Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 00:56:47
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Зашто Срби страдају?  (Pročitano 8327 puta)
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol Žena
Poruke 91
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Ne.
drugim rechima ,slabi imaju sudbinu ,jaki imaju slobodnu volju ...
Ne. Svako ima slobodnu volju da igra ulogu koju hoće. Neki igraju ulogu slabih, neki igraju ulogu jakih.


ne bih bash rekao - slobodna volja se ne dobija ,vec se osvaja Smile pre bih rekao da svako ima potencijal za slobodnu volju

Potom reče Bog: Da načinimo čoveka po svom obličju, kao što smo mi. (Postanak 1:26)

To zapravo znači da nas je Bog napravio kao produžetak sebe, sa istim osibinama kao on. Bog ima dve glavne osobine: mogućnost da zamisli stvari i pojmove koji još uvek ne postoje (mašta) i slobodnu volju da stvori ono što hoće da stvori.

Znači da svako ljudsko biće ima tu istu mogućnost (da nema ne bi postojao nikakav napredak, ne bi se ikad napravio točak a kamo li tehnologija 20. veka) i istu slobodnu volju da izabere šta će da napravi.

Ovaj dar mašte i slobodne volje ne važi samo za stvari ili pojmove, važi za sve strane ljudske egzistencije.

U svakom pogledu imamo slobodnu volju, tako i da izaberemo da igramo dualistične uloge. Uloga žrtve, uloga slabića, uloga siledžije, uloga princa na belom konju. Sve su to dualistične uloge.

A ako bi video glumca koji se zaglavio u ulozi koju igra i počeo da misli da je uloga realnost, zar ne bi bilo malo čudno?

Tijana
IP sačuvana
social share
Ask, and it shall be given you; seek, and ye shall find; knock, and it shall be opened unto you

Pitajte i daće vam se; tražite, i naći ćete; kucajte, i otvoriće vam se.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
 osnovna greshka ovog nachina razmishljanja jeste upravo u tome shto niko ne moze da ti pokloni slobodnu volju - ni bog ,ni djavo ,ni baba-roga . istina je da ljudi imaju potencijal za slobodnu volju ,ali je takodje istina da 99.9 % ljudi to nikad ne iskoristi (jer bi inache svi bili genijalni umetnici,nauchnici i.t.d.) Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol Žena
Poruke 91
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
OK. Da te pitam onda kako ljudi koji nemaju slobodnu volju mogu da je osvoje?

Tijana

P.S.
Citat
(jer bi inache svi bili genijalni umetnici,nauchnici i.t.d.)
Kako bi ti mogao da znaš da 99.9% ljudi hoće da budu to što ti pretpostavljaš? Šta ako neko hoće da zaradi iskustvo kako je to biti siromašan i nemati ništa, ili biti zarobljenik, ili biti bilo koja od milion drugih varianta? Kako znaš da im to nije namera i da su to izabrali pre nego što su došli na ovaj svet da bi naučili nešto drugačije od norme?
« Poslednja izmena: 21. Maj 2007, 10:07:24 od Tijana2012 »
IP sačuvana
social share
Ask, and it shall be given you; seek, and ye shall find; knock, and it shall be opened unto you

Pitajte i daće vam se; tražite, i naći ćete; kucajte, i otvoriće vam se.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
OK. Da te pitam onda kako ljudi koji nemaju slobodnu volju mogu da je osvoje?


eeeee ..... Smile Smile
Citat
P.S.
Citat
(jer bi inache svi bili genijalni umetnici,nauchnici i.t.d.)
Kako bi ti mogao da znaš da 99.9% ljudi hoće da budu to što ti pretpostavljaš? Šta ako neko hoće da zaradi iskustvo kako je to biti siromašan i nemati ništa, ili biti zarobljenik, ili biti bilo koja od milion drugih varianta? Kako znaš da im to nije namera i da su to izabrali pre nego što su došli na ovaj svet da bi naučili nešto drugačije od norme?

pa ako su izabrali to shto su izabrali ,onda mora da su strashni lazovi-majstori jer se stalno zale kako nemaju para ,kako su bolesni ,umorni i.t.d i.t.b. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol Žena
Poruke 91
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
eeeee ..... Smile Smile

još čekam odgovor

Citat
pa ako su izabrali to shto su izabrali ,onda mora da su strashni lazovi-majstori jer se stalno zale kako nemaju para ,kako su bolesni ,umorni i.t.d i.t.b. Smile
Ne bih rekla da su lažovi. Jer tu je u pitanju pamćenje koje se gubi nakon dolaska na ovaj svet, što je potpuno druga tema.

Problem je u mešavini gubljenja pamćenja i osećaju ne odgovornosti. Ljudi koji ne uzimaju odgovornost za svoj život misle da su se našli u situaciji u kojoj su se našli zato što su loše sreće ili misle da im je takva sudbina pa onda krive Boga, ili okolnost ili pak druge ljude. I tako što ne uzimaju odgovornost potpuno promaše cilj "eksperimenta" i ništa na kraju ne nauče.

Tijana
IP sačuvana
social share
Ask, and it shall be given you; seek, and ye shall find; knock, and it shall be opened unto you

Pitajte i daće vam se; tražite, i naći ćete; kucajte, i otvoriće vam se.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
eeeee ..... Smile Smile

još čekam odgovor


pa shta ti mislish ,da tek tako postanesh moj uchenik ? Smile prvo morash da naucish da dishesh .... Smile

Citat
Citat
pa ako su izabrali to shto su izabrali ,onda mora da su strashni lazovi-majstori jer se stalno zale kako nemaju para ,kako su bolesni ,umorni i.t.d i.t.b. Smile
Ne bih rekla da su lažovi. Jer tu je u pitanju pamćenje koje se gubi nakon dolaska na ovaj svet, što je potpuno druga tema.

Problem je u mešavini gubljenja pamćenja i osećaju ne odgovornosti. Ljudi koji ne uzimaju odgovornost za svoj život misle da su se našli u situaciji u kojoj su se našli zato što su loše sreće ili misle da im je takva sudbina pa onda krive Boga, ili okolnost ili pak druge ljude. I tako što ne uzimaju odgovornost potpuno promaše cilj "eksperimenta" i ništa na kraju ne nauče.

Tijana

nije ti bash dobra ta teorija .onaj ko izgubi pamcenje nije vishe onaj shto je bio.da ne pominjem sve one silne sluchajeve ljudi koji su zbog amnezije promenili karakter .

 u pitanju je neshto drugo - onaj ko je slab i siromashan je slab i siromashan bash zato shto je slab i siromashan . da bi to promenio on mora da "ubije" to ja koje je slabo i siromashno .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol Žena
Poruke 91
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Citat
pa shta ti mislish ,da tek tako postanesh moj uchenik ? Smile prvo morash da naucish da dishesh .... Smile
znači nemaš odgovor?


Citat
onaj ko je slab i siromashan je slab i siromashan bash zato shto je slab i siromashan .
Smile
logika je kao pas koji juri svoj rep

Citat
da bi to promenio on mora da "ubije" to ja koje je slabo i siromashno .
ne da ubije, nego da prevaziđe to "ja."

Čovek koji pokušava da uništi neku sopstvenu osobinu isto tako postaje kao pas koji juri svoj rep. Jer uništiti nešto--bilo šta--je negativno delo, a negativno delo te nikad neće osloboditi toga negativnog u sebi čega se hoćeš otarasiti, može samo tome da još doda. Two wrongs don't make a right.

Tijana
IP sačuvana
social share
Ask, and it shall be given you; seek, and ye shall find; knock, and it shall be opened unto you

Pitajte i daće vam se; tražite, i naći ćete; kucajte, i otvoriće vam se.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
Citat
pa shta ti mislish ,da tek tako postanesh moj uchenik ? Smile prvo morash da naucish da dishesh .... Smile
znači nemaš odgovor?

jesi li chula za izreku "necu imati nijednog uchenika" ? Smile pitanje je :jesi li ti spremna da primish moj odgovor i da ga pretvorish u tvoj odgovor (na tvoje pitanje) Smile
Citat
Citat
onaj ko je slab i siromashan je slab i siromashan bash zato shto je slab i siromashan .
Smile
logika je kao pas koji juri svoj rep
logika je korisna ,ali ona je produkt dualnog uma ,kako ti volesh da kazesh Smile a ovo pitanje prevazilazi dualizam Smile

Citat
Citat
da bi to promenio on mora da "ubije" to ja koje je slabo i siromashno .
ne da ubije, nego da prevaziđe to "ja."

Čovek koji pokušava da uništi neku sopstvenu osobinu isto tako postaje kao pas koji juri svoj rep. Jer uništiti nešto--bilo šta--je negativno delo, a negativno delo te nikad neće osloboditi toga negativnog u sebi čega se hoćeš otarasiti, može samo tome da još doda. Two wrongs don't make a right.

stvar semantike - ono shto je prevazidjeno ,takodje je i mrtvo Smile a tu ionako nema pogreshnog i ispravnog Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Agent provocateur iz Silikonske Doline

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1645
Zastava USA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
BlackBerry Torch
Mozda zato sto su na samoj granici Pravoslavlja, tj na liniji s katolicanstvom i muslimanima.
Nagadjam naravno. Ali to bi moglo biti razlog, bez uvrede.
IP sačuvana
social share
Prije nego odgovoriš na moj post molim lijepo pročitaj moj potpis
              Ja se ovdje uglavnom dobrano zajevavam!

Ignorancija je zdrava za živce. Dakle, ako nisam odovorio na negdje nešto a ti očekuješ moj odgovor, shvati - ignorirao sam to!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 999
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
pa ne znam shta ti aplaudirash ,kad se iz ovog teksta jasno moze videti jedno :
  slabi zasluzuju svoju sudbinu

I slabi i jaki.U čemu je problem?Svako je sam sebi kriv ili prav za ono što mu se dešava.

Srbi stradaju zato što ne razmišljaju svojom glavom nego tuđom.

Slažem se.

Svako ima slobodnu volju da igra ulogu koju hoće. Neki igraju ulogu slabih, neki igraju ulogu jakih.

Baš tako.

IP sačuvana
social share
Сети се одакле си пао и почни да чиниш своја прва дела!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 00:56:47
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.