Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 19:17:39
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zašto nisam hrišćanin  (Pročitano 9522 puta)
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.6
mob
Bosch ima centrifugu
Kada bi bio hriscanin - ne bi bio toliko drugo stvari - a sve dok postoji nesto sto nisam ne poznajem dovoljno sustinu onoga sto jesam.

Шта си хтео рећи ???

Ja sam mislio da sam vec napisao ono sto sam hteo da kazem ali mi se cini da to nije prodrlo veoma duboko kroz tvoju mozdanu koru. Samim tim - otvori oci da bi video - otvori um da bi razumeo otvori srce da bi ziveo.

Ako si hriscanin onda nisi musliman ili vanzemaljac, ameba. Sve dok postoji bilo sta sto nisi ocigledno je da ne razumes dobro ono sto jesi. Zasto je to tako? Pa vrlo prosto - ako uzmes hriscanski ultimativni cilj povratka iz greha ka Bogu stvoritelju i savrsenom bicu. Da bi se vratio u savrsenstvo moras da postanes savrsenstvo - da bi bio savrsen ne smes da postojis u dualnosti - biti ili nebiti. Ne mozes biti savrsen ako postoji nesto sto nije deo tebe ili nesto sto nisi. Da bi bio sa Bogom moras da budes Bog a posto je Bog omnipotentan i sveprisutan - sve pd njega nastaje i sve mu se vraca - alfa i omega....itd itd. Samim tim - ako definises sebe kao nesto sto jeste ono ne moze iskljuciti bilo sta drugo.

Da li je jasnije ili sam uspeo skroz da te shlogiram
Баш ме занима како се осећате кад одвалите оволико небулоза !!!
Шта овако празан текст може изазвати , осим сажаљења !!!

Da je tekst toliko prazan ne bi te toliko pogadjao - ako nekoga sazaljevas znaci da zalis samog sebe samim tim ti nikako nije sve jedno ali tvoj um odbacuje tudje misljenje jer te ono plasi - a plasi te jer ti predstavlja nesto sto si mislio da nisi ali ti u isto vreme otvara percepciju novog a svaka nova stvar coveka plasi. Odbojnost i negiranje je sasvim normalna ljudska reakcija ka nepoznatom.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.6
mob
HTC Wildfire S
Citat
[1] Ovo predavanje je održano 6. marta 1927. u Grad­skoj kući u Betersiju pod pokroviteljstvom Odeljenja za južni London Nacionalnog svetovnog društva.


Why I Am Not A Christian
by Bertrand Russell

Nauka i religija i izabrani eseji
Svjetlost, OOUR Izdavačka djelatnost, Sarajevo 1976.
prevodilac: Zulejha Riđanović

Dobar tekst, ne baš odličan, imalo je tu još mesta za mnoge druge stvari... ali svakako dobar.
Lično, napisao sam dosta post-ova na ovu temu, na mnogo načina sam prikazao svoje negodovanje ali maltene svaki dalji tok diskusjie se završio mojom pretpostavkom da se vernik povezuje emotivno sa religijom, i da mu emotivna hemisfera mozga ne dozvoljava logičko rasuđivanje jer se u trenutku preispitivanja svojih verskih načela (što je izuzetno zabranjeno) oseća kao da mu je neko opsovao mater... al', uglavnom sve to polazi iz straha.
Međutim, od svih tih post-ova, ko je uspeo da premosti tu emotivnu i iracionalnu barijeru... mogao je da zapazi  da mi je jedna stvar vrhunac idiotizma u moru drugih gluposti, kako u hrićanstvu tako i u ostalim vodećim svetskim religijama:


Ne bih baš sebe uzimao za primer, hipotetički ću stvoriti jednu osobu za primer (kao što vi vernici stvarate boga Smile ):
Zamislite osobu čiji moralni kompas pokazuje u dobrom pravcu... generalno dobru osobu. Osobu koja plaća porez, doprinosi zajednici, možda i volontira... provodi svoje vreme sa porodicom, uči svoju decu da su pravi ljudi pošteni i čestiti i da bi takvi i oni trebali biti... poseduje naravno neke mane, svako ih ima, poseduje neke poroke, možda ima par nekih ružnih stvari iz prošlosti, ništa ozbiljno, ali ih se svakako kaje smatrajući da je tad bio suviše mlad. Trudi se da ne laže, osim u šali, trudi se da pomogne, osim da ne ispadne naivan, trudi se da bude pošten.
'Nači, relativno dobra osoba.

I samo zato što ne prihvata Isusa kao svog spasioca osuđen je na kraju života da gori u večnoj vatri koja se nikad ne gasi u kojoj će mu se otopiti koža i urlici agonije će odzvanjati za celu večnost... zavek i zauvek... Smile

?!

To je moj problem sa hrišćanstvom kao i sa ostalim religijama.
Kazna ne odgovara zločinu. Smile


Kao da osudite čoveka koji je isterao (ne ubio, isterao) pljačkaša i ubicu iz svoje kuće koji bi ga opljačkao i možda ubio porodicu i osudite ga na smrtnu kaznu ili barem doživotnu, a nekog ubicu pomilujete zato što je član određenog udruženja.
Sranje...
« Poslednja izmena: 08. Jul 2010, 16:28:56 od WhiteGoa »
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2051
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.60
I samo zato što ne prihvata Isusa kao svog spasioca osuđen je na kraju života da gori u večnoj vatri koja se nikad ne gasi u kojoj će mu se otopiti koža i urlici agonije će odzvanjati za celu večnost... zavek i zauvek... Smile

?!

To je moj problem sa hrišćanstvom kao i sa ostalim religijama.
Kazna ne odgovara zločinu. Smile


 Pa zaboga preskoči taj deo, to je izmišljotina crkve, crkva je to dodala iz očiglednih razloga.
 
 Ja za sebe kažem da sam Hrišćanin i Budista. I uvek napravim kiselu facu kad vidim koja kola pop vozi. Misliš da ja idem u crkvu , no way, dok mi moj sveštenik ne da njegova kola na testiranje i eventualno mi ih pokloni, ne pada mi na pamet.

I opet mi ne smeta da kažem za sebe da sam Hrišćanin. Ne verujem dogmama, nisam bukvalista, razmišljam o onome što je napisano i onda gledam u svet da vidim da li se to poklapa.

 Usvoji ono dobro što tebi odgovara iz Hrišćanstva, iz Budizma, budi duhovan ako želiš. Ako ne želiš ne moraš ni to, ja tako ne vrednujem ljude.

Ti si ateista , i ok si tip, nema nikakvih problema.

 Ili recimo ti si najveći Hrišćanin ali si pička, ili si ateista i pička, te kombinacije ne prolaze. Znači šta god da si ako si ok tip i u jednačini pored tebe ne stoji egoista, smrad, prevarant i sl. imaćeš moju punu pažnju i respect.  Smile
« Poslednja izmena: 08. Jul 2010, 16:52:05 od sova9072 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6357
OS
Windows 7
Browser
Chrome 5.0.375.99
blog sa B92:

VERNIK,ATEISTA ili AGNOSTIK ?
 
Pre neki dan sam bio u crkvi.
Zapravo, često se sa svojom decom šetam gradom i odvedem ih tom prilikom i u crkvu. Mali su, zanimljivo im je to, i treba da vide i nauče što više o svom okruženju.
Na sva njihova pitanja odgovaram krajnje nepristrasno, rekao bih na neki bajkovit način, ne zeleći pri tom da na bilo koji način silom namećem svojoj deci verske stavove i pripadnosti i sa željom da što manje uplivam u kreiranje njihovih sudova.Moguće je to uraditi, samo se treba potruditi. A i kad opsujem, nikada ne psujem boga, eventualno opsujem po koju ovozemaljsku mater...
Smatram, da moja deca imaju ustavno pravo da se na osnovu svih informacija koje će dobiti do svoje osamnaeste godine sama odluče koju će veru izabrati, i da li će je uopšte izabrati.
Zato ih nisam vodio na tradicionalni obred krštenja dok su bili bebe.
Pa kakva je to verska sloboda ako je nekome naturiš dok mu se jos neuronske veze u mozgu nisu ni formirale kako valja ?
U tom smislu možda će oni sutra rešiti da budu i ateisti, to je njihovo ustavno pravo. A u ovakvoj zemlji moguće je da sutra to i neće biti njihovo ustavno pravo. Medjutim, ubedjen sam da je to prirodno ljudsko pravo za koje se čovek mora boriti...
A možda će odabrati i agnosticizam...
Koliko ljudi danas u Srbiji uopšte zna šta znači reč "Agnostik" ?
Kada u današnjoj Srbiji prekrivenoj blatom i glibom, iz koga ponegde štrči po koji Delta City,
nekome spomenete da ste Agnostik, taj obično pomisli da je to neka opasna verska sekta i pogleda vas onako sa poluotvorenim ustima uz iskrenu zgranutost.Možda je to neki novi
pederski pokret, pa ne znaju kako da reaguju, a možda je i neki oblik dijabetesa ili tumora.
Najgore je što i mnogi jadni ateisti ne znaju da po svom ubedjenju možda i nisu ateisti već
agnostici.
Po čemu se razlikuju Ateista i Agnostik ?
Ateista je ubedjen da boga nema i ne veruje u njega.
Agnostik ne zna da li boga ima ili nema, agnostik smatra da je to pitanje nemoguće dokazati u
ovozemaljskom životu i da je to samim tim irelevantno za zemaljski život.
Medjutim, Agnostik ne isključuje mogućnost postojanja boga. On nije siguran i zapravo
bi u religiji mogao da se nazove nekim ekvivalentom nesvrstane zemlje...
S druge strane,
Sve česće se u govoru pravoslavnih vernika koji se osvrću na neka teška ljudska nedela moze čuti teza da jedan vernik tako nešto sigurno ne bi mogao učiniti. Time se naravno aludira na ateiste i prebacuje se loptica da jedino onaj ko u boga ne veruje može činiti zlodela.
Ako šire shvatimo pojam boga od onoga kako ga definiše savremena crkva onda bih se i mogao uslovno složiti.
Medjutim, čini mi se da je u praksi situacija upravo obrnuta, te da su pravi ateisti ili agnostici upravo ljudi dovoljno jaki sa čvrstom verom u sebe i svoja moralna načela te u svoje sposobnosti i dobrotu, pa zato i imaju razloga da veruju više u sebe nego u kakvog boga koga nisu imali prilike ni da upoznaju.
A i kada ga budu upoznavali to će se svakako dešavati nakon ovozemaljskog života kada i treba da budu nagradjeni ili kažnjeni za svoje ponašanje, a ne za svoje verovanje.
U tom smislu plašim se da je čitava ideja crkve, a pogotovu njeno današnje ponašanje u Srbiji upravo najkonkretniji odraz klasičnog ljudskog licemerja i pohlepe.
Zašto ?
Upravo zbog činjenice da se ideja religije svodi i banalizuje na prostu zakonitost izraženu na sledeći način:
" Ja ću redovno da se molim bogu, da idem u crkvu i da ljubim tamo šta ima da se izljubi, i to će me oprati od svih sranja koje činim tokom preostalog dela dana, nedelje, meseca, godine i života ! "
Ako medjutim uzmemo da ateista može pomisliti sledeće:
" Meni ne treba pretnja bogom i kaznom da bih se ponasšao u skladu sa svim moralnim i civilizovanim načelima, jer ja lično smatram takvo ponašanje neophodnim, bez obzira na kaznu ili nagradu. Osećam se lepo kada sam dobar čovek, osećam se zapravo kao sam bog. A boga ako stvarno ima, on će svakako ovo moje ponašanje prepoznati i posebno nagraditi, ako ni zbog čega drugog onda zato što moje ponašanje za života nije bilo iz koristoljublja. Jer zamisli, nisam verovao u boga, pa ipak, bio sam pošten čovek. Pa to valjda isto treba nagraditi.
Dakle, zapravo, imamo dve vrste dobrih ljudi.
Imamo dobre ljude koji su religiozni i imamo dobre ljude koji nisu religiozni (bilo da su ateisti aili agnostici. Recimo da veruju u teoriju evolucije).
Ovi koji su dobri i religiozni, verovatno su dobri u strahu od odlaska u pakao.
Ovi koji su dobri a nisu religiozni, su jednostavno dobri jer smatraju da čovek dobar i pošten treba da bude.
Da li to znači da su ovi prvi pošteni iz koristoljublja, tj. samo da bi stekli pravo na luksuzan večni boravak u raju ?
Ipak, svaka dobrota jeste odraz neke, barem male koristi.
Ponekad smo dobri prema ljudima jer nam nešto treba, a ponekad smo dobri samo da bi nas neko voleo i da možda ne bismo bili usamljeni.
Ali i to je neko iskorisćavanje. Ja ću tebi pružiti dobrotu, a zauzvrat ću biti voljen jer mi je to potrebno.
Medjutim, ako je kojim slučajem bogu stvarno važnije da li sam ja u njega verovao tokom života i klanjao mu se redovno u crkvi, nego kako sam se ja tokom života stvarno ponašao, i ako će kod njega bolje proći kriminalac koji 6 dana u nedelji krade, pljačka i ubija, a sedmog se savija u crkvi, onda takav bog, sve i da ga ima jednostavno nije bog nego narcis.

izvorhttp://blog.b92.net/text/8280/VERNIK,ATEISTA%20ili%20AGNOSTIK%20%3F/


boldovano je sustinistka razlika izmedju teista i ateista/agnostika... zar ne?
IP sačuvana
social share

               
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2051
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.60
Here we go again  Smile 

 Ej Marko a šta je sa duhovnim -ne religioznim ljudima , u koju oni kategoriju spadaju po tebi ? 

Citat
Dakle, zapravo, imamo dve vrste dobrih ljudi.
Imamo dobre ljude koji su religiozni i imamo dobre ljude koji nisu religiozni (bilo da su ateisti aili agnostici. Recimo da veruju u teoriju evolucije).

Dakle , zapravo........  Smile Smile Smile

And the winner is...........

Citat
Ovi koji su dobri a nisu religiozni, su jednostavno dobri jer smatraju da čovek dobar i pošten treba da bude.

....... su jednostavno dobri , jer smatraju ,........, ma normalno prosto ko pasulj.  Smile
« Poslednja izmena: 08. Jul 2010, 21:50:20 od sova9072 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6357
OS
Windows 7
Browser
Chrome 5.0.375.99
sta si ti sa ovim postom hteo da kazes..

da dobri su jer smatraju da tako treba da se ponasaju, a ovi drugi(ne svi naravno) se tako ponasaju da ne bi otisli u pakao-znaci da su dobri iz koristoljublja i straha od vecnog prokletstva u paklu..
sta ovde ima nejasno?

naravno, postoje i oni koji ne postuju moralne norme a idu u crkvu(obicna bagra, njih bih u 9 krug strpao zajedno sa luciferom) i oni koji ne idu u crkvu(isto bagra, ali su bolji od ovih prvih)...

IP sačuvana
social share

               
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2051
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.60
 Ništa sve mi je jasno,mada suviše je to oštro napravljena ta podela na " dobre i zle" , pametne ateiste i agnostike, dok su sa druge strane svi koji su kročili u crkvu infantilni , glupi i sl.

Napisao sam na ovoj istoj strani da to kojoj neko grupi pripada, i u šta on privatno veruje meni nije bitno ako je ta osoba iole moralna, prirodna, spontana......., što bi mladi rekli ako je o.k. persona.

Pozdrav, uživaj  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 84
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
mob
SonyEricsson 
Типично за Б 92 , створити утисак да је да је текст непристрасан , какав је у почетку , па у даљем тексту се обрушити тешком артиљеријом на најопаснији део наше заједнице , вернике , цркву , свештенике...
Запањујуће колико је непознавање  наше вере Православне , наше традиције , нашег наслеђа ...
Нисмо ми пали са са марса , ниодакле или недај Боже настали од мајмуна , већ смо наследници духа , крви и вере  наших предака . Ова крв која тече нашим венама стара је десетине векова , преношена са колена на колено !!!
Зар ће мо одбацити  своје корене , зарад лепог имена и шарених западњачких крпица , а то управо радимо хулећи на своју веру !!!
Вера православна је једини камен за који се можемо  ноктима ухватити  у општем светском лудилу и хаосу !!!
Овде се говори само  о неком страху , страху само њима познатом !!! Да ли знају за шта друго  !!!
Не поменуше  ни љубав , ни радост , ни истину , ни  правду , ни смирење , ни благост , ни милосрђе , ни покајање , ни стрпљење , ни стид , ни  страхопоштовање ,ни поштовање ..... једино су видели страх , и то говори све о писцима поменутог блога  Б 92 !!!


Ево један део текста Светог Владике Николаја !!!


Србине брате, теби се обраћам да те нешто упитам.  

- Да ли још гори кандило вере унутра у души твојој? Да ли имаш довољно уља у кандилу твоме,и да ли ти је светло унутра у души твојој? Србине брате, гори ли у теби кандило вере?

То је моје питање, и то сам хтео да те питам, али не у име моје. Не питам те у име моје него у име родитеља твојих који те вером Христовом крстише и крвљу Христовом причестише;

и питам те у име ђедова и прађедова твојих, који из препуног и пламеног кандила вере своје налише и зажегоше кандило вере у души твојој;

и питам те у име оних даљих предака твојих, који у ропству од пет стотина година под Турцима не дадоше да се кандило вере у њима угаси; када се за пола хиљаде година беше угасила српска слобода и држава, једино што они одржаше неугашено то је кандило вере у душама њиховим;

и питам те у име оних твојих предака који јуначки примише смрт за веру своју на коцу и конопцу, као бесправни робови, у мраку робовања;

и питам те у име оних још даљих предака твојих који с честитим кнезом Лазаром на Косову битку бише и за Крст шасни живот свој положише;

и питам те у име оних твојих славних и честитих кнежева, благоверних царева и благочестивих царица, опет предака твојих, који окитише ову земљу твоју славним задужбинама, белим црквама и манастирима, одакле су сви нараштаји српски после њих доливали уља у кандила своја и зажегали треперави пламен вере свете;

и питам те у име светих Патријараха српских, часних свештеника и монаха, који кроз векове борбе, и муке, и искушења и таме чуваше онај свети огањ вере у Србину да се не угаси, као прави светлоносци и духоносци;

и питам те, најзад, у име оног најсветијег духовног праоца твога, у име оног моћног и милог Саве, оног неустрашивог мужа и плачљивог молитвеника, који је исплакао срце своје пред живим небесима, да би се у народу српском до конца векова очувао свети пламен вере.

У име те велике и племените војске твојих благородних предака, чију си крв и дух и веру и ти наследио као законити наследник, у име њихово а не у име моје ја те питам, племенити Србине брате: да ли још гори кандило вере унутра у души твојој?
IP sačuvana
social share
Муж je бранич жене и ђетета,
народ бранич цркве и племена;
чест је слава , светиња народна!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6357
OS
Windows 7
Browser
Chrome 5.0.375.99
Запањујуће колико је непознавање  наше вере Православне , наше традиције , нашег наслеђа ...
Нисмо ми пали са са марса , ниодакле или недај Боже настали од мајмуна , већ смо наследници духа , крви и вере  наших предака . Ова крв која тече нашим венама стара је десетине векова , преношена са колена на колено !!!
Зар ће мо одбацити  своје корене , зарад лепог имена и шарених западњачких крпица , а то управо радимо хулећи на своју веру !!!
Вера православна је једини камен за који се можемо  ноктима ухватити  у општем светском лудилу и хаосу !!!

to sto kazes da nismo pali sa marsa i da nismo nastali od majmuna samo dokazije koliko imas uske poglede na svet i da ne razmisljas svojom glavom vec pricas ono sto crkva govori...


jesmo mi naslednici nasih predaka, a odakle su oni? sloveni su se doselili na ove prostore u 7. veku, a gde su pre bili i koju su veru imali nije ti bitno? pa njima je hriscanstvo nametnuto!!
nasim venama protice krv tih istih predaka, koji su 5 vekova bili pod turcima ali ni to nije bino jer mi imamo iskljucivo njihovu krv.. uopste nije doslo do mesanja, ma nikako..


pa po tvom misljenju katolici i narodi drugih veroispovesti su nastali od majmuna, samo mi nismo?!
ma mi smo najpametniji na ovom svetu, zato hocemo da budemo „rupa u evropskom tepihu“, samo rusi su nam ravni...


bas me zanima sta mislis on k. golubovicu, koji je toliki vernik da cak i drogu diluje u crkvi! zamisli samo koliko on crkvu i veru nasu pravoslavnu voli...
IP sačuvana
social share

               
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4025
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.6
[quote author=markoi93 link=topic=509334.msg8594155#msg8594155 date=127862680

Нисмо ми пали са са марса , ниодакле или недај Боже настали од мајмуна ,
Citat

Nisam bas siguran da nismo, kao i da nismo nastali od bipedalnih primata...

Ako si ateista, ne vidim potrebu da to drugima dokazujes.
Sem iz straha...
IP sačuvana
social share
Edit by cg_ac: Potpis uklonjen zbog uvredljive sadrzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 19:17:39
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.