Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zasto neki ljudi ne mogu da tolerisu psovke?  (Pročitano 12539 puta)
31. Jan 2012, 13:09:21
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 309
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
mob
Nokia 6120
Jedna stvar koja mi nikad nije bila jasna je zasto mnogi ljudi pa i mahom obrazovani ne mogu da pretrpe neke psovke, po narocito psovke vezane za majku? Nikad mi to nije bilo jasno, da neko na psovku vezanu za majku zapocinje tucu zbog toga. Mislim da je to glupo i da je bolje jednostavno istolerisati to jer to je odraz njegove pristojnosti, a nasa majka zbog psovke nije sigurno izgubila nesto od svojih epiteta i postovanja sa nase strane prema njoj ostaje isto i pre i posle psovke. Bar ja tako mislim.... Smile
IP sačuvana
social share
,,Oni koji umeju da govore, govore kratko.'' Dostojevski

Oni koji se pretjerano bave malim stvarima često postaju nesposobni za velike.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 14.0.835.202
mob
Apple iPhone SE 2020
Evo, ja cu ti reci...

Majka je zena koju svako od nas uglavnom najvise postuje. 9 meseci nas nosi u stomaku, zatim jos godinu dana visimo joj na sisi, oblaci nas, pere, hrani, brine o nama... Provodi noci sa nama kad smo bolesni, brine o nama kada niko nece... prezivljava sve..

Veza sa majkom je sigurno jedna od najjacih u ljudskom svetu.
Posle dodju neke druge veze i neki drugi zivoti, ali majka je ta koja nas postavi na noge i dovde do toga da mozemo te veze zasnovati...

Tako da... uposte nije cudno zasto neko za koga svako od nas gaji postovanje (osim ako dete i\ili majka nisu ljudski skotovi) i ne dozvoljava uvrede...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 309
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
mob
Nokia 6120
Ali psovka je obicna rec, a ljubav i postovanje od strane sina/kcerke prema majci ostaje. Ne razumem zasto bismo menjali postovanje prema majci ako je neko drugi ne postuje? To je obicna rec, sintagma , recenica, koja nema znacenje osim ako mi to ne zelimo. Cak i da je od neke bitnije osobe upucena, opet bi trebalo da postoji off mehanizam u smislu ignorisanja te osobe. Taj neko je skot, bezobrazan i treba ga se kloniti i ignorisati ga. Pomenuo sam majku zato sto je to najcesca psovka koja natera coveka da ,,skoci'', mada ima i ostalih...Ono sto mi ne ide u glavu je da kako bilo koja rec natera coveka da se potuce. Ja silu koristim samo u slucaju fizickog napada ili pokusaja fizickog napada. To mi nekako logicno.  Smile
IP sačuvana
social share
,,Oni koji umeju da govore, govore kratko.'' Dostojevski

Oni koji se pretjerano bave malim stvarima često postaju nesposobni za velike.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.61
Zato sto svaka akcija izaziva reakciju pa ce tako i nekoga ko se ne vredja tako lako uvrediti sto je neko toliko prost da mora da mu "pljune" porodicu kako bi ga uvredio.

Ali da, treba biti veci covek pa pustiti male ljude da pricaju sta zele. Realno to pokazuje da su oni takvi tj. jednostavno mali i ne treba se spustati na taj nivo pa nesto "vracati" u bilo kom obliku.
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows XP
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Samsung 111111
Ni ja ne trpim..a i ja sam somina koja prvo psuje majku.  Smile
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 309
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
mob
Nokia 6120
Sad vidim ovo je dobra stvar, ako oces nekog da bijes, opsujes mu majku, on te napadne ti ga umlatis i na sudu....,,samoodbrana''  Smile moracu da probam nekad... Smile
IP sačuvana
social share
,,Oni koji umeju da govore, govore kratko.'' Dostojevski

Oni koji se pretjerano bave malim stvarima često postaju nesposobni za velike.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows XP
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Samsung 111111
ma da kako da ne...
A ako je jaci od tebe ?  Smile
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 481
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
Zato shto iz moje perspektive to se moze objasniti ovako:

Majka je jedina zenska osoba koja ce te stvarno voleti u zivotu. Kada ona umre, zavrshili ste sa ljubavlju i zenama ako ste mushkarac.
« Poslednja izmena: 31. Jan 2012, 16:32:33 od WSeeker »
IP sačuvana
social share
If you are strong feign weakness. If weak, pretend strength. Whatever your position, conceal it from the enemy, and he will waste his armies fighting his own phantoms.

Warhammer 40k - Tactica Imperium
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 14.0.835.202
mob
Apple iPhone SE 2020
Ali psovka je obicna rec, a ljubav i postovanje od strane sina/kcerke prema majci ostaje. Ne razumem zasto bismo menjali postovanje prema majci ako je neko drugi ne postuje? To je obicna rec, sintagma , recenica, koja nema znacenje osim ako mi to ne zelimo. Cak i da je od neke bitnije osobe upucena, opet bi trebalo da postoji off mehanizam u smislu ignorisanja te osobe. Taj neko je skot, bezobrazan i treba ga se kloniti i ignorisati ga. Pomenuo sam majku zato sto je to najcesca psovka koja natera coveka da ,,skoci'', mada ima i ostalih...Ono sto mi ne ide u glavu je da kako bilo koja rec natera coveka da se potuce. Ja silu koristim samo u slucaju fizickog napada ili pokusaja fizickog napada. To mi nekako logicno.  Smile

Smisao psovke je da bude okidac za agresiju.
Neki ljudi prosto vole da provociraju.
Hrane se time.

I da , potom... izigravaju zrtvu...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1661
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0.1
mob
Motorola 
Ali psovka je obicna rec, a ljubav i postovanje od strane sina/kcerke prema majci ostaje. Ne razumem zasto bismo menjali postovanje prema majci ako je neko drugi ne postuje? To je obicna rec, sintagma , recenica, koja nema znacenje osim ako mi to ne zelimo. Cak i da je od neke bitnije osobe upucena, opet bi trebalo da postoji off mehanizam u smislu ignorisanja te osobe. Taj neko je skot, bezobrazan i treba ga se kloniti i ignorisati ga. Pomenuo sam majku zato sto je to najcesca psovka koja natera coveka da ,,skoci'', mada ima i ostalih...Ono sto mi ne ide u glavu je da kako bilo koja rec natera coveka da se potuce. Ja silu koristim samo u slucaju fizickog napada ili pokusaja fizickog napada. To mi nekako logicno.  Smile

Zato sto udara na cast,obraz,dostojanstvo,cojstvo ako te to ne pogodi onda znaci li da si debelokozac,ili da nemas ni casti,obraza,dostojanstva pa te ne tangira. Ako ti neko psuje majku on se hrani time da te ponizi i zato ga treba istuci ko vola u kupusu ko se ne osveti taj se ne posveti.
« Poslednja izmena: 31. Jan 2012, 17:31:22 od Don Shone »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.