Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zasto se ne secam gde je grob moje bake?  (Pročitano 3952 puta)
04. Mar 2004, 02:52:37
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 685
Zastava trenutno Šabac
“Secam se, kao kroz maglu”, obicno moja mama pocinje svoje price, ali i ja moram ovu tako poceti jer nemam cistih secanja iz tog perioda.
Secam se, kao kroz maglu, bele jednospratne kuce sa velikim drvenim vratima boje opalog kestena. Secam se da je u kuhinji bio sporet, nasuprot njega orman, sto i mozda dve-tri stolice i skroz u uglu ogroman otoman. Secam se cak i velikog kamenog korita ispred kuce ispod cesme, i ograde od pruca i kolaca i taraba i kosa sa kukuruzima ispod kog se nalazile drvene kace i korpe. Secam se da sam jela dzem i pila caj od sipuraka. Deda je imao veste ruke za pravljenje hleba. I miris pecenog krompira….

Secam se prasnjavog puta i trave ispred kuce. I zasecene planine malo iznag. I strmina i kamenja koja su raskos moje Bosne. A zasto se ne secam gde je grob moje bake?  Mama me cesto pita: Secas li se ovog ili onog? A ja joj kazem…. Pricala mi je da sam jednom isla tamo… u ona srecnija vremena…

Onda je dosao rat, pa jos jedan rat. Bila je peto dete a posle nje su dobili i ujaka. Pricala mi je i o novoj kuci, o mestu gde je baka sahranjena. Pricala mi je kako joj je zao sto nije umrla tog dana. I onda bi pocela da place… imala je samo 15 godina. Pasnjake koji su bili dedini prisvojili su oni koji su se vratili, a poharali zidove obora.

Tamo vise niko ne zivi od mojih. Stara kuca se srusila. Novoj je krov ulegao i nasi borci su je opustosili. Mama mi je pricala da je sve unisteno, a najgore je sto su to uradili “nasi”….i opet bi pocela da place. A sta je taj rat bio I ko ga je vodio? Ko su bili nasi? I jesu li ga izgubili? Ko zna posle koliko godina je otisla tamo da vidi propast. I bakin grob… ali on se nije nazirao…. Nekome je I on smetao. A korova najvise ima. Nije joj to trebalo. Rekla mi je da je bar ono korito na svom mestu…. I onda bih ja plakala sto ne mogu da odem….tamo….da vidim… nistavilo…

Svega se toga secam a imala sam samo 2 godine I gledam mamu kako cesto place….
IP sačuvana
social share
Red, rad i disciplina.
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 685
Zastava trenutno Šabac
e sad ne znam ni sto sam ovde ovo postavila, ali sta cu....
IP sačuvana
social share
Red, rad i disciplina.
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Ne zelim da razumem zasto je taj rat vodjen, kada budem razumeo, bicu kao oni koji su ga vodili i zbog kojih su reke krvi i suza paralelno tekle od vardara pa do Triglava. Hocu samo da to zaboravim, da od toga pobegnem, iako to nije moguce. U takvim ratovima ne postoje pobednici, postoje samo oni koji su manje izgubili, a manje od mnogo... i dalje je previse. Nasi i njihovi? Svi su oni bili isti, i jedni i drugi su bili zveri i jedni i drugi su cinili stravicne stvari ne obaziruci se na to kome ih cine... U daljini eno jos uvek gori ono selo, a ne znamo ni kako mu je ime bilo... cemu to sve? zbog par pedalja zemlje proliti okeane krvi? Idiotizam iz koga su svi izasli povredjeni.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 3156
Zastava Shorewood, WI
mob
Samsung Galaxy S6
Amen tome...Ovo je samo jedna kap, jedno sećanje u moru tragičnih uspomena i ožiljaka...
IP sačuvana
social share

Dreadnot is proud to be here, sharing madness with you Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 685
Zastava trenutno Šabac
Zna li neko nesto vise o tom ratu?
IP sačuvana
social share
Red, rad i disciplina.
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Republika Srpska

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 995
Zastava
mob
Nokia N95
Za rat niko nije kriv. Mrznja je prevladala narod, mrznja koja nikad nije bila tu! Ne znam zasto ali narod je za politicarima isao kao zaslepljen! A oni su samo gledali pare! I sad majke placu, hrvatske, muslimanske, srpske, nije vazno koje sve su izgubile svoje muzeve, sinove a zbog cega??? Zbog rata koji nikom nista nije donio samo politicarima! Karadzic je obecavao puno toga a sada ga nema uz svoj narod...dabogda u paklu gorio i zbog krajine i zbog bosne!
IP sačuvana
social share
Kome pravda leži u topuzu, tragovi mu smrde nečovještvom.
Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Citat

Mrznja je prevladala narod, mrznja koja nikad nije bila tu!

Mrznja koja nikad nije bila tu?
O cemu ti pricas?
Mrznja je sve vreme bila tu.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Republika Srpska

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 995
Zastava
mob
Nokia N95
Pre drugog svetskog rata svi smo ziveli sretno i zadovoljno i onda je odjednom dosla neka budala i rekla, ej ajmo srbe klati, i poklali su nas...
IP sačuvana
social share
Kome pravda leži u topuzu, tragovi mu smrde nečovještvom.
Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Opet ti lupas gluposti... a prvi svetski rat?
A balkanski ratovi, a sve pre toga?
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.