetra.

Onog, koji  je određen da bude razbojnik, nikakvi zakoni ovog svijeta neće spriječiti da počini zlodjelo, kad donese takvu odluku.

Ako takvog i uhvate, nikakva kazna ili odgojna mjera ne može na njega utjecati da se izmjeni.
Čim mu se ukaže prilika u pravilu će recidivirati.

Prema tome u jednoj zajednici bez državnih atributa, ne bi bio svaki zločin dopušten, već samo moguć.
Kao što je i danas moguće napravit svako zamislivo zlo.
Zlodjela bi činli isti oni koji ih čine i danas, kad ih kao sprječava država i njeni zakoni.
Ukidanjem svih zakona, ne bi mirni i radišni ljudi postali bitange i ubojice.
 


 






 









 






« Poslednja izmena: 04. Apr 2006, 02:44:53 od budjoni »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1737
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
U mom vokabularu reč 'nacionalizam' stoji jako nisko, za razliku od reči 'rodoljublje'.
Žao mi je što su i nju političari ... 'ofucali'; ja je i dalje negujem u praksi prema pojedincima
na koje naletim.

I kao što i sada možemo naći vernike u komunizam, i vernike u fašizam, tako i vernika u nacionalizam ima o-ho-ho.

A ni ovo nije kraj. Tek nam dolaze vernici u ... 'samoubijanje' (bez smrti kao trenutačne posledice); i već su tu.
A i posle toga dolaze vernici u ... 'naučni pragmatizam'; i njih u fragmentima ima i sada.

I u toj budućoj kakofoniji verovanja, kada svi gore-pomenuti budu zastupljeni u tragovima a ovi potonji
budu dominirali, i hrišćana će biti. U procentima, kao i danas.
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
@budjoni

Opet gomila crnog vidjenja na svet.

Po tebi kao da se niko nije izlecio od droge, alkoholizma, kao da se niko nije lisio lose proslosti, i postao bolji covek. Ima takvih puno. To samo pokazuje da nisu ljudi tek tako po nekom nepoznatom pravilu osudjeni da se rode kao kriminalci, ili ubice, nego da se uvek mogu ispraviti u zivotu. Znam na licnom primeru, nije bas nesto ali dovoljno da se obajsni. Tip koga su uhvatili da diluje travom je osudjen na 10 meseci zatvora. Posle izlaska, stekao je veliko smirenje i nije mu palo na pamet da se opet bavi dilanjem, nego je decko lepo diplomirao i nasao posao i poceo da zivi normalno. Po tvome tvrdjenju, on bi se opet trebao vratiti dilanju jer mu je to rodjenjem tako zapsiano....Nema smisla takvo nesto tvditi.

Maca se nikada nije nicemu prilagodjavala. Njoj je kao zivotinji u genetskom kodu zapisano kako treba da se ponasa u svojim prirodnim uslovima, sto coveku opet nije. Asfaltna dzungla nije prirodno okruznje za mace, pa tako iako bi provele milion godina u njoj, mace bi opet ginule pod naletom kola ili slicno.

No mozemo ovako do besvesti diskutovati. Ako je tebi tako sve crno, ne mogu te ja ubediti u nista. Potrebno je da dozivis jednostavno da pocnes da gledas na svet belim ocima.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 283
Zastava zg
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
@Costa

Vrlo poštovani sugovorniče Costa.
Veoma cijenim tvoje nastojanje da lijepim bojama ukrašavaš životne
pejsaže i događaje.
Međutim, veliku pogrešku činiš kad moje besjede tumačiš kao gomilu
crnih viđenja svijeta.
Moja viđenja nisu ni šarena ni crna, već realna.
To što ti, moje  realno referiranje na stvarnost, tumačiš kao crno viđenje, stvar je tvog stava, a ne mojeg.
Tvoj mi je optimizam dopadljiv, jer me podsjeća na djetinjstvo i mladost kad sam i sam s velikim veseljem i nadom u bolje sutra nekritički prihvaćao
gotovo svaku novu ideju.
No, to bolje sutra, nikako dočekati.
Dapače, sve to gore.
Sjajne ideje gasnu jedna za drugom, a njihovo mjesto zauzeše tama, smrad i memla.
Što se iz toga moglo izroditi već pesimizam.
Srećom  sam nakon nekoliko desetljeća uspio shvatiti da pesimistički svjetonazor zatupljuje oštricu mojih misli i ne vodi nikakvom boljitku.
S toga sam odbacio "crn pogled" na stvarnost i prihvatio ravnodušnost.
Pošto nikako ne mogu utjecati na konkretne probleme, potpuno mi je svejedno da li danas od gladi umire 50.000 ili 500.000 ljudi.
Samo evidentiram pojave, a ti mi spočitavaš "crno viđenje" .
Poštovani druže, ponavljam još jednom: samo sam bezdušni statističar
svakodnevice.
Crno tumačenje iznesenih činjenica, daje suviše senzibilan korisnik mojih zapažanja (evidencija).
Pretpostavljam da me ne držiš za zadnju budalu, koja svjesno odbacuje
spasenje duše u ime nekih jeftinih i prolaznih užitaka.
Međutim, modeli koji se nude vrlo su prizemnog karaktera i nisu stekli ni znanstvenu ni osjetilnu verifikaciju.
Previše je zloupotreba, nedorečenosti, krivih i tendencioznih tumačenja, financijskih nedoumica, glumatanja, licitiranja s misterijama,
iluzijama, fantazijama......da bi se bespogovorno prihvatio slamke spasa.

Za sebe mislim da sam zalutao u krivom vremenu i krivom prostoru.
Gdje bi to trebao (vremenski-prostorno) pripadati, priča je koju najvjerojatnije ne ću ispričati.
U ovom vremenu, bojim se, ne bi bila shvaćena. 

Budi pozdravljen vrli ugledniče!

 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
Citat
Previše je zloupotreba, nedorečenosti, krivih i tendencioznih tumačenja, financijskih nedoumica, glumatanja, licitiranja s misterijama,
iluzijama, fantazijama......

A zar i mali zizak svetlosti ne biva primecen u crnilu tame?

Zasto ne bi rekao realnost nije ono sto vidis, jer je to fatamorgana, kao jezero kada ti se prividja na uzarenom asfaltu.

Realnost je mnogo lepsa...samo, misli kako hoces, neosporavam ti ja to...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


SRBIJA SRBIMA

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 177
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia e51
Da nema ovakvih nacionalista kao sto sam ja i mnogi drugi,SRBA odavno nebi bilo!
IP sačuvana
social share
I da nam muske uzmete zivote,grobovi nasi borice se s vama!!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


НУСКНВП

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12841
Zastava Србија
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
Не видим разлог да се ставља знак једнакости између национализма и мржње. Smile

Мишљења сам да националисти воле народ ком припадају при чему не испољавају мржњу према другом народу.

Мржња према другима је својствена шовинистима.
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 08:08:09
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.