Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zamenjeni Objektiv...Sta posle??  (Pročitano 2579 puta)
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
Citat
Prvo,ja ne znam sa kakvim se ti to aparatima igras,do sada sam imao 9 aparata,digitalnih,sto dSLR sto compacta,da ne pricam o analognim aparatima.Retko sam imao problema sa njima.Mozda ponekad,obicno sa analognim,kao i neke decje bolesti sa digitalnim.Naravno da se ne vredjam kada mi bilo ko neafirmisan izvlaci zakljucak,a i da izvlkaci i da je upravi prihvatio bih,jer svi mi ovde diskutujemo i trazimo resenje.

ja ti i pomazem svo vreme, ako ne zelis da slusas moje komentare samo reci ... sto se tice mog portfoilia nemam potrebe da se dokazujem sad ... ali ti se vredjas umesto da slusas sta ti pricam

Citat
Ali druze,ti meni prodajes pamet kako Af funkcionise,kako se kadrira "drzis okidac na pola"....?????????

ne prodajem vec ti dajem... fokusiras sa centralnom na kupaca, drzis (na pola kolena) pa posle promenis kadar ...

Citat
Ako ti meni zelis da kazes,da prosecan digitalac kao sto je A1000IS,ne moze da sa 10 metara fokusira ljude u vodi ako nisu u centru,onda totalno ne znam sta mi ovde pricamo.

aparat pa i dslr ne moze da cita misli, on u vodi ne vidi kontrast ... dslr ima samo prednost u lowlight okruzenju zbog fazne detekcije ..

Citat
Taj aparat je pre kvara,u istim uslovima,fokusirao 4 osobe rastrkane po jezeru na maksimalnom zumu sa neverovatnom preciznoscu.
To sto ti izvodis zakljucak da je fokus ljudska greska,malo govori o tvojoj zrelosti i prejudiciranju stvari.

stvarno sam kreten sto uzimam sve stvari u obzir ...

Citat
I ovaj primer sa loptom i kupacem,ako za tebe predstavlja komplikovanu situaciju/kadar,za rad,ja onda ne znam sa cime si se ti sretao u zivotu???

nije komplikovan za svakog ... to je vise do coveka ...

Citat
Slike su privatna svojina pa necu da objavljujem,ali sa identicnog mesta taj kadar sa 5 osoba na razlicitim udaljenostima od obale,ispadale su-da se "iseces" na detalje...

kako da ti pomognem ako ne okacis slike , do sad si kacio... sta je tesko da zumiras nadjes nesto u centru i okacis da vidimo ... mozda aparat ne stigne da fokusira jer ti je shutter preostljiv pa odma exponira ... ali necemo da gledamo u pasulj vec u slike

Citat
Evo primera kako je slikao sa maksimalnim zumom ljude,vodu i detalje,pa oceni u kakvoj se vezi ova slika nalazi sa prethodnom???
jednostavno-nije bilo kadra,ili je retko bilo kadra,koji nije mogao da se izostri i fokusira sa ovim aparatom(sem extrema kao sto su low-light,izlazak iz rangea objektiva itd).

da, primer je ok ... imas bele objekte koji sljaste u odnosu na okolinu i tacno su u centru kadra gde je i AF tacka ... ako tu ne ubode za 0.1s onda je do aparata (tj. ne ako je u macro modu a ti mu zadas nesto na 10m , tad mu treba vremena za af motor da ubode)

i kazem ti jos jednom, mani sta je bilo hajde da vidimo kako je sada ...

btw ne znam sta znaci izlazak iz range-a objektiva ... pa posto si ti afirmisaniji nadji par sekundi da mi objasnis

Citat
Meni je drago da si ti jako upoznat i da se bas bas razumes,ali ovde su stvari ocigledne...trazimo resenje

naravno da trazimo ... manje price vise konkretnih stvari i resicemo zacas ... ali ako te mrzi i ako si uveren da je lose servisiran ne znam sta cekas ? sam od sebe nece proraditi
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.63
mob
Apple iPhone 6s
U pravu je covek... slika koju si postavio kao primer ima bas ocigledne razlike u kontrastu i tu stvarno tesko da neki ispravan aparat moze da ne fokusira kako treba...

Prosto... izadji iz kuce i uslikaj par slika gde ces testirati kako to funkcionise...
Evo ti primer kako sam se ja igrao na mom Lumixu...

Focus mozes da hvatas onako kako ytp kaze... pritisak do pola, on fokusira i ti posle kadriras kako hoces...
Uzmes dakle ovako neke primere, zoomiras, pa probas... i onda postavi 3-4 slike istog kadra sa razlicitim fokusom pa cemo da vidimo...

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

P1010616.JPG
(75.03 KB, 1024x577)
P1010617.JPG
(66.59 KB, 1024x577)
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Ti meni,ja tebi,mi nama...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 304
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
mob
Nokia 
Ok.Sutra kada bude jace svetlo uslikam,pa analiziramo.Hvala  Smile
IP sačuvana
social share


Nemam vise njen broj,nisam vise u kontaktu sa Severinom!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.153 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.