Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zakljucavanje telefona od strane operatera (SIM lock)  (Pročitano 14146 puta)
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol
Poruke 7732
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.15
Izgleda da ova tema mnogo smeta Telenoru, pa je već 3 puta ne samo zaključana, nego i obrisana sa ES foruma, a na benchu zaključana odmah posle pojave trolova . . . .

Vidćemo šta će ovde biti . . . .  u toku dana ću postaviti sav materijal koji smo i tamo postavili.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Windows 7
Browser
Internet Explorer 8.0
Покретач сам овог проблема и теме на rapidserbia и Elite security а Magic master је пренео на benchmark и овде.  На Elite security је обрисана по други пут захваљујући бројним тровачима које је ангажовао моћни теленор а толерисао модераторски тим.  На benchmark-у је експресно закључана и остадоше форуми на  rapidserbia и овде.  
Не треба бити превише паметан па видети основни разлог за то.  На Elite security иде доста банера од теленора док је теленор пријатељ benchmark-а.  надам се да ће за бурек да . . . . . . . ???
Чим средим архиву, качим сав материјал па да их омастимо све заједно почев од теленора па до "интелектуалног" форума попут Elite security и benchmark где су смрадови неописиви.  Бар да имају муда па да отворено кажу да тему не могу толерисати јер имају кинту од теленора, они шатро тему бришу због троловања које су толерисали до лудила.  Неће ме чудити ако се то крдо говеда пресели и овде са свим ђубретом у својим главама.
Надам се да на овом форуму то неће проћи?!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol
Poruke 7732
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.15
Dakle u oktobru prošle godine je "provaljeno" da Telenorovi ugovori nisu potpuni, i da je zaključavanje koje vrše nije legalno po zakonu o zaštiti potrošača.
I rekoh, hajde da zatražimo svoja prava, i da roba koja je plaćena i postala moje vlasništvo bude funkcionlna 100 posto. Stižu mi odgovori od Telenora:









Pošto je pokretač teme na ESu dobio kodove od uvoznika, rekoh, možda i ne lažu, možda stvarno nemaju, da probam kod uvoznika. Od zastupnika CTa dobijam odgovore:



pa malo moralne pridike, na moju opasku da me je telenor nasamario



i posle nekog vremena kada sam pokazao mejl od Nokie (doći ćemo i do njega) gde oni kažu da Nokia nema veze sa zaključavanjem



Idemo dalje ... ... ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol
Poruke 7732
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.15
Dakle, Telenor tvrdi da nema unlock kodove, i daje svoje razloge zaključavanja, a jedan od njih je i PRAKSA u drugim zemljama, a ne spominje da je praksa da u drugim zemljama kodovi mogu i da se dobiju nakon isteka obaveze ....

No, idemo dalje... pokušavamo sa servisom, ovlašćenim, jer je telefon neispravan, ne ispunjava sve iz proizvodjačke deklaracije .... od servisa dobijam odgovor ...







Jedino oni kažu da operater zaključava telefone .

Pošto i uvoznik i operater tvrde da telefoni dolaze zaključani, i da oni nemaju ništa sa tim, obratih se i
Nokiji, da vidimo šta će oni da kažu. Prvih par puta su me upućivali na operaatera, ali kada sam rekao da sam
se već obraćaooperateru, i kako operater i uvoznik tvrde da Nokia zaključava telefone, i kako oni nemaju unlock kodove, dobio sam sledećih pae mejlova.

Ovde upućuju na operatera



a zatim





Dakle, NOKIA proizvode nazaključane telefone po narudžbini, a operater je posle taj koji zaključava i ubacuje brendiran softver i šta već ....

Dakel, posle ovih mejlova uvoznik kaže da mi ne može pomoći, telenor mi više ne odgovara na mejlove, a njihov ugovor se značajno promenio od 01.01.2011. gde je sada sve napisano u ugovoru. A dušebrižnici ih brane da je taj ugovor u skladu sa novim zakonom o zaštiti potrošača, a ja tvrdim da su morali da ga izmene, jer je stari bio previše "šupalj", i da je zakon o zaštiti potrošača postojao i pre.

Dakle, neki mehanizmi su pokrenuti, čekaju se neki odgovori, Telenor je platio kaznu jer nije bilo na prodajnim mestima pre istaknuto da su telefoni zaključani. čeka se RATEL sa odgovorom na još neka pitanja ....

Uskoro će i pokretač teme na ESu da postavi svoj "materijal", jer on ima i pisma iz ratela, telenora, od tržišne inspekcije itd .....

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 4310
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
Čekajte fora svega ovoga jeste da vi želite da kupite od operatera na ugovor sim free telefon po manjoj ceni, ili nešto drugo, ne mogu više da pohvatam?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol
Poruke 7732
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.15
Ne, želimo da otključaju sve telefone koji su nezakonito zaključani prethodnih godina.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 4310
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
Aha, OK.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 20016
Zastava Novi Beograd
OS
MacOS X
Browser
Safari 5.0.4
mob
Apple iPhone
Mene najvise zanima sta ratel kaze na sve ovo...
IP sačuvana
social share
Preporuka za clanove: Srpski pravopis 

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol
Poruke 7732
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.15
Čekamo dopis od RATELa ... u proseku šalju odgovor posle 3 meseca. 

ZX će okačiti prethodni njihov odgovor, ali se čeka još jedan....

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 177
OS
Windows 7
Browser
Chrome 10.0.648.151
mob
Samsung htc,nokia,huawei
Imate svu moju podrsku.Ako treba pred skupstinu pred skupstinu  Smile
Nadam se da cete uspeti u svojoj nameri  Smile
« Poslednja izmena: 20. Mar 2011, 20:15:03 od herojoddavnina »
IP sačuvana
social share
A M G
Ae
Zivi zivot punim plucima
Put od 20 000 milja pocinje jednim korakom...
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.067 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.