Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 11:06:54
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
1 ... 390 391 393 394 ... 396
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zanimljivosti u svetu muzike ~ Nova Tema!  (Pročitano 734609 puta)
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.28
mob
HTC Smart
Warren G i Game imaju novi spot…

...u kojem se prisećaju kolege Nate Dogga - pogledajte "Party We Will Throw Now".

Kako smo vam preneli prošle godine, Nate Dogg, reper iz Kalifornije, čije je pravo ime Nathaniel D. Hale, preminuo je u martu 2011. u 41. godini života. Dogg je gostovao kod kolege Dr. Drea na legendarnom albumu "The Chronic", kao i u singlu repera Warren G.-ija iz 1994. "Regulate", koji je završio na drugom mestu Billboard Hot 100 liste te godine. Takođe, njegov vokal je prisutan u pesmama Ludacrisa "Area Codes", Eminemovoj "Shake That" i "The Next Episode" Dr. Drea. Poslednje izdanje repera je bio album "Nate Dogg", koji je objavljen 2008.

A sada su kolege Warren G i Game, u znak sećanja na preminulog kolegu, 19, avgusta - na dan kada bi Dogg proslavio svoj 43. rođendan - objavili njemu posvećenu pesmu i video pod nazivom "Party We Will Throw Now" čiju režiju potpisuje Frederic Esnault, i u kojem su umontirani snimci na kojima se vidi Dogg u raznim fazama svoje karijere - novi spot možete da pogledate ovde.

Izvor: MTV

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

article_big_1345578602nate_dogg_warren_g_game_video_still.jpg
(46.54 KB, 620x350)
« Poslednja izmena: 08. Sep 2012, 22:38:21 od monk13 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.28
mob
HTC Smart
Pucnjava na dodeli hip-hop nagrada?

Producent i reper se posvađali u bekstejdžu, a njihova "ekipa" pucala na parkingu. Povređenih nema, a policijska istraga je u toku.

Dodela BET (Black Entertainment Television) nagrada za dostignuća u hip-hop muzici prošla je u znaku skandala.

Američki reperi Rik Ros i Young Jeezy posvađali su se u bekstejdžu, ali ih je obezbeđenje smirilo jer je snimanje šoua još uvek bilo u toku. Svađa je, međutim, nastavljena na parkingu, gde su pripadnici njihove pratnje otvorili vatru.

TMZ prenosi da, prema prvim informacijama, niko nije povređen, ali je policija izašla na lice mesta i smirila "zaraćene strane".

"Policija je izašla na lice mesta i morala da smiri dve grupe koje su se fizički obračunavale. Niko nije povređen niti uhapšen, a da li je zaista došlo i do pucnjave utvrdiće istraga", kratko je saopštio portparol policije u Atlanti.

Riku Rosu, bivšem čuvaru zatvora, ovo nije prvi put da pravi skandal na dodeli nagrada. Snimio je nekoliko pesama u kojima proziva 50 Centa jer mu se "mrštio" na dodeli 2009. godine. Zanimljivo je da je 50 Cent izjavio da se ne seća ni da ga je video na dodeli, ali ga to nije sprečilo da mu uzvrati sa nekoliko "prozivki" u pesmama.

Dodela nagrada snimana je ovog vikenda, a biće emitovana na televiziji krajem oktobra.

Izvor: Mondo

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

v261393p0.jpg
(44.31 KB, 610x395)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.28
mob
HTC Smart
Ko su novi stanari u Kući slavnih?

Hip hop grupa Public Enemy, legendarni rok bend Deep Purple, kanadski trio Rush i nemački elektronski sastav Kraftwerk našli su se prvi put među nominovanima za ulazak u Kuću slavnih rokenrola.

Oni su se pridružili grupi od pet nominovanih, među kojima su grupa Heart, pevačica Joan Jett & Blackhearts, Rendi Njumen i disko kraljica Dona Samer, koja je preminula 17. maja ove godine.

Na listi nominovanih za ulazak u Kuću slavnih rokenrola 2013. su umetnici najrazličitijih muzičkih izraza - od progresivnog roka, preko disko i fanka do bluza.

Grupa od 600 umetnika, istoričara muzike i predstavnika diskografske industrije izabraće novi članove koji će biti uvedeni u Hol slavnih na svečanoj ceremoniji koja će biti održana 18. aprila 2013. u Los Anđelesu.

Uslov za kvalifikaciju je da su muzičari izdali prvi singl ili album pre najmanje 25 godina.



Izvor: B92
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.28
mob
HTC Smart
Lestra osvaja rep scenu

Pesma „Pinkijeva priča“, mladog repera iz Lebana,  Strahinje Đorđevića Lestre (17)  postala  je  najpre popularna među mladima na jugu Srbije a zatim i pravi hit u Beogradu i Makedoniji.

Strahinja ima deset svojih pesama, muzikom se bavi od dvanaeste godine  a već sa trinaest godina snima i prvu pesmu. Od pre dve godine svoja kantautorska dela izbacuje na Youtube.

„Obožavam rep i za svog uzora imam srpskog repera Denira, koji me je naterao da uplivam u vode repa. Radim na novim pesmama , od kojih dosta očekujem“,  ispričao je mladi reper Lestra.

 Strahinja je učenik lebanske Gimnazije, a sledeće godine planira da upiše Dizajn zvuka u Beogradu.

„Planiram da upišem fakultet, otvorim studio i snimim spot sa Denirom“, pohvalio se sa svojim planovima Lestra.

Lestra  kaže da mu je muzika donela dosta novih poznanstva. Sa najpoznatijim bosanskim reperom Jalom u pesmi „Braća po krvi“ pokušava da kroz rep muziku priliži dva naroda.  Njegova pesma „Plašim se da kažem ti“, emituje se i na radiu B92.

Strahinja Đorđević Lestra u slobodno vreme igra košarku, recituje i glumi. U predstavi „Draga Jelena Sergejevna“ dobio je priznanje za najbolju mušku ulogu.

Svojim vršnjacima poručuje da se što više bave muzikom, sportom i drugim lepim stvarima kako bi se klonili ulice i poroka.

Izvor: jugmedia.info
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.28
mob
HTC Smart
Poznati pobednici BET Hip-hop nagrada

Kanye West osvojio sedam nagrada.

Na dodeli BET Hip-hop nagrada, koje su održane 29. septembra, a snimak je prikazan juče, trijumfovao je Kanye West iako nije bio prisutan da pokupi nagrade koje je osvojio. Nominovan u 14 kategorija, Kanye je imao "polovičan" uspeh, jer je osvojio sedam nagrada. Za njim sledi 2 Chainz koji je osvojio četiri nagrade, između ostalog i onu za Najboljeg novog izvođača.

Prenosimo spisak nagrađenih u celosti:

Album godine

The Throne (Jay-Z & Kanye West), Watch The Throne

Producent godine
Kanye West

Najvredniji učesnik na sceni (MVP)
Rick Ross

Pesma godine
The Throne "Niggas In Paris"

Najbolji hip-hop video
Drake featuring Lil Wayne "HYFR"

Najbolja saradnja

Kanye West, 2 Chainz, Big Sean and Pusha T "Mercy"

Najbolji nastup uživo

The Throne

Najbolji tekstopisac

Kendrick Lamar

Najbolji reditelj video spotova
Hype Williams

DJ godine
DJ Khaled

Najbolji novi izvođač
2 Chainz

Najbolji stajling
Kanye West

Najbolja klupska numera
The Throne "Niggas in Paris"

Najbolji mikstejp
Meek Mill "Dreamchasers 2"

Najbolji stih
2 Chainz "Mercy"

Najbolji preduzetnik
Jay-Z

Najuticajnija pesma
Nas "Daughters"

Nagrada publike
2 Chainz featuring Drake "No Lie"

Najbolji hip-hop sajt
WorldstarHipHop.com

Izvor: MTV

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

article_big_1349893090Kanye.jpg
(78.68 KB, 620x350)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.28
mob
HTC Smart
Reper "švercovao" drogu u Meksiko?

Reper Nelly je je umalo završio u zatvoru jer je policija u njegovom autobusu za turneju, na granici Teksasa sa Meksikom, otkrila veću količinu heroina, marihuane i oružje.

Međutim, reper tvrdi da ništa od toga ne pripada njemu već jednom od članova obezbeđenja i da nije ni znao da su droga i oružje u autobusu, ali je sa sedam članova obezbeđenja, koje je sa njim zatečeno u autobusu, morao u policijsku stanicu.

Nakon što je policija izvršila pretres autobusa i oduzela za 36 paketića heroina i 4,5 kilograma marihuane, telohranitelj Brajan Kit Džons je tokom saslušanja priznao da sve to, kao i pronađeno oružje, pripada njemu.

"Verovao sam mu, a on je u moj autobus doneo narkotike i oružje. Zato je sada uhapšen. Ovo se više nikad neće ponoviti", saopštio je Nelly.

Snoop Dogg je na istoj granici nekoliko puta umalo uhapšen zbog posedovanja marihuane.

Izvor: Mondo

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

v262880p0.jpg
(73.38 KB, 610x395)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows 7
Browser
MSIE9.0
20.10.2012- Izvor: Tanjug
Zatvoren 44. Bemus

Koncertom Simfonijskog orkestra Radio-televizije Srbije pod dirigentskom upravom Bojana Suđića večeras je u Kolarčevoj zadužbini zatvoren 44. Bemus.



Ovogodišnji Bemus pod sloganom "Opsada Beograda" lagodno se "smestio" između nastupa dva velika orkestra, na otvaranju 11. oktobra kada je prvi put nastupio Orkestar bez granica, sastavljen od najboljih muzičara iz regiona pod dirigentskom upravom Premila Petrovića u Centru "Sava", i večerašnjeg koncerta na zatvaranju 44. Bemusa, na kome je orkestar RTS izveo izuzetan program.
 
Šef dirigent i umetnički direktor Simfonijskog orkestra RTS, orkestra koji ove godine slavi 75 godina postojanja, Suđić, za jubilej orkestra i svečano zatvaranje 44. Bemusa osmislio je nesvakidašnji program. Koncert je počeo najnovijim delom srpske kompozitorke Ane Mihajlović (44) koja od 1995. godine živi u Holandiji, kompozicijom "Sujeverna minijatura", za klavir i orkestar, čije je prvo izvođenje bilo u martu u Beogradu.
 
Napisana specijalno za zatvaranje 4. prolećne klavirske fešte u Bogradu, kompoziciju su tada premijerno izveli Vitold Lutoslavski Filharmonija iz Vroclava sa dirigentom Vladimirom Kiradžijevim i solistkinja Ljubica Stojanović koja je i večeras svirala.
 
Mlada pijanistkinja i orkestar izvanredno su usaglašeno izveli brzu, efektnu kompoziciju koja se završava sa tri udarca o drvenu konstrukciju klavira jer je i sama kompozicija dobila naziv tako što je autorka kucnula tri puta u drvo kako bi njeno prvo izvođenje prošlo u redu.
 
Aplauzi publike mladoj pijanistkiniji i orkestru znatno su se pojačali kada je autorka izašla da se zahvali izvođačima i pokloni publici, što je uvek znak dobre komunikacije sa delom.
 
Usledilo je delo sa početka 20. veka "Iberija" Kloda Debisija (1862-1918) razigrane orkestarske slike iz Španije, uzbudljive igre prepune ritma i sunčeve svetlosti i u drugom delu koncerta delo nastalo polovinom 20. veka, za vreme Drugog svetskog rata - Koncert za orkestar Bele Bartoka sa toplom, humanističkom porukom zajedništva svih ljudi na zemlji.
 
Ovogodišnji Bemus od 11. do 20. oktobra pod sloganom "Opsada Beograda" "okupirao" je Beograd muzikom, koncerti su se održavali na brojnim mestima u gradu, u Kolarčevoj zadužbini, Kulturnom centru Beograda, Domu omladine, Bitef teatru, Ateljeu 212 i Skupštini grada. Kompozitorka Ivana Stefanović, nekada i sama umetnički direktor Beogradskih muzičkih svečanosti u izjavi Tanjugu visoko je ocenila 44. Bemus i ono što je uradio njen kolega Zoran Erić.
 
"Kao umetnički direktor festivala Erić je, u okolnostima koje nisu pogodne za kulturu i umetnost, napravio festival koji ima profil, karakter koji je moderan, standardan u smislu dobrog standarda, pođednako ispunjen izvrsnim domaćim i stranim umetnicima", kazala je Stefanovićeva.
 
Prema njenim rečima, momenti koji se izdvajaju na festivalu su svakako nastup pijaniste Aleksandra Madžara, antologijsko veče sa integralnim izvođenjem šest Bahovih partita.
 
"To je nešto što se ne izvodi često ni u svetu, malo koji pijanista bi se usudio da to uopšte uradi, Madžar ne samo da se usudio nego je to uradio na veličanstven pijanistički način, to je bio veliki doživaljaj za mene", kazala je Stefanovićeva.
 
Prema njenoj oceni, izdvaja se i nastup LP dua koji je "zanimljiv, zabavan, drugačiji, različit od mnogo čega i zato je vrlo sveže". Stefanovićeva je izdvojila i operu "Svadba" Ane Sokolović, srpske kompozitorke koja dve decenije živi u Kanadi i kako je kazala "čini više za Srbiju od svih fudbalskih reprezantacija time što je toliko uspešna i vidljiva u svetu u kome živi".
 
"Sokolovićeva je prvi put izvođena u rodnom Beogradu, trebalo je 20 godina da se ona vrati. U vreme kada sam uređivala Bemus radila sam na tome da njena prethodna opera dođe na Bemus ali to se iz finansijskih razloga nije moglo", ispričala je Stefanovićeva.
 
Ona je dodala da je naša kompozitorka, proglašena za "nacionalno blago Kvebeka", sada došla sa interesantnom, modernom operom u kojoj šest strankinja na srpskom pevaju tradicionalne pesme koje slave trenutak pripreme mlade za venčanje, što je ocenila kao trenutak vrhunskog patriotizma.
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows 7
Browser
MSIE9.0
„Rolingstonsi“ se vraćaju na scenu



U godini u kojoj obeležavaju pet decenija postojanja održaće četiri koncerta u Nju Džersiju I Londonu

Sve se menja sem kamenja. Ovaj slogan, koji su u svojim tekstovima koristili „Rolingstonsi“, i danas je aktuelan, a bend koji je ove godine obeležio pola veka od prvog nastupa vratiće se na scenu sa četiri koncerta koja će održati u Nju Džersiju i Londonu. Iza njih je više od 200 miliona prodatih ploča, a njihovi hitovi „Satisfaction“, „Street Fighting Man“ i „You Can‚t Always Get What You Want“ osvajaju svaku narednu generaciju.

A sve je počelo u zimu 1962. godine, kada su, kako se kasnije pokazalo, smeli, ali kontroverzni mladići Mik Džeger, Kit Ričards i Brajan Džouns odlučili da naprave svoj prvi singl, i vođeni menadžerom Endruom Lugom Oldemom krenu u osvajanje publike. Bend, koji su nazvali „Rolingstonsi“, osnovali su aprilu 1962, a već 21. jula održali su prvi koncert. Bile su potrebne svega dve godine, pa da osvoje publiku širom planete. Kada su 1968. godine objavili singl „Street Fightin Man“ ubrzo je bio zabranjen zbog nereda koji su izbili na konvenciji Demokratske stranke u Čikagu. To im je, međutim, donelo još veću popularnost.

Od tada do danas muzika „Rolingstonsa“, koja je svojevrsni spoj naizgled nespojivog, mešavina roka, bluza i kantrija, smatra se simbolom bunta šezdesetih godina i delom globalnih promena. Uspostavljali su nove standarde u muzici sviranjem bluza i pevanjem o svemu što bi u tom trenutku bilo „in“ kod publike, rušili su mnoge tabue i jednostavno su bili ispred i iznad svih, vodeći ponekad „mrtvu trku“ jedino sa „Bitlsima“. Tako su postali institucija sa Mikom Džegerom na čelu, čovekom koga već pet decenija jedni smatraju manipulatorom, drugi mu se dive, treći u njemu vide lidera generacije koja je želela da promeni svet. On sam, i članovi njegovog benda, želeli su samo jedno – da traju na svetskoj muzičkoj scenu uprkos svemu i uprkos svima. U tome su i uspeli, pre svega zahvaljujući svojoj nedoslednosti i veštini prilagođavanja.

Njihova muzika savršeno je pratila dešavanja na ulicama evropskih gradova tokom studentskih protesta 1968. godine, da bi se već sedamdesetih potpuno okrenula ka zaradi. Ta komercijalizacija najjače je došla do izražaja početkom ovog veka, kada su na svetskoj turneji „A Bigger Bang“ od 2005. do 2007. godine zaradili više od 500 miliona dolara. Tokom te turneje nisu zaobišli ni Srbiju – 14. jula 2007. Održali su koncert u Beogradu i pokazali da uprkos višedecenijskom trajanju i dalje imaju snagu da pokrenu masu.

Izvor: Akter


 
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.28
mob
HTC Smart
U. Raker: Današnji hip-hop je đubre

Ursula Raker, umetnica i bit pesnikinja, dolazi iz Filadelfije što onima koji prate muziku mnogo znači. Na muzičkoj sceni je prisutna već 18 godina i za to vreme nikada nije koketirala sa mejnstrimom.

Njene pesme su iskrene i inspirisane svakodnevnim nepravdama. Za B92 Ursula Raker (eng. Ursula Rucker) govori o svojim počecima, kreativnom procesu, uticaju mesta iz kog dolazi na njenu muziku ali i hip-hopu nekada i sada.

Kako si počela da pišeš poeziju i kako je došlo do toga da je javno izvodiš?
Sve je počelo kao mali dnevnik, iskazivala sam svoje misli i emocije ali ne na običan način već „umetničkije“ i kreativnije. Tako je sve počelo. Javno nastupanje se desilo u lokalnom džez klubu u Filadelfiji gde sam jedno veče, u delu u kome možete da pevate, recitujete, igrate ili svirate i ja odrecitovala svoju pesmu.

Da li si bila nervozna?
Bila sam ekstremno nervozna ali čim sam to učinila, znala sam da je to ono čime želim da se bavim celog života. I evo, to i dalje činim.

Kako izgleda kreativni proces Ursule Rucker, kako praviš pesme? Da li imaš neke rituale ili dobiješ inspiraciju, pišeš pesme noću, danju...
Imala sam rituale pre nego što sam dobila decu. Sada imam 4 sina i nema više vremena za rituale. Puštam pisanje da mi „dođe“. Ne forsiram ga. Kada mi nešto dođe, zapišem misao ili rečenicu u svoju svesku pa se vratim na to kasnije ali nemam običaj da samo sednem i pišem kao ranije. Nekada se to desi u kolima, avionu, usred noći... nema pravila.

Šta dolazi prvo, muzika ili tekstovi?
Kako kada, znaš kada sarađujem sa nekim, onda dobijem muziku i na nju pišem poeziju. Ili mi daju temu na koju treba da pišem. Kada radim na svojim solo projektima, prosto imam delić u mozgu koji razradim. Sa poslednjim albumom vrlo sam spontano kreirala stvari u studiju. Sve se dešava na različite i neustaljene načine.

Ti si iz Filadefije, kakav uticaj je ta činjenica imala na tvoju muziku?
Kada me neko pita tako nešto, iskreno, ne znam šta da kažem zato što celi život živim ovde, i ne znam kako utiče na mene kao umetnika. Sigurno me je nateralo da radim više, zato što te ovde ne prihvataju olako, moraš da se dokažeš. To je dobra strana, činilo je da budem bolja godinama.

Kako vidiš hip-hop scenu danas, ili čak šire, muzičku scenu u 2012. godini?
Ne poznajem hip-hop dalje od Amerike pa ću se tu zadržati. Ako govorimo o popularnoj muzici, mislim da je odvratna. Ako pogledamo popularnu muziku 80tih ona je bila dobra. To sada nije slučaj. Što se hip-hopa tiče, mislim da poslednjih godina propada, i tužna mi je ta činjenica. Nadam se da će se to promeniti. Postoje sjajni hip-hop umetnici koji govore iz srca i kreativni su ali ono što čujemo na radiju je pravo đubre. Zaista ne razumem i ne volim današnji, popularni hip-hop.

Kada si imala 17 godina, koji muzičar je tebe inspirisao?
Prince! U to vreme, kada sam išla u srednju školu, sve se vrtelo oko njega. Kupovala sam svaki album, gledala svaki film i čitala svaku njegovu reč. Bio je toliko kreativan i hrabar nije ga bilo briga što ljudi misle da je čudan. Volela sam njegove pristupe temam kao što su ljubav, seks i bog i kombinovanje svega toga na kreativna način. On je bio velika inspiracija za mene. Tu si i Heatwave kao i neki bendovi koje je moj brat slušao ali je Prince bio neprevaziđen.

Sarađivala si sa različitim umetnicima na projektima, da li imaš nekoga sa kim uvek voliš da sarađuješ ili neko sa kim bi želela da probaš saradnju u budućnosti?
Teško je odabrati omiljenu, uživala sam u svim ali možda bih mogla da izdvojim saradnju sa 4 Hero. Zato što muzika koju kreiraju izvlači najbolje od mene. Mislim, muzika i emocije i uvek sam volela sa njima da sarađujem. Iskreno, ne znam sa kim bih želela da sarađujem moraću da porazmislim o tome...

Tvoj poslednji album „She Said“ je izašao prošle godine, da li trenutno radiš na nekim novim pesmama ili projektima?
Imam planove za novi album sa nemačkim muzičarima početkom sledeće godine. To će biti naredni projekat. Nedavno sam završila projekat „No stranger here“ sa indijskim muzičarima i to je, za sada, to.

Da li si nekada bila u Srbiji?
Nisam, ovo će mi biti prvi put i veoma sam uzbuđena. Nemam očekivanja, želim da budem otvorena i spremna za nova iskustva i nove stvari i iskreno, jedva čekam.

Svi se radujemo da te vidimo na sceni ovde u Beogradu, šta nam obećavaš?
Moram reći da su muzičari sa kojima sarađujem sjajni. Očekujte kvalitetnu umetnost na sceni. Publika će se iznenaditi šta dva muzičara mogu da naprave i koliko zvukova da stvore. Mnogo srca i duše u muzici i radujemo se nastupu u Srbiji.

Izvor: B92

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

7158652145087a6c767c46660698716_orig.jpg
(69.44 KB, 640x448)
11632201475087a6ca44dde925010621_orig.jpg
(35.41 KB, 640x396)
18105527445087a6c955af7676693351_orig.jpg
(33.07 KB, 330x495)
« Poslednja izmena: 24. Okt 2012, 13:20:18 od monk13 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.28
mob
HTC Smart
Questlove (The Roots) kao profesor na njujorškom univerzitetu

Bubnjar hip-hop grupe predavače kurs pod nazivom "Klasični albumi".

Ahmir Questlove Thompson će uskoro postati univerzitetski profesor. Naime, on će se pridružiti producentu i predsedniku divizije za nove izvođače izdavačke kuće Universal, Harryju Weingeru kao predavač na kursu "Klasični albumi" na njujorškom univerzitetu NYU. Ovaj kurs će se baviti konceptom "klasičnog" u muzici - šta čini pesmu klasičnim delom u popularnoj kulturi, kao i načinom pisanja tekstova, produkcijom i poslovnim aspektima savremene muzike.

Među obaveznom "literaturom" nalaze se album "Stand! There's A Riot Goin' On" Sly & The Family Stone, "Lady Soul" Aretha Franklin, "IV" Led Zeppelin, "Dirty Mind" Princea, "Off The Wall" Michaela Jacksona i "Paul's Boutique" Beastie Boys.

Kurs je nastao inspirisan tekstom stažiste NPR radija Austina Coopera koji je letos, u okviru serije tekstova gde su mladi novinari pisali o "čuvenim" albumima koje nisu slušali, napisao loš prikaz albuma "It Takes A Nation of Millions To Hold Us Back" grupe Public Enemy. Questlove je napisao komentar ispod teksta u kome kaže da je on morao da se bolje informiše o kontekstu kom je nastao album, kako bi bolje razumeo zašto se neki album smatra "klasičnim".

Izvor: MTV

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

article_big_1350562932questlove-pic.jpg
(102.41 KB, 620x350)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 390 391 393 394 ... 396
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 11:06:54
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.436 sec za 15 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.