Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 306 307
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zanimljvosti iz TV ~ Pozorisnog ~ Filmskog sveta  (Pročitano 181623 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Apple iPhone 6s
Ekipu filma „The Brothers Bloom“ uhvatila bura u Bokokotorskom zalivu
Mira Banjac smirivala oskarovce
Autor: A. Novaković | 17.05.2007 - 11:06




Tokom snimanja filma „The Brothers Bloom“ u Crnoj Gori ekipu je strašna oluja zatekla na otvorenom moru, a najprisebnija je bila naša popularna glumica Mira Banjac, koja je koristila razne trikove da bi smirila Rejčel Vajs, Edrijena Brodija, Marka Rufala i druge glumce.

- Snimali smo pored crkve koja se nalazi na litici preko puta Petrovca kada se vreme iznenada pogoršalo. Počeo je da duva jak vetar i ribari koji su nas dovezli su savetovali nam da siđemo, ali reditelj Rajan Džonson je rekao: „Hajde da sačekamo, vreme u Crnoj Gori je promenljivo, možda se situacija poboljša.“ Nakon desetak minuta smo shvatili da je đavo odneo šalu, i po oluji smo se jedva spustili sa litice, a zatim je trebalo mnogo vremena da se oprema prebaci na brodić - priča za „Blic“ Mira Banjac.
Međutim, pravi problemi tek počinju, nevreme besni, a glumci navlače pojaseve za spasavanje i sa zebnjom gledaju u uzburkano more.
- Kada smo isplovili na otvoreno more, pojavili su se ogromni talasi, a i kiša je počela da pada kao iz kabla. Bogami, američki glumci su se prilično uplašili, mada niko nije paničio. Iako situacija nije bila nimalo prijatna, nisam se plašila jer ribari koji su bili sa nama su mi rekli: „Miro, sedite i opustite se, neće nam se ništa dogoditi.“ Da stvari budu još gore, ispostavilo se da nijedna luka, čak ni ona u Baru, zbog oluje ne može da nas primi! Dok se brod ljuljao na velikim talasima, Edrijen Brodi je počeo da oblači specijalne pantalone i cipele, a ostatak ekipe je pakovao čokolade i druge sitnice. Ja sam se izmotavala, nudila im hranu i pokušavala da popravim atmosferu. Posle više od sat vremena lutanja po otvorenom moru, napokon smo uspeli nekako da pristanemo u Budvi - kaže Mira.
Inače, Mira, koja u filmu „The Brothers Bloom“ glumi čuvarku usamljene crkve u kojoj se skrivaju braća prevaranti (igraju ih Edrijen Brodi i Mark Rufalo), petnaest dana je snimala u Crnoj Gori i oduševljena je ekipom.
- Režiser nije želeo da budem obučena u crnogorsku nošnju pa ja u filmu nosim beli šešir i crnu pelerinu. Imala sam isti tretman kao i strani glumci, svoju prikolicu, tuš... a i prvi put sam u životu vozila čamac. Rejčel Vajs je sjajna glumica a najsimpatičnija mi je bila Japanka Rinko Kikuči koja je božanstvena devojka. I muškarci su bili zlatni, veoma su kulturni, a Marka Rufala, sa kojim po scenariju moram da razmenim nekoliko rečenica na srpskom, naučila sam nekoliko naših reči i pomalo da psuje, ništa bezobrazno - objašnjava Mira.
Tokom petnaest dana snimanja u Crnoj Gori, Mira je bila jedini srpski član glumačke ekipe, a rad na filmu je nastavljen u Beogradu gde su se ekipi priključili i Ljiljana Blagojević, Josif Tatić i Stefan Kapičić.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8234
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Nokia N86
Dokumentarac "Patnja i smeh" u Reksu

Dokumentarni film "Patnja i smeh" ("Suffering and smiling"), američkog reditelja Dana Olmana, koji dočarava surovo nasilje režima u Nigeriji, biće prikazan u petak uveče u sali kulturnog centra "Reks".

Posle projekcije biće organizovan razgovor sa rediteljem Olmanom i piscem Vladimirom Arsenijevićem.

Olman prati oca i sina, dva poznata svetska muzičara današnjice - Felu i Femija Kutija u grčevitoj muzičkoj borbi protiv represije, samovolje i bede u njihovoj zemlji.

Ni batine, zastrašvanje i cenzura ne mogu da spreče sina da, po očevoj smrti, nastavi njegovim stopama izražavajući kroz muziku bunt Nigerijaca protiv nasilja kom su stalno izloženi.

Kamera je stalno uz Felu i Femija, na koncertima, koji su istovremeno i mesta gde se muzikom budi uspavani duh otpora, u studijima, na proputovanjima kroz uništenu zemlju.

Gledaoci će tako u jednom dahu "prisustvovati" radjanju muzike i pobune.

Film je priča o korumpiranoj društvenoj eliti i o diktatoru na čelu države koja je pretvorena u ekonomsku koloniju naftnih multinacionalnih kompanija. Obični ljudi su bez snage, volje, ideje, prepušteni alkoholu i beznadju.

Prihod od ulaznica namenjen je izgradnji Sigurne kuće za žene i decu žrtve nasilja u porodici.




Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
  
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 306 307
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.096 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.