Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 74
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zapadno Škotski Beli Terijer- Westie  (Pročitano 178673 puta)
15. Jan 2010, 17:35:59
Zvezda u usponu


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 1127
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
HTC CHA CHA
Opći izgled: Snažno građen, duboke grudi i daleko unazad postavljena rebra. Ravna leda. Stražnje noge mišićave i snažne. U velikoj mjeri jedan veličanstven spoj snage i atraktivnosti.

Karakteristike: Mali, aktivan, neustrašiv, robustan sa znatnom samostalnošću u nastupu. Pokazuju oštrinu prema onome tko pokušava uzeti povjerene mu stvari.

Narav: Budan, veseo, hrabar, samosvjestan, ali prijateljski raspoložen.

Glava i lubanja : Lubanja blago zaobljena. Čeoni dio ravnih kontura. Gornji dio glave blago se sužava od korijena ušiju ka očima. Rastojanje između potiljne kosti i očiju neznatno je veće od dužeg prednjeg dijela. Glava je odlakana bogatom dlakom. Nošena je pod pravim ili manjim kutom u odnosu na os vrata. Glava ne treba biti ravno nošena. Prednji dio od očiju do vrha brade blago se sužava. Jasan stop izražen jakim lukovima čeonih kostiju. Neposredno je nešto ispred gornje polovice očiju i između očiju blago udubljenje. Dio ispod očiju nije upao ili jako odsječen već dobro ispunjen. Snažne vilice iste jačine. Nosna pečurka crna i prilično velika, s njuškom čini ravnu liniju. Nosna pečurka špicasto isturena.

Oči: Daleko jedno od drugog, srednje velike, okrugle i tamne koliko je moguće, nešto dublje, oprezne i inteligentne, gledaju naprijed ispod žbunastih obrva koje im daju prodoran pogled. Svijetle oči su jako nepoželjne.

 Uši: Male, uspravne i sigurno nošene, završavaju se jasnim vrhom. Niti daleko jedno od drugog, niti pak blizu. Dlaka je kratka i ravna (baršunasta), vrh uha bez resa. Okrugle, široke, debele, velike i pretjerano odlakane uši su krajnje nepoželjne.

Zubalo: Između očnjaka ja tako široko da ostavlja dojam oštrine na grabežljivce. Zubi su u odnosu na visinu psa veliki. Pravilno škarasto zubalo, pri čemu gornji sjekutići bez razmaka naliježu na donje. Zubi su postavljeni vertikalno u vilicu.

Vrat: Dovoljno dug i omogućava željeno nošenje glave. Mišićav, ka korijenu blago širi, pri čemu je neprimjetan prijelaz ka unazad postavljenim plećkama.

Prednje noge: Plećke položene koso unazad, široke i dobro priliježu na grudi. Rameni zglob dobro unazad postavljen, a laktovi priliježu pri čemu je omogućeno slobodno kretanje i paralelne prednje noge u odnosu na os tijela. Prednje noge su kratke, mišićave i ravne, prekrivene gustom i oštrom dlakom.

Tijelo: Kompaktno. Ravna leda sa širokim snažnim slabinama. Duboke grudi. Rebra u gornjoj polovici tako zaobljena da bocne strane cine ravnim. Zadnja rebra daleko unazad postavljena. Rastojanje između posljednjeg rebra i zadnje noge toliko kratko koliko je to spojivo sa slobodnim kretanjem.

Stražnje noge: Snažne, mišićave i snažne u gornjem dijelu. Noge su kratke, mišićave sa snažnim tetivama. Butine vrlo mišićave i nisu postavljene daleko jedna od druge. Skočni zglob dobro zaobljen i postavljen dobro ispod tijela. U mirovanju i kretanju prilično blizu jedan drugom. Strm ili slab skočni zglob je krajnje nepoželjan.

Šape: Prednje veće od zadnjih, okrugle odmjerene veličine, snažni i dobro popunjeni jastučići. Pokrivene kratkom, oštrom dlakom, zadnje šape su manje i imaju dobro napunjene jastučiće. Donji dio jastučića i svi nokti prvenstveno crni.

Rep: Dug 13 – 15 cm. Prekriven oštrom dlakom, bez zavjesica, ravan i snažan koliko je moguće, pri tome nije nošen veselo i savijeno iznad leda. Dug rep je nepoželjan i ne smije biti kupiran.

Kretanje: Slobodno, ravno i tečno. Prednje noge se pomjeraju samo iz ramena. Kretanje zadnjih nogu je slobodno i veliku snagu. Vrlo gipko koljeni i skočni zglob, koji je dobro pod tijelo postavljen daju dobar potisak. Ukočeno, štulasto kretanje zadnje noge i kravlji stav maksimalno nepoželjni.

Dlaka: Dupla, pokrovna dlaka duga oko 5 cm. Oštra bez bilo kakvih znakova uvijanja. Poddlaka je baršunasta, kratka, meka i gusta. Otvorena dlaka krajnje nepoželjna.

Boja : Bijela.

Veličina: Visina grebena oko 28 cm.

Mane: Svako odstupanje od gore navedenih točaka smatra se manom, a procjena ovisi o stupnju izraženosti.

N.B: Mužjaci trebaju imati dva normalno razvijena testisa, potpuno spuštena u skrotum.


Autor: matej.crocop   
Srijeda, 20 Rujan 2006


Epa drugari westikaši, a i vi drugi koji volite ili simpatišete ovu rasu, evo prave teme za nas!  Smile
Ovde možete predstaviti svoje westie ljubimce.  Smile

Ovo je moj westa koji ove godine u martu puni dve godine. Prošle godine smo obilazili neke izložbe i evo naših rezultata:
u Ćupriji 11.07.2009 - PRM
u Sokobanji 25.07.2009 - PRM, BOB, BOG
u Prokuplju 12.09.2009 - PRM
u Leskovcu 13.09.2009 - PRM
u Pirotu 20.09.2009 - PRM, BOB
od 23.09.2009 je zvanično JCH Srbije.
 
(nešto sam malo zeznula druga slika je westie po standardu)

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

IMG_0392smanjena.jpg
(150.87 KB, 448x336)
2005_12_26_cku_dog3_13_resize.jpg
(11.71 KB, 270x220)
« Poslednja izmena: 15. Jan 2010, 17:40:33 od natasajc »
IP sačuvana
social share
Westie mužijak, star četri godine sa osvojenim titulama 5xPRM, 1xR.CAC, 25xCAC, 1xR.CACIB, 11xCACIB, 22xBOB, J.BOG, 3xBOG III, 2XBOG II, 2xBOG, BIS IV, JCH SRB, CH SRB, CH MNE, CH BG, CH GE, CH MOL, INT CH  Slobodan za parenje
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Život je polno prenosiva bolest

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19322
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
HTC Sensation
Natasa  Smile Smile za temu...

Od sad imam novu omiljenu temu na Bureku  Smile
Ja cu onog mog debeljucu predstaviti cim budem bio kuci...


P.S/ I cisto da znas da ako je ova druga slika westie standard,tvoj Teo je iznad standarda  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 1127
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
HTC CHA CHA
Hvala, hvala  Smile
Dugo sam razmišljala o tome da započnem ovu temu ali sam se dosta dvoumila
jer nas westikaša ovde na forumu ima jako malo. Ipak, presudilo je to što je ova rasa
u zadnje vreme postala jako popularna i što mnogi ljudi imaju samo pozitivne komentare.
Ako zaživi tema onda super a ako ne nema veze.
Naša ljubav prema ovoj rasi ne zavisi od uspešnosti ove teme.  Smile
Pozzz tebi i malenom Teu  Smile
IP sačuvana
social share
Westie mužijak, star četri godine sa osvojenim titulama 5xPRM, 1xR.CAC, 25xCAC, 1xR.CACIB, 11xCACIB, 22xBOB, J.BOG, 3xBOG III, 2XBOG II, 2xBOG, BIS IV, JCH SRB, CH SRB, CH MNE, CH BG, CH GE, CH MOL, INT CH  Slobodan za parenje
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20

Lepo predstavljanje. Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 102
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Nataša super da si otvorila ovu temu!  Smile
Čestitamo Dekanu-Teu na svim uspesima!!!  Smile lepotanko naš!

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 1127
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
HTC CHA CHA
Hvala  Smile Očekujem da i ovde predstaviš mog sestrića.  Smile
Pozzzzz i kiss za vas dvoje
IP sačuvana
social share
Westie mužijak, star četri godine sa osvojenim titulama 5xPRM, 1xR.CAC, 25xCAC, 1xR.CACIB, 11xCACIB, 22xBOB, J.BOG, 3xBOG III, 2XBOG II, 2xBOG, BIS IV, JCH SRB, CH SRB, CH MNE, CH BG, CH GE, CH MOL, INT CH  Slobodan za parenje
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Život je polno prenosiva bolest

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19322
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.17
mob
HTC Sensation
Evo i mene...red je da predstavim mog guzonju Tea...

Ovo je slika kad je tek stigao( 09.12.09)


Ovde smo bili malo na sredjivanju i sa novom frizurom


A ovo je slika od pre neki dan


U odnosu na Natasinog sampiona,mi jos uvek nemamo nagrade ali daleko od toga da nemamo trofeje:

Oboren laptop x2
Iscepana zavesa x2
Oboren mobilni tel x1
Oborena jelka x2
Pogodjeno mesto gde bi trebalo da se vrsi nuzda x3  Smile

Pozdrav svima...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 1127
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
HTC CHA CHA
Malkin slatko sam se nasmejala  Smile Smile Smile
E i mi konja za trku imamo. Pa da krenemo:
grickan gajtan- 1x ( i to smo videli tek pre neki dan  Smile)
grickana staza- 1x ( vidim ja ker miran, ma ne čuje se a kad ono......)
grickan novčanik- 1x ( mora da je tražio parice)
E sad ne znam da li se računaju i njegove loptice koje se kotrljaju samo
par dana  Smile iako vrlo brzo izgube svoj prvobitni oblik.  Smile
Što se tiče vršenja nužde, mislim da ne postoji štene koje se više majalo po gradu od njega
tako da su šanse za tu vrstu loma po kući bile jako slabe.  Smile
A laptop nam inače služi da se malo ogrejemo.  Smile Redovo se postavi tako da vruć vazduh
duva direkt u njega.  Smile       
A kad smo kod malenog Tea, vidim da je odmah znao za ćebe.  Smile Smile Smile
I pravo da ti kažem ( ali iskreno) kako raste sve mi je lepši i lepši .  Smile
Na poslednjoj slici mi je med medeni.  Smile

Teo je u naš dom stigao 17.05.2008. a ovo je
slikano 19.05.2008.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

IMG_2437smanjena.jpg
(139.92 KB, 640x480)
« Poslednja izmena: 19. Jan 2010, 13:05:12 od natasajc »
IP sačuvana
social share
Westie mužijak, star četri godine sa osvojenim titulama 5xPRM, 1xR.CAC, 25xCAC, 1xR.CACIB, 11xCACIB, 22xBOB, J.BOG, 3xBOG III, 2XBOG II, 2xBOG, BIS IV, JCH SRB, CH SRB, CH MNE, CH BG, CH GE, CH MOL, INT CH  Slobodan za parenje
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 102
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7

Pogodjeno mesto gde bi trebalo da se vrsi nuzda x3  Smile

hehehehehe,bas sam se ismejala  Smile Smile Smile i Kiki naravno pravi dzumbus, a kad smo kod nužde, napolju nikako da se ponovi, jednom je obavio to i bio bogato nagradjen, ali posle-nista, cim udjemo u stan on otrci u wc da brisemo sapice, pa na novine Smile blesavko Smiley
evo i nekih sličica Kikija




veeeeeeliki pozdav!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 18631
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Imam jedno pitanje.....

Zeznuo sam se kod jedne stvari u njenom vaspitanju a sad nemam pojma kako to da ispravim...

Naime.. Kad je bila mala....ali jako mala, mozda 2-2.5 meseca plasila se pasa, macaka....lisca kad dune vetar,  a ako naidjemo na crnu kesu na putu...e to je bila bezanija najveca na svetu.
I da bih to resio  i malo doprineo njenom samopouzdanju Smile sam radio sledece...
Kad vidimo lutalicu ja je pojurim, macku takodje, da bi se ona malo opustila i da vidi da se i nje boje  Smile
Dobro....kese i lisce hvala Bogu nisam jurio  Smile
Ona je vremenom pocela da juri macke, pse njene velicine, i polako smo zasli i u drugu krajnost. Nicega se ne boji....laje i rezi na vucjake, imamo komsiju koji ima ono Kane Korso-a koji je navukao strah od nje....a pojeo bi je samo da hoce.... Golubove proganja....pa je presla i na krupnije stvari....pa cak i kola Smile Sve u svemu postala je nadrkana na sve sto se krece.....sem par vestija,  maltezera sa kojima se druzi i igra, i naravno ljudi.  Smile
« Poslednja izmena: 20. Jan 2010, 11:21:04 od sarmagedon7 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 74
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.126 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.