Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 10:25:51
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zar da prodam njivu da dođem na sednicu?  (Pročitano 545 puta)
19. Jan 2006, 02:34:21
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Zar da prodam njivu da dođem na sednicu?
Odloženo je donošenje odluke o kresanju enormno visokih troškova putovanja narodnih poslanika

BEOGRAD - Administrativni odbor Skupštine Srbije odložio je donošenje odluke o kresanju nenormalno visokih troškova putovanja narodnih poslanika za jednu od narednih sednica, do kada bi jedna radna grupa napravila novi predlog. Posle objavljivanja zvaničnih informacija o tome da su neki poslanici na troškove prevoza sopstvenim vozilom prošle godine za 11 meseci naplatili od Skupštine više od 130 miliona dinara, a neki i dva miliona, Administrativni odbor juče je trebalo da se izjasni o predlogu predsednika Tomislava Nikolića o ograničavanju tih troškova, ali su se pojavile još 3-4 varijante, pa je odlučeno da se one objedine i jedna ponudi na usvajanje.

Rasprava o tome, međutim, bila je velikim delom posvećena novinarima, koji po mišljenju članova Odbora, zlonamerno pišu o poslaničkim privilegijama, kao i zloupotrebama prilikom naplate troškova putovanja i tako u javnosti stvaraju sliku da su svi poslanici lopovi. Ljut zbog toga, najoštrije je reagovao Tomislav Kitanović, koji je demonstrativno napustio sednicu.

- Novinari su me stavili na poternicu, stub srama, jer sam se našao na vrhu liste onih koji su najviše potrošili na službena putovanja, a kada sam tražio da objave demanti jer sam po prisustvu sednicama parlamenta na prvom mestu i normalno je da su moji troškovi najveći, oni nisu hteli. Isto je i sa dnevnicama. Ne poričem da u ovoj zemlji ima dobrih novinara, ali ono što su meni uradili, to je prava hajka - revoltirano je rekao Kitanović, dodavši i kako se dvoumio da li da on napusti skup, ili da traži da ga napuste novinari.

- Namerno se uz pomoć medija srozava ugled Skupštine, a kampanju vode najveći lopovi u Srbiji, Karići i oni koji su opljačkali Srbiju - precizirao je Aleksandar Vučić, koji je obraćajući se prisutnim novinarima rekao: - Neću da me iko naziva lopovom, to neću dozvoliti ni vama, ni onima koji su sve u Srbiji prodali.

Vraćajući se na temu, Tomislav Nikolić je rekao da se izmene odluke o putovanjima poslanika ne rade zbog novinara, već potrebe da se vrate nekadašnja pravila, koja nisu izazivala ovoliku odvratnost javnosti.

Ni Hranislavu Periću iz SPS-a, koji na skupštinska zasedanja putuje iz Merošine, "ne dopadaju" se priče o krađama, i kaže da je trošak - trošak, a ne zarada.

- Ma donosite vi kakve hoćete odluke o troškovima, ali vas upozoravam, ako se put ne plati, nemojte se čuditi ako ne bude bilo kvoruma za sednicu. Pa, ja treba da prodam njivu da bi došao u Skupštinu - "zapretio" je Perić i objasnio da prenoćište u hotelu Moskva košta 7-8 hiljada dinara, a da "toliko izađe" i trošak puta, tako da poslaniku ništa ne ostane.

- Gde ste videli da se poslanik obogatio. Ja za četiri godine "polomim" jedan auto, i to sam platim - rekao je on.
Svi su se složili da su nekadašnja pravila bila bolja od ovih koje je propisao DOS, a da je najbolja ideja da se odredi "budžet poslanika", pa ko hoće da uštedi, neka se dovija.
M.D

Izvor: Glas Javnosti
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 10:25:51
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.