Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 15:04:16
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zaljubljenost se placa gubitkom  (Pročitano 1510 puta)
04. Okt 2010, 19:50:04
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.62
Cena ljubavi - dva najbolja prijatelja

Kad vam se desi ljubav, ne placate samo cvece ili cokoladice. U prvom eksperimentu ovakve vrste naucnici su otkrili da je cena stupanja u romanticnu vezu obicno gubitak dva najbolja prijatelja

Istrazivanje na cijem celu je stajao profesor Robin Danbar sa Univerziteta u Oksfordu, cinilo je deo studije o drustvenim vezama koje vecina ljudi ostvaruju tokom zivota. Te veze obicno se sastoje od najvise 150 prijatelja, clanova uze i sire porodice i poznanika, od kojih samo oko pet njih, u proseku, pripada "uzem krugu". Profesor Danbar objasnjava: "Pokazalo se da, kad su ljudi u ljubavnoj vezi, umesto da imaju oko sebe pet najblizih prijatelja, u proseku umaju samo njih cetiri.

Imajuci na umu da je jedna od njih nova osoba koja je usla u vas zivot, to znaci da ste morali da se odreknete dva svoja prijatelja. U istrazivanju je ucestvovalo 540 ispitanika prosecne starosti od 28 godina. Profesor Danbar kaze da je najblize objasnjenje za gubitak bliskih osoba kada se neko zaljubi u tome da nova veza oduzima dosta naseg vremena. Najblizim prijateljima, ili uzim krugom, smatraju se osobe koje vidjamo najmanje jednom nedeljno i koji nam pruzaju emotivnu podrsku kada nam je to potrebno. Muskarci obicno imaju cetiri ili pet bliskih drugara, dok zene imaju pet ili sest drugarica. sledeci krug prijatelja su oni koje vidjate najmanje jednom mesecno, ili oni cija bi vas smrt razalostila. Njihov broj je izmedju 10 i 15. Posle ove grupe, postoji mnogo veci broj daljih "prijatelja" u koje mogu spadati kolege sa posla ili komsije

Profesor Danbar kaze da je istrazivanje koje je uradila mreza "Fejsbuk" pokazalo da je prosecan broj "prijatelja" od 120 do 130. To je blizu "Danbarovom broju" od 150 prijatelja, rodjaka i poznanika, broju koji se smatra maksimalnim brojem ljudi sa kojima ljudski mozak moze nesmetano da funkcionise. Ustanovljeno je da muskarci imaju vise prijatelja na "Fejsbuku" nego zene. Profesor Danbar smatra da je to zato sto je muskarcima jako vazno da budu popularni. "Izgleda da se momci takmice u tome ko vise ima prijatelja na "Fejsbuku". Rekao bih da se to dozivljava kao neka vrsta prednosti u parenju"- objasnjava profesor Danbar

Izvor: Blic

Prvo i prvo: Zovite me Belgrade  Smile Smile (mislim zbog teksta  Smile ) Drugo i drugo: glupost. Razumem da kada se ima ozbiljna veza nema se toliko vremena za prijatelje ali "izgubiti" je preteska rec. Osim toga, nisu uracunali koliko se ljudi "dobije" za prijatelje kroz tu vezu (njeni, njegovi prijatelji sa kojima se neminovno pocinjes druziti  Smile )
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 3504
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.13
Hm, da, posle veze prijatelji ne mogu ostati, ali ako se javi obostrana želja, mogu da dobiju samo više od prijateljstva. Ako su dvoje bili bliski i dobri prijatelji, ta veza neće kratko trajati, uglavnom, jer su oboje svesni u šta se upuštaju. Ako se pođe od toga da nam je partner i prijatelj i ljubavnik, sa prijateljem je pola puta pređeno. Uostalom, uvek sam za probati, imati pa izgubiti, nego doveka žudeti...
IP sačuvana
social share


            Svako slovo koje napišem je deo mene, a ono što sam ja i što mogu biti nije ni deo napisanih slova...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
mob
Nokia 
Znači ne samo što ne treba da ulazimo u veze nego i tuđe veze treba da sabotiramo da ne bi izgubili ortake za pivo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1621
OS
Windows XP
Browser
Chrome 7.0.517.24
dobro je što nisam zaljubljive prirode. ja sam danas zaljubljen a sutra ne osećam ništa prema toj osobi.
IP sačuvana
social share
@nikolajovic "People arguing over gods, religions, and national boundaries, which are absolutely imaginary." - Neil Gaiman

Očekivano, momci sa manjkom pameti i viškom adrenalina su iskorišćeni, ali #BGPride je protekao mirno a čuo sam i da žurka tek počinje. Wink
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2292
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.62
Uvek izaberi druga ispred devojke.Pravi prijatelji se tesko sticu i malo ih je,a devojaka imas koliko oces
IP sačuvana
social share
Citat
Buki si tu?Sta cemo da radimo

Citat
kako šta ćemo, pa da završavamo poso  Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.62
mob
Samsung 111111
dobro je što nisam zaljubljive prirode. ja sam danas zaljubljen a sutra ne osećam ništa prema toj osobi.

Ti si brate maco frajer
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 15:04:16
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.