Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 12:49:04
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zašto farbamo jaja za Uskrs  (Pročitano 11252 puta)
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
Ziv bio Smile
U 2 my friend, U 2  Smile Smile


ps zavodim moderaciju na offtopic...mora da mi dobro ide ovo prizivanje  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 20.0
mob
Sony xperia
Samo malo, samo malo Smiley


Sto se hriscana tice, koliko znam nigde rani hriscani nisu svetkovali Uskrs na ovaj nacin. Obelezavana je Isusova smrt, ne i vaskrsenje. Sam Isus i apostol Pavle su pozivali na obelezavanje smrti. Hriscanska sveta vecera i jevrejska Pasha. Sem toga i pre samog Isusovog vaskrsenja bila su i druga vaskrsenja.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 20.0
mob
Nokia Luvmya 520
Ko pise ove tekstove da mi je samo znati?  Ovo nema veze sa vezom.  Uskrsanja jaja su paganski obicaj koji nemaju absolutno ikakve veze sa hriscanstvom
I " hriscanstvo " i paganstvo su sistemi verovanja u bajke, za zdrav razum tu razlike nema.
Verovanje u jednog laznog boga je odsustvo zdravog razuma bas kao sto je to verovanje u deset laznih bogova.
Citat: RavenDark
" ali poludim od ovakvih gluposti, ovde u ovoj budjavoj USA "
loud and clear
Citat: Lightsoft
Sam Isus i apostol Pavle su pozivali na obelezavanje smrti. Hriscanska sveta vecera i jevrejska Pasha. Sem toga i pre samog Isusovog vaskrsenja bila su i druga vaskrsenja.
Da li bi mogao da nam das stihove koji argumentuju tvoju tvrdnju o tom i takvom " pozivanju na obelezavanje smrti " ?

Ne postoji " hriscanska sveta vecera / Seder ". Isus nije bio " hriscanin ", a njegovi ucenici su postali " hriscani " posle smrti Isusa, kada su se priklonili fariseju " hriscaninu " Pavlu.

I prva pasha kada je Mojsije krvlju zrtvovanog teleta/junca ( 2 Moj.24:8 ) najavio "zavet" izmedju jevreja i Boga,
a i pasha kada je Isus vino predstavio kao " krv novog zaveta " ( Marko 14:24 ) je rezultirala neostvarivanjem
tih zaveta.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Often Wrong, Never In Doubt

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 18420
Zastava Обреж
OS
Windows 7
Browser
Chrome 26.0.1410.64

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Untitled.jpg
(258.23 KB, 1280x1024)
IP sačuvana
social share
Nismo višestruke ličnosti. Mi smo mnogo ličnosti.
A jedna od mojih ličnosti je slučajno višestruka ličnost,
ali me to ne čini višestrukom ličnošću. Primeti nijansu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


AriA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22537
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 20.0
mob
Samsung Galaxy S4 mini
Kladim se da 50% dela koje činite u toku života vuku paganske korene pa nikom ništa.

I to što biste da menjate tok vere, njena obeležja i da tumačite nešto za šta je retko ko kopetentan, opet ne znači ništa.

Baš je lepo biti ponekada pagan, farbati jaja i činiti slične stvari punim srcem i s osmehom na licu  Smile
IP sačuvana
social share
Čoveku je dato da se prilagođava situaciji.
Onog koji čeka da se situacija prilagodi njemu, ubije taština.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 20.0
mob
Sony xperia
@eyepheelYU

Citat
Da li bi mogao da nam das stihove koji argumentuju tvoju tvrdnju o tom i takvom " pozivanju na obelezavanje smrti " ?

Jel' ti dovoljno Korincani, poslanica prva sv. apostola Pavla:

24. I zahvalivsi prelomi i rece:: Uzmite, jedite, ovo je telo moje koje se za vas lomi, ovo cinite meni za spomen.
25. Tako i casu, po veceri, govoreci: Ova je casa novi zavet u mojoj krvi, ovo cinite, kad god pijete, meni za spomen.

Biblija je sveta ali vecera u njoj opisana nije? Bas zanimljivo. Gde sam rekao da je Isus bio hriscanin?


@Arijada

Vazno da si ti kompetentna da sudis koliko njih bi "menjalo veru, bilo kompetentno i koliko i da li uopste nesto znaci".  Smile

Lepi su i obicaji golisavog skakutanja i trcanja po livadi. I to je jedna od slicnih stvari. Samo se pazi krpelja. Smiley
« Poslednja izmena: 04. Maj 2013, 18:32:21 od Lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 20.0
mob
Nokia Luvmya 520
Jel' ti dovoljno Korincani, poslanica prva sv. apostola Pavla:

24. I zahvalivsi prelomi i rece:: Uzmite, jedite, ovo je telo moje koje se za vas lomi, ovo cinite meni za spomen.
25. Tako i casu, po veceri, govoreci: Ova je casa novi zavet u mojoj krvi, ovo cinite, kad god pijete, meni za spomen.
Nije. Rekao si " Sam Isus i apostol Pavle su pozivali na obelezavanje smrti. "
Isusove reci ( u jevandjeljima ) su jedno, a reci fariseja Pavla i otpale sekte zvane " hriscanstvo " ( u takozvanim
" poslanicama " ) su nesto sasvim drugo.
A najludje je sto ta sekta slavi smrt osobe za koju tvrdi da je ziva i da se " vraca na Zemlju ".
Citat
Biblija je sveta ali vecera u njoj opisana nije? Bas zanimljivo. Gde sam rekao da je Isus bio hriscanin?
Ljudi imaju pravo na subjektivno misljenje, i u okviru toga da neke knjige nazivaju " svetim ". Koliko je normalnim ljudima poznato citanje biblije ili bilo koje druge knjige nikome nije spasilo zivot.

Isto vazi za farbanje jaja i ostale primitivne ceremonije i rituale.

Isus se recima koje su culi ucenici obracao onima koji ce biti zivi u vreme dolaska Gospoda Boga. A ne ucenicima za koje je rekao da ce otpasti od njega nakon njegove smrti ( Matej 26:31 )

Isusa i njegove ucenike si nazvao " hriscanima " u recenici " Hriscanska sveta vecera i jevrejska Pasha "

IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


AriA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22537
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 20.0
mob
Samsung Galaxy S4 mini

@Arijada

Vazno da si ti kompetentna da sudis koliko njih bi "menjalo veru, bilo kompetentno i koliko i da li uopste nesto znaci".  Smile


Nisam rekla da ja jesama ali je tvoj ego to lepo iščitao bez mog napisanog.

Citat
Lepi su i obicaji golisavog skakutanja i trcanja po livadi. I to je jedna od slicnih stvari. Samo se pazi krpelja.

Blago tebi ako farbanje jaja porediš sa golišavim trčanjem po livadi. Smile

Za krpelje se ti ne sekiraj, znam ja kako od njih da se otkačim.  Smile

Citat
Isusa i njegove ucenike si nazvao " hriscanima " u recenici " Hriscanska sveta vecera i jevrejska Pasha "

Bože dragi kakvog li proizvoljnog tumačenja Biblije. Ako je već tumačiš, pozovi se na sam početak Isusovog raspeća do Uskrsnuća.

Sam Uskrs, koji je usvojilo hrišćanstvo, i katoličanstvo i pravoslavlje, je simbol pobede nad smrću. Isus je dokazao da ona ne postoji. Sve dalje je razvodnjavanje i besmisao ateističkih verovanja "da ne verujem ni u šta" a kada ne verujem ni u šta, onda čvrsto i u to verujem.

Batali te priče, jer je mnogo veći primitivizam izvrtati ustaljene dogme na veoma primitivan način od onog "suptilno se od njih okrenuti".

Tvrdim da onaj koji farba jaja ima više suštinske vere u život nego onaj ko ih ne farba. Pa makar to osećao na veoma primitivan način.  Smile
IP sačuvana
social share
Čoveku je dato da se prilagođava situaciji.
Onog koji čeka da se situacija prilagodi njemu, ubije taština.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 20.0
mob
Sony xperia
@eyepheelYU

Zar ono nisu Isusove reci? Sam kazes da svako ima pravo na subjektivno misljenje. Hoces reci da ovo nije poziv? Da ih Pavle nije ispostovao i nije to praktikovao na dalje pozivajuci ljude na to? Ako nije, kako se to onda proculo na dalje i pocelo praktikovati?
Citat
ovo cinite meni za spomen
kad god pijete, meni za spomen
Mozes ti da okreces i tumacis kako hoces. Hriscani su prihvatili i Svetu veceru, peva se o njoj po hramovima. Kao sto je cela religija jevrejska, pa je hriscani opet uzimaju za svoju.


@Arijada

Citat
nešto za šta je retko ko kopetentan
I ti ces da mi pricas o mom egu? Dovoljno si pokazala svoju sujetu po forumu.

I skakanje po livadi je obicaj. Ili je lepoo samo ono sta ti kazes?


Samo farbajte jaja. Al' se zapitajte koliko u stvari farbate sebe.

Zivi bili.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 20.0
mob
Nokia Luvmya 520
Bože dragi kakvog li proizvoljnog tumačenja Biblije. Ako je već tumačiš, pozovi se na sam početak Isusovog raspeća do Uskrsnuća.

Sam Uskrs, koji je usvojilo hrišćanstvo, i katoličanstvo i pravoslavlje, je simbol pobede nad smrću. Isus je dokazao da ona ne postoji. Sve dalje je razvodnjavanje i besmisao ateističkih verovanja "da ne verujem ni u šta" a kada ne verujem ni u šta, onda čvrsto i u to verujem.

Batali te priče, jer je mnogo veći primitivizam izvrtati ustaljene dogme na veoma primitivan način od onog "suptilno se od njih okrenuti".

Tvrdim da onaj koji farba jaja ima više suštinske vere u život nego onaj ko ih ne farba. Pa makar to osećao na veoma primitivan način.  Smile
" hriscanin " je osoba koja veruje da je Isus sin Josifov ( Hrist ) - Gospod Bog, po recima fariseja Pavla " idejnog tvorca " "hriscanstva" ( Rimljanima 10:9  ), za Isusa Hrista ( koji je ucenicima rekao da je Sin Boziji ) Gospod Bog je Njegov Otac ( Jovan 20:17 ), za njegove ucenike Isus je bio Sin Boziji ( Matej 16:16 ), tako da za vreme zivota Isusa i kontakta sa ucenicima nije bilo " hriscana ". To nije " proizvoljno tumacenje biblije " nego biblijska
cinjenica, svidelo se to tebi ili ne.

Verovanje sekti koje si navela i koje delis je i dalje samo verovanje, a ne " dokaz ". Dokaz da je " Isus pobedio smrt " moze da bude samo prisustvo zivog Isusa.

Svako misli, govori i radi ono sto mora, tako da niko ne gresi bez obzira kako sebe deklarise ili kako ga drugi naziva.
To vazi i za vernike postojecih sekti. morali su da misle, govore i rade to sto rade i ne grese.
Citat: Lightsoft
Zar ono nisu Isusove reci? Sam kazes da svako ima pravo na subjektivno misljenje. Hoces reci da ovo nije poziv? Da ih Pavle nije ispostovao i nije to praktikovao na dalje pozivajuci ljude na to? Ako nije, kako se to onda proculo na dalje i pocelo praktikovati?
Nisu, ovo su Isusove reci koje je napisao covek koji ih je cuo ( Matej ) i ucenik ( Marko ) onog koji je cuo te reci - Petar : Matej 26:26-28
" I kad jeđahu, uze Isus hleb i blagoslovivši prelomi ga, i davaše učenicima, i reče: Uzmite, jedite; ovo je telo moje.  I uze čašu i davši hvalu dade im govoreći: Pijte iz nje svi; Jer je ovo krv moja novog zaveta koja će se proliti za mnoge radi otpuštenja greha. "
Marko 14:22-24
"  I kad jeđahu uze Isus hleb i blagoslovivši prelomi ga, i dade im, i reče: Uzmite, jedite; ovo je telo moje.
 I uze čašu i davši hvalu dade im; i piše iz nje svi.  I reče im: Ovo je krv moja novog zaveta koja će se proliti za mnoge. "

Luka ( koji nije cuo jednu rec od Isusa ) je bio kompanjon patoloskog lazova fariseja Pavla koji je nesto prepisao od Marka, manje od Mateja i 35% lazi koje su odgovarale Pavlu, kao sto su lazi :
" ovo cinite meni za spomen.....kad god pijete, meni za spomen "
A najveca i najefikasnija laz je bila nebuloza o Isusovom samolansiranju u atmosferu, bajka bez koje ne bi bilo
" hriscanstva ".
Subjektivno misljenje da je biblija " sveta knjiga " je jedno, a poziv patoloskog lazova da ljudi njemu veruju je nesto sasvim drugo.
Citat: Lightsoft
Mozes ti da okreces i tumacis kako hoces. Hriscani su prihvatili i Svetu veceru, peva se o njoj po hramovima. Kao sto je cela religija jevrejska, pa je hriscani opet uzimaju za svoju.
"hriscanstvo" je najlepsa bajka za ljude koji su na smrt preplaseni od smrti, tako da je bilo veoma lako u ta vremena  prihvatiti obmanu obmanutog fariseja Pavla da je Isus ustvari - Gospod Bog i da je verovanje u tu laz jedina karta za vecan zivot za sve narode, dok se bajka judaizma prodaje samo jednom narodu.
« Poslednja izmena: 06. Maj 2013, 00:16:05 od eyepheelYU »
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 12:49:04
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.142 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.