Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 305 306 308
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zanimljvosti iz TV ~ Pozorisnog ~ Filmskog sveta  (Pročitano 186846 puta)
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8234
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Nokia N86
Film "Zodijak" premijerno 17. maja

Novi film reditelja Dejvida Finčera "Zodijak” biće prikazan Domu sindikata u Beogradu istovremeno sa svojom evropskom premijerom na filmskom Festivalu u Kanu, u četvrtak, 17. maja, saopštio je distributer "Tak". Projekcija filma počinje u 20.30.

Zasnovan na istinitoj priči o serijskom ubici koji je zastrašio okolinu zaliva San Francisko i namučio policiju četiri oblasti svojim šiframa i pismima tokom više decenija, film okuplja sjajnu glumačku ekipu sa Džejkom Gilenhalom, Mark Rufalom, Robertom Dauni Juniorom i Entonijem Edvardsom na čelu.

Film „Zodijak“ nastao je na osnovu knjige Roberta Grejsmita koju je u scenario pretočio Džejms Vanderbilt.

Finčer je prethodno režira filmove „Sedam“ i „Borilački klub“

Film prati priču o serijskom ubici koji je smatran američkim Džekom Trbosekom I koji je javno preuzeo odgovornost za 13 žrtava, a potom još za preko dvadeset. Pravi broj mrtvih se možda nikada neće saznati.

Prema sinopsisu filma, uloviti lovca postala je opsesija četvorice ljudi, opsesija koja će ih pretvoriti u duhove sebe samih, a njihove živote će izgraditi i razrušiti beskrajni niz tragova.




Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
  
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8234
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Nokia N86
Džoni Dep bi ponovo medju pirate

Junak "Pirata sa Kariba" Džoni Dep izjavio je da bi, ako bi mu bilo ponudjeno, snimio četvrti film iz hit serijala koji je u svetskim bioskopima zaradio više od 1,7 milijardi dolara.

"Sve dok to radite iz pravih razloga, zašto da ne? Kada bismo imali priču u kojoj bismo istraživali nešto apsurdno ili smešno ili potpuno ludo", rekao je glumac magazinu "Entertejnment vikli" (Entertainment Weekly).

U prethodna tri filma, Dep (43) je igrao avanturistu i gusara, kapetana Džeka Sparoua.
Prvi film iz serijala "Pirati sa Kariba: Prokletstvo crnog bisera" iznenadio je publiku i kritiku kada je 2003. postao veliki hit.

Prošlogodišnji "Pirati sa Kariba: Mrtvačev sanduk" takodje su postigli veliki uspeh.

Treći film "Pirates of the Caribbean: At World's End" (Pirati sa Kariba: Na kraju sveta) u bioskope stiže 25. maja, sa Depom, Orlandom Blumom, Kirom Najtli i Kitom Ričardsom iz Rolling Stonesa, koji igra oca kapetana Sparoua.




Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
  
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8234
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Nokia N86
Nikolas Kejdž možda novi Al Kapone

Američki glumac Nikolas Kejdž pregovara sa rediteljem Brajanom de Palmom o ulozi Ala Kaponea u novom filmu "Nedodirljivi", preneo je američki tabloid "Varajeti".

U filmu "Nedodirljivi" iz 1987. godine, glumac Kevin Kostner glumi agenta Eliota Nesa koji kreće u rat protiv šefa mafije Ala Kaponea, koga je glumio Robert de Niro.

Novi film će biti priča o usponu mafijaša i njegovim specifičnim odnosima s detektivom Džimijem Maloneoma, koga je u filmu iz 1987. godine glumio Šon Koneri.




Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
  
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Apple iPhone 6s
Na drugom mestu liste najgledanijih filmova debitovao je horor "28 Weeks Later", nastavak filma "28 Days Later". On nastavlja priču o virusu koji se širi Britanijom i pretvara ljude u kanibalistički nastrojene zombije.

Šest meseci je prošlo otkako je virus razorio Britanska ostrva. Američka vojska proglašava da je infekcija suzbijena i da rekonstrukcija zemlje može da počne. Posle povratka prvih izbeglica porodice počinju da se spajaju, ali jedna osoba nesvesno krije užasnu tajnu. Virus još uvek nije mrtav, ali je ovoga puta mutirao, tako da nosilac ne pokazuje nikakve spoljne simptome, ali je zato opasniji nego ikad.

U ovom filmu Huana Karlosa Fresnadilja (Juan Carlos Fresnadillo) uloge tumače Rouz Bern (Rose Byrne) i Idris Elba (Idris Elba).

Na trećem mestu liste najgledanijih filmova debitovao je "Georgia Rule" s Lindsi Loan (Lindsay Lohan), Džejn Fonda (Jane Fonda) i Felisiti Hafman (Felicity Huffman) u glavnim ulogama. Loanova igra buntovnu tinejdžerku Rejčel. Ona dolazi na staranje kod bake Džordže, igra je Džejn Fonda, koja ne toleriše takvo ponašanje pod svojim krovom. U ostalim ulogama pojavljuju se Dermot Melruni (Dermot Mulroney), Keri Ilvs (Cary Elwes), Geret Hedland (Garrett Hedlund) i Hektor Elizondo (Hector Elizondo).

Na petom mestu liste debitovao je film "Delta Farce", u kome igraju nama uglavnom nepoznati glumci. Film nas upoznaje sa trojicom pravih vojnika koje su spremali za Irak, ali su ih greškom ostavili u meksičkoj zabiti. Među novitetima protekle nedelje našao se i novi film Zaka Brafa (Zach Braff) - "The Ex". On govori o mladiću koji shvata da se njegov kolega s posla zabavljao s njegovom ženom.

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Apple iPhone 6s
60. Kanski festival
Putujuće slomljeno srce
„Vongmoušn” u filmskoj romansi „Moje noći borovnice”, glumački debi muzičarke Nore Džons i Dajanina potraga za velikom ulogom u malom filmu

Vong Kar-Vai, Nora Džons i Džud Lou juče u Kanu
(Foto EPA)



Od našeg specijalnog izveštača
Kan, 16. maja – „Ponekad stvarna razdaljina između dve osobe može biti veoma mala, a ona emocionalna, meri se miljama. Moj film je pogled na takve razdaljine, iz različitih uglova. Želeo sam da istražim ova prostranstva, i figurativno i literarno, i da daljine koje one obuhvataju u potpunosti savladam…”, kaže kultni kineski reditelj Vong Kar-Vai, čijem je filmu „Moje noći borovnice” pripala čast da otvori jubilarni 60. Kanski festival.

Ovakav programski plasman filma Kar-Vaija (rođen u Šangaju, emigrirao sa roditeljima u Hongkong kada je imao pet godina) nije nimalo slučajan, jer on važi za jedno od voljenije „dece”, otkrivene i stasale upravo na Kanskom festivalu. Njegov prvi film „As Tears Go By” bio je 1989. godine prikazan u programu „Nedelja kritike”, svetsku distribuciju i status kulta imao je i njegov „Čunking ekspres” što je obožavala i beogradska publika, zahvaljujući „Srećni zajedno” 1997. godine postao je prvi Kinez u istoriji Kanskog festivala nagrađen za najbolju režiju, 2000. je nastupio sa „U raspoloženju za ljubav”, jednim od najlepših ljubavnih filmova ikada snimljenih, 2005. prikazao je „2046”, a prošle godine bio i predsednik kanskog žirija.

U godini kanskog jubileja Kar-Vai je ponudio novu intrigu, film na engleskom jeziku, snimljen u Americi, sa glumačkom ekipom koju čine zvezde poput Džuda Loua, Rejčel Vajc, Natali Portman i popularnom pevačicom i kompozitorkom, glumačkom debitantkinjom Norom Džons u glavnoj ženskoj ulozi.

 Je li ovo onda drugačiji Vong Kar-Vaji? U suštini nije, jer je i ovo film na njegovu omiljenu temu – emocionalne bliskosti i razdaljine, ljubavna putovanja i samootkrivanja, sa tipičnom vongovskom estetikom, rediteljskim promišljanjima i upotrebom sloumoušna, sada već nadaleko znanog i zvanog „vongmoušn”. Iako tokom snimanja „Moje noći borovnice” iza kamere više nije stajalo sigurno, i doskora nezamenljivo oko legendarnog direktora fotografije Kristofera Bojla, kolorit, atmosfera, uglovi snimanja sa filigranskim detaljima gotovo su isti kao u prethodnim Kar-Vaijevim filmovima. To je i prednost, ali može biti i mana jer su pomaci mali. Od novog direktora fotografije Dariusa Kondžija, reditelj je tražio kopiranje Bojla.

Ipak, u najkraćem, „Moje noći borovnice” je zavodljiv film, glumački i rediteljski moćan (Kar-Vai je poznat po istančanom osećaju za vođenje glumaca, a u ovom filmu prave odgovore na njegove zahteve dali su Džud Lou i Nora Džons) i jedina ozbiljnija primedba može se staviti na činjenicu da je autor propustio priliku za sopstvenim, autentičnijim viđenjem Amerike. Vodeći svoj glavni ženski lik slomljenog srca, od Njujorka, miljama legendarnog autoputa 66, sve do Las Vegasa i nazad, Kar-Vai se najčešće držao stereotipa o Americi. Šteta.

Inače, cela ekipa ovog filma zajedno sa autorom prisustvovala je svečanom otvaranju, na kojem je, kao iznenađenje, prikazan kratki film Dejvida Kronenberga, predstavljeni članovi žirija predvođeni britanskim rediteljem Stivenom Frirsom (među članovima je i nobelovac Orhan Pamuk), i neobičan par – legendarni portugalski reditelj Manoel de Oliveira, koji je karijeru počeo još u vreme nemog filma, i princeza Šu-Kui kao simbol lepote Orijenta. Uloga ljupkog ceremonijal-majstora i domaćina jubilarne svečanosti bila je poverena nemačkoj glumici velike internacionalne slave Dajani Kruger.

– Ovo je za mene velika čast pogotovo što sa Kanom imam specijalne veze. Ovde sam proglašena najboljom glumačkom početnicom, doživela ovacije posle premijere „Troje” 2004. i bila ponosna što sam igrala u francuskom filmu „Srećan Božić” koji je 2005. osvojio nominacije za Oskara i „Zlatni globus” za najbolji strani film – izjavljuje glumica.
Ova, trenutno, velika filmska zvezda, odnedavno i ambasadorka Unicefa, kaže i da joj se čini da joj karijera ide pogrešnim tokom. „Počela sam odmah sa velikim i visokobudžetskim filmovima i sada bih htela da istražim i radim nešto drugačije, da imam veliku ulogu u nekom malom, skromnom filmu”, tvrdi Krugerova. Možda je jedan od takvih i novi film sjajnog kanadskog reditelja Denija Arkana sa Dajanom u glavnoj ulozi, koji će 27. maja zatvoriti Kanski festival.
Dubravka Lakić

Izvor: Politika
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Apple iPhone 6s
Kan sa mirisom borovnice
Borislav ANĐELIĆ, 16. maj 2007

Od specijalnog izveštača Kan
OČARAVAJUĆA magija filmskog vašara je ponovo proradila. Na otvaranju jubilarnog, 60. filmskog festivala u Kanu tradicionalna fabrika snova, uz glamur svetskih filmskih zvezda, na crvenom tepihu pred dvoranom "Limijer" na Kroazeti, blistala je punim sjajem. Za razliku od nekoliko prethodnih godina, film kojim je otvorena manifestacija, "Moje noći borovnice" Vong Kar Vaja je i u konkurenciji, što je svakako omaž ovom reditelju, tradicionalno prisutnom u Kanu. Nažalost, mada u filmu igraju neke velike zvezde, poput Natali Portman, Rakele Vajs i Džud Lo, kao i poznata pevačica Nora Džouns, kojoj je ovo prva uloga na filmu i to veoma uspešna, ova poetična balada o usamljenosti i potrazi za ljubavlju primljena je od publike dosta mlako. Uklapajući svoj autorski svet u holivudsku matricu, uz izvrsnu podršku kamere Darijuša Konđija. Ipak je učinio da je Kar Vaj zagubio negde svoju kinesku "dušu", mada je sačinio kvalitetan film. U svakom slučaju, mnogi su ostali, kao i posle Kar Vajevog prethodnog filma "2046", uskraćeni za lepotu njegovog remek-dela "Raspoloženi za ljubav".
Uz viku i vrisak mnogobrojnih obožavalaca, koji su satima na suncu čekali i dočekali da vide svoje idole i blesak bliceva gomile fotografa, praćenih najezdom raznih televizijskih ekipa, svečanom otvaranju je prisustvovala elita savremene filmske umetnosti. Od lepih glumica, članica žirija, Megi Čung, Marije Medeiros, Sare Poli i Toni Kolet, predvođenih šarmantnim predsednikom žirija Stivenom Frirosom, u društvu sa nobelovcom Orhanom Pamukom, Mišelom Pikolijem itd. Do velike pop zvezde Nore Džouns u društvu sa svojim partnerom Džudom Loom i rediteljem Vong Kar Vajem, čiji je film "Moje slatke noći" otvorio festival.
Ovo jubilarno izdanje predstavlja mešavinu poznatih imena i nekih koja dolaze, uz snažno prisustvo američkih i francuskih producentskih interesa, koji dominiraju takmičarskom selekcijom. Mada je Treri Fremo već šest godina umetnički direktor, mnogi su mišljenja da je ovogodišnji program omaž starom direktoru Žilu Žakobu, koji bi mogao da ga potpiše i čija su okosnica imena koje je Žakob nekada stvorio, od Sodeberga, braće Koen, Gusa van Santa, Tarantina do našeg Emira Kusturice.
Kan je uvek voleo da otkriva ili promoviše i one koji dolaze i zato ima mnogo imena novih autora, kao što su Urlih Zajdi, Fatin Akin, Džejms Grej ili Karlos Rejgadas, mada je ove godine Fremo smestio većinu debitanata u program "Izvestan pogled". Film našeg autora Emira Kusturice će biti na programu tek pretposlednjeg dana festivala, ali o njemu se dosta već priča u javnosit.

Naša zvezda

ZANIMLjIVO je da se u lokalnim novinama u izboru šest novih lica koja će uzdrmati Kroazetu našla i Marija Petronijević, 19-godišnja junakinja iz Kusturičinog filma. Mada je još rano za najavu uspeha našeg filma, ovo je, ipak, dobra vest.

Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Apple iPhone 6s
Šekspir i istorija u cirkusu
R.RADOSAVLjEVIĆ, 16. maj 2007

AUTORSKI projekat Sonje Vukićević "Cirkus istorije", po motivima Šekspirovih drama i "Velikog mehanizma istorije" Jana Kota (koprodukcija Jugoslovenskog dramskog pozorišta i festivala Bitef), 19. maja putuje u Beč na jednu od najelitnijih pozorišnih manifestacija u Evropi, FestivalŠekspira. Ovo gostovanje važno je i zbog činjenice što je "Cirkus istorije", u dugoj tradiciji čuvenog bečkog festivala, prva predstava iz Beograda koja je ikada ušla u njegovu selekciju. Uzbudljiv, surov i groteksni cirkuski manjež Sonje Vukićević, u kojem misli glavnih junaka Šekspirovih tragedija govore Anita Mančić, Branislav Lečić, Dragan Mićanović, Tamara Vučković, Hristina Popović i Mira Đurđević (Miloš Vlalukin pojavljuje se kao Jan Kot, a tu su i tri male balerine, Ana Stamenković, Marija Grbić i Tijana Krsmanović), nedavno je gostovao u Zagrebu i u Rijeci. Na Međunarodnom festivalu malih scena, riječki žiri dodelio je Aniti Mančić nagradu "Veljko Maričić" za najbolju ulogu. Posle Beča, gde će se igrati četiri večeri, "Cirkus istorije" ovog leta putuje i na festivale u Ćividaleu i Seulu, a videće ga i publika na Sterijinom pozorju, budvanskom festivalu, sarajevskom MES-u, u Puli...
Razloge za uspeh kakav dugo nije doživela nijedna naša predstava, svakako treba tražiti u dramskoj i koreografskoj mašti Sonje Vukićević, koja je priču o vlasti, zločinu, ratovima, taštini, osveti, krivici, ljubavi... smestila pod "cirkusku šatru", a izrazito dramske glumce predstavila kao akrobate, mađioničare, artiste, žonglere. Svaki glumac u predstavi ima svoju tačku - nastupa sam i izvodi svoju cirkusku veštinu, dok govori Šekspira i komentare Jana Kota. Ovaj "eksces" utoliko je neobičniji što je autorka demonstrirala i svoju tezu da "misao nema pol", i pokazala da Hamleta, Ričarda Trećeg, Otela, Tita Andronika, mogu da govore i žene.
- Mnogo me je obradovala nagrada na festivalu u Rijeci, jer je to priznanje za sve nas koji igramo u predstavi - kaže za "Novosti" Anita Mančić. - Nikada ranije nisam učestvovala u ovakvoj vrsti pozorišta, niti sam imala prilike da gledam slične predstave, osim vrlo retko. Za mene je "Cirkus istorije" koncept predstave koja je nešto apsolutno novo u našem teatru. Monolog koji govorim, u dogovoru sa Sonjom Vukićević, izabrala sam sama. Lično doživljavam i veoma me se tiče svaka reč koju izgovorim na sceni, a imam i teoriju da Hamleta treba da igra žena.
Branislav Lečić govori Magbeta na rolerima, Dragan Mićanović je kralj Lir i žongler, a Mira Đurđević je Titu Androniku "podarila" gimnastičke akrobacije i cirkuski automobil. Ali, kako tvrdi Lečić, "mnogo je bitno da se glumac s vremena na vreme otisne u novo, drugačije, nepoznato, da rizikuje, da se proveri i preispita".
- Uvek sam istraživao nove izraze i žanrove, volim takve avanture, a pogotovo kada se najmanje očekuje da se kod nas dogodi ovakav teatar. Ovo jeste koreodrama, ali ovde nije samo pitanje žanra, već činjenice da je ona dramski vrlo jaka, jer govori o stvarima koje živimo, a cirkuske tačke koje izvodimo još više pojačavaju uverljivost. Nisam do sada vozio rolere, ali sam čovek uporan kao đavo, i volim da učim - kaže Lečić.
Iako je Dragan Mićanović odigrao u karijeri većinu Šekspirovih junaka, ipak tvrdi da je i za njega je "Cirkus istorije" značajan pomak u profesiji.
- Preciznost koju zahteva koreografija vrlo je značajna za mene, kao nekog ko je uvek bio vezivan za verbalno pozorište a nikada za teatar pokreta. Ovde su Šekspirovi junaci još upečatljiviji, sugestivniji, opasniji, oni "prebacuju rampu" baš zbog toga što su svedeni na njegove "čiste, destilovane" misli i na cirkuske tačke.
Za razliku od Mićanovića, Mira Đurđević bila je deo ekipe i ranijih autorskih projekata Sonje Vukićević, "Procesa" i "Mraka letnje noći", što joj je pomoglo i za ovu predstavu.
- Iako svako ima svoju tačku, svi se oslanjamo na pomoć partnera. Uzbudljivo je da ovu hronologiju zločina koju daje predstava pojačava upravo to što se odvija u cirkusu - kaže Mira Đurđević.
Kako će svet doživeti i osetiti naš "Cirkus istorije", ostaje da se vidi ovog leta na mnogobrojnim internacionalnim festivalima. Makar samo i kao poređenje da uočimo gde se nalazi naš teatar u odnosu na svetsko pozorište.

"RAZBIJANjE" PROSTORA I VREMENA
NAJZAHTEVNIJA i najteža cirkuska tačka u predstavi je Ričard Treći, koga govori glumica Hristina Popović. "Zarobljena" u pilotskom orbitronu, ona istoriju "meša" sa sadašnjošću i budućnošću.
- Ričard Treći je najtananije i najsuptilnije zlo, gotovo metafizičko, zato sam odabrala priču koja "razbija" prostor i vreme, a za to je najpogodniji orbitron - objašnjava Hristina Popović. - Nije mi, međutim, predstavljalo veliki problem da uvežbam svoju tačku. Radili smo više od dva meseca, a mnogo mi je pomoglo to što se bavim raznim sportovima i borilačkim veštinama, pa imam kondiciju.

TRIK KOJI MORA DA OSTANE TAJNA
GLUMICA Tamara Vučković govori Otela dok "lebdi" na leđima, gde ima jednu jedinu tačku oslonca. Mađionačarski trik koji je dobio svetsku nagradu, po njenim rečima, mora da ostane tajna.
- Radila sam sa mađioničarom, nije bilo lako, ali ni preterano teško. Za mene je veći problem bio tekst, uglavnom govorim Jana Kota, a tu nema preljube, zla, obljube i zločina u ljubavi, što je tema Otela. Sem rečenice da ljubav rađa zlo, bilo je dosta teško odabrati ono od čega bi mogao da se napravi kompaktan monolog - kaže Tamara Vučković. - Naravno, i za mene je "Cirkus istorije" posebno iskustvo, iako sam imala izlete u predstave koje su van onoga što je repertoarsko pozorište.

Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8234
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Nokia N86
Spilberg i Džekson snimaju filmove o Tintinu

Stiven Spilberg i Piter Džekson snimiće tri animirane filmske adaptacije stripa o avanturama Tintina koji je proslavio Belgijanca Eržea, piše holivudska štampa.

Američki i novozelandski režiser snimiće najmanje po jedan film buduće trilogije, a biće producenti sva tri ostvarenja, piše dnevnik "Varajeti" (Variety).

Reč je o tri od 23 albuma koje je Erže napisao i ilustrovao od 1929. do 1976, ali nije precizirano koje su priče odabrane.

Početkom marta, kompanija "Mulensar", koja vodi brigu o komercijalnim pravima na Eržeovo stvaralaštvo, saopštila je da je Spilbergov studio počeo rad na filmskoj adaptaciji Tintinovih avantura.

Majstor specijalnih efekata i režiser "Gospodara prstenova", Džekson je već snimio film-demonstraciju o Tintinu, navodi holivudski list.

Paralelno sa Tintinom, Spilberg (60) i Džekson (45) rade na odvojenim projektima.

Spilberg će na leto početi snimanje četvrtog filma o Indijani Džonsu, dok Džekson priprema film "The Lovely Bones", niskobudžetnu priču o duhu čiji će distributer biti Spilbergov "Drimvorks".




Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
  
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Apple iPhone 6s
INTERVJU, Ivan Lujanović, direktor TV Avala
OPTIMIZAM BEZ KOMPROMISA

Direktor mlade TV kuće najavljuje preseljenje u prostor "Filmskih novosti" i veliko unapređivanje programskih sadržaja, pre svega u segmentu poslovnih vesti



U toku ovog meseca televizija Avala preseliće se u novi prostor i uvesti brojne novine u svakom segmentu poslovanja.

Ivan Lujanović, direktor televizije, na početku novog poglavlja za ovu mladu medijsku kuću, u intervjuu za Press kaže da se Avala nalazi na prekretnici ka boljem sutra.

- Uslovi u kojima smo do sada radili nisu bili na zavidnom nivou, a ipak je sve funkcionisalo. Stekli smo svoju publiku i stvorili optimističnu televiziju koja kontinuirano raste.

Ne želimo da recikliramo i kopiramo druge!

Vizuelnom identitetu jedne televizije doprinose prepoznatljiva TV lica, a ona će na Avali biti - sveža i sasvim nova.

- Pored nekoliko dobrih starijih voditelja koji već rade na Avali, primićemo sasvim nova TV lica. Transfera zvezda neće biti, jer smatramo da reciklažom ljudi, kopiranjem drugih i repriziranjem materijala nećemo opravdati frekvenciju. Iz poštovanja prema ljudima koji se svakim danom u sve većem broju opredeljuju za nas, emitovaćemo do sada neviđene sadržaje i kvalitetnim radom stvoriti nove zvezde od mladih i obrazovanih ljudi - zaključuje Lujanović.


S nestrpljenjem čekamo prelazak u zgradu "Filmskih novosti", za čiju adaptaciju je trebalo mnogo vremena i napokon ćemo steći produkcione uslove za pravljenje vrhunske televizije bez kompromisa sa kičom.

Do sada smo bili uslovljeni malim prostorom i neprestanim menjanjem scenografija, ali vrlo brzo ćemo imati odlično opremljene studije sa fiksnim scenografijama - kaže Lujanović.

Svestan težine zadatka pozicioniranja mlade televizije na pretrpanom medijskom nebu, Lujanović kaže da njegova menadžerska uloga, koju prvenstveno obavlja u firmi, otvara mogućnost za uredničku kreativnost:

- Urednicima se ne mešam u kreativni deo posla, i to donosi prave rezultate. Posao nije lak. Period povraćaja uloženog, između ostalog i energije, dugačak je, pa prve konkretne rezultate rada možemo očekivati na kraju druge godine.

Magistratura na Harvardu

Ivan Lujanović ima 11 godina radnog iskustva, a od toga je sedam godina proveo u menadžment konsaltingu i poslovima finansijskog rukovođenja i četiri godine u javnom sektoru. U svojoj dosadašnjoj karijeri bio je na nekoliko liderskih funkcija. Radio je kao direktor predstavništva "Dilojt&Tuša" u Podgorici od 1999. do 2001. godine i kao direktor Centra za restrukturiranje u Agenciji za privatizaciju Republike Srbije od 2001. do 2005. godine, da bi u junu 2006. godine magistrirao na Harvardu, Džon F. Kenedi skul of gavernment, Kembridž SAD. Odnedavno se nalazi na funkciji direktora TV Avala.


Nama je konkurencija oko deset kanala koji su dostupni gledaocima i svesni smo da nije lako u svakoj sekundi biti bolji od svih. Bitka za pažnju gledalaca je surova, a daljinski upravljač u ruci gledaoca začas vas eliminiše!

Osim prelaska u zgradu "Filmskih novosti", Avala će ubuduće, prema rečima direktora, sa "domaćinom" biti i strateški povezana.

- Postigli smo ugovor o poslovno-tehničkoj saradnji sa "Filmskim novostima" i koristićemo materijal iz njihovog arhiva, koji je najbogatiji na Balkanu - kaže Lujanović.

Prioritet Avale jeste jak informativni program, a glavna informativna emisija u kojoj će gledaoci, prema rečima Lujanovića, moći da vide sve što ih zanima biće "Sve u 6":

- Ubuduće će poslovne vesti biti odvojene od informativnih. Glavna informativna emisija biće svakog dana u 18 časova. Polažemo nade i u večernji magazin "Tačka oslonca", koji će temeljno u komunikaciji sa gledaocima obrađivati društvene teme i probleme.

Zadovoljan sam zbog potpisivanja ugovora sa Beogradskom berzom, jer ćemo na taj način građanima Srbije omogućiti da u svakom momentu imaju uvid u vrednosti akcija i stanje na berzi, odnosno da imaju sliku svega što znači za naš život.

Trudićemo se da se po protoku i plasiranju informacija približimo CNN-u i BBC-ju. Naši gledaoci će u roku od najkasnije dva minuta po uključivanju televizora moći da saznaju sve bitne informacije, ne čekajući neku od informativnih emisija - objašnjava prvi čovek Avale, i dodaje da će i sportski i zabavni segment programa pretrpeti promene:

- U novoj programskoj šemi naći će se rijaliti-šou poslovnog tipa, zabavnog i edukativnog karaktera, kao i emisije "Rok end rok" i "Mama i tata". Kada je reč o sportu, u sledećoj sezoni opravdaćemo naklonost gledalaca u ovom programskom delu i nastaviti sa praćenjem velikih sportskih dešavanja. Pratićemo italijansku ligu, tenis i još mnogo toga!
A. RADENOVIĆ

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Apple iPhone 6s
Seka Sablić u predstavi „Ljubav, navika, panika“
Na ulici me svi zovu Vera
Autor: Neven Džodan | 17.05.2007 - 11:10


Poznatu glumicu Seku Sablić mnogi poistovećuju sa Verom iz televizijske serije „Ljubav, navika, panika“. Iako je serijal završen, Seka nastavlja da tumači lik Vere u pozorišnoj predstavi „Ljubav, navika panika“ čija će premijera biti 22. maja, a reprize 23. i 24. maja u kulturnoj ustanovi „Vuk Karadžić“ (bivši „Teatar T“). Pored nje u predstavi igraju i Nikola Simić, Mirka Vasiljević i Borka Tomović.
- Probe su već pri kraju i uskoro očekujemo povratnu reakciju publike. To je komedija i ona zaista uvek vapi za publikom. Sigurna sam da će ovo biti jedna toliko prijatna predstava koja je skoro neophodna ovom gradu i mislim da je velikim slovima dobrodošla - kaže Seka Sablić u intervjuu za „Blic“.
Da li očekujete da popularnost predstave prevaziđe onu koju je imala serija?
- Serija je, kada se završila, dobila na velikoj dimenziji - dakle svi ti ljudi koji nas vuku za rukav na ulici imaće priliku da dođu ovde u pozorište i sve te svoje likove koji su im toliko dragi. Mene zovu na ulici „Vera, Vera!“, deca su se pogotovo nakačila. Prepoznaju neke svoje istine, neke svoje situacije koje imaju u kući, tako da je to toliko blisko njima.
Koliko ste se vi identifikovali sa likom Vere?
- Mi smo iz serije poneli te čvrste likove između kojih su uspostavljeni odnosi pa i privatno pričamo iz tih likova. Često zaboravim njihova privatna imena pa tako Nikolu Simića zovem Mićo, devojke zovem Janjo, Majo... ma, ne radi mi glava. Mislim da je bilo zaista mnogo epizoda, velika je to materija i jednostavno nam je ušlo pod kožu.
U predstavi neće biti brojnih likova koji su prošli kroz seriju.
- Dobro bi bilo da su svi glumci mogli da budu ovde, ali ima tu dosta tehničkih problema. Zijah Sokolović juri na sto strana, iz predstave u predstavu, ali mislim da će reditelj Slobodan Šuljagić uspeti da i njega uključi u projekat, kao i Kiću, koja mi, moram priznati, nedostaje.
Da li će biti naporno igrati iz dana u dan?
- Nije mi naporno da igram iz dana u dan. Ja sam već igrala takve projekte. Svaka predstava je ponovni doživljaj iako to izgleda isto. Glumac treba da se zabavlja isto kao i publika. Ako se ne zabavlja i, ako to ne radi sa punom koncentracijom, neće imati nikakvog efekta u publici, a njemu će biti užasno. Ovo je jedan teatar koji nije negovan nešto u našoj sredini. Ovo je jedna zabavna humoristička predstava bez uvreda. Niko neće imati problem da dovede dete zbog straha od neke loše reči na sceni, a s druge strane nije malograđanska.
Reklo bi se da Mirka Vasiljević i Borka Tomović imaju od koga da uče u predstavi?
- To je tačno, bez lažne skromnosti. Njih dve su pored dva vrsna glumca i sve se to akumulira, sve je to kapital za možda jednog dana...
Nema vas u domaćim filmovima?
- Pa neće me ni sada biti. To su male uloge. Nisam ja nikada imala nekih velikih uloga na filmu. Za moje godine teško ima velikih uloga u filmu, to su godine gde su više nezanimljive sudbine. Nosilac glavne uloge mora da bude ljudska sudbina, to su mlađi ljudi, ali tu i tamo pronađe se neka tašta, tetka, neka zloća (smeh) gde oni mene zovu. U filmu „Hadersfild“ je dopisana uloga specijalno za mene. Uglavnom imam dosta posla, sada sam u filmu „Čitulja za Eskobara“.

Seka i Mile
- Igraću i sa Zoranom Cvijanovićem u jednoj epizodi „Mile protiv tranzicije“. Vrlo mi je drago što ću igrati neku blesavu taštu i što ću biti u istom kadru sa Cvijom koga jako volim. Volim i taj njegov lik kojim je doprineo u toj nekoj borbi ka boljoj Srbiji. Koliko sam shvatila, tašta će biti još veći idiot od Mileta (smeh).

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 305 306 308
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.097 sec za 15 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.