Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Glasanje
Pitanje: Koja vam je opcija najprihvatljivija !?!
Nedostaje mi Ono doba
14.3%  (2)
Ne sećam se doba komunista
0%  (0)
Ovo sada je super
0%  (0)
Biće bolje
14.3%  (2)
Tajkunima treba nacionalizovati imovinu
35.7%  (5)
Nedopustiv je sve veći jaz izmedju bogatih i siromađnih
28.6%  (4)
Ne interesuje me tema ...
7.1%  (1)
Ukupno glasova: 10
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Žal za komunizmom, mafija, bogati - siromašni !?!  (Pročitano 2578 puta)
17. Dec 2007, 23:10:23
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5054
Zastava http://forum.burek.co.yu/Themes/default/images/flags/cs.png
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Više od trećine Bugara pati za komunizmom


Prema rezultatima istraživanja javnog mnjenja Bugarske samo godinu dana nakon ulaska u Evropsku uniju, u toj zemlji raste nostalgija za komunizmom.

Oko 38 procenata stanovnika Bugarske je nostalgično prema prošlosti u kojoj je život bio bolji uprkos nestašicama i nedostatku političke slobode, kaže se u studiji koju je napravila privatna nezavisna agencija Medijana.

Kako podseća Rojters, 2005. godine oko 34 procenata od 17.000 ispitanika je želelo da se vrate "vremena u kojima su rad i hleb bili zagarantovani", a 2004. taj procenat je iznosio 29, navodi Medijana. Inače, komunizam je srušen u Bugarskoj 1989. godine.

"To jednostavno znači da se vremenom strahota tog perioda zaboravlja", pretvarajući se u "stara dobra vremena", naglašava Kolja Koljev, sociolog Medijane.

Koljev smatra da post-komunističko društvo teško prihvata sve veći i veći jaz izmedju bogatih i siromašnih, pogotovo što je Bugarska najsiromašnija zemlja u EU.

Više od polovine ispitanika je uvereno da imovina stečena nakon pada komunizma treba ponovo biti nacionalizovana.

Tanjug

Kakvo li je stanje kod nas !?!

Bugari su inače u doba komunizma/socijalizma živeli neuporedivo lošije od nas !!!

Šta mislite o tome da imovinu stečenu posle devedesetih treba nacionalizovati, da li su opravdane ogromne razlike izmedju bogatih i siromašnih - pišite i kliknite DVA od ponudjenih sedam najprihvatljivjih odgovora u ovoj temi !!!


« Poslednja izmena: 17. Dec 2007, 23:15:57 od Breee!!! »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ko ponese kajace se a ko ne ponese kajace se vise!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 6301
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia E
Malo su ti konfuzni odgovori mislim ima ih vise nije ono DA ili NE al idobro sad. Nacionalizacija uopste nije lose resenje, navescu primer Italije gde se imovina mafijaskih bosova nacionalizuje po njihovom hapsenju i daje na upravljanje narodu, karakteristican je i primer amerike gde imamo takozvani RICO zakon koji predvidja iste sankcije samo sto imovina ne ide drzavi nego se sve daje na licitaciju. U svakom slucaju kriminalce i tajkune treba udariti tamo gde ih najvise boli, po dzepu! Steta samo kod nas sto ne moze da se sprovede takav zakon onda ne bi imao ko da vodi drzavu, i ko da placa iste te i poziciju i opoziciju! Propali bi nacisto Smile
Verujem da bugari pate za komunizmom isto kao i mi iz ex-yu, mozete da se bunite koliko hocete ali koliko puta ste culi u zadnjih 3-4 godina, eh da nam je sad tito, bolje je bilo kad je bio tito, lepo su nam rekli sa svecom cemo da ga trazimo, more pametan je bio onaj sepavi....itd itd...
Nije ni cudo sto se tako prica narod koji je kao srpski narod bio ceo zivot u zatocenistvu sada ne zna kako treba da se ponasa kad je na slobodi. Ja nas vdim kao stado ovaca koje je izgubilo pastira, ako pogledate nasu visevekovnu istoriju oduvek smo mi imali pastira ispred sebe, nemanjici, hrebeljanovici, karadjordjevici, obrenovici, brozovi, milosevicevi i tako dalje, znaci name je uvek trebao pastir koji ce nas drzati na oku, ma isto je bilo nemojmo da se zavaravamo i za vreme kraljeva, careva i za vreme komunista, ko je bio na vlasti i oko njie taj je jeo med jedio i uvek po pravilu nadrljali su, seljaci i radnicka klasa, za njih nikada nije bilo dobro osim malo u socijalizmu ali i to je bio samo privid, tu je srpsko selo unisteno a nagomilana teska industrija i jos primitivnija proizvodnja!
A to istrazivanje u bugarskoj me ne cudi ja sam u proteklih 4-5 godina bio najmanje 50x tamo, tamo imamo 2 klase ljudi oni koji imaju i to bas bas imaju znaci mafiozi, i one koji nemaju krpe kraj sa krajem, sve sto se gradi i zida gradi mafia to nije nikakva tajna isto je  kod nas samo sto je kod njih stepen korupcije i kriminaliteta daleko veci nego kod nas, i kad mi neko kaze da su bolji od nas glavu bih mu otkinuo jer taj prica napamet ili je isao tamo samo na letovanje u hotelima ruskih mafioza!
IP sačuvana
social share
„Tromo se vreme vuče i ničeg novog nema, danas sve ko juče sutra se isto sprema."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


крв југа - душа истока

Zodijak
Pol
Poruke 1224
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Pa mi tek  ima za čim da žalimo. Imali smo veliku zemlju, uvaženu u svijetu, standard bolji od istoka, način života bolji od zapada. Bili smo samo svoji, a cijeli svijet je znao za YU. A sad . . . patuljci se svađaju čiji je veći.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 
Ako mogu da kažem pitanja su malo dvosmislaea i neuravnotežena. Nedostaje mi ono doba ne precizira da li je ono48. možda 58. ili 68. ili je ono 78. ili je 88.
Ekonomski sistem i imovina građana su se menjali kao i nivo represije vlasti.

Ne verujem da se iko ovde seća doba komunizma jer je u državi bio socijalizam kao sistem, komunisti su se vrlo rano opredelili na odustajanje od asketizma.

fali i odgovor da treba više podsticati preduzetništvo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Vid'o sam po štapu

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 467
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Komunizam je taj koji nas je i doveo do ovog gde smo sad. Svako pominjanje bilo kakve nove nacionalizacije nas ponovo vodi tamo.
Nacionalizacija koju Dominick spominje nije ona koju su sprovodili komunisti.
Takav zakon bi i kod nas trebalo doneti ali se on ne sme sprovoditi po komunističkim principima da je svako ko je bogat, mafijaš u pravom smislu te reči.
Navešću samo primer Šilerove gde je država slučajno ili namerno propustila da donese jedan takav zakon već je prelomila preko dinamita.
Tajkuni su stvarnost ne samo kod nas već i u svim zemljama koje su prošle ili prolaze kroz tranziciju a "zaslugu" za njihovo postojanje kod nas nose svi političari od 1990. godine pa do danas. Te tajkune ne bih povezivao sa klasičnim kriminalnim grupama koje se bave rasturanjem opijata, otmicama itd. Oni su "samo" koristili trenutne povlastice koje im je omogućavala aktuelna vlast u bilo kom periodu.
Zato se sad i dešava da su nekom tajkuni bili dobri dok su oni bili na vlasti a ne valjaju isti kad su dotični političari trenutno u opoziciji i obrnuto.
U svakom slučaju od nas zavisi a ne od onih koji te parole prosipaju.
Nažalost, ostalo nam je sada sve najgore iz komunizma a sustiže nas u ovom prelaznom periodu sve najgore iz kapitalizma.
Za sve treba vremena koje sigurno neće biti nimalo kratko.
Smrt komunizmu! 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 
Amerikanci imaju pravosudnu parolu: Otrovan plod sa otrovnog drveta. Što znači da svo bogatstvo koje je neko stekao korišćenjem prljavog početnog kapitala može biti oduzeto. Kompromitovali su ga pravosudnim sistemom u kome je pribavljanje dokaza suviše restriktivno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Vid'o sam po štapu

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 467
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Nekad a pogotovo sad, gledajući neselektivno praksu a ne papire, i zdravo drvo može doneti otrovan plod kao što i bolesno drvo može doneti zdrav plod.
Sve zavisi od zaštite i upotrebe "pesticida".
Amerika je neprimeren primer ali ti si to već navela.
Citat
Kompromitovali su ga pravosudnim sistemom u kome je pribavljanje dokaza suviše restriktivno.
Mada, možda je to ipak demokratija...?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0b1
mob
Apple iPhone SE 2020
Ovo je druga tema u kojoj se kao primer evrpske zemlje spominje - Bugarska...

Bugarska je sve samo ne evropska zemlja... meni i dan danas nije jasno kako su oni i Rumunija uposte stekli status kandidata za EU...
Bugarska je danas Srbija sa pocetka 90-ih...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ko ponese kajace se a ko ne ponese kajace se vise!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 6301
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia E
Nacionalizacija koju ja spominjemni pod tackom razno nije ista kao ona posle '45-e, ovo je klasicna nacionalizacija imovine koja je stecena nanelegalan nacini to je sve!
@Anea
Za rumuniju ne znma kako je stekla status a za bugarsku znam oni su 99-e omogucili prelet aviona iz turske i koriscenje svojih aerodroma za potrebe nato aviona u bombardovanju srbije, a krajem rata na pritisak amerikanaca ne dozvoljavaju rusma da ih prelete i zauzmu aerogrom slatinu samo za sebe *mislim da je i sa rumunima bilo slicno nisam siguran. Onda je eu pod pritiskom usa prihvatila bugarsku u eu. Ja sam bio zadnji put prosle godine tamo kada nisu trebale vize, hahahhah znate li vi sta je moj Nis za Sofiju, kao da poredimo na primer Minicevo i Berlin, ja sma mislio da je Nis u rupama i strokav ali ono je dno dna. Najvise me pogodilo kada jeneka njihova predstavnica neki faktor kao za stabilnost i pridruzivanje bila u beograd i pitaju je sta joj se svidja kaze pa svidja mi se sava centar kao beograd i tako to ali nisam sve videla, a sta joj se ne svidja, pa ne svidja mi se put od granice na ovamo prema beogradu, od dimitrovgrada do Nisa ima 100km ravno od tih 100km 15km je auto put sa punim profilom od nisa do beograda ima 250km znaci godpodja se krozsrbiju vozila 350km od toga 263km auto put i 35km magistralni (koji je nov) a ja imam do sofije odavde 150km i od toga 15km auto puta i to naseg. Putevi u bugarskoj su katastrofa bez oznaka i signalizacije rupa rupu stize. Nebitno vise o tome razlozi zbog kojih je usla bugarska su politicke prirode!
IP sačuvana
social share
„Tromo se vreme vuče i ničeg novog nema, danas sve ko juče sutra se isto sprema."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Vid'o sam po štapu

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 467
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Ovo je druga tema u kojoj se kao primer evrpske zemlje spominje - Bugarska...

Bugarska je sve samo ne evropska zemlja... meni i dan danas nije jasno kako su oni i Rumunija uposte stekli status kandidata za EU...
Bugarska je danas Srbija sa pocetka 90-ih...
U pravu si.
Kako su stekli pravo i to isto iskoristili mogu samo da  "zahvale" goegrafskom položaju  po kojem su blizu Rusije. To je interes U.S.A. Ja se nadam da će im ipak Rusija jebati majku pa da Evropa počne konačno razmišljati svojom glavom.
To je u interesu i Evrope i Nas a ne amerike čija je teritirija  daleko od svih ovih zbivanja. Pun mi je qrac ovakve evrope.
Nakon toga će i biti smisla pozivati se na E.U. i ulaska u nju.
« Poslednja izmena: 18. Dec 2007, 14:29:31 od Manzarek »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.1 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.