Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zašto bogate majke rađaju sinove, a siromašne ćerke?  (Pročitano 2808 puta)
09. Jul 2009, 15:47:37
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Zašto bogate majke rađaju sinove, a siromašne ćerke?
Autor: Blic online | Foto:AP | 08.07.2009. - 11:44

Bogatije majke uglavnom rađaju sinove, dok žene koje žive u težim uslovima rađaju više ćerki, tvrdi se u najnovijoj studiji, prenosi "Dejli mejl".



Naučnici su otkrili fascinantnu vezu između finansijskog statusa žene i proporcije dečaka i devojčica koje može da očekuje.
To otkriće je dodatak već postojećim dokazima da pol deteta nije samo pitanje slučaja nego na njega utiču i način života i okruženje. Sudeći prema teoriji evolucije, kada su uslovi dobri i kada su bebe zdrave, najverovatnije je da će majka preneti gene "za dečake" na drugu generaciju. Zdravi dečaci će potencijalno biti očevi na stotine dece, čime će osigurati preživljavanje porodične loze. Međutim, ukoliko majka nije zdrava ili je neuhranjena, rađanje dečaka biće siromašna investicija. Naime, malo je verovatno da će slabašan i bolešljiv dečak uspeti da pobedi konkurenciju i možda nikada neće ni postati otac ili čak neće ni preživeti. Pod tim okolnostima, više ima smisla roditi devojčicu koja se neće suočavati sa konkurencijom da postane trudna kako bi nastavila porodičnu lozu.

Kako bi testirali uticaj majčinog bogatstva i zdravlja na pol deteta, holandski naučnici su iskoristili bazu podataka od više od 95.000 majki iz Ruande. Oni su uporedili proporciju dečaka po svakoj ženi sa njenim bračnim statusom koji je indikator njenog bogatstva i zdravlja. Kao i u mnogim afričkim zemljama, muškarcima u Ruandi je dozvoljeno da imaju više od jedne žene. Unutar poligamnih brakova, uglavnom je tesan hijerarhijski red. Žene "koje se bolje rangiraju" imaju više uticaja i prihoda od "niže rangiranih". I što više žena muškarac ima, to je manje novca i hrane za sve. Kao što je bilo i očekivano, niže rangirane žene su rađale više ženske dece nego one koje su "u vrhu" ili one u monogamnim brakovima, navodi se u izveštaju naučnika u magazinu "Bilogy Letters".
Žene ne mogu da kontrolišu da li će roditi dečaka ili devojčicu. Ali neke studije pokazuju da su devojčice koje su u majčinom stomaku jače i da je manje verovatno da će žena imati pobačaj ukoliko je majka bolesna ili pod stresom.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Nokia Luvmya 520
Uvek je bilo ljudi koji su verovali u nelogicno i iracionalno i dokle god oni postoje bice uvek
nelogicnosti i iracionalnosti kao sto je ova prica.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Ko si ti, koja instanca, pa da možeš tako samouvereno da tvrdiš šta je iracionalno, a šta ne?  Smile

Novi mesija?

Meni je nešto promaklo?  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Nokia Luvmya 520
Ko si ti, koja instanca, pa da možeš tako samouvereno da tvrdiš šta je iracionalno, a šta ne?  Smile

Novi mesija?

Meni je nešto promaklo?  Smile
Ja sam samo neko ko je svedok radjanja i decaka i devojcica bez obzira na nacin zivota njihovih roditelja.
Tebi je promakla definicija mesije i ideja da pokusas da komuniciras sa ljudima u cyber space-u kao sto bi sa njima
razgovarala u stvarnom zivotu.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 
Citat
Pod tim okolnostima, više ima smisla roditi devojčicu koja se neće suočavati sa konkurencijom da postane trudna kako bi nastavila porodičnu lozu

A sta je sa tim sto i zene danas rade i zele da obezbede najbolje svojoj deci ?
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Ko si ti, koja instanca, pa da možeš tako samouvereno da tvrdiš šta je iracionalno, a šta ne?  Smile

Novi mesija?

Meni je nešto promaklo?  Smile
Ja sam samo neko ko je svedok radjanja i decaka i devojcica bez obzira na nacin zivota njihovih roditelja.
Tebi je promakla definicija mesije i ideja da pokusas da komuniciras sa ljudima u cyber space-u kao sto bi sa njima
razgovarala u stvarnom zivotu.
Kako mi se povećavao staž na ovom forumu, sve sam više i uspešnije učila na koji način se sa ljudima u sajber spejsu može, a na koji ne može komunicirati.

Misliš da bi mi bio problem da te uživo pitam isto pitanje koje sam ti u prethodnom postu postavila? Zašto, zaboga?  Smile

Uostalom, ljudi koje sam sa ovog foruma upoznala ti mogu dati podatak o mojoj komunikaciji uživo. Wink

@tema
Bio si svedok rađanja, kažeš? Okej, a da li si bio svedok onom trenutku kada je spermatozoid oplodio jajnu ćeljiu? Hoćeš mi reći da si bio i svedok onog nedokučivog trenutka spajanja i razdvajanja gena?  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
HTC Wildfire S
Ja baš znam dosta obrnutih primera.   Smile

Ili je to možda zato što više značaja pridajem njima jer oni sami privlače suviše pažnje... drameći kako im džabe sve ovo bogatstvo kad nemaju nijednog sina da to propisno nasledi.  Smile
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 259
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson w550
Koliko se sećam žene nose XX hromozome a muškarci XY. Tako da od muškarca zavisi pol deteta. Nisam li u pravu?
IP sačuvana
social share
Da je kupus dobar zec bi imao 100 kila.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
HTC Wildfire S
Koliko se sećam žene nose XX hromozome a muškarci XY. Tako da od muškarca zavisi pol deteta. Nisam li u pravu?
Ako je s leđa, sigurno je žensko... Smile
« Poslednja izmena: 17. Jul 2009, 18:43:19 od WhiteGoa »
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46927
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Па да је ово тачно код нас би дјевојака требало бити далеко више него момака... Поготово ако се узме у обзир тешкоћа и сиромаштвоу ратним условима деведестих. Али је однос свеједно приближно 50-50. 
« Poslednja izmena: 18. Jul 2009, 03:19:23 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.