Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 08:27:14
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zašto ne učimo na greškama?  (Pročitano 1098 puta)
04. Maj 2009, 13:40:31
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Zašto ne učimo na greškama?



Stara maksima preporučuje da se uči na greškama. Ali ako se pridržavate
ovog životnog gesla, kako je moguće da najčešće iz prilike u priliku donosimo pogrešne odluke?

Reč je o osetljivom pitanju i najčešće pogrešnim životnim odlukama i za sada ne postoje psihološki modeli koji na jednostavan način ukazuju na korake koje treba preduzimati da bi u budućnosti donosili ispravne odluke - zasnovane na naučnim istraživanjima, eksperimentima i dokazima.
Mnogi tvrde da sve zavisi od toga kakva ste osoba. Ako ste suviše osetljivi i emocionalni, skloni ste da delujete instinktivno i donosite ishitrene sudove zbog kojih, kasnije, redovno zažalite, podseća časopis Nju sajentist.
Međutim, ultraracionalne osobe najverovatnije imaju suprotan problem, provodeći dane mereći argumente za i protiv u svim ponuđenim opcijama - sve dok sebe ne dovedu u situaciju teške neodlučnosti u kojoj uopšte nisu u stanju da deluju.
A činjenica je da smo mi, biološki i psihološki, sposobni da budemo i emotivni i racionalni. I što je najinteresantnije - obe strategije mogu voditi do dobrih ispravnih odluka u pravim okolnostima.
Suština trika je u spoznaji kad reagovati impulsivno, kako kažu "iz stomaka", a kada celoj situaciji pristupiti na promišljen način.
Najverovatnije teško možemo da promenimo sopstvenu ličnost ali možemo da naučimo da kritički procenimo situaciju - pre nego što donesemo odluku.


Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 41879
Zastava Рума, Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Najverovatnije teško možemo da promenimo sopstvenu ličnost ali možemo da naučimo da kritički procenimo situaciju - pre nego što donesemo odluku.

Самоконтрола! Самодисциплина (ако уопште постоји оваква реч, ал јасно је на шта мислим)! Људи се углавном залете па понове грешку и онда им сине. Ја сам за ових 21 годину животне школе научио да се самоконтрола најбоље развија од малена. Родитељи то треба да форсирају код деце како би деца касније могла да процене неку ситуацију и да се уз помоћ неког пређашњег искуства евентуално боље снађу.
« Poslednja izmena: 04. Maj 2009, 14:32:22 od EmptyClip »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 



Najbolje je kad imas vremena da doneses odluku .Ja sam skoro imala sitaciju gde sam mesec dana razmisljala sta i kako i gledala sam da sto vise pricam sa ljudima o tome.Jedna jedina recenica mog druga mi je pokazala put .Mislim da je to bilo prvi put da nisam uradila tvrdoglavo po svome i impulsivno .
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 08:27:14
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.