Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 5 6 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zašto je važno preći na Vegetarijanstvo?  (Pročitano 12089 puta)
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
HTC Wildfire S
white goa, piramide koje su okačio predstavljaju dobro izbalansiranu, umerenu i zdravu ishranu.

Hvala lijepa.  Smile
Dovoljno. 
« Poslednja izmena: 21. Apr 2009, 14:24:41 od WhiteGoa »
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 17469
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
bilo mi je zadovoljstvo. ako te još nešto zanima, pitaj na pp Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Evo ovako.

Opet kazem ne dovodim vegeterijanstvo  u pitanje nego mi smetaju manipulacije  (zapravo) kojima se koriste okorijeli i ekstremni propagatori vegeterijanstva.

Koronarna i ateroskleroza bolest se nije skoro pojavila nego je skoro otkrivena. I jos uvijek nije potpuno istrazena.

To je multifaktorska bolest - znaci da dosta stvari dovodi do nastanka:

stres, neaktivnost, dijabetes, povisen pritisak, pusenje, alkohol, nezdrava ishrana tj.
masna hrana i previse mesa
i jos +++

E sad vidis  kad izdvojis bilo koji od ovih faktora i kazes da je jedini presudan radi se o vadjenju iz konteksta i netacnoj informaciji. 
Ili ako to javno  propagiras o manipulaciji.


A da sve ili daj boze pola ili trecina ili bilo koji znacajan dio bolesti potice od mesa to bi bilo divno...
ljekari ne bi imali nista protiv da sami sebi skrate napor. Zabranili bi meso.
« Poslednja izmena: 21. Apr 2009, 18:37:43 od Slagvort »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
  Ako je poziv na empatiju prikazivanjem videa gde drugi pate manipulacija-onda neka budem manipulant.
 
Crveno meso skoro da i ne jedem, ne zbog srceparajucih prica o tretmanu stoke u klanicama nego zato sto ga naprosto organski ne podnosim a ne skodi naravno ni to sto ga je i sto se zdravlja tice velika prednost izbegavati. Ali zato itekako jedem belo meso, ribu, racice i tome slicno, i nemam nameru da sa tim prestanem u nekoj blizoj buducnosti Smile Inace, u principu nemam nista protiv vegetarijanstva, mada mislim da se mnogi na takav rezim ishrane odlucuju iz pogresnih (dogmatskih) razloga i da mozda nisu potpuno svesni sta to znaci za njihov organizam (ovo posebno vazi za vegane, koji su posebna prica). Ipak, ako gledamo malo dalje u perspektivi mislim da ce doci trenutak kada ce iz cisto ekonomskih razloga (jer meso je ipak dosta skupo za proizvesti) razne zamene za meso izbaciti iz upotrebe pravo meso "proizvedeno" u klanicama. Nesto mozda nalik na postojece soja proizvode, ali ipak znatno boljeg kvaliteta, mozda neka hibridna varijanta mesa proizvedena u laboratoriji. Ali otom potom...

Već postoji klonirano meso u Američkim prodavnicama koje je odobrila FDA (Food and Drug Administration).
 Što se soje tiče pročitao sam neke zastrašujuće stvari o istoj a do juče sam jeo njene preradjevine poput tofua i sl.
 Baš mi i nije po volji ali kad je zdravlje u pitanju po meni nema kompromisa.
 Kupio malopre šargarepu i rekoh aj da oljuštim jednu kad ono ko da jedem korenje. Kladim se da je gmo. Više nisam siguran šta je organska hrana kad udjem u radnju a radnici još manje znaju  Smile
« Poslednja izmena: 21. Apr 2009, 17:37:46 od taxtex »
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
HTC Wildfire S
  Ako je poziv na empatiju prikazivanjem videa gde drugi pate manipulacija-onda neka budem manipulant.

Ako se prikazivanje videa na kojem se muči životinja poziva na poboljšavanje odnosa prema životinjama, podizanje svesti i ukazivanje da postoje monstrumi oko nas onda te u potpunosti podržavam.  Smile
A ako je ovo način koji treba da nas ubedi da svi bojkotujemo meso jer postoji zanemarljivo mali broj monstruma (najsrećniji bi bio kad ne bi postojao ni taj mali), onda ne znam o čemu pričamo. Suludo je očekivati tako nešto.

Aj budi ljubazan i odvoj malo vremena i pročitaj ovu temu, spominje se dosta puta moj stav koji ima veze s ovim.
http://forum.burek.com/zenu-izujedala-tri-rotvajlera-t412031.html    Smile

Rezime
Apsolutno sam protiv svakog mučenja životinja, ne želim da ulazim u primere, jednom sam opalio šamarčinu dečku koji mi je euforično prepričavao kako se iživljavao nad mačkom iz čiste dokonosti, a znam ih još dosta iz druge ruke... ali mučenje nije isto što korišćenje životinja za potrebe čoveka.  Smile
Životinja nije isto što i čovek. Prosto.

Opservacija bi bila:
Protiv sam korišćenja krzna zarad mode i modne industrije, da ne tupim, znaš već o čemu pričam... ali činjenica je da je čovek koristio (perfekat, danas nema tu potrebu) životinjsko krzno za ogreve, da bi održao telesnu temperaturu i preživeo.
Prosto.

Dalje.
Pogledaj samo ovu temu. Prvo pogledaj samo koliko je lako naložiti ljude na linč i izazvati bes, zbog čiste neinformisanosti Smile Jel ti to nešto govori? Al aj da ne skrećemo sa teme.
Dakle priča kreće tako što, Danci ( ?! Nema veze s Dancima već sa Faranima ) civilozovani državljani zemlje u Evropskoj Uniji (zapazi samo koji se tu termini koriste, vrlo mudro i vrlo podmuklo između redova usađuju čoveku negativne epitete dok čita kako bi manipulativno uticali na tok njegovog razmišljanja )  navodno vole da s vremena na vreme pokolji grupu delfina ( Uopšte se ne radi o miroljubivim, "romantičnim", gracioznim, prelepim i slične guposti... delfinima ) Eto tako, iz čista mira.  Smile
A evo ti šta se stvarno desilo:
Citat
Ako sam dobro razumeo, a mislim da jesam http://translate.google.com/translate?u=http%3A%2F%2Fbelisima777.blog.bg%2Fviewpost.php%3Fid%3D240460&hl=en&ie=UTF-8&sl=auto&tl=en
 ovi kitovi se ne kolju radi ukrasa ili zato sto je "zlim" Faranima dunulo da kolju kitove subotom popodne nemajuci precha posla.  Smile
Stanovnistvo ulaze velike napore da obezbedi hranu za zimu loveci ove kitove. Inace ostrvljanima je ovo osnovni deo jelovnika kao nama piletina, govedina i sl. Zanimljivo je i da se ovo meso nikad ne prodaje nego deli onom ko zeli. Sta ostane donira se lokalnim bolnicama i starachkim domovima, vrlo mali deo se baci uglavnom se sve iskoristi. Osim sto dobiju meso, jednim nehranljivim delom se pravi ulje, od koze se prave konopci i uzad, od stomaka stvaraju mamce i od jednjaka prave cipele. Tako da sve koriste za svoje osnovne ljudske potrepshtine i ne vidim u cemu je problem. Ne budite licemerni.  Smile

A ti @vozi-misko proveri prvo pre nego sto postavish nesto  Smile I nisu delfini nego kitovi. A za pocetak bi mogao nesto da nauchish o Farskim Ostrvima http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B0_%D0%BE%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B2%D0%B0

Isto vazi za ostale forumase, sto bi klali, redjali uza zid i pucali i pozivali na linch.  Smile  Smile
Dakle, ne mogu prostije i jednostavnije objasniti da ljudi zavise od ovih kitova. I da rade ovo s opravdanim i razumljivim razlogom. Ono, Darvin, naturalna/prirodna selekcija. Zakon jačega. Najači opstaje... ne znam da l' da nastavljam dalje...   Does it ring any bell?  Smile
Šta je tebi preče? Ja znam šta je meni...

Treće... meso!
Kopam već 20 minuta po YouTube-u i nažalost ne mogu da nađem isečak iz fenomenalnog dokumentarca i čoveku, voditelju, evolucionisti koji je savršeno objasnio da je prvi prag ka homo sapiensu, i pomoć koja mu je pomogla da razvije mozak koji danas imamo... trenutak kad je počeo da jede meso.  Smile
Uostalom, na ovoj strani imaš školovanog nutricionistu koji je jasno rekao da je meso potrebno današnjem čoveku za dobro izbalansiranu, umerenu i zdravu ishranu. Mislim, kapiram da ti ne priznaješ modernu medicinu i obrazovanje, ali da se razumemo, pre ću njoj (glavnoj sestri) poverovati koja iza sebe ima debele knjige nego nekim tipovima iz pređašnjih tema sličnih ovoj, koji su nam ostavljali linkove skroz sumnjiivih likova koji ko zna kakvu korist i interes imaju od prebacivanja na vegetarijanstvo. Uglavnom materijalnu...

I četvrto... onako subjektivno mišljenje, koje ne mora da bude neka maksima iliti osnovno načelo od kojeg će se polaziti ali prosto smatram da imam pravo na njega. Danas ljudi u razvijenijim zemljama nemaju potrebu da deru životinje i uzimaju krzno kako bi se ogrevali, jedino imaju za njihove sebične principe koji se tiču mode, ukrasa i sl. Za svaku osudu. Smile Ali nije takav slučaj i sa mesom. Osim što sam u trećoj tački napomenuo da je neophodno... ono je istovremeno i ukusno. Dakle, ne volim soju. Kad budu ljudi našli ravnomernu zamenu sa meso kao što su našli za ogrevanje onda možemo da popričamo o vegetarijanstvu i toj futurističkoj namirnici koja 100% zamenjuje meso. Dotad... ne želim da živim 5 godina duže, ne želim da živim zanemarljivo zdravije kada me sa strane truju sa sto i jednom glupošću, ne želim... da ostavim meso!  Smile

Želim samo da napomenem druže, da ne želim ovo da spustim na lični nivo, Ja Vs. Tebe, već normalno diskutujemo u nekom zdravom tonu kako bi podelili saznanja i bili kvalitetniji za jedno znanje više.  Smile
« Poslednja izmena: 21. Apr 2009, 19:01:54 od WhiteGoa »
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
 Poštujem način na koji pišeš a on je na jednom nivou kakvi se retko nalaze.Ko god da je u zabludi(ja na intelektualnom nivou nisam neki,mrzi me da se nadmudrujem),postoji nešto u nama što nam govori šta jeste. Bez obzira koja objašnjenja našli,bez obzira na sve racionalizacije koje ćemo iskopati(ljudi u tom selu mogu da smisle i bolji način od masakriranja nedužnih kitova),jedno je sigurno:
I ti i ja znamo da je ubijanje beskrajno pogrešno.
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
Jao, pa dajte... svinjce se ubija pistoljem... doduse ne obicnim, vec pneumtskim...
Zvek u slepoocnicu i sve je gotovo vrlo brzo...

nije zvek u slepoocnicu vec u celo...a da li je gotovo vrlo brzo...zavisi od onoga koji koristi taj pistolj i njegovog iskustva...uglavnom,kod mene na selu jos nisam sreo ljude koji ce se izivljavati nad zivotinjama kao na onom videu...to je jednostavno-pogresno...
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
mob
Apple iPhone SE 2020
Sto se tice masti, izgleda da u raznim naukama se one razlicito tretiraju...
Moja majka je izricito protiv masti biljnog porekla, osim hladnocedjenog maslinovog ulja, jer se preradom ulja potpuno ili u velikoj meri eliminisu zdrave materije... Smiley
Ovo sto pisu da je ulje Omega3 ili protiv holesterola, to je marketinska varka...
Samo da napomenem da joj je diplomski rad bio iz oblasti prerade bundevinog ulja...tj. testiranje raznih nacina za dobijanje najkvalitetnijeg produkta Smiley
Sve u svemu... ono sto ona potencira je obicna svinjska mast i maslinovo ulje, suncokretovo samo za salatu... i sve u minimalnim kolicinama... Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5,
postoji neka "babska" prica zasto je dobra svinjska mast, nesto iz zdravstvenih razloga,pa da ne lupam ne secam se dobro, ali ima veze sa onim sto su nase babe hranile decu sa "leba i masti".
jel zna neko o cemu se radi?
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
 Ma ko će ga znati...Sećam se da su mi par puta rekla dva različita matorca kada sam se isekao da se samo pomokrim na ranu i da će proći. Zapamtio sam to ali nisam pridavao značaja a gledaj sad-Urinoterapija postoji i ljudi se kunu da im je pomogla(...).

IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 5 6 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.