Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 00:49:42
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zabranjeno je biti žena  (Pročitano 7738 puta)
13. Sep 2011, 00:55:26
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

I Templari c'entrano sempre.

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 32002
Zastava Младеновац
Browser
Chrome 13.0.782.220
Ne znam zašto ovakav naslov ali evo jedne priče...

Zabranjeno je biti žena



Uzmemo kamenje za mljevenje, kojim inače usitnjavamo začine. Kamenje stavimo neko vrijeme u vatru i onda djevojčicama trljamo grudi, svaki dan. Sve samo da one ne bi tako brzo ostale trudne', opisuje Kamerunka Anne

Kwedi koja je 'peglala grudi' svojoj ćeri da je ne bi silovali, nije željela da ostane bez šanse da se obrazuje, uda ili normalno zarađuje novac.

Kwedi se nadala da će ovom mučnom metodom spriječiti rast grudi kod svoje ćeri Emilienne Ndombi, kao i majke više milijuna djevojaka u Kamerunu, Togou, Beninu, Nigeriji i Ekvatorijalnoj Gvineji koje svoju žensku djecu podvrgavaju peglanju grudi.

Cilj gore opisanog pritiskanja dojki vrućim kamenjem u djevojčica jest odgoda spolnog sazrijevanja, makar vizualno - kroz usporavanje rasta grudi metodom koja ničim nije dokazana da djeluje, izvještava Deutsche Welle. Njegova svrha je zaštita ženske djece od pohote muškaraca - silovanja i maloljetničkih trudnoća.

Posljedice su teške. Grudi koje su "peglane" u djetinjstvu postaju vrlo bolne kada djevojke postanu majke, a kako zbog nenormalnog izlaganja toplini stanice mogu nekontrolirano nabujati, kod tih se žena povećavaju šanse za dobivanje raka dojke.

"Dok dojim djecu grudi me strahovito bole da je to neizdrživo. Ovdje u selu mi majke sve imamo velike probleme s grudima", kaže Emilienne Ndombi iz maloga kamerunskog mjesta Yabassi, sjeveroistočno od lučkoga grada Douale. Srami se svojih ožiljaka na grudima i kaže da ju je strašno boljelo kad ju je majka Anne Kwedi masirala vrućim kamenjem "iz najbolje namjere".

Jednako srtrašno kao rezanje klitorisa

Osakatila je svoju ćer jer se osjećala bespomoćno i nije željela da Emilienne ostane trudna vrlo mlada i tako poput brojnih maloljetnih majki u Africi ostane bez šanse da se obrazuje, uda ili normalno zarađuje novac.

Liječnici poput kamerunskog ginekologa Dennisa Kafunde upozoravaju na moguće teške posljedice ovog pokušaja obuzdavanja hormona, s tim da je najteža upravo rak dojke.

"To osjetljivo tkivo maltretirati tako velikom vrućinom, za to nema nikakvog razumnog medicinskog razloga. To je jednostavno brutalno i u biti je jednako strašno kao i spolno sakaćenje", kaže Kafunda, prenosi DW.

Kontracepcija je, zahvaljujući nedovoljnoj izobrazbi stanovništva i rigidnim stavovima utjecajne Rimokatoličke crkve, i dalje tabu u mnogim dijelovima Afrike. Isto se odnosi i na ženino pravo na odluku o prekidu trudnoće.

Net.hr
IP sačuvana
social share
Let me tell you something you already know. The world ain't all sunshine and rainbows. It's a very mean and nasty place and I don't care how tough you are it will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me, or nobody is gonna hit as hard as life. But it ain't about how hard ya hit. It's about how hard you can get hit and keep moving forward. How much you can take and keep moving forward. That's how winning is done! Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Chrome 13.0.782.220
mob
Nokia 
Ja ...ostanem zgranuta kad vidim kako se u Africi postuju neka praistorijska obelezja i neki rituali koji su na ivici razuma.
Jako je cudno to sto je jedan kraj planete zagrezao u jednu a drugi u drugu krajnost.
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 13.0.782.220
mob
Apple iPhone SE 2020
Kontracepcija nije tabu zbog katolicke crkve, vec zato sto nece da je koriste...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Chrome 13.0.782.220
mob
Nokia 
Ma to treba podhitno civilizovati!! Jebeni pagani sadisti i mazohisti  Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 13.0.782.220
mob
Apple iPhone SE 2020
Vidis... tu se ne slazem sa tobom...

Mislim da im je bilo mnogo bolje dok su ziveli na svoj nacin, a ne na ovaj zapadnog coveka... Jednostavno... kroz kulturu i prirodu je regulisano stanje... i bilo im je dobro... za njihove standarde...

A da bi oni dosli na nivo danasnjeg zapadnog coveka koji visok standard, posao i jedno dete... bilo bi potrebno mnogo, mnogo vekova (prosto, ne mozes sve o-ruk, potreban je odredjeni posao) i mnogo para... previse...

I uvek bi postojao taj rascep izmedju jednih i drugih, jer ovi drugi nikada ne bi mogli da prihvate prikljucak...

Pa pravi primer za to je Japan... znam... davim s njim... koji je ekonomski ekstremno jak, ali koji je i dalje ksenofobicno, zatvoreno drustvo u kome postoje velike podele od licnog plana do socijalnog... a tek odnos prema strancima... Ihaj...

Tako da... ja sam uvek za to da se kulture ostave takve kakve su... i priroda ce odraditi svoje...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Chrome 13.0.782.220
mob
Nokia 
A kako povezujemo sa zapadom i civilizacijom to trljanje grudi i sakacenje polnih organa - seca klitorisa?
Ja mislim da toj samo vecito sakacenoj zenskoj deci moze biti samo bolje, i da za njihove uslove zivota i ne treba vise od jednog deteta , posto prave samo sirotinju koja umire od gladi.
Taj disbalans nikako ne moze da bude dobar za celu planetu, zbog bezbroj zaraza, bolestina koje se "kote" u njihovim savrsenim zaostalim prljavim uslovima....
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 13.0.782.220
mob
Apple iPhone SE 2020
Pa, to je ono sto je zanimljivo... nalecemo na gomilu paradoksa...

Sta vise... 20. i 21. vek su vreme u kome bujaju paradoksi...

Na Zapadu postoji trend preterane seksualizacije dece... majicice za bebe na kojima pise Sexy bitch, stiklice, devojcice koje se guraju na izbore, modeling... a ono sto je npr. zanimljivo je da sve cesce cujem price o tome kako majka govori cerki da je najvaznije da se dobro uda, bez obzira na sve... a posao, obrazovanje i karijeru ce da ima kad bude imala... Vazno je biti lep... ako nisi lep... neces uspeti u zivotu, imati porodicu, decu, imovinu...

Devojcice se jako rano... sve ranije upustaju u seksualne odnose... iz trenda, zbog okoline, pa cak i porodice ... cuveno, ostaces usedelica... 

Ali ni to nije dovoljno... zena pored toga sto je lepa... mora da bude i pametna i obrazovana, a ako po citav dan zivis u salonu, kada ces da se edukujes, pri tome ne mislim na skolu i fakultet, vec na ovo opste obrazovanje... upucenost u to sta se desava u svetu...

Tako da u principu... secenje klitorisa vs. secenje emotivnog klitorisa... mala je razlika...

Doduse... ni ta kasapljenja nisu deo muslimanske kulture... vise je to neki predislamski uticaj i jos jedan znak vecitog straha muskaraca od zena...



Pa, ipak... zena koja je obrazovana, civilizovana, lepa i generalno pokriva sva ta polja, opet je pretnja... necemu... i bude oznacena kao - kurva, laka zenska ili usedelica, matorka... Kako kome odgovara... A to predstavlja neko emocionalno secenje klitorisa ili smanjivanje grudi.. ubijanje zenstvenosti... od strane drugih... takodje...



IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Chrome 13.0.782.220
mob
Nokia 
Da, sa razlikom da kod nas u civilizaciji ima JOS uvek normalnoig sveta , kao kod nas u Srbiji, hteli ili ne ipak smo norm,alniji od zapada kako god to smesno zvucalo.
To sto si napisala je primer Amerike, i jos nekih zemalja polovicno.
Emotivno sakecenje dece je kaznjivo, suocavamo se svakodnevno sa vestima o oduzimanju dece roditeljima ....
Opet je sve bolje nego fizicko sakacenje ...
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 13.0.782.220
mob
Apple iPhone SE 2020
Sta ja znam... i mi sve vise tonemo u taj Zapad... i to bez kontrole...
Niko, ali niko da se zapita da li nam sve to bas treba...

Eto, taj primer - Vazno je cero da se ti dobro udas - je primer koji je mene zgrozio, jer potice od osobe za koju bi ocekivao da ima malo visi nivo svesti - umetnica, obrazovana, emancipovana zena koja je videla sveta... ali izgleda da je daleko od tog sarenila urbanog zivota koji prodaje drugima... Ipak je u dubini duse jedna prostakusa koja bi svoje rodjeno dete prodala za malo slave... (nije u pitanju javna licnost, da ne bude zabune... )

Na mojoj lestvici... ipak je to emocionalno sakacenje na vrhu... jer takve rane nikada ne zarastaju, bez obzira sta psiholozi\psihoterapeuti\psihijatri govorili...

Naravno.. jos gore je kada je ono praceno i fizickim kasapljenjem...

Ali.. sve te kampanje... jednostavno.. pogresno se sprovode... jer na kraju dana... majka je ta koja dopusta da se njenoj cerki odsece klitoris... ili joj stavlja vrelo kamenje na grudi...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 117
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
Vidis... tu se ne slazem sa tobom...

Mislim da im je bilo mnogo bolje dok su ziveli na svoj nacin, a ne na ovaj zapadnog coveka... Jednostavno... kroz kulturu i prirodu je regulisano stanje... i bilo im je dobro... za njihove standarde...

A da bi oni dosli na nivo danasnjeg zapadnog coveka koji visok standard, posao i jedno dete... bilo bi potrebno mnogo, mnogo vekova (prosto, ne mozes sve o-ruk, potreban je odredjeni posao) i mnogo para... previse...

I uvek bi postojao taj rascep izmedju jednih i drugih, jer ovi drugi nikada ne bi mogli da prihvate prikljucak...

Pa pravi primer za to je Japan... znam... davim s njim... koji je ekonomski ekstremno jak, ali koji je i dalje ksenofobicno, zatvoreno drustvo u kome postoje velike podele od licnog plana do socijalnog... a tek odnos prema strancima... Ihaj...

Tako da... ja sam uvek za to da se kulture ostave takve kakve su... i priroda ce odraditi svoje...
Немој дирати Јапанце једини нормални народ тренутно на свету.
Па ја не замеравам њихов однос према странцима, пошто сматра да сваки нормални народ мора да се односи према уљезима на тај начин да не дође до угрожавања њихове културе.
А што се тиче Африканаца, то су невероватно неинтелигентна  бића кад су дозволила колонизаију.
Без мудрости и капитала белог или жутог човека, они би се вратили у пећинско доба- Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 00:49:42
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.