Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 22:00:09
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zasto nam je potrebna vlast?  (Pročitano 25740 puta)
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
Je l' ti to iz iskustva ili? Smiley
Ne,ja se nikada nisam oprobao u tome,niti zelim.Ali znam vrlo dobro kako prodju mnogi koji to urade.
Bez obzira da li se bore za nesto dobro ili lose.
Odvratna je,i zaludna,takva karijera ovde.
« Poslednja izmena: 17. Sep 2011, 22:38:53 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 263
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
Citat
Ne,ja se nikada nisam oprobao u tome,niti zelim.Ali znam vrlo dobro kako prodju mnogi koji to urade.
Bez obzira da li se bore za nesto dobro ili lose.
Odvratna je,i zaludna,takva karijera ovde.
Ne znam, nisam upucen toliko u to kakva je karija gledano iz unutrasnje perspektive, ali iz vana je i vise nego ocigledno da kod nas definicija politicara znaci "uzmi sve sto ti zivot pruza" - bukvalno sve.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
Upravo tako.

Mada,ima toga svugde.Samo sto smo mi medju onim ekstremnijim primerima.
Ali ima i par zemalja gde zaista sluze narodu i opstem boljitku.Malo ih je,ali ih ima.

No,kod ostatka,vecine,se sve,obrni okreni,svodi na isto - pohlepu. Dobri,stari neizostavni prijatelj covecanstva.  Smile Kad zine covekovo dupe za parama,to ti je gore nego kad se ker napali.  Smile
A politika mu dodje kao mamac za takve spodobe.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 263
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
Citat
Ali ima i par zemalja gde zaista sluze narodu i opstem boljitku.Malo ih je,ali ih ima.
To je kao sto ima i jedna vrsta humanog rata izmedju plemena gdje umjesto ubijanja svadjaju se i pljuju jedni na druge, ali je iako u jednu ruku humano, rijetko..  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
Citat: Just Another Boy link=topic=557495. msg9962929#msg9962929 date=1316006484
Vjerovatno ste mnogi iz demokratije imali za debatu temu da li nam je ili nije potrebna vlast.  Ja sam u grupi koja treba dati argumente da nam treba vlast.  Oke, kapiram osnovu: da nema vlasti, covjek bi imao apsolutnu slobodu, mogao bi raditi sta hoce pa bi cak mogao i ubiti onog drugog te bi sve to na kraju ljude spustilo na nivo zivotinja gdje vazi zakon jaceg, tj.  "ubij ili ces biti ubijen".  Ali bih volio da mi vi koji ste dosta iskusniji sa politikom i vlascu date jos neke argumente koji bi se mogli iskoristiti.  Dakle, ne treba se bazirati na nasu vlast (Srbija, BiH, Hrvatska i sl, primjer nase vlasti vise moze posluziti negacijskoj grupi) nego na vlast uopste, tj.  vlast kao organ koji ima duznost da sluzi covjeku, a ne da bude obrnuto kao sto je kod nas.  Slobodno ubacite i linkove ili tekstove vijesti, reportaza i slicnog sto ide u prilog tome da nam je vlast potrebna.  Hvala! :)

ps: izvinjavam se ako sam temu smjestio u pogresan dio foruma jer je ovo vise vezano za skolu, mada mislim da se o ovoj temi moze diskutovati i ovdje jer je ipak usko vezana za politiku.

I da: ako moze bez spamovanja! Postovi tipa "ne treba nam vlast, treba nam vlast. . . " i slicni koji ne govore nista sto moze biti korisno su nepotrebni.

Mozes li mi ukratko napisati sto je tvoja grupa izlagala,i mi imamo u utorak debatu na istu temu ,takodjer sam clan afirmativne skupine.  Hvala ti unaprijed.  :)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
Vjerovatno ste mnogi iz demokratije imali za debatu temu da li nam je ili nije potrebna vlast. Ja sam u grupi koja treba dati argumente da nam treba vlast. Oke, kapiram osnovu: da nema vlasti, covjek bi imao apsolutnu slobodu, mogao bi raditi sta hoce pa bi cak mogao i ubiti onog drugog te bi sve to na kraju ljude spustilo na nivo zivotinja gdje vazi zakon jaceg, tj. "ubij ili ces biti ubijen". Ali bih volio da mi vi koji ste dosta iskusniji sa politikom i vlascu date jos neke argumente koji bi se mogli iskoristiti. Dakle, ne treba se bazirati na nasu vlast (Srbija, BiH, Hrvatska i sl, primjer nase vlasti vise moze posluziti negacijskoj grupi) nego na vlast uopste, tj. vlast kao organ koji ima duznost da sluzi covjeku, a ne da bude obrnuto kao sto je kod nas. Slobodno ubacite i linkove ili tekstove vijesti, reportaza i slicnog sto ide u prilog tome da nam je vlast potrebna. Hvala! Smiley

ps: izvinjavam se ako sam temu smjestio u pogresan dio foruma jer je ovo vise vezano za skolu, mada mislim da se o ovoj temi moze diskutovati i ovdje jer je ipak usko vezana za politiku.

I da: ako moze bez spamovanja! Postovi tipa "ne treba nam vlast, treba nam vlast..." i slicni koji ne govore nista sto moze biti korisno su nepotrebni.

     Pre svega da kazem da ne zastupam niti jedan vid drustvenog uredjenja, koji se trenutno forsira. Jedino sto priznajem je vladavina planete Zemlje. Sta to u sustini znaci, mogu da objasnim ako nekog zanima.
     Ne, nisam anarhista ali nemam nista protiv ni za tih ideja : )

   "vlast" kako je ljudi zovu i ono sto ona predstavlja ima ulogu da u drustvu nadomesti ekonomsku neefikasnost. Vlast postoji da podmiri potrebe pojedinaca, jer da je drugacije, "vlast" ne bi ni postojala. Da bi vlast postojala, to znaci da treba da nadje u svom blizem ili daljem okruzenju "prijatelje" ali isto tako i neprijatelje. To se vrlo cesto radi vestacki, kako bi ljude/gomilu nesto drzalo na okupu. Naravno, jedina konstanta Univerzuma je promena, a upravo je to ono sto sva dosadasnja drustvena uredjenja su pokusavala da sprece. To je jedan od vodecih uzroka zbog kojeg pre ili kasnije svi "izmi" propadaju.
 
    "Vlast" znaci monopol.   

    Cesto se smatra da je "anarhija" totalno bezvlasce, haos, drama, triler, sama rec kod ljudi budi predrasude kojima se "uce" o anarhiji (ako uopste i uce, uglavnom cuju za to, u negativnom kontekstu) . Anarhija je pre svega vladavina mudrosti i samoliderstva!

    Sadasnje drustvo, roditelji, skolovanje, uopste razvoj coveka je zasnovan na tome da se sluzi jednom ustolicenom sistemu, koji pre svega sluzi nekolicini. Bacaju nam u oci iskrivljenu sliku o ljudskoj prirodi i vrednostima i svetu uopste.

    Vrlo je vazno shvatiti da nedostatak "vlasti" ne mora nuzno da znaci haos. Naravno, da bi vlast kao institucija nestala, moraju da se dese odredjene stvari (mogu da objasnim i ovo ako nekog zanima). Zapravo, "vlast" osniva i cini covek, "vlast" donosi i pise zakone po kojima bi covek trebao da se ponasa, dakle, "dete vaspitava roditelja". U stvari, covek pise zakone, na osnovu kojih treba da zivi, priroda u obrnutom toku! To je jedan od razloga zbog kojih zakon ne moze da vaspita coveka, bez obzira da li se on primenjuje ili ne, pre ili kasnije takav sistem vrednosti puca, jer je neprirodan i tome nas uci istorija.

    Rizikovacu da kazem da je anarhizam vrhunac demokratije. Objasnicu i ovo ako treba.
   
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 263
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 16.0.912.77
Citat
Mozes li mi ukratko napisati sto je tvoja grupa izlagala,i mi imamo u utorak debatu na istu temu ,takodjer sam clan afirmativne skupine.  Hvala ti unaprijed.  Smiley

Pa nista senzacionalno. Mozes na bilo koji argument negirajuce strane postaviti pitanje sta je to sto oni predlazu, sto ce imati ulogu regulisanja odnosa medju ljudima a da nije vlast. A sta god da oni predloze predstavlja jedan oblik vlasti. Npr. kod nas je drug iz suprotne strane govorio "treba stvoriti nesto, ne znam kako bih to nazvao sto bi donosilo odluke za vecinu", ali zar to ipak nije vlast?

Naravno, probaj izbjegavati nasu situaciju jer je kod nas politicka scena blago receno kokosinjac. Mozes reci kako je nemoguce da se oko svakog pitanja ispituje svaki covjek ponaosob zbog cega im i sluzi njihov predstavnik u vlasti kao neko ko ce zastupati njihova prava i raditi za njihovo dobro. E, sad, cinjenica jest da kod nas ti predstavnici rade samo za svoje dobro (cast izuzecima!), ali taj dio probaj prikriti jer sigurno ti nije u cilju da unazadjujes ono sto branis bez obzira kakvo to bilo.

Eto, toliko bi ti trebalo biti dovoljno. Vidjeces da ce negacijska grupa navaliti sa kritikovanjem bilo kojeg oblika vlasti, ali jednostavno mozes svaki put traziti da ti prvo kazu to "nesto" sto bi zamijenilo vlast, a da nije vlast, a to je ipak tezi dio. Ne kazem da je nemoguce, vjerovatno neko ovdje moze i reci to "nesto" sto bi funkcionisalo kao alternativa vlasti (iskreno se nadam, jer i mene zanima to "nesto"), ali sto se tice poznavanja te materije na ovom nasem srednjoskolskom nivou, sumnjam da ce ti neko moci dati odgovor na to pitanje.
« Poslednja izmena: 29. Jan 2012, 22:13:34 od Just Another Boy »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 2137
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
mob
SonyEricsson 
pravo pitanje nije "zašto nam treba vlast" nego "kako izabrati vlast"...
IP sačuvana
social share
If electricity comes from electrons, does morality come from morons?
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
jednostavno-demokratski  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 263
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 16.0.912.77
Citat
pravo pitanje nije "zašto nam treba vlast" nego "kako izabrati vlast"...
Pa u redu, ali je nama tema na demokratiji bila "zasto nam je potrebna vlast?".

Citat
jednostavno-demokratski 
Ma da, sistemom u kojem dvije budale mogu nadglasati jednog genija.  Smile Zato kod nas u RS Dodik kupuje glasove vrecicom jabuka i komadom pecenja na zborovima i ostalim vecim skupovima. Fino jadnoj bakici dadne to jedno vece da se najede, pa onda jos i zapjeva, a ona jadna misli "vid' ga, covjek iz naroda, za ovog cu glasati!"  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 22:00:09
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.145 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.