Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zašto je važno preći na Vegetarijanstvo?  (Pročitano 12060 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
mob
Apple iPhone SE 2020
Eh, sad vidim ono za krzno...
Ja sam protiv koriscenja vestackih materijala u modnoj industriji...
Zasto?
Zato sto se tim unistava okolina... Smiley
A i postoje i dodatni razlozi zasto bih uvek izabrala bundu ili kaput od ciste runske vune, kozne cipele ili pamucnu majicu....toplota i miomirisi...
Lako je onima sa Floride da trube kako krzno nije neophodno, ali kod nas se temp spusti u dobar minus... i vracaju se ostre zime...
S druge strane, raznim aktivistima higijena nikad nije bila jaca strana, tako da im verovatno i ne smeta kad im se koza potpari  i pocnu da smrduckaju...
I bez obzira na napredak tehnike i tehnologije... i dalje za razgradnju jednog vestackog materijala treba par decenija...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 17469
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Sto se tice masti, izgleda da u raznim naukama se one razlicito tretiraju...
Moja majka je izricito protiv masti biljnog porekla, osim hladnocedjenog maslinovog ulja, jer se preradom ulja potpuno ili u velikoj meri eliminisu zdrave materije... Smiley
Ovo sto pisu da je ulje Omega3 ili protiv holesterola, to je marketinska varka...
Samo da napomenem da joj je diplomski rad bio iz oblasti prerade bundevinog ulja...tj. testiranje raznih nacina za dobijanje najkvalitetnijeg produkta Smiley
Sve u svemu... ono sto ona potencira je obicna svinjska mast i maslinovo ulje, suncokretovo samo za salatu... i sve u minimalnim kolicinama... Smiley
kako će se masti tretirati, zavisi od novih istraživanja i saznanja iz oblasti nutricionizma a obzirom da su u toj oblasti inovacije česte, ko zna šta će sledeće smisliti. već smo pisali ranije o sastvau masti, zasićenim i nezasićenim masnim kiselinama pa bih sad samo jedan bitan detalj oko kod su ljudi često u zabludi. sve hranljive materije pretpe promene tokom tehničke i termičke obrade. hladno ceđena ulja se koriste za salate a za termičku obradu idealna su ona koja se dobijaju od komina masline jer kao takva trpe velike temperature. ulja koja mi uglavnom  koristimo u ishrani su uglavnom hidrogenizovana. kod takvih ulja, tokom termičke obrade na visonim temperaturama (prženje), masne kiseline iz cis oblika lako prelaze u trans oblike, štetne za organizam čoveka i jedne od krivaca za propadanje krvnih sudova.
svinjska mast o kojoj se u poslednje vreme priča je mast dobijena od mangulice, posebne sorte svinja. ta mast sadrži veliku količinu zasićene stearinske masne kiseline koja u organizmu veoma brzo prelazi u mononezasićenu oleinsku kiselinu. vrlo korisna je i zbog toga što zasićena stearinska masna kiselina potencira reverzni transport holesterola iz tkiva i krvnih sudova organizma,u jetru i njegovu eliminaciju kroz žuč. dakle, mast svinje mangulice jeste korisna ali to ne znači da je treba mazati na lebac svaki dan već da je možete ponekad koristiti u ishrani. ja bih uvek prednost dala uljima mada, ne vidim zašto se sve mora pržiti  Smile

meso...krzno...ne bih o tome da se na razjedim. užasava me pomisao da se , vrlo jeftine bundice po šnj butičićima u našem velikom gradu, uvoze iz Kine a tamo se za pravljenje takvih bundica upotrebi u proseku 25 mačaka. eto, već se razjedih!
 Smile
no dobro...dugo sam bila vegetarijanac i dovela sebe u sitaciju da su mi rezerve gvožđa u organizmu minimalne, hemoglobin ispod donje granice i umalo nisam dobila uverenje da mogu da se zaposlim. sada jedem ribu i pileće meso. cvreno prosto ne volim ali ga pojedem ponekad.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
 Nema razloga da se plašiš nedostatka bilo čega. Potrebe organizma moguće je zadovoljiti veganskom ishranom bez ikakvih problema. Tu su i badem,lešnici,orasi i ostale zezalite,od slatkiša Maltex i još koješta a masline razbijaju koliko štite organizam. Ništa životinjskog porekla nije apsolutno neophodno(kako nas uče).  Smile Smile
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
mob
Apple iPhone SE 2020
Meni je moj nutricionista zabranio kostunjavo voce... razlog - goji... Smile
Mislim, nije ni cudo sto o postovima ljudi naglo dobijaju na kilazi...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 17469
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Nema razloga da se plašiš nedostatka bilo čega. Potrebe organizma moguće je zadovoljiti veganskom ishranom bez ikakvih problema. Tu su i badem,lešnici,orasi i ostale zezalite,od slatkiša Maltex i još koješta a masline razbijaju koliko štite organizam. Ništa životinjskog porekla nije apsolutno neophodno(kako nas uče). Smile Smile
maltex, bljak!
navedi mi namirnicu biljnog porekla koja sadrži sve esencijalne aminokiseline!!!!!

Meni je moj nutricionista zabranio kostunjavo voce... razlog - goji... Smile
Mislim, nije ni cudo sto o postovima ljudi naglo dobijaju na kilazi...
baš tako, goje.masti su masti pa makar bile i korisne. njihovo sagorevanje oslobađa 9,3 kcal a koštunjavo voće ih je prepuno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.9
Nema razloga da se plašiš nedostatka bilo čega. Potrebe organizma moguće je zadovoljiti veganskom ishranom bez ikakvih problema. Tu su i badem,lešnici,orasi i ostale zezalite,od slatkiša Maltex i još koješta a masline razbijaju koliko štite organizam. Ništa životinjskog porekla nije apsolutno neophodno(kako nas uče). Smile Smile
maltex, bljak!
navedi mi namirnicu biljnog porekla koja sadrži sve esencijalne aminokiseline!!!!!


Lepo piše u mom profilu da sam neobrazovan  Smile

 Ja se rukovodim osećajem.Nisam nikakav pametnjaković. Logika kombinovana s' intuitivnim načinom gledanja donosi mnogo. Nisam "Ja" taj koji zna,nešto u meni postoji čemu se prepustim da me vodi i pomogne pri razmatranju i odlukama. Čitam i slušam i sastavljam puzle. Koga briga za aminokiseline....Znam kad pojedem masno da sam težak i trom a ranije sam loše i spavao.
 Što se tiče pozivanja na aminokiseline i sl.recimo ja sad mogu da ti pričam o "dobrom" i "lošem" holesterolu" ali nikada se na to nisam  pozivao-jednostavno zato što su mediji puni toga i to je neverovatno kako se svi slažu u toj priči. Ja,koji ne mirišem televiziju ni malo to jednostavno ne umem da progutam tek tako.
 A onda krenem da kopam i naletim na recimo ovo:
How we have been fooled by good and bad cholesterol
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 17469
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
koga briga za aminokiseline? e moj ti!
aminokiseline su osnovni blokovi od kojih se sastoje proteini. naša potreba za proteinima u stvari je potreba za aminokiselinama.životinje i čovek mogu da sintetišu samo neke aminokiseline, dok ostale moraju da unose hranom. te aminokiseline koje se moraju uneti hranom da bi organizam normalno funkcionisao nazivaju se esencijalne (bitne).
esencijalne aminokiseline su:

Valin - Val
Leucin - Leu
Izoleucin - Ile
Metionin - Met
Fenilalanin - Phe
Treonin - Thr
Tirozin - Tyr
Triptofan - Trp
Lizin - Lys
Arginin - Arg
Histidin - His
ove aminokiseline moraš uneti u svoj organizam a jedine namirnice biljnog porekla koje sadrže sve esencijalne aminokiseline su soja i polen. ove namirnice imaju malu neto proteinsku iskoristljivost pa moraš uneti veliku količinu istih da bi zadovoljio svoje potrebe za neophodnim punovrednim proteinima. pored toga, i sam si već pominjao, soja je najčešće genetski modifikovana pa ti sam izaberi, hoćeš li jesti jaja, meso, ribu i mlečne proizvode, ili ćeš trpatu u sebe kilograme i kilograme gm soje.
još nešto, holesterol se u organizam ne unosi samo hranom, on se u našem organizmu i sintetiše i to oba, i ldl i hdl. možeš da ne jedeš ama baš ništa što sadrži holesterol i opet da imaš povišen ldl jer se on stvara u organizmu a ravnotežu dobrog i lošeg narušavaju mnogi faktori a ponajviše stres.
intuitivno ti savetujem da intuitivno pročitaš medicinsku biohemiju. mnogo je lepih i korisnih stvari tamo napisano i navali na belanca. imaju 99% neto proteinsku iskoristljivost,jeftin su i niskokalorični izvor visokovrednih proteina i vise važnih hranljivih sastojaka, uključujući riboflavin, selen, vitamin K.takođe sadrže folnu kiselinu, vitamine A B, D i E i gvožđe, a tu je i holin, veoma bitan sastojak koji se povezuje sa ranim razvojem mozga.
ima mnogo strašnijih sastojaka u namirnicima od holesterola.
« Poslednja izmena: 23. Apr 2009, 12:30:53 od glavna sestra »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.9
Vodis se osjecajem - tu si odmah pogrijesio.   Smile

Prva lekcija iz logike i sociologije je da
zdravorazumsko i naucno nisu isto.

Jer zdravo-razumsko cesto vodi u greske a naucno su sistemi saznanja obezbjedjeni od rizika ljudske greske.

Primjer... zdravorazumski covjek nikako ne moze da shvati da je zemlja okrugla. "Ocigledno" "nije" okrugla.
Potrebno je bilo mnogo (znate svi vec sta je Kolumbo radio ) da se to dokaze.
slicno da je sunce centar svemira, itd. itd.

Imas tako milion stvari do kojih covjek nije mogao doci zdravo-razumski... svakako intuicija (i masta) mogu biti korisne ali je intelekt na prvom mjestu.

Ovde ti postavljas svoje gadjenje od nasilja i jedenja drugih zivih bica kao osnovu raznih teorija.
Ali drugi se ne gade.
Krucijalna razlika.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.