Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zakoni i pogreške u logičkoj argumentaciji  (Pročitano 33447 puta)
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Žena
Poruke 515
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Epa ovako, moram da se umesam
- sintagma 'zdrav razum' se u filozofiji koristi u negativnoj konotaciji, to jest u smislu razuma svakodnevnog coveka punog predrasuda.Zdav razum i logiku nikako ne treba identifikovati!
- pitanje da li su nam je nesto urodjeno( mislim na ideje, ili neka pravila misljenja) ili steceno, je uzasno staro filozofsko pitanje, o kome mozemo da raspravljamo do sutra, ali su ljudi pisali knjige i knjige o ovome.
-I ako se cini sasvim ociglednim, da li je nesto logicno ili nije, prosto bi se iznenadili,koliko je knjiga napisano i sistema, sa ogromnim logickim greskama, koje se provlace, ne tako ocigledno, a zbog kojih, sve pada u vodu.Mnosstvo nasih politicara se svakodnevno koristi hrpom logickih gresaka, ali voditelji programa ocigledno ne poznaju iste, kada im dopustaju da ih prave u toku razgovora.
-Logika ne moze da te nauci da mislis bolje, ali ti pruza uvid u metodu i mogucnosti, takodje te osposobljava da drugi ne prave budalu od tebe kada ti postavljaju zamrsene logicke igre, u kojima se cesto krije kontradikcija.
- Logika je organon( orudje) filozofije, bez njenog poznavanja bilo bi nemoguce citati filozofske knjige i validno ih tumaciti, i pronalaziti doslednosti i nedoslednosti istih, upravo iz tog pronalazenja osigurano je dalje nadogradjivanje sitstema
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 16
OS
Windows 7
Browser
Chrome 15.0.874.54
Ne znam izvor ni autora, ako neko sazna, bice mi drago da ga potpisem.

Po ovome je to izgleda Voja Antonić: http://www.vokabular.org/forum/index.php?topic=654.0;wap2

Pitao sam ga na fejsu, pa kada mi potvrdi javiću...
IP sačuvana
social share
"Ridicule is the only weapon which can be used against unintelligible propositions. Ideas must be distinct before reason can act upon them;" -Thomas Jefferson, July 30, 1816

Cogito ergo non credo!

Pedja
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.