Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zasto je ljudima potreban dokaz da bi verovali??  (Pročitano 12435 puta)
Bez prava na potpis
Poznata licnost

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 2641
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
Мени и мојој вери није потребан доказ.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 594
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
Nauka je do sada izumila toliko stvari, teholoških, bioloških... a još ne može dati odgovor na tako "prosto" pitanje - Kako je sve počelo? Sumnjam da će uopšte uspeti da dokaže da Bog ne postoji jer ljudski um je takav, rekao bih, uvek teži da veruje u nešto više, u nešto nedostižno, a da je Bog dostižan, prestao bi da bude Bog.


A ako recimo u potpunosti uspe u tome, da da odgovor na sva pitanja... Hoće li možda upravo tada nastupiti raj na zemlji?  Više mislim da će nauka dovesti do smak sveta.
« Poslednja izmena: 20. Nov 2006, 16:35:57 od Luke Jackson »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Pa pocetak i kraj su jedinice mere linearnog razmisljanja ljudi ali one ne mogu da postoje u bozijoj realnosti. Mi tragamo uvek za pocecima i krajevima svega jer sve mora da ima linearnu dimenziju vremena. Nas um je takav. On ne dozvoljava postojanje paralelnih svetova, paralelnih i isprepletanih realnosti, zakrivljenih koordinatnih sistema u 15-dimenzionalnim prostorima. A sve vise izgleda da je nas univerzum bas takav - malo kompleksniji nego sto mi mozemo da ga premerimo shublerom i lenjirom. Sve u svemu sto vishe razmisljam o tome sve se vishe priblizavam ideji da nam nije ni dato da bilo sta merimo i menjamo nego da se divimo savrsenstvu sveta oko nas i nas samih. Kroz to divljenje i ljubav mi gledamo u Boga i njegovo savrsenstvo. Proroci i mesije su ljudi koji tu sliku malo jasnije i pokusavaju da ispravljaju krive drine da ljudima objasnjavaju istinu - ali u tome oni sami sebi ruse sliku Boga jer u tome oni ne prihvataju savrsenstvo stvoritelja koji ce svakome dati da vidi i razume kada dodje njegovo vreme.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 3460
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Zasto je ljudima potreban dokaz?  Pa, nije svima... Neki nisu skeptici i pojedu servirano... Ja, licno, vise volim da malo prezivam...  Smile

Cudjenje i zapitanost nad svetom, i vecnim pitanjima uopste, ne izumire...

Ne znam. Volim da sve proverim, empirijski. Toliko mi je toga nepoznato...  Smile

Eto- ne znam, ni da odgovorim.  Smile  Smile  Smile

Mogla bih, kratko, pokusati- jer posedujemo razum! Mislim da je samo taj aparat potreban. Ostalo je minorno... Minornije...

Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
Mislim da je u sustini prica o vecnom zivotu (upravo mom!) pa se ta sumnja u vlastitu vecnost mora potisnuti nekim spektakularnim cudima, da bi "pravilno" izabrao cepenak na kome kupujes svoju vecnost- idem na zicer, kod ovih je ponajvise cuda! Dobro je da je obecanje te vecnosti ovozemaljsko, posto su kojekakvi 15-dimenzioni prostori krajnje sumnjivi. Na drugoj strani stoje malobrojni "posvecenici" koji, eto samo oni! imaju tajnu vekovanja "spas u velikoj masi" a na drugoj strani "usamljeni posvecenici koji, eto, znaju tajnu" ili vesto pomireno kao masovna religija koja ima skrivene tajne za posvecene - dobitna kombinacija, bingo!
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Samo mi reci gde su uplacuje taj loto da stavim i ja neke pare  Smile
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 3460
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Gde se uplacuje? Pa, imas neki poseban salter... U nekoj Utopiji.   Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 283
Zastava zg
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
Ljudima i ne preostaje ništa osim vjerovanja.
To s toga jer ništa pouzdano ne znaju.
Kao što reče Dobrica Cesarić: Krhko je znanje.
Ono što danas smatramo neupitnim, već sutra može biti demantirano.
Čovjek nije zadovoljan svojom ograničenom prirodom i zato stalno traži dokaze koji bi njegove sumnje (vjera je također sumnja) stavio u realni okvir.
Kako je taj realni okvir također svojevrsna iluzija, vjerojatno mu nikada ne će uspjeti ugurati u njega neku istinu zbog koje upravo i traži dokaze.
Istina je naime i sama ne samo relativna, već je zbog svoje  nekompatibilnosti sa zupčanicima ljudske misaone mašinerije i nedohvatljiva.

Što se tiče raznih Mesija i vjerovjesnika, koji tvrde da prenose Božje zapovijedi i da su posvećeni u misiji poslanja, smatram da su to varalice i iluzionisti, koji žele umjesto naših iluzija u kojima živimo (smatram da svatko živi u svojem svijetu iluzija) inaugurirati svoje iluzije.
Naravno iz probitačnih razloga: moć, novac, slava......

Vjerujem da kad bi Bog doista htio nešto poručiti ljudima, ima na rasplaganju mogućnosti kojima bi svoje namjere iskazao na nedvojben način, a ne preko sumnjivih posrednika koji svojim hetreogenim tumačenjima Božjih poruka izazivaju sumnju, zbunjenost, nevjericu, razdor, sukobe i nesreću.   
« Poslednja izmena: 22. Nov 2006, 00:34:28 od budjoni »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
E pa bas si ti ovo lepo srocio Budjoni svaka ti cast  Smile
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 3460
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Slazem se.  Smile

Mada, malo odstupanje... Mislim da Bog- da ga tako nazovemo- vec iskazuje sebe... Knjizevnost, religija, filozofija...
Simbolicno, naravno... Arhetipski um.

Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.