Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 17:03:41
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zašto nisam hrišćanin  (Pročitano 9519 puta)
Jet set burekdzija

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 6674
Zastava Бачка Паланка
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Ови текстови су поткрепљени не познавањем тумачења Светог Писма, тачније Новог Завета.
I ovo je istina samo zato sto ti to kazes ?
Kome trebaju argumenti koji potkrepljuju tvoju tvrdnju, zar ne ?
Citat
Да ли ви мислите да добар човек може бити онај који испитује туђе животе, који се труди да некоме наметне своје мишљење?

У истинитости те "дефиниције" није могао, али истина је данас релативан појам.
A sta je to lose o ispitivanju tudjih zivota ?
Istina je oduvek bila rec o onome sto postoji i ta rec nikada nije bila relativna vec egzaktna.

Овде се не ради о мени и мојим аргументима. Ради се о аргументима и тумачењима које је дала Црква кроз векове њеног постојања.

Онај који покушава да наметне своје мишљење је лош човек. А пак онај који саветује друге да раде добре ствари, без изричитог понављања и убеђивања није лош човек.

Истина је данас занемарљива, од праве истине се данас бежи. А права истина је Бог.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 84
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
mob
SonyEricsson 
Докле живиш светим Јеванђељем,
живиш правом славом и весељем,
душа ти се вечношћу напаја,
срце куца животом без краја.

Радуј се Србине,
јер си чедо Истине
јер си чедо Истине.
Бог ти даде дарове
Бог ти даде дарове
свете тајне Христове,
свете тајне Христове
тајне силе животне!

Докле Име Господње призиваш,
милошћу се Божијом покриваш,
у славу се Свевишњег облачиш,
огњем љубави небеске зрачиш!

Радуј се Србине,
јер си чедо Истине
јер си чедо Истине.
Бог ти даде дарове
Бог ти даде дарове
свете тајне Христове,
свете тајне Христове
тајне силе животне!
IP sačuvana
social share
Муж je бранич жене и ђетета,
народ бранич цркве и племена;
чест је слава , светиња народна!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.6
mob
Sony xperia
Off obrisan

@framling  24h  ( za sada )
« Poslednja izmena: 13. Jul 2010, 23:08:40 od lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46927
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Мислим да око оваквих теме не треба да се много узбуђујемо. Па ни да долази до препирке због тога, како Христос реч: "који је највећи". Јер који је најмањи онај је највећи. Те не треба писати рјечи са пуно узвичника, нити требају људи да заслужују бан овде.

Када се каже "хришћанин" ја мислим на људе које је прије свега сам Христос водио, прве апостоле, ученике и мученике. Па затим прву хришћанску заједницу - цркву која се се простирала по Палестини, Малој Азији, Македонији и Грчкој.

Данас имамо православну, католичку и протетанске цркве као најдоминантније хришћанске фракције. Међутим, мој став је да ниједна од њих није директан наслиједник ране хршћансе цркве. Можда је православље најближа старој цркви али да је директан потомак, не могу да твдим. Јер је много писмених и усмених знања и података којима се располагало, током историје изгубљено. Мада је хришћанство преживјело, и није угашен пламен који је знак живота, нисмо се до краја суздржали да останемо на путу који је с почетка објављен и зацртан.

С тим опрезом ваља се посветити и овој теми. Текстови које сам прочитао издишу чистим анти-теистичким субјективним ставом. Ту су тезе које смо сви ми овде више пута упознати, које смо сажвакали и упамтили. Страх као мотив се узима како би описали положај вјерника, али губи се из безпоштено генерализовање. Убјеђен сам да се такав став можда износи и из добре намјере  али га то не штеди оправдане критике. У Библији се помиње страх Божији, и да хришћанин између осталог треба да се боји Бога, али то је људи виша степеница у пењању "рајским лествицама". Људи не постају хришћани из страха да ће бити кажњени паклом, не иду у цркве јер ће им Бог узети за зло ако не иду, већ просто зато што имају душевну потребу. Жеђ њихове душе за Богом! Знам људе који иду у цркву и никада нисам чуо да се неко плаши па је побожан из "страха". Воду можео да пијемо и свега материјалног да се задовољавамо и да се никада не здовољимо, те остадосмо и жедни и гладни и жељани свега. Но, Христос пак реке да ко њему приђе, прилази извору живом, и ко Њега пије никада више неће искусити жеђ. Е за таквим засићењем сваки хришћанин тежи; и губитак шансе да до таквог исхода дође јесте страх који сваки хришћанин може да осјети. Није то страх какве земаљске забране или пријетње, од закона већ страх да ћемо изгубити срећу, живот и истину којом само Христ може да нас испуни. Чак и поред овог мог објашњења свјестан сам да има људи којим религије, тј. њихови лидери командују страхом. Али опет понављам да то нема никакве везе за животом хришћанске заједнице и да нико из таквог разлога није повјеровао Христу кога је видио и чуо.

Мени у оваквим текстовима који су широкогрудно прихваћени од појединих, нарочито повријеђује оштрица мача гордости којим та рационална полемика тече. Та лоза интелекта. Не знам са којим правом се тврди да хришћанство не тежи интелектуалној зрелости и слободи ?! Па откуда нам онда толики писци, научни, интелектуалци из свих историјских епоха, животних средина, култура... који су били врсни. Али они свој интелект нису издизали на прво мјеста. Своје лично знање није им било Бог. Него су га као своје непроцјељиво духовно благо, заједно са свим осталим духовним благодетима које стичемо примајући од Бога овде на земљи и горе на Небу, савршено сачували. Ако нам је Љубав на првом мјесту не само да смо своју ученост задржали, него смо је још више умножили и подржали. 
     
« Poslednja izmena: 01. Avg 2010, 02:52:12 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: Juventuslandia

Овде се не ради о мени и мојим аргументима. Ради се о аргументима и тумачењима које је дала Црква кроз векове њеног постојања.

Онај који покушава да наметне своје мишљење је лош човек. А пак онај који саветује друге да раде добре ствари, без изричитог понављања и убеђивања није лош човек.

Истина је данас занемарљива, од праве истине се данас бежи. А права истина је Бог.  Smile
Nameces misljenje da je "Crkva" autoritet koji jedini tumaci Pismo. Ako ti ne vidis da je savet nametanje misljenja
onda se ja pitam sta ti vidis. I Coca Cola savetuje ljude da je njihov napitak idealan za osvezenje....
Istina je oduvek bila zanemarljiva posto nema nikakve razlike da li je neko zna ili ne, grob je docekao sve koji su
je znali ili nisu.
Istina je samo rec o onome sto postoji, nista vise i nista manje.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 999
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.51
Зашто ниси хришћанин? Е баш ме брига што ниси хришћанин...  Smile
IP sačuvana
social share
Сети се одакле си пао и почни да чиниш своја прва дела!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 17:03:41
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.