Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zasto je vas brat Sasa dobar prevodilac?  (Pročitano 2171 puta)
24. Dec 2003, 18:07:48
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2771
To cete otkriti u ovoj temi, posto je vas brat Sasa upravo uradio nesto neobicno. Jer, osim sto je prevodilac i lektor, on se trudi da bude i patriota.
IP sačuvana
social share
Nije bitno sta imas, bitno je koliko dajes.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2771
Firma se zove Dyiomi Soft iz Nisa. Postavljen je oglas za prevodioca na ES sajtu. Poslao sam svoju biografiju, ali niko mi nista nije odgovorio. Sinoc odem na taj sajt, vidim da je sada na engleskom i sta uocim-greske.

U sledecem postu saljem kako sam postupio i tu cete videti zasto je brat Sasa i dobar prevodilac.
IP sačuvana
social share
Nije bitno sta imas, bitno je koliko dajes.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2771
Postovani,
 
Iako nisam bio udostojen nijednog Vaseg odgovora povodom oglasa za posao prevodioca koji ste postavili na ES Forum, smatram da je dobra volja i profesionalan odnos prema mom poslu vaznija od svega, a ujedno i ljubav koju osecam prema Vasem gradu, svom narodu i ES zajednici za ciju se dobrobit zalazem u skladu sa svojim mogucnostima i sposobnostima. Ja ne znam da programiram i s te strane Vam ne mogu nikada biti od pomoci, ali imam osecaj za jezik i izrazavanje. Em sto mi je to urodjeno, em sto rezultati mog rada to nepobitno potvrdjuju!
 
Iako sam uredno poslao svoj CV, za koji sam uveren da je redak primerak biografije u nasoj sredini i za koji smatram da se ne moze tek tako zanemariti, i mada bi mozda trebalo da budem uvredjen sto mi nikada nijednom recju primalac moje biografije (ko god da je) nije obrazlozio zasto sam ignorisan ili odbijen, smatram da je dobra volja i opsti napredak svih nas iznad svake licne sujete i mene kao jedinke! Stoga vam, u ime dobre volje, a buduci i zbog emotivnih veza koje me cvrsto drze za ES zajednicu i grad Nis, saljem ispravke Vasih tekstova na engleskom jeziku koji su postavljeni na sajtu Vase firme kako se ne biste blamirali u siroj svetskoj javnosti i kako biste imali dobru prezentaciju kojom cete podici i svoj i rejting ove zemlje. Od sveg srca zelim da se rejting ES zajednice i njenih clanova i rejting nase zemlje i naroda podigne u svetu, jer mi imamo sta da ponudimo a ne samo da uzimamo od drugih. Nazalost od tog sveta kome tezimo preuzeli smo svakojake stvari iz pomodarstva i prestiza, a ono sto nismo preuzeli je dobra organizovanost, kultura da se posalje makar jedna recenica obrazlozenja, kolegijalnost u medjuljudskim odnosima... Nismo preuzeli ni profesionalan odnos prema poslu koji nam je dat, sto Vas sajt na engleskom najbolje ilustruje. Recenice su sklapane zbrda-zdola, neke nemaju nikakav poseban smisao, a o sramotnim pravopisnim greskama da ne govorim. Pa ipak, ja i dalje verujem u ljudske vrline i radicu svim srcem na dobrobiti svojih zemljaka, bez obzira u kom gradu oni ziveli i cime se bavili, a narocito ako su deo ove ES zajednice ciji sam ja ponosan clan i lektor.
 
Stavka koju zelim da Vam naglasim ovom prilikom je cinjenica da nije u pitanju samo prevesti neki tekst, nego se pre svega izraziti na nacin na koji ce citalac na svom maternjem jeziku moci da shvati sustinu i smisao onoga sto je receno. Stoga cete u korekcijama uvideti upravo te zackoljice u tekstu koje pojasnjavaju na engleskom sta je pisac hteo da kaze na srpskom. U nekim situacijama uopste nije jasno sta ste hteli da kazete, pa ne zamerite ako vam do kraja ne bude jasan ni tekst na engleskom.
 
Primere najkatastrofalnijih gresaka zbog kojih ce Vam se smejati svet sa engleskog govornog podrucja sam boldovao u tekstovima koje sam preuzeo sa sajta Vase firme. Vi mozda ne shvatate ponizenje koje dozivi jedan covek dobre volje kada ni na poslati email ni na PP autoru oglasa ne  bude udostojen da dobije jednu rec odgovora od firme koja se izdaje za nesto ozibljno, ali uprkos tome ja ne zelim da Vi budete ismejani i ponizeni. Jer ovo sto ste postavili, hteli Vi to ili ne, predstavlja u neku ruku talente i mogucnosti nase nacije. Takodje bi bilo jako ruzno od mene kada uvidim gde moze da pogresi kolega sa ES-a da ga pustim da padne i bude ismejan. Jer integritet ES zajednice i njena sto bolja prezentacija u jezickom smislu su moja odgovornost. Stoga Vas molim zarad Vas samih i zarad Vaseg uspeha u poslovanju da te greske ispravite.
 
Pretpostavljam da je moj glavni "greh" sto mi nikada niste ni rec napisali to sto ne zivim u Nisu ili okolini, ili mozda zato sto nisam u licnim drugarskim ili rodbinskim odnosima sa nekim iz Vase firme. No, ja na smatram da je neko manje vredan covek i prevodilac ako ne zivi u Nisu i okolini, ili ako nije u drugarskim ili rodbinskim odnosima sa nekim.
 
Za ovu uslugu ne trazim nikakvu naknadu zato sto sam ovo ucinio iz dobre volje i naklonosti opstem napretku i dobrobiti ES zajednice, Vas kao mojih zemljaka, ljubavi prema Vasem Nisu i ljubavi prema nasoj naciji za koju zelim da se najbolje predstavi ovom svetu i u tom smislu cu dati svoj mali doprinos tome. Moralna satisfakcija je svakako moja, a Vama zelim uspeh i napredak u poslu i dobrog prevodioca koji ce se brinuti o Vasoj reputaciji u svetu.  
 
S postovanjem,
Aleksandar Veljic
prevodilac, lektor, patriota
____________________________________________________________
 
Na Vasoj web strani "Jobs" na engleskom stoji sledeci tekst:
 
Our aim is to make work at Diyomi Soft, fun and profitable - for staff, clients and owners.  
 
With a clear and inspiring vision and business philosophy, we make every member of staff feel that he or she is involved in creating something new and important.  
We encourage continuous learning with the goal of enhancing professional skills and competence.

Our development and evaluation systems ensure that each member of staff can see his or her own efforts in relation to the company's goals and strategies.

All members of staff are given the opportunity to take part in the company's growth in value through various types of incentive programs.

Learn about the available jobs and send us your C.V. by:


· Mail : Macvanska 23, 18000 Nis

· E-mail: jobs@diyomisoft.com_

 

Mnogo bolja varijanta teksta na engleskom glasila bi:
 
We aim to make the work at Diyomi Soft fun and profitable for staff, clients and owners.
 
Having a clear and inspiring vision and business philosophy, we make every staff member feel that he/she is involved in a new, important creative project.
 
We encourage a continual education (or our staff members) with the goal to enhance (their) professional skills and competence.
 
Our development and evaluation systems ensure that each staff member can relate his or her professional endavours to Company's goals and strategies.
 
Every staff member is given an opportunity to partake in Company's value growth through various types of incentive programs.
 
Learn about jobs that are available and send us Your CV to:

 
· Mail : Macvanska 23, 18000 Nis
· E-mail: jobs@diyomisoft.com

_________________________________________________
 
Na vasoj web strani "About us" stoji sledeci tekst:
 
Diyomi Soft, as one of the fastest growing software development & web hosting companies in our region, offers its clients a broad range of high-quality services at moderate prices.
Diyomi Soft is mostly focused on delivering cost effective tailored software solutions of high quality (offshore software development services/software outsourcing) to companies from Europe, Canada and USA. Our services allow companies to implement various projects and at the same time significantly minimize their expenses.  

Our company was established in year 2000. We pride ourselves on high level of our technical expertise and extensive hand-on experience our software developers have. Efficient team working and project management along with client communication allow Diyomi soft to perform projects of highest complexity and approach each Client individually. Our experience can be reviewed through the list of our projects performed (fali vam tacka na kraju teksta, osim sto imate i rec viska).

The main principles of our work are quality, speed (ta se rec koristi za auto-moto trke, ne za preduzetnistvo), customer satisfaction as well as High degree of customer confidentiality.   We always follow (ova rec se upoterbljava kada se neko sledi ili prati) open policy with our clients. Please provide us with a detailed description of your project and we will use all our resources and proficiency to design a solution to fit your needs and budget. We are interested in establishing long-term term business relations with you. Do not hesitate to contact us in case you have a serious project to develop or you just need help with a small php/asp/perl script.  

You can contact us by email: office@diyomisoft.com or by phone: +38118 592066. (iza broja telefona se nikada ne stavlja tacka)

 

Bolja verzija engleskog teksta bi glasila ovako:

As one of the fastest growing software development & web hosting companies in our region, Diyomi Soft offers its clients a broad range of high-quality services at moderate prices.

Diyomi Soft's main focus is to deliver cost effective software solutions of high quality (offshore software development services/software outsourcing) to companies from Europe, Canada and USA. Our services allow companies to implement various projects as well as to significantly minimize their expenses.  

Our company was established in the year 2000. We pride ourselves in high level of technical expertise and extensive hand-on experience of our software developers. Efficient team work and project management, along with effective communication with our clients, allow Diyomi Soft to perform projects of the highest complexity and to have an individual approach to each Client. Our experience can be reviewed on the list of our projects.  

The main principles of our work are quality, efficiency, customers' satisfaction as well as a high degree of customer confidentiality. We always practice the open policy with our clients. Please provide us with a detailed description of Your project(s) and we will use all of our resources and proficiency to design a solution that would fit Your needs and budget. We are interested in establishing a long-term term business relation with you. Do not hesitate to contact us in case that You have a serious project to develop or just need a help with a small php/asp/perl script.  

Contact us by email: office@diyomisoft.com or by phone: +38118 592066

_____________________________________________________________________________

Na Vasoj web strani "Our projects" izdvojio sam samo listu reci i recenica koje imaju nedopustive greske i koje bi trebalo sto pre popraviti:

 Multilanguage internet news site

 Find you favorite model

 Where do you want to buy today?

 Manage your documentation

 Content management system

 

Bolja verzija na engleskom bi glasila ovako:

Multilingual Internet news service

Find your favorite model

Where do you want to do your shopping today? ili Where do you want to shop today?

 Nije mi jasno sta ste hteli da kazete time?

_______________________________________________________________________

Na vasoj web strani "Technical support" stoji sledeci tekst:


Communication is established throught:

Within net 1 Gbit (using opical fibers)
Continually connections with OTE (telephon's company)
Continually connections on UUNET (2 Mbit)  
Continually connections on Otenet (1Mbit)
Continually connections on Forthnet (1Mbit)

Advanced configuration enable us net accessibility 99,999%. Using BGP protocol dictate automatically deliver net on necessarily connection.

 

 Basic characteristics Web server type IBM Netfinity 5500 which we avail, like as equipments for support are:
XEON Dual 700 Mhz
1 GB RAM
45 GB Ultra Wide SCSI III RAID 5
Cisco 3600 series Routing
Daily backup
Multiple system UPS
Generator
 Function online checking site trought browser contains next:

Live statistic in real time, without waiting
Mail server (with access from Outlooka or trought browser) with unlimited POP E-mail accounts, E-mail presentations, automatic answer, creating aliases, etc.
Automatic creating DSN with ODBC for SQL Server,Access, Excel, etc.
Possibillity of creation a lot of FTP users with different privileges
Checking remaind bills (em pogresno spelovana rec, em pogresna rec, em nejasno na sta uopste mislite)
Possibillity restart IIS-a
Report about using date's capacity
DNS management
Front Page Extensions
 Operational systems which we have on available are:

RedHat Linux & Susse
Windows 2000 Server IIS 5.0
Windows NT4
 DNS Server

Primary name server: NS1.INTERNETQ.NET
Primary name server IP address: 193.41.229.10

Secondary name server: NS2.INTERNETQ.NET
Secondary name server IP address: 193.41.229.60

Caracteristics of Web hosting servis which we offer you in combination with high speed and available guarantee, enable to Diyomi Soft to be different from other companyes.

 

Bolja verzija na engleskom glasi:

  Communication is established through:

Within net 1 Gbit (using opical fibers)
Continual connections with OTE (telephone's company)
Continual connections on UUNET (2 Mbit)  
Continual connections on Otenet (1Mbit)
Continual connections on Forthnet (1Mbit)
 Advanced configuration enable net accessibility of 99,999%. Using BGP protocol dictates automatic net delivery on necessary connection. (Napomena: uopste nije jasno sta ste ovim hteli da kazete, trebalo bi videti izvorni tekst na srpskom)
 Basic characteristics of Web server type IBM Netfinity 5500 which we use as well as the support equipment are:
XEON Dual 700 Mhz
1 GB RAM
45 GB Ultra Wide SCSI III RAID 5
Cisco 3600 series Routing
Daily backup
Multiple system UPS
Generator
 Functioning online checking site through browser contains:

Live statistic in real time, without delay
Mail server (with access from Outlook or through the browser) with unlimited POP E-mail accounts, E-mail presentations, automatic answer, creating aliases, etc.
Automatic creating DSN with ODBC for SQL Server,Access, Excel, etc.
Possibillity to create a lot of FTP users with different privileges
Checking unpayed bills
Possibillity to restart IIS-a
Report about using data's capacity
DNS management
Front Page Extensions
 Operation systems that are available through us are these:

RedHat Linux & Susse
Windows 2000 Server IIS 5.0
Windows NT4
 DNS Server

Primary name server: NS1.INTERNETQ.NET
Primary name server IP address: 193.41.229.10

Secondary name server: NS2.INTERNETQ.NET
Secondary name server IP address: 193.41.229.60

Caracteristics of Web hosting service which we offer to You, combined with high efficiency and guaranted performance (valjda ste to hteli da kazete), make Diyomi Soft different from other companies.
IP sačuvana
social share
Nije bitno sta imas, bitno je koliko dajes.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Licni tekst :)

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 821
mob
Nokia 6630
8O Brate ti si lood!
Ali opet SVAKA CHAST
Kad bih ja znao bar delic toga ... Smile
IP sačuvana
social share
Veruj u ljubav i kad ti zadaje bol!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 982
Slazem se sa tobom, svkako je vazno dobro znati Engleski ali i red reci u recenici i (naravno) sve sto si ispravio odlicno si uradio Smiley
IP sačuvana
social share
Marriages are made in heaven and consummated on Earth.
To love and be loved is to feel the sun from both sides.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Svaka cast sale... al... definitivno polako pocinjes da me plasis
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2771
Prvo je stigao odgovor:

Dragi Aleksandre,

U  pravu  ste  sto se odgovora tice, tu je moja greska ogromna i ja se
ovim  putem  izvinjavam i koristim priliku da vas obavestim da niko od
ljudi  koji  su  nam  se javili, a broj je ogroman, nije dobio nikakav
odgovor  jer  sada  ocekujemo  konkretan  posao,  pa  kada ga dobijemo
izabrani  kandidati  ce  biti  obavesteni  o  tome  a ostalima cemo se
zahvaliti.

Nama  nikakav posao nije "dat". Mi smo visokoskolovani programeri koji
su  se  za  svoj  posao izborili sami u ostroj konkurenciji sa firmama
sirom sveta. Nasi klijenti su u 95% slucajeva firme iz inostranstva, i
ako  vec toliko brinete o nasoj drustvenoj zajednici, onda je bolje da
odete  u  crkvu  i  zapalite  svecu moleci se da u Srbiji ima sto vise
firmi  kao  sto  je  nasa.  Kamo  srece  da ih ima i kamo srece da svi
"blamiraju"  Srbiju  onako  Kako  je  mi  "blamiramo",  Srbija bi bila
Svajcarska...

Hvala Vam na ispravkama

Srecni praznici

--------------------------
Ivan Mitic, CEO
DIYOMI SOFT
http://www.diyomisoft.com
IP sačuvana
social share
Nije bitno sta imas, bitno je koliko dajes.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2771
Na sta je brat Sasa odgovorio sledece:

Postovani gospodine Miticu,

Verujem da su se mnogi javili na oglas, ali ako sam vec poslao PP autoru
oglasa i email na adresu Vase firme, svako normalan bi ocekivao da dobije
makar mali odgovor od Vas, cisto reda radi ako vec nista drugo. No, da se
vratimo na Vas sajt: sve sto sam video zaista ukazuje da Vam je potreban
prevodilac, pa posto sam Vam vec poslao biografiju nemam vise nista da
dodam.

Drago mi je da uspesno poslujete sa inostranstvom. Ako vec Srbija ne moze da
postane Svajcarska zato sto je takva kakva jeste, barem mi je drago da Vi
poslujete po svajcarskim principima koje cete nadam se trajno usvojiti i
kada je u pitanju e-mail komunikacija. Verujem da sam i sam upoznat sa tim
standardima, te ne zamerite na sve opaske koje dajem iz dobre volje.

Posto spomuste Boga, mada ne vidim otkud On u celoj toj prici, otkricu Vam
licnu tajnu: redovno Mu se molim za opstu dobrobit i napredak mog roda i
mojih zemljaka. Medjutim, umesto da idem po crkvama, palim svece i da se
samo molim, opredelio sam se za mnogo prakticniju stvar - da pregalacki i
opipljivo pomazem drustvenoj zajednici, ili barem nekim njenim pojedincima,
ne bi li Srbija barem donekle postala Svajcarska i mojim trudom i
zalaganjem! To cu nastaviti da cinim svim svojim znanjem, od srca i iz dobre
volje.

Za ispravke nema na cemu. Dobro dosli ste, sto bi rekli Amerikanci i
Englezi. I drugi put!

Iz dobre volje,
Aleksandar Veljic
http://www.aleksandarveljic.co.sr
http://www.aleksandar-veljic.co.sr
IP sačuvana
social share
Nije bitno sta imas, bitno je koliko dajes.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2771
@ SF

Ljubav (prema osobi, narodu, pokretu, gradu, itd.) prevazilazi svaki strah, pa tako i tvoj  Smile . Ne plasi se nista, naprotiv: budi hrabar kao sto si uvek bio u zivotu i time odosmo do pobede!  Smiley
IP sačuvana
social share
Nije bitno sta imas, bitno je koliko dajes.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.