Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: зашто срби нису као што су били пре  (Pročitano 9446 puta)
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21103
Zastava Ту негде...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.62
Ма ови су ми најјачи. Кукаш за неким временом у ком ниси живео, али си сигуран да су млади срби онда били бољи.

Што се тиче неваспитаности неких, срж проблема у васпитању је у родитељима, јер све почиње од куће.
« Poslednja izmena: 05. Nov 2008, 00:25:06 od Ghost »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 2823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
napisat ću vam jednu istina iako je nećete prihvatiti.Ne pišem iz mržnje ako vjerujete.Bio sam u JNA prije 25 godina i sjećam se dobro da ni jedan Srbin(baš ni jedan)nije bio vjernik.Velika većina je bila članom SKJ.O svojoj povijesti nisu znali ništa,uglavnom Tito i partija su bili početak njihove povijesti.Nisu mogli da svate da ja ne želim biti član SKJ.i I onda su došle devedesete i sve se srušilo a oni su postali izgubljeni u vremenu i prostoru.Jedan svijet im se srušio a za drugi nisu bili spremni.Sada su to očevi mladih generacija.Koje vrijednosti oni sad prenose njima.Ja mislim dobronamjerno da je jedan od uzroka i to što mnogi danas djeluju izgubljeno.Možda se varam .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


I sometimes wish I'd never been born at all

Zodijak Pisces
Pol
Poruke 14665
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
napisat ću vam jednu istina iako je nećete prihvatiti.Ne pišem iz mržnje ako vjerujete.Bio sam u JNA prije 25 godina i sjećam se dobro da ni jedan Srbin(baš ni jedan)nije bio vjernik.Velika većina je bila članom SKJ.O svojoj povijesti nisu znali ništa,uglavnom Tito i partija su bili početak njihove povijesti.Nisu mogli da svate da ja ne želim biti član SKJ.i I onda su došle devedesete i sve se srušilo a oni su postali izgubljeni u vremenu i prostoru.Jedan svijet im se srušio a za drugi nisu bili spremni.Sada su to očevi mladih generacija.Koje vrijednosti oni sad prenose njima.Ja mislim dobronamjerno da je jedan od uzroka i to što mnogi danas djeluju izgubljeno.Možda se varam .

To je nažalost tačno.
« Poslednja izmena: 05. Nov 2008, 18:46:10 od RASMC »
IP sačuvana
social share
Uostalom, smatram da Kartaginu treba razoriti!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
LG Nexus 5
Jos jedan dokaz da su samo srbi verovali u bratstvo i jedinstvo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Citat
napisat ću vam jednu istina iako je nećete prihvatiti.Ne pišem iz mržnje ako vjerujete.Bio sam u JNA prije 25 godina i sjećam se dobro da ni jedan Srbin(baš ni jedan)nije bio vjernik.Velika većina je bila članom SKJ.O svojoj povijesti nisu znali ništa,uglavnom Tito i partija su bili početak njihove povijesti.Nisu mogli da svate da ja ne želim biti član SKJ.i I onda su došle devedesete i sve se srušilo a oni su postali izgubljeni u vremenu i prostoru.Jedan svijet im se srušio a za drugi nisu bili spremni.Sada su to očevi mladih generacija.Koje vrijednosti oni sad prenose njima.Ja mislim dobronamjerno da je jedan od uzroka i to što mnogi danas djeluju izgubljeno.Možda se varam .

Ne varas se sve je tacno sto si rekao. Smile
Eizo samo mi reci kome si se ti obracao u svom postu jel meni.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 8848
Zastava Србија - Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Citat
za vašu utjeh takvo stanje je u svim državama bivše države.Za najveće krivce proglašavam roditelje koji više ne odgajaju djecu.Djecu odgaja televizija,računalo,video,internet ,ulica.Ne postoje riječi u odgoju kao što su dosta,prestani,ne smiješ.Sve je dopušteno i mladi uopće ne znaju gdje je nečemu granica,

Сложих се и ја са тобом!  Smile

Citat
napisat ću vam jednu istina iako je nećete prihvatiti.Ne pišem iz mržnje ako vjerujete.Bio sam u JNA prije 25 godina i sjećam se dobro da ni jedan Srbin(baš ni jedan)nije bio vjernik.Velika većina je bila članom SKJ.O svojoj povijesti nisu znali ništa,uglavnom Tito i partija su bili početak njihove povijesti.Nisu mogli da svate da ja ne želim biti član SKJ.i I onda su došle devedesete i sve se srušilo a oni su postali izgubljeni u vremenu i prostoru.Jedan svijet im se srušio a za drugi nisu bili spremni.Sada su to očevi mladih generacija.Koje vrijednosti oni sad prenose njima.Ja mislim dobronamjerno da je jedan od uzroka i to što mnogi danas djeluju izgubljeno.Možda se varam .

Па видиш. Ми то и причамо све време... Видиш ли да смо само "ми" веровали у СФРЈ? Видиш ли да смо само ми били искрени у томе...
Е то стављам на кривицу маторцима... Јебо их Тито...
IP sačuvana
social share
Srbe treba staviti van zakona. Tu je sudac i overšitelj svaki onaj koji je i bjesnom paščetu. - Ante Starčević
U slučaju sukoba sa Srbijom nakon aneksije Bosne i Hercegovine Srbe treba masakrirati i proterati iz Hrvatske. - Josip Frank
Srbi u Hrvatskoj su Cigani, Vlasi i bog zna što, koji su s turskog koca utekli nama. Srbi su dakle Vlaški nakot zrio za sikiru. - Stjepan Radić

Tuđmanov cilj je bio rat po svaku cenu. Po tom njegovom konceptu trebalo je da Srbi nestanu iz Hrvatske - Josip Boljkovac, bivši ministar policije Hrvatske
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
i partija
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 590
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0
sasaborg

88SRBIN88 i svim doticnim popovima

Citat
питам се, зашто српска омладина није као некад што је била.  непоштују старије, непоштују бога, хуле га и псују због чега смо такви стварно ми није јасно.  ја знам да је то мало и комунизам крив али није он све упропасто.  јасно говори песма Владике Николаја Велимировића ,,небеска лирургија,,'-нису Срби ка но што су били, лошији су него пред косово- и што је најгоре ми смо свесни да то није у реду али и даље настављамо по старом.  надам се да ће се то променити.

Ajde kad se vec pitamo naglas:
1.A sto ste jeli Titova govna a sad vam Tadiceva smetaju
2.A sto ste poslali deo moje familije koja je prezivela Sutjesku i Kozaru i Jasenovac na Goli otok
3.A sto ste pobili 10 000 u BG kad ste ga "oslobodili"
4.A koliko ste hrvata pobili u zagrebu
5.A sto ste pustili da u Jugoslovenskim udzbenicima nepise nista o WW1
6.A sto ste glasali za slobu
7.A sto jos glasate za slobu

A evo ti nesto kad procitas ti liturgiju ...
Citat
Велимировића многи данас сматрају контроверзном личношћу[5][6].

У књизи, „Кроз тамнички прозор“, коју је писао током заробљеништва у Дахау, за рат оптужује нехришћанске идеологије Европе, попут: демократије, комунизма, социјализма, атеизма и верске толеранције. У основи ових појава Велимировић види јеврејско деловање[7]:
Викицитати „То Европа не зна, и у томе је сва очајна судба њена, сва мрачна трагедија њених народа. Она ништа не зна осим оног што јој Жидови пруже као знање. Она ништа не верује осим оног што јој Жидови заповеде да верује. Она не уме ништа да цени као вредност док јој Жидови не поставе свој кантар за меру вредности. Њени најученији синови су безбожници (атеисти), по рецепту Жидова. Њени највећи научници уче да је природа главни бог, и да другог Бога изван природе нема, и Европа то прима. Њени политичари као месечари у заносу говоре о једнакости свих веровања и неверовања. Сва модерна гесла европска саставили су Жиди, који су Христа распели: и демократију, и штрајкове, и социјализам, и атеизам, и толеранцију свих вера, и пацифизам, и свеопшту револуцију, и каптализам, и комунизам. Све су то изуми Жидова, односно оца њихова Ђавола. За чуђење је да су се Европејци, потпуно предали Жидовима, тако да жидовском главом мисле, жидовске програме примају, жидовско христоборство усвајају, жидовске лажи као истине примају, жидовска гесла као своја примају, по жидовском путу ходе и жидовским циљевима служе.“
({{{2}}})

Николај је овај рад написао у заробљеништву и он је објављен на инсистирање епископа Амфилохија Радовића, у Линцу, у Аустрији, 1981. године.[8]

Насупрот уверењу да је Велимировић активно помагао Јевереје у време рата, само једна таква епизода је забележена. Ела Трифуновић рођена Нојхаус (Neuheus) је 2001. године писала Српској православној цркви тврдећи да је њу и њену породицу 18 месеци Велимировић скривао од Немаца у манастиру Љубостињи.[9]

Адолф Хитлер је 1935. године одликовао Велимировића због његових напора на обнављању немачког војног гробља у Битољу.

Године 1937. Николај Велимировић је одржао предавање у Београду под насловом „Национализам Св. Саве“. У том излагању изнео је тврдњу да су идеје Светог Саве о народној вери и цркви сличне покушају Адолфа Хитлера o немачкој националној цркви.[10]
« Poslednja izmena: 06. Nov 2008, 13:56:18 od eizo »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 58
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Citat: Crowz link=topic=395042. msg6207257#msg6207257 date=1225909644
Jos jedan dokaz da su samo srbi verovali u bratstvo i jedinstvo.  
hehehehehh
mozda su virovali u svi srbi u jednu drzavu
hehehheheee
a o bratstvu ni rici
IP sačuvana
social share
bokimajk:poraz je kad te druga strana u bitci porazi
a kad ti tvoji narede ovlacenje a druga strana bez borbi zauzme teritoriju to nije poraz Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 8848
Zastava Србија - Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Онда би је назвали Србија и не би заборављали своју историју као што су наши матори то радили...

И престани да провоцираш вишепутаобрисани!
IP sačuvana
social share
Srbe treba staviti van zakona. Tu je sudac i overšitelj svaki onaj koji je i bjesnom paščetu. - Ante Starčević
U slučaju sukoba sa Srbijom nakon aneksije Bosne i Hercegovine Srbe treba masakrirati i proterati iz Hrvatske. - Josip Frank
Srbi u Hrvatskoj su Cigani, Vlasi i bog zna što, koji su s turskog koca utekli nama. Srbi su dakle Vlaški nakot zrio za sikiru. - Stjepan Radić

Tuđmanov cilj je bio rat po svaku cenu. Po tom njegovom konceptu trebalo je da Srbi nestanu iz Hrvatske - Josip Boljkovac, bivši ministar policije Hrvatske
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.