Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Зашто се комунизам не санкционише?  (Pročitano 13517 puta)
11. Jul 2009, 19:35:28
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 185
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Пре свега да ме погрешно не разумете ни ја не волим нацисте,али сматрам комунизам за много веће зло.

Дакле:
1.Комунизам-105 милиона жртава-националсоцијализам 25 милиона
2.Убиства на најмонструознији начин,мучење,маљ у главу,одсецање полних органа.
3.Имамо ресторане кинеског диктатора мао-а-а нигде нема ресторан Хитлера
4.Мајице чегеваре-А мајице Химлера су забрањене
5.Петокраке су свуда присутне-свастика са друге стране забрањена
6.На форумима се могу регистровати анархисти,комунисти...-а опет са друге стране не могу се регистровати фашисти

Питање?

1.Да ли је ово због "хуманих" идеја комунизма?
2.Да ли зато што сте сви комуњаре?
3.Да ли зато што је демократија друго наличје комунизма?
4.Да ли зато што је комунизам победио,а нацизам изгубио?


Миша ђурковић-Црна књига комунизма

Сваке вечери на телевизији се приказује ријалити шоу који се одвија под знамењем црвене звезде петокраке. Разлози и мотиви за употребу могу бити различити: од симпатија организатора за титоистичку идеју, преко кемп третмана једног симбола из прошлости, до просте асоцијације на бившу Југославију као на целовит простор на коме се организатори боре за гледаност. Можемо ли да замислимо како неко исти шоу приказује са симболом свастике?

Недавно сам, такође, на улицама Београда имао прилике да видим како се један уважени режисер шета са великом торбом на којој је преко целе дужине исликана огромна црвена петокрака. Петокрака се могла видети и током такозваних антифашистичких протеста. Њу, такође, употребљавају и разне неокомунистичке организације и све бројније анархистичке иницијативе.

Док су појаве неонацистичких група и њихова употреба свастике изазвали оправдано веома жучне реакције шире јавности, поновна појава и употреба комунистичких симбола не само да није изазвала једнако противљење и осуду већ је штавише дочекана са симпатијама!? Овај несхватљив феномен резултат је жалосне чињенице да у Србији комунистички злочини никада нису адекватно расветљени и објашњени, те да злочиначка природакомунистичког покрета и његови застрашујући резултати у прошлом веку никада нису доспели до наше шире јавности.

Комунизам је, међутим, квантитативно гледано, произвео далеко више директних жртава него нацизам. Док се резултати нацистичке владавине процењују на око двадесет пет милиона жртава, свеукупни биланс комунистичког терора, репресије и прогона процењује се од шездесет до чак сто милиона мртвих (преглед различитих процена може се наћи у изванредној књизи Алана де Беноа „Нацизам и комунизам”, која се прошле године појавила код нас). У Србији, нажалост, никада није објављен најзначајнији документ о монструозној природи комунистичког покрета, волуминозна „Црна књига комунизма” Стефана Куртоа и још петорице историчара која се још 1997. појавила у Француској, затим и на многим светским језицима. Превод се, занимљиво је, већ 1999. појавио и у Љубљани и у Загребу и у Сарајеву, али не и у Београду, иако би управо српски народ требало највише да буде заинтересован за ову тематику као највећа жртва комунизма на овим просторима.

Куртоа и сарадници на преко осамсто страница сведоче о монструозности комунистичког подухвата на различитим меридијанима. Као у неком интензивном хорор филму ређају се бројке и стравични призори истребљивања читавих слојева људи, убиства милиона припадника различитих етничких група планираном глађу, систематског терора над сопственим грађанима, гулага, подстицања глобалног црвеног тероризма, страховитих обрачуна током Шпанског грађанског рата (укључујући и вешања свештеника), окупације читаве источне Европе, бруталне елиминације демократских политичких противника, слике десетина милиона жртава разних маоистичких експеримента у Азији од којих је најмонструознији такозвана Културна револуција (свеукупно око 65 милиона жртава), затим застрашујућа два милиона Пол Потових жртава у Камбоџи, дивљања комунистичких вођа у „народним” режимима Африке (Етиопија, Мозамбик, Ангола), у Латинској Америци итд.

Ми бисмо и те како имали да додамо своје поглавље: отпочињање и вођење братоубилачког рата под видом револуције, лијева скретања у Црној Гори, стравични црвени терор Удбе у јесен 1944. у западној Србији, убиства, протеривања и елиминација великог дела грађанске елите у Србији, пљачкање и отимање приватне имовине, присилни откуп, терор над сељаштвом, насилно укидање монархије, укидање демократије и партијског плурализма, Голи оток, убиства и терор међу емиграцијом, цепање Србије, конструисање нових нација цепањем српског етничког корпуса, разбијање и цепање Српске православне цркве, Устав из 1974. и разбијање српског етничког простора итд.

Због свега овога неопходно је третирати комунистичке злочине једнако као и нацистичке, а симболе и знамења оба покрета посматрати на једнак начин и једнако се односити према њима. Управо онако како је Уставни суд Савезне Републике Немачке урадио током педесетих година прошлог века: у исто време забрањене су и неонацистичка и комунистичка партија Немачке.

Залажем се за амерички модел третирања екстремистичких група који брани право на слободу мишљења, изражавања и окупљања свима, укључујући и екстремисте све док не прете директним насиљем. Али ако се овде прибегне моделу који постоји у неким континенталним земљама, који предлажу неке мање партије, невладине организације па чак и поједини министри, а то је модел забране, онда са пуно права треба захтевати да се у исто време забране и неонацистичке и неокомунистичке организације и знамења. Ако се забране само неонацисти то ће значити опасну аболицију комунизма и указати на то да у Србији стварна демократија и даље остаје далеки сан; то јест да се под видом борбе против нацизма не брани демократија већ комунистичко наслеђе.
« Poslednja izmena: 11. Jul 2009, 19:36:49 od Patriota888 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


I sometimes wish I'd never been born at all

Zodijak Pisces
Pol
Poruke 14665
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Citat
2.Да ли зато што сте сви комуњаре?

 Smile
IP sačuvana
social share
Uostalom, smatram da Kartaginu treba razoriti!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 185
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Citat
2.Да ли зато што сте сви комуњаре?

 Smile

Аха па добро поштено претпоставио сам да је то прави разлог.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Ko pre devojci, sam u nju upada

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11114
Zastava
OS
Linux
Browser
Mozilla Mint 7
mob
Samsung Galaxy S10
Patriota, nalupet'o si se za medalju. Nije kriv komunizam za sva nedela, već oni koji su lagali narod kako ga u njega vode. Isto kao što nije kriva "demokratija" zbog ogromne korupcije koju je teško/nemoguće zaustaviti, to je sastavni deo kapitalizma.
Ni jedan zamišljeni društveni sistem nije savršen, a zločinci su postojali na svim stranama, koji su ga zloupotrebljavali.
Komunizam, sam po sebi, kad bi bio stvaran i moguć, je daleko bolji za većinu ljudi, gde većina ljudi stvara i koristi produkt rada, dok u izvornom kapitalizmu lepo živi mala grupa ljudi, koji korupcijom, novcem i uticajem ostvaruju sve veće bogatstvo, a većina naroda radi po ceo dan da bi mogli da žive.
Ni jedno ni drugo u suštini nije idealno, po meni bi idealan sistem bio nešto između, tipa i državna imovina, i privatna, pa ko se bolje snađe, uz visoka socijalna davanja, ali uz sagledavanje prave slike socijalnih društvenih potreba, a ne ovo kao sad, daju nekoj bedi neku kintu, slikaju se za dnevnik, i nikom ništa.
IP sačuvana
social share
Isterajte zlo iz žena. Uterajte im dobro!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 185
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Patriota, nalupet'o si se za medalju. Nije kriv komunizam za sva nedela, već oni koji su lagali narod kako ga u njega vode. Isto kao što nije kriva "demokratija" zbog ogromne korupcije koju je teško/nemoguće zaustaviti, to je sastavni deo kapitalizma.
Ni jedan zamišljeni društveni sistem nije savršen, a zločinci su postojali na svim stranama, koji su ga zloupotrebljavali.
Komunizam, sam po sebi, kad bi bio stvaran i moguć, je daleko bolji za većinu ljudi, gde većina ljudi stvara i koristi produkt rada, dok u izvornom kapitalizmu lepo živi mala grupa ljudi, koji korupcijom, novcem i uticajem ostvaruju sve veće bogatstvo, a većina naroda radi po ceo dan da bi mogli da žive.
Ni jedno ni drugo u suštini nije idealno, po meni bi idealan sistem bio nešto između, tipa i državna imovina, i privatna, pa ko se bolje snađe, uz visoka socijalna davanja, ali uz sagledavanje prave slike socijalnih društvenih potreba, a ne ovo kao sad, daju nekoj bedi neku kintu, slikaju se za dnevnik, i nikom ništa.

Што не признаш као RASMC да си комуниста?
Навео сам све чињенице,шта сам то лупио?

А ево зашто презирем комунизам

1.Националсоцијалисти јасно кажу ми ћемо побити јевреје,цигане... и то одрађују,а комунисти са друге стране се позивају на хумане идеје а уствари су 100 пута већи монструми од националсоцијалиста.
2.Та идеологија је побила између 800 000-1 200 000 Срба
3.Та идеологија је заувек уништила нашу Црквену,културну и сваку другу елиту.
4.Та идеологија нас је одвојила од Бога,па имамо случај да у скоро двомилионском граду на литургију дође 50 људи.

Ја сам доста религиозан и пропутовао сам солидно по европи али нигде нисам видео овако лењ,покварен, намрштен,непријатан и безбожнички народ,као овде.
97% Срба су атеисти( можда ти ова цифра изгледа болесно али да,заправо само 2% Срба верује у Васкрсење Мртвих).
Старци ми причају да није тако било за време Монархије.

Народ обезбожен, обезцрковљен генерацијама под комунистима и слуђен демократијом ни незна шта представља појам, јерес! (А није га много ни брига услед фаталне равнодушности) А камоли да зна какве страшне последице имају да га снађу уколико се не покаје и не смири под силну руку Божију.


Сам Господ Христос је рекао: без Мене не можете ништа чинити!
« Poslednja izmena: 12. Jul 2009, 11:48:46 od Patriota888 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 2823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Potpuno si u pravu,komunizam je veće zlo od nacizma a posebno jer još djeluje u tkz. fezi postkomunizma.Većina odrasli ljudi ima komunistički način razmišljanja.Za vjeru u srbiji nisam mjerodavan ali sam čuja za  vrijeme Jugoslavije da se pola Srba nije krstilo u crkvi a na istoku (Rusija....) još je i gore.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.1.2
mob
Apple iPhone SE 2020
Citat
1.Националсоцијалисти јасно кажу ми ћемо побити јевреје,цигане... и то одрађују,а комунисти са друге стране се позивају на хумане идеје а уствари су 100 пута већи монструми од националсоцијалиста.

Komunisti su ubijali politicke neprijatelje, nacisti "samo" neciste... a vodili su ih ljudi koji sigurno ne mogu da se nazovu genetski i fizicki ispravnim, vec su sami kolekcija raznih genetskih defekata... Smiley
Citat
2.Та идеологија је побила између 800 000-1 200 000 Срба
Ne, ubili su ih Hrvati...
To sto je Pavelic simpatican, ne znaci da je i meni...
Citat
3.Та идеологија је заувек уништила нашу Црквену,културну и сваку другу елиту.

Glupost.
Ideologija nije unistila crkvu, unistili su je oni gladni vlasti... a ti su postojali i pre 1945.
Da je crkva unistena, nikada ni jedan manastir\crkva ne bi bili obnovljeni.
O elitama ne bih... to je zaista kompleksno pitanje...
Citat
4.Та идеологија нас је одвојила од Бога,па имамо случај да у скоро двомилионском граду на литургију дође 50 људи.

Preterujes... Wink
Citat
97% Срба су атеисти( можда ти ова цифра изгледа болесно али да,заправо само 2% Срба верује у Васкрсење Мртвих).
Старци ми причају да није тако било за време Монархије.

Ti starci su bili u pelenama. Smiley
Citat
Народ обезбожен, обезцрковљен генерацијама под комунистима и слуђен демократијом ни незна шта представља појам, јерес! (А није га много ни брига услед фаталне равнодушности) А камоли да зна какве страшне последице имају да га снађу уколико се не покаје и не смири под силну руку Божију.

A ti si tu da pokazes ko je ko krstom i macem, zar ne? Smiley

Zao mi je... te metode su napustene negde oko 15. veka. Smiley


Citat
Potpuno si u pravu,komunizam je veće zlo od nacizma a posebno jer još djeluje u tkz. fezi postkomunizma.Većina odrasli ljudi ima komunistički način razmišljanja.Za vjeru u srbiji nisam mjerodavan ali sam čuja za  vrijeme Jugoslavije da se pola Srba nije krstilo u crkvi a na istoku (Rusija....) još je i gore.

Ma, jeste.. tacno je... nije Pavelic nista kriv... ama bas nista...  Smile




« Poslednja izmena: 12. Jul 2009, 13:13:34 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21103
Zastava Ту негде...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
Јао што волим када дођу ове квазипатриоте и квазиверници да нас као уче неке ствари. Smile


« Poslednja izmena: 12. Jul 2009, 15:38:30 od Ghost »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 185
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Citat
Citat
2.Та идеологија је побила између 800 000-1 200 000 Срба
Ne, ubili su ih Hrvati...
To sto je Pavelic simpatican, ne znaci da je i meni...

Заставица у аватару ти је комунистичка,тако да ми је све јасно око тебе,али ајде да кренемо,пријатељице зајебала си се у ww2 је страдало 1 900 000 Срба од тога су највећи део побили комунисти.

3.Та идеологија је заувек уништила нашу Црквену,културну и сваку другу елиту.

Glupost.
Ideologija nije unistila crkvu, unistili su je oni gladni vlasti... a ti su postojali i pre 1945.
Da je crkva unistena, nikada ni jedan manastir\crkva ne bi bili obnovljeni.
O elitama ne bih... to je zaista kompleksno pitanje...

Ја нисам ни рекао да је уништена Црква као објекат,али кажем да је уништена елита,дакле пре 80 година,ниси имала свештенике који се швалерају,знамо сви шта је рекао Отац Тадеј Винтовнички да су комунисти и УДБА убацили 2000 својих људи у Цркву.

Citat
4.Та идеологија нас је одвојила од Бога,па имамо случај да у скоро двомилионском граду на литургију дође 50 људи.
Citat

Preterujes... Wink

Заправо не претерујем,имамо доста храмова у Београду али ретко ко се сети да ујутру устане и оде у Цркву.

Citat
97% Срба су атеисти( можда ти ова цифра изгледа болесно али да,заправо само 2% Срба верује у Васкрсење Мртвих).
Старци ми причају да није тако било за време Монархије.

Citat
Ti starci su bili u pelenama. Smiley

Јесу Старци били у пеленама али су њихови родитељи њима то причали а и покојна Баба ми је стално причала о томе.

Citat
Народ обезбожен, обезцрковљен генерацијама под комунистима и слуђен демократијом ни незна шта представља појам, јерес! (А није га много ни брига услед фаталне равнодушности) А камоли да зна какве страшне последице имају да га снађу уколико се не покаје и не смири под силну руку Божију.

Citat
A ti si tu da pokazes ko je ko krstom i macem, zar ne? Smiley

Zao mi je... te metode su napustene negde oko 15. veka. Smiley

Жао је и мени тебе "грађанко новог доба" али на овај део би посебно хтео да обратиш пажњу,дакле од како је укинут "мрачни" средњи век и вредности религије и теократије највеће несреће су стрефиле човечанство,глобално загревање,највећи ратови су управо почели од како су људи попут тебе почели да се боре против "црквених фанатика","инквизиције","верских мрачњака",почели да уводе права жена на глас,права педера,управо данас у ово твоје "развијено модерно слободно доба мира и љубави "човечанство се налази у највећој моралној кризи.
Ако наставимо овако са дрогирањем и хедонистичким "лудовањем" по сплавовима не пише нам се добро


Citat
Potpuno si u pravu,komunizam je veće zlo od nacizma a posebno jer još djeluje u tkz. fezi postkomunizma.Većina odrasli ljudi ima komunistički način razmišljanja.Za vjeru u srbiji nisam mjerodavan ali sam čuja za  vrijeme Jugoslavije da se pola Srba nije krstilo u crkvi a na istoku (Rusija....) još je i gore

Ma, jeste.. tacno je... nije Pavelic nista kriv... ama bas nista...  Smile

Нико није споменуо Павелића а ти га већ други пут спомињеш.



А сад вратимо се теми.

« Poslednja izmena: 12. Jul 2009, 15:40:10 od Patriota888 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 185
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Јао што волим када дођу ове квазипатриоте и квазиверници да нас као уче неке ствари. Smile

Ма немој а по чему сам ја то квази верник и квази патриота?
« Poslednja izmena: 12. Jul 2009, 15:44:54 od Patriota888 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.102 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.