Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zamenjeni Objektiv...Sta posle??  (Pročitano 2580 puta)
22. Avg 2009, 18:16:28
Svakodnevni prolaznik


Ti meni,ja tebi,mi nama...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 304
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
mob
Nokia 
Dakle ovako,nakon problema sa objektivom na mom Canon aparatu(compact serija),isti je promenjen.Kazu u servisu da je trebalo neko vreme da se nasteluje objektiv itd i da je sada sve ok.Ugradjen je potpuno novi objektiv,originalni Canon.
Medjutim,pri maksimalnom zumiranju (4x,iskljucen neupotrebljivi i nepotrebni digitalni zoom naravno),aparat nikako ne moze da izostri sliku i ona po okidanju obicno biva mutna.Samo stepen pre toga pri zumiranju,sve biva potpuno u edu.Citao sam po internetu i po forumima,da bih trebao da "zdajem" aparatu sto zahtevnije kadrove,sa sto vecim rasponima sociva,i da bi se nakon nekog vremena sve trebalo vratiti u normalu,jer taj sistem kod Canona poseduje Autoimprovement opciju.
Imate li vi nekakva iskustva sa ovim stvarima?I moze li ikada zamenjeni objektiv da bude kao stari po pitanju kvaliteta slika?
Kakva su vam iskustva?Pozdrav  Smile
IP sačuvana
social share


Nemam vise njen broj,nisam vise u kontaktu sa Severinom!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
prvo, koji je to model ... drugo to je kompakt, ne moze da fokusira u zahtevnim situacijama ... ako sve radi po suncanom danu trebalo bi da bude ok ... ako ne, opet u servis ...

nikad cuo za autoimprovement opciju mislim da se neko salio sa tobom ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.63
mob
Apple iPhone 6s
Uz jako svetlo, probaj da uradis isto... ako radi, sve je ok, kao sto i ytp rece... ako nije, problem je za servis.
Mozda servo motoru treba da par puta okine i prodje ceo raspon, da bi radio kako treba, ali prosto ne bih mogao da kazem da sam cuo da "uci" Smiley
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Ti meni,ja tebi,mi nama...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 304
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
mob
Nokia 
Kao sto Serbian rece,poenta "Autoimprovementa" jeste u tome da sve "legne" na svoje mesto i uglavi se kako treba.Mozda je kontekstuaqlno lose izrazeno ali misli se figurativno na autoimprovement opciju,a ne neku oficijelnu opciju aparata.Model je A1000 IS.Doduse,test sam izvrsio oko pola sest popodne,sumrak,a to opet daje malo cudne rezultate kao i u svitanje...
Jedino zadnji stepen zooma ne sljaka...Ostalo je perfektno cisto..ostaje mi da pokusam preko dana napolju... :S
IP sačuvana
social share


Nemam vise njen broj,nisam vise u kontaktu sa Severinom!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Ti meni,ja tebi,mi nama...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 304
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
mob
Nokia 
Pisem novi post da bih izvukao zakljucak.
Dakle Serbian,izgleda si opet,kao i mnogo puta do sada,bio u pravu...Ukljucio sam jako osvetljenje stone lampe,zumirao maksimum i fotografisao neke detalje sa tekstova,omota cokolade itd...Sve je izgleda "lehlo"..Moguce da je sunce bas imalo uticaja...
Testove koje sam radio oko 17:30 radio sam sa zapadne strane,svetlost zalazeceg sunca..mislim da sam definitivno malo zaboravio na pravilo "zalaska"...Hvala  Smile
IP sačuvana
social share


Nemam vise njen broj,nisam vise u kontaktu sa Severinom!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
brkas neke pojmove ... mislim da treba da znas da kompakt aparati fokusiraju kontrast detekcijom ... ne mozes da slikas beli papir na belom zidu i da ocekujes da ubodes (osim ako nema infrared pomocno svetlo) ... zato smo i rekli da ides na sunce kad je maltene sve u kontrastu ...

isto tako ako ti oni iz servisa kazu da je popravljen onda mora da bude popravljen (oni su tru da testiraju sve zizne daljine), nema tu sta da dolazi na mesto ... ili radi ili ne, kao i kad je nov ...

on inace losije fokusira na krajnjoj ziznoj daljini jer ima spor objektiv (f/4.9 ili f/5.6 a brze ti fokusira sa sirim uglom jer mu je tu otvor veci f/2.8 ili 3.3) i to je drugi razlog zasto treba po danu da testiras ...
« Poslednja izmena: 22. Avg 2009, 19:50:07 od yourtoiletpaper »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.63
mob
Apple iPhone 6s
Uzmi lepo macro na krajnjem zumu, ili uopsteno krajni zoom za neki tekst ili nesto gde prosto moras da vidis problem sa ostrinom...
Ali generalno, ni jedan od kompakta ne moze da fokusira pri slabom svetlu... ni mnogo ozbiljniji od A1000IS Smiley
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Ti meni,ja tebi,mi nama...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 304
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
mob
Nokia 
@yourtoiletpaper,
ne brkam pojmove.Upoznat sam sa sistemom fokusiranja aparata,i mislim da si iz mog pitanja mogao da zakljucis sta me tacno zanima i na sta se moj problem odnosi...
Dalje,ako ti auto dodje iz servisa,i majstori ti kazu da radi,a ti vidis da auto ne vuce kako treba,pitam ja tebe,sta ces raditi?Slozices se sa time da su serviseri tu da testiraju,i reci sebi-ili radi,ili ne,na onaj nacin na koji si meni predlozio da postupim...
Dakle,ne hipohondriram,ne prenagljujem,ali kapiram da nesto tu ne stima kako treba.Evo primera u prilozenim fajlovima.
Sve postaje jos vise konfuzno.Naime,uradim ja Serbian kako si ti meni rekao,i dobijem fotografiju teksta sa maksimalnim zoomom pod svetlom stone lampe,kao na slici.Ispada mi u redu..Mislim da je ovo sasvim uredno.
Onda preko dana,15:23h,po najjasnijem mogucem svetlu i uslovima,maksimalno zumiram kupaca,i slika je kao u prilozenom fajlu,a to slozicete se,ipak nije slika koju bi trebao da daje ispravan aparat pri maksimalnim zumom,kakav godi bio objektiv.
Moje pitanje je sta sada da uradim?Nisam zadovoljan jasnocom mnogih slika pri fokusiranju kada predjem zum u odredjenoj granici..Ipak,neke slike ispadaju fino,iz neposredne blizine itd...Sta da radim?Da li da opet posaljem aparat u servis i zamolim da mi nasteluju objektiv bolje i preciznije?I moze li se realno ocekivati uopste,da ce sve to raditi kao fabricki?
Posto sada zaista ne znam kako i sta da radim, a aparat je relativno skoro kupljen.Pozdrav  Smile

P.S-imate exif pa procitajte sta zanima,nisam ga brisao,mozda vam pomogne...



« Poslednja izmena: 24. Avg 2009, 01:10:53 od nabijac »
IP sačuvana
social share


Nemam vise njen broj,nisam vise u kontaktu sa Severinom!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
bez uvrede ali ocigledno nisi upoznat ... da si stavio kupacha u sred kadra i da je omasio fokus reko bi da nije do tebe ... al sasvim je moguce da nije mogao da ubode (znaci AF tacka mu je u centru, nadjes kupaca koji je dosta svetliji od vode, pritisnes shutter na pola kolena, zadrzis , prekomponujes sliku kako oces, stisnes shutter do kraja i exponiras) jer voda sama po sebi teska za fokus ...

... probaj tako sutra po jakom svetlu isto pa da zakljucimo konacno ... dakle ovo jeste omasen fokus, i to ljudski ... al ne mora da znaci da je do aparata ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Ti meni,ja tebi,mi nama...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 304
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
mob
Nokia 
sinko,ja ti lepo kazem,ali ti zapeo kao lud da teras ovde kontru.
Prvo,ja ne znam sa kakvim se ti to aparatima igras,do sada sam imao 9 aparata,digitalnih,sto dSLR sto compacta,da ne pricam o analognim aparatima.Retko sam imao problema sa njima.Mozda ponekad,obicno sa analognim,kao i neke decje bolesti sa digitalnim.Naravno da se ne vredjam kada mi bilo ko neafirmisan izvlaci zakljucak,a i da izvlkaci i da je upravi prihvatio bih,jer svi mi ovde diskutujemo i trazimo resenje.
Ali druze,ti meni prodajes pamet kako Af funkcionise,kako se kadrira "drzis okidac na pola"....?????????
Ako ti meni zelis da kazes,da prosecan digitalac kao sto je A1000IS,ne moze da sa 10 metara fokusira ljude u vodi ako nisu u centru,onda totalno ne znam sta mi ovde pricamo.
Taj aparat je pre kvara,u istim uslovima,fokusirao 4 osobe rastrkane po jezeru na maksimalnom zumu sa neverovatnom preciznoscu.
To sto ti izvodis zakljucak da je fokus ljudska greska,malo govori o tvojoj zrelosti i prejudiciranju stvari.
Ja lepo pokusavam da objasnim,ali ti bas arogantno zapinjes.Voda,mnostvo detalja,odsjaji,nikada nisu kocili ovaj  aparat.Slike su zacudjujuce bistre i ostre!
I ovaj primer sa loptom i kupacem,ako za tebe predstavlja komplikovanu situaciju/kadar,za rad,ja onda ne znam sa cime si se ti sretao u zivotu???
Slike su privatna svojina pa necu da objavljujem,ali sa identicnog mesta taj kadar sa 5 osoba na razlicitim udaljenostima od obale,ispadale su-da se "iseces" na detalje...
Evo primera kako je slikao sa maksimalnim zumom ljude,vodu i detalje,pa oceni u kakvoj se vezi ova slika nalazi sa prethodnom???
jednostavno-nije bilo kadra,ili je retko bilo kadra,koji nije mogao da se izostri i fokusira sa ovim aparatom(sem extrema kao sto su low-light,izlazak iz rangea objektiva itd).
Meni je drago da si ti jako upoznat i da se bas bas razumes,ali ovde su stvari ocigledne...trazimo resenje

IP sačuvana
social share


Nemam vise njen broj,nisam vise u kontaktu sa Severinom!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.