Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zaboravljeni: Zoran Petrovic iz Temerina  (Pročitano 3488 puta)
11. Nov 2004, 17:42:29
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Zoran Petrović ne seća se događaja od pre šest meseci kada je brutalno pretučen u Temerinu, ali ga više boli "amnezija" političara koji su ga zaboravili

BEOGRAD - Zoran Petrović (37) iz Novog Sada, koga su pre pola godine u Temerinu zverski pretukla petorica Mađara, i danas oseća teške posledice događaja koji je potresao celu Srbiju. Zoran je kraj temerinske pijace pronađen bez svesti u lokvi krvi, nag, sa džakom na glavi, tragovima mokraće po telu i zabodenom drvenom palicom u anusu. On i dalje pati od amnezije i ne može da da odgovor na pitanje zašto se grupa krvožednih Temerinaca, predvođena Ištvanom Marijašom, tako brutalno obračunala sa njim.

Zoran kaže da se relativno dobro oseća i da se polako vraća nekom normalnom životu, ali da ga je posle batina najviše zabolela amnezija stranačkih čelnika koji ga nikada nisu podsetili niti pružili bilo kakvu pomoć.

- Niko me posle svega nije pozvao da pita kako sam i da li mi nešto treba, a mnogi su mojom tragedijom "poentirali". Sećam se kada me je još u bolnici podsetio Rasim Ljajić. Pitao me je da li sam napadnut na nacionalnoj osnovi. Rekao sam da nije u pitanju nikakav nacionalizam, ali nacionalizam sa moje, a ne sa njihove strane. To mu je bilo dovoljno. Okrenuo se tada prema novinarima i rekao im: "Eto vidite da se ne radi o napadu na nacionalnoj osnovi." Pružio mi je ruku, izašao, i nikada ga više nisam video - priča za Kurir Zoran Petrović, koji živi od majčine mizerne penzije i socijalne pomoći od 3.000 dinara.
   
      

Oči u oči sa napadačima

Zoran kaže da je nedavno video svoje ubice predvođene Ištvanom Marijašom koji je, kako saznajemo, već "odležao" osmogodišnju kaznu zatvora zbog silovanja.
- Sedeo sam ispred sudnice kada je policija uvodila moje napadače. Gledao sam ih jednog po jednog. U jednom trenutku, moj i Marijašov pogled su se susreli. Gledao me, a onda se cinično nasmejao. U momentu sam se uplašio njegove hladnokrvnosti i količine mržnje i nasilja koju sam video u njegovim očima. Možda umišljam, ali mi je čudan i način na koji se vodi proces protiv njih. Na četiri dosadašnja pretresa, odgovarajući na brojna pitanja sudije, u nekim trenucima sam se osećao da su uloge zamenjene, da sam ja optuženi, a oni žrtve - kaže Petrović.
      
      
      
   

Majka Vera je kucala na vrata mnogih vojvođanskih stranačkih lidera koji su je odbili rečima da "nemaju budžet za ovakve slučajeve". Nije ih zaboravila jedino "Novosadska mlekara" koja im šalje mleko i sokove i "Minakva" koja Zoranu obezbeđuje destilovanu vodu.

Zoran se i danas ne seća tragičnog događaja ispred temerinskog kafića "Kaja", ali su mu, kako kaže, neki od očevidaca ispričali da je te večeri malo više popio i da je konobarici nešto dobacivao.

- Kao kroz maglu se sećam da sam tog popodneva došao u Temerin kod devojke Edit Farago, sa kojom sa četiri godine bio u vezi. Posvađali smo se a ja sam svratio u "Kaju" u kojoj se uglavnom skupljaju Mađari da popijem koju i da se malo opustim. Konobarici sam verovatno nešto rekao i ubrzo izašao iz kafane. Tu nastaje potpuni prekid, a sledeće čega se sećam je buđenje u šok-sobi i nesnosni bolovi koje sam osećao.

Čovek koji je ležao pored mene rekao mi je šta su mi petorica Mađara uradila. Osećao sam se bedno i poniženo. Ubrzo sam u novinama video svoju sliku sa nabijenom motkom u anusu. To je za mene bio poziv na Jasenovac - priča Petrović. On je saznao i da su napadači te večeri došli u Urgentni centar u Temerinu da ga "dokrajče". Veruje da je samo pukom srećom ostao živ.

Sebe je, kaže, tada video kao "bure baruta" na koje je samo trebalo "kresnuti" šibicu i rasplamsati nacionalnu mržnju u Vojvodini.

- Napad na mene se, igrom slučaja ili ne, dogodio uoči predsedničkih izbora. Saznao sam da su se posle mog stradanja spremali neki Srbi iz Vojvodine da sa bakljama ušetaju u Temerin. A ja sam zarad mira u Vojvodini bio spreman da stupim u kontakt sa predsednikom Borisom Tadićem, koji je u to vreme obećavao sve i svašta, i da zajedno sa njim pozovem na smirivanje strasti - priča Zoran, koji za deset dana ima zakazanu još jednu operaciju debelog creva. Nada se da će se posle toga zauvek osloboditi cevi i kese prikopčane na stomaku, pomoću koje obavlja nuždu.
(Lj. K.)
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.066 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.