Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 08:11:42
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zašto se roditelji odriču dece?  (Pročitano 13169 puta)
Superstar foruma


Same rules apply

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 74299
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 14.0.1
Jedna africka poslovica kaze odprilike ovako: Potrebno je celo selo da podigne dete.

Danas imamo jednu drustvenu klimu koja je totalno pogubna za psihofizicki razvoj coveka-postiindustrijski kapitalizam. Na coveka se gleda kao entitet odsecen od sveta. Po prvi put u istoriji, covek zivi u izolovanim porodicama, covek vise nije deo produzene porodice, klana, plemena, komune. U Nemackoj, npr, 55% ljudi zivi samo, a 80% njih se izjasnilo da su usamljeni. Zivot se podredjuje nekakvoj "ekonomiji", koja ni ne postoji u realnosti, i takav nacin zivljenja uzima racun.

Roditelji se odricu dece jer je to cin ocajnika, deo tradicije drustava koje ne zna kako da se izbori sa problemima, pa onda pise zakone i misle da je time resio probleme.

Covek je skup iskustava, savrsena refleksija drustva u kom zivi.
surova istina  Smile
IP sačuvana
social share
Jeka je moj drug 
And I won't show or feel any pain even though all my armor might rust in the rain!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows 7
Browser
Chrome 21.0.1180.75
него...шта каже др габор мате на ову тему? Smile
Odprilike slicno sto sam napisao.
Lepo je sto ljudi prate.

Citat
Љубав треба да се заслужи.

Zavisi o kakvoj ljubavi pricamo. Ako je to ljubav izmedju dece i roditelja, to bi trebalo da se podrazumeva. Niko ne dovodi u pitanje gravitaciju i ono sto ona predstavlja u nasem svetu...jednostavno, ona je tu. Slicno bi trebalo da vazi i u odnosu roditelj-dete. Zasto su ove veze sve slabije, mnogo toga utice.

Citat
surova istina
Slazem se.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.01
Svaki roditelj koji se odrekne svog deteta je idiot. Prvo iz cinjenice da je to dete posledica njegovog vaspitanja i da je on svakako imao udela u tome kako je ispalo a drugo je zbog toga sto je to njegova "krv" pa bii on trebalo da preduzme neku odgovornost za isto i cak i tada bude roditelj pa pomogne istom da uradi pravu stvar.
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.8
Browser
Safari 536.25
mob
I-mate 30 Pro
Citat
Odricanje od člana porodice ima dugu tradiciju. Na Balkanu je postojao običaj odricanja od starih, lapot, kao nekorisnih, i oceubistvo, kao kazna zbog surovog ponašanja.

Bas imamo divnu tradiciju. Smile

Tradicija nam i jeste divna. Covjek ima jednu obavezu - da ako se odluci na potomstvo da sve od sebe da napravi Coveka, ako mu to neuspe onda je poslednja obaveza roditelja da ne dozvoli da njegovo dete bude opasnost po tudju decu.

Visestruki silovatelji, pedofili, sadisti, visestruke ubice... - su necija deca, ako sam ja iole roditelj, onda necu da vicem "pile mamino" nego cu da uradim sve da to moje "dete" snosi punu odgovornost za svoje postupke. Ako drzava nije u mogucnosti da ga svojim mehanizmima spreci da i dalje bude opasnost za drustvo, onda je ta duznost na roditelju.

Mozda zvuci surovo, ali bolje i to, nego ostaviti monstruma da seta gradom.

Uostalom, kad covek postaje covek a prestaje da bude dete. Do koje godine i koje granice imamo pravo da krivimo roditelje za sve svoje probleme?


Covek ne treba da bude tamo gde mu ne odgovara...ja mislim da je to primarno...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.28
ja mislim da mnoge roditelje treba odlikovati uz najvece pocasti.. mnogim majkama koje ne rade, treba omoguciti beneficirani radni staz..

isto tako mnogima treba decu oduzimati.. i davati je onima koji tu istu decu zele.. i spremni su da ih vole..

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows 7
Browser
Chrome 21.0.1180.75
Eto sve narkomani i kurave.

Moj cale nece prica sa mnom 2 dana jer sam opsovao za ruckom   Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.28
da si USA sad bi mogao da prijavis oca socijalnoj sluzbi zbog maltretiranja odnosno zapostavljanja tvojih ljudskih potreba..

pa bi te oni dodelili nekoj mnogo boljoj porodici..

u kojoj ces smeti da ih psujes koliko god hoces, a oni ce ti gurnuti keksic u usta svaki put kad to uradis i kupiti ti novog pikapa
« Poslednja izmena: 13. Avg 2012, 00:48:52 od MunkaZe »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows 7
Browser
Chrome 21.0.1180.75
Well that escalated quickly   Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.28
mislim to kao poredjenje.. koliki su idioti.. posto mene nije moguce razumeti drugacije nego pogresno na ovom forumu.. to smo vec utvrdili
« Poslednja izmena: 13. Avg 2012, 01:03:16 od MunkaZe »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows 7
Browser
Chrome 21.0.1180.75
Previse mi je to dramaticno. Ima i kod njih normalnih.

Evo ovi mi izgledaju kao potpuno normalna porodica  Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 08:11:42
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.