Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Za zločin u Doboju: Predrag Kujundžić osuđen na 22 godine zatvora  (Pročitano 9705 puta)
30. Okt 2009, 15:29:26
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3140
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.4
mob
SonyEricsson k850i
24SI - Nepravosnažnom presudom Suda BiH Predrag Kujundžić proglašen je krivim za ratni zločin počinjen u Doboju i osuđen na kaznu zatvora od 22 godine, prenosi BIRN-Justice Report.

Predrag Kujundžić je proglašen krivim jer je kao komandant jedinice "Predini vukovi", koja je djelovala u sklopu Vojske Republike Srpske (VRS), počinio zločin protiv čovječnosti na području Doboja.

"U okviru širokog i sistematičnog napada vojske i policije Republike Srpske Kujundžić je kao komandant jedinice "Predini vukovi" izvršio, poticao i nije spriječio seksualno ropstvo, silovanje, progon i druga nečovječna djela", kazao je sudija Šaban Maksumić, dodajući da su sva djela urađena s "diskriminatorskom namjerom".

Prema nepravosnažnoj presudi, Kujundžić je kriv za prinudno preseljenje stanovništva iz naselja Grapska i nečovječno postupanje prema muškarcima iz mjesta Bukovačke Čivčije, kao i za to što nije poduzeo mjere da spriječi odvođenje muškaraca iz logora "Perčin disko" u živi štiti kada je njih 17 poginulo.

Kujundžić je proglašen krivim i za silovanje i držanje u ropstvu zaštićene svjedokinje na ovom suđenju, koja je tokom rata bila maloljetna. Također je proglašen krivim za nagovaranje osobe s nadimkom Golub na silovanje.

"Kujundžić je nakon silovanja svjedokinji 2 naredio da će morati raditi sve što od nje bude tražio od juna do decembra 1992. godine. Time ju je prisilio na seksualno ropstvo. Držao je psihološku kontrolu nad njenom seksualnošću, tjerao je da nosi na lančiću privjesak križ, promijenio joj ime u srpsko, tjerao je da oblači srpsku uniformu", obrazložio je odluku sudija Šaban Maksumić, predsjedavajući sudskog vijeća.

Kujundžić je proglašen krivim i za nečovječno postupanje prema zaštićenom svjedoku koji je bio zatvoren u Centralnom zatvoru u Doboju.

Prema presudi, Kujundžić je oslobođen da je učestvovao u višestrukom mučenju civila u "Perčinom disku", koje je uključivalo nanošenje ozbiljnih fizičkih povreda, i prisiljavanje civila "da jedu sapun i tuku se između sebe".

"Sudsko vijeće nije moglo utvrditi da je optuženi znao za radnje svojih vojnika. "Perčin disko" nije bio pod odgovornošću optuženog. Izvedeni dokazi su ukazali da su dolazili različiti pripadnici u taj logor", kazao je Maksumić, dodajući da za ovu oslobađajuću tačku nije utvrđen "obligatorni element" da je postojala komandna odgovornost.

Prilikom odmjeravanja visine kazne sudsko vijeće je imalo u vidu i olakšavajuće okolnosti i to da je optuženi porodičan čovjek i da nije ranije osuđivan, dok su kao otežavajuće uzeli broj žrtava te maloljetnost silovane osobe.

Troškovi krivičnog postupka, prema nepravosnažnoj presudi, djelomično su pali na teret države i to dio koji se odnosi na oslobađajući dio presude, a za osuđujući će troškove snositi optuženi.

Oštećeni u ovom postupku, prema presudi su upućeni na parnični postupak. Na ovu presudu, mogućnost žalbe imaju obe strane u postupku.

(fena)


http://www.24sata.info/vijesti/dogadjaji/18939-zlocin-Doboju-Predrag-Kujundzic-osudjen-godine-zatvora.html

doako jos jedan borac za nezavisnu PC...predo zlocinac...a mati mu muslimanka  Smile   
« Poslednja izmena: 30. Okt 2009, 15:43:33 od inzko80 »
IP sačuvana
social share
Sarajevo je jedan od najvećih gradova svijeta, gdje se susreću istok i zapad, staro i novo. Posljednjih nekoliko godina grad je već postojećoj mješavini povijesnih i kulturnih znamenitosti pridodao butik-hotele, uber-trendy barove i gurmanske restorane. Već je jasno da ovaj grad postaje Europska prijestolnica kulture u 2010.


Leonardo je mrtav, Mikelandjela vise nema, Ajnstajn nije vise medju nama... a ni ja se ne osjecam bas najbolje.

"Spasi me bože i secesionista i unitarista...isti mentalni sklop, ista vjersko - ideološka osnova, isti kriminalni nagon...secesionista je unitarista, samo na manjem komadu tla..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.4
e šabane
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3140
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.4
mob
SonyEricsson k850i
e šabane

de malo prokomentarisi to za sta je osudjen...  Smile
IP sačuvana
social share
Sarajevo je jedan od najvećih gradova svijeta, gdje se susreću istok i zapad, staro i novo. Posljednjih nekoliko godina grad je već postojećoj mješavini povijesnih i kulturnih znamenitosti pridodao butik-hotele, uber-trendy barove i gurmanske restorane. Već je jasno da ovaj grad postaje Europska prijestolnica kulture u 2010.


Leonardo je mrtav, Mikelandjela vise nema, Ajnstajn nije vise medju nama... a ni ja se ne osjecam bas najbolje.

"Spasi me bože i secesionista i unitarista...isti mentalni sklop, ista vjersko - ideološka osnova, isti kriminalni nagon...secesionista je unitarista, samo na manjem komadu tla..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3140
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.4
mob
SonyEricsson k850i
da malo prokomentarisemo ovaj dio :


"Kujundžić je nakon silovanja svjedokinji 2 naredio da će morati raditi sve što od nje bude tražio od juna do decembra 1992. godine. Time ju je prisilio na seksualno ropstvo. Držao je psihološku kontrolu nad njenom seksualnošću, tjerao je da nosi na lančiću privjesak križ, promijenio joj ime u srpsko, tjerao je da oblači srpsku uniformu", obrazložio je odluku sudija Šaban Maksumić, predsjedavajući sudskog vijeća.


nije je tjerao da promjeni ime u "jane smith" nego u srpsko ime
nije je je tjerao da postane budista , vec da nosi kriz (pravoslavni, toliko je ocigledno)
tjerao je da oblaci srpsku uniformu , a ne recimo uniformu hitne pomoci

to govori o tome koga kujundzic predstavlja, a u presudi ne pise nista o tome da ga je neko od srba pokusao zaustaviti u stvari koliko sam ja radio na slicnim slucajevima uglavnom su se smijali sa strane ili okretali glavu po sistemu "ma sta me briga nek kolju balije
IP sačuvana
social share
Sarajevo je jedan od najvećih gradova svijeta, gdje se susreću istok i zapad, staro i novo. Posljednjih nekoliko godina grad je već postojećoj mješavini povijesnih i kulturnih znamenitosti pridodao butik-hotele, uber-trendy barove i gurmanske restorane. Već je jasno da ovaj grad postaje Europska prijestolnica kulture u 2010.


Leonardo je mrtav, Mikelandjela vise nema, Ajnstajn nije vise medju nama... a ni ja se ne osjecam bas najbolje.

"Spasi me bože i secesionista i unitarista...isti mentalni sklop, ista vjersko - ideološka osnova, isti kriminalni nagon...secesionista je unitarista, samo na manjem komadu tla..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ko ponese kajace se a ko ne ponese kajace se vise!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 6301
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.4
mob
Nokia E
Ovaj covek je osudjen sta jos oces????
IP sačuvana
social share
„Tromo se vreme vuče i ničeg novog nema, danas sve ko juče sutra se isto sprema."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4610
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.4
uzasno! ne mogu da verujem sta sve ljudi rade!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.4
zamisli natero je da nosi krst  Smile Smile Smile

ali za silovanje 22 godine,šta reći nego e šabane
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Sreća je kada ti smrt zakuca na vrata a ti nisi tu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15304
Zastava Сремска Митровица
OS
Windows Vista
Browser
Safari 4.0.3
mob
Alcatel 
uzasno! ne mogu da verujem sta sve ljudi rade!!!
Užasno jeste, ali da li te je užasnulo bombardovanje Srbij od strane Nato pakta?



Bestijalno iživljavanje

Dok je u muslimanskom delu Sarajeva trajao progon preostalog srpskog stanovništva, svetska štampa pisala je o srpskom teroru i silovanjima - tako je list Džumhuri islami tvrdio da su Srbi silovali 33.000 muslimanki u BiH.
U stvarnosti, u muslimanskom delu Sarajeva dešavaju se mnogobrojna silovanja Srpkinja. Hamo Lokvančić silovao je žene u Hrasnici, a prema mnogobrojnim svedočenjima, u tim zločinima naročito se isticao Mirsad Ašani, muslimanski policajac, koji je u bordelima na Ciglanama, gde su dovođene i devojčice koje su imale svega 12 godina, silovao veliki broj maloletnih Srpkinja.
Svedočenja žrtava
U svedočenju Zorana Jovanovića piše i ime Keme Dautovića iz Buća potoka: „Tukli su svi odreda u svako doba dana i noći, tukli su i silovali i žene i muškarce, čak su i staricu od 60 godina silovali pred nama“.
U sudskim spisima zabeležen je i ovakav podatak: „Edin Mehić je sa Fejsalom Džipom nasilno odvodio maloljetne djevojke i djevočice srpske nacionalnosti i primoravao ih da za novac, cigarete i alkohol seksualno opšte sa „unproforcima“ iz arapskih zemalja. Sedamnaestogodišnju Natašu, čiji su roditelji poginuli u masakru u Miskinovoj ulici, na silu su odvozili u kasarnu „Maršal Tito“ i tu su je držali.

TRUDNOĆA
Na Akušersko-ginekološkoj klinici u Beogradu Mila R. (majka dvoje dece) svedoči: „LJubomir, ne mogu da se sjetim prezimena, ubio se, jer su mu silovali pred kućom ženu i kćerku. Znam da su prvo zaklali Đukić Stojana i njegovu ženu Katu, inače Hrvaticu. Kad su dolazili da nas siluju, prvo su nam vezivali oči maramom da ne bismo vidjele ko su zločinci. Dolazili su kad god su htjeli. Ređalo se često i po desetak njih na jednoj ženi... Nisu htjeli da me razmijene dok beba nije oživjela u trbuhu“.
Krajem 1992. godine ova nesrećna žena rodila je mrtvo žensko dijete.
ZLOSTAVLJANJE DEVOJČICA
Posebno je potresno svedočenje o zločinima Mušana Topalovića Cace, jednog od komandanata tadašnje Armije BiH. U drugoj polovini februara 1993. godine dovedena je 12-godišnja devojčica, koja je silovana sa ostalim starijim devojkama.
„Djevojčicu su doveli Jusuf Lando i Suad Milić. Lando je djetetu ruke vezao za krevet i silovao je, a zatim su to učinili Suad Milić, Amir Hodža, Enver Zjaljaj i Ferid Kajanija. Dijete je sve vrijeme plakalo. Kada je Ferid Kajanija počeo silovanje - djevojčica je umrla. Potom je njeno tijelo Jusuf Lando strpao u najlon kesu i bacio u jamu na Kazanima“.
Ovo piše u sudskim spisima sa suđenja Topalovićevoj grupi sa Kazana.
Među onima koji su silovali ovu djevočicu bio je i muslimanski oficir veze izvjesni Tolj“.
I izveštaj UN od 18. decembra 1992. godine, koji nosi signaturu S-24991, jasno se govori da su silovali srpske žene muslimanski i hrvatski vojnici, uključujući i postojanje javnih kuća gde su dovođene srpske devojke. Ovaj izveštaj je dugo bio sakriven od očiju svetske javnosti.
U jednom drugom izveštaju komisije UN, koja je ispitivala područja koja su kontrolisali Srbi, doslovno piše: „Svi pokušaji da se lociraju i utvrde određena mjesta gdje su žene navodno držane u zatvoru i navodno silovane bili su neuspješni. U nekim slučajevima navodni logori za silovanje bili su potpuno prazni kad su ih posjetile delegacije komisije“.
Ali ovakvi izveštaji nisu pomogli da se slika o Srbima promeni u svetu, pošto su mediji prvo plasirali zločin, a poslije se tragalo da se on potkrepi činjenicama - navodi se u knjizi „Zločini nad srpskim civilima u Sarajevu“.
Krici i jauci
Danilo Dželetović u svojoj knjizi „Zločini u Hrasnici“ navodi da je grupa pripadnika Vojne policije Četvrte motorizovane brigade armije BiH, koju su činili Haris Ibrahimović, Pero Šutalo, zvani Ustaša, Suad Dedović, zvani Ciko, i Albin Lokvančić, zvani Done, jedne noći između 22. i 25. maja 1992. godine organizovali žurku u jednom stanu u Školskoj ulici, gde su doveli Brankicu Lakić, koju su silovali, a zatim ubili iz vatrenog oružja.
Ovo ubistvo je pripisano Harisu Ibrahimoviću, koji je navodno bio zatvoren, ali je pušten zato što je „dokazano“ da je Brankica „sama uzela Harisov pištolj i izvršila samoubistvo“. Međutim, nakon mesec dana u garaži Save Mandića u Hrasnici pronađen je leš ove dvadesetogodišnje devojke i nije bilo teško ustanoviti da je ubijena, kako i piše u izveštaju patologa. Da bi sakrili ovaj zločin, piše Srna, pripadnici jedinice Fikreta Pljevljaka zakopali su Brankicu, a na njen grob postavili su nišan bez imena i prezimena.
Dve silovane sarajevske Srpkinje dale su iskaze u Genekološko-akušerskoj klinici u Beogradu prije prekida trudnoće. Jedna od njih priča: „Prvo su silovali Jelenu... Alibaba mi je pocijepao odjeću. A s obzirom na to da sam bila nevina, bio je jako grub. Tukao me krvnički, a onda me prisilio na oralni seks... iz druge prostorije čuli su se krici i jauci drugih žena“.
Druga žena priča: „Neprestano su nas tukli i silovali neizmjenično, a nekada je i njih 20 znalo da se izmijenja na meni... Jednom prilikom su tjerali oca da siluje sedamnaestogodišnju kćerku....“
Priznanja
Silovanja su priznavali i oni koji su u njima učestvovali, poput Alije Selimagića: „Naprije sam ušao u jednu kuću zajedno sa Havić Enesom, Hodžić Bećirom i Mujčin Senadom, gdje smo zatekli čovjeka i ženu i njihovu kćerku, koja je imala oko 23 godine. Najprije smo vezali oca i majku, a zatim smo silovali kćerku. Prvo sam je silovao ja, a nakon mene i ostali. Zatim smo silovali i njenu majku, a nakon toga ja sam zaklao majku, a Havić oca“.
Žena koja je u to doba imala 70 godina (svedok broj 268-98-7) takođe je bila silovana. „Kad su me uveli unutra, tamo je bilo desetak nesrećnih Srpkinja, sve su bile izbezumljene i pogažene... Izvode ih svaku noć. Jedne noći digoše i mene. Tamo je bila jedna mlada žena - djevojka od dvadesetak godina“ - navodi ovaj svedok. Ona zatim opisuje da je devojka koju su silovali bila sva izubijana, te da je nikad poslije toga više nije videla.
U sarajevskoj četvrti Pavle Goranin naročito se „isticao“ Zeno Dacić, Sandžaklija. Evo kako njegov zločin opisuje jedna o njegovih žrtava: „Ja i moja drugarica zaustavljene smo na ulici tako što nam je pucano iznad glava. Utjerali su nas u neku kuću. Poslije nekoliko šamara pala sam na pod. Nogom su mi razbili arkadu.... Naređeno nam je da se skinemo. Opljačkan nam je novac iz odjeće... Silovanje je trajalo više sati, a učestvovalo je više njih. Nakon toga istjerane smo bose i gole na ulicu i zaprijećeno nam je da nikom ništa ne govorimo, inače će nas poklati“.


Glas Javnosti



Gde si Klićo , nad ovim se ne zgražavaš, jer su Srbi žrtve?
« Poslednja izmena: 30. Okt 2009, 22:34:51 od Perudji »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3140
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.4
mob
SonyEricsson k850i
jebeno vam se sa istinom suocit pa odmah opravdavate ovaj predin zlocin....
ovdje i na ovom mjestu vecina foruimasa iima problema sa tim...Istina je da su pojedini pripadnici Cacine brigade pocinili strašne zlocine na "Kazanima" i silovanja...nema se tu šta ubjedjivat nit tražit opravdanje nit umanjivat taj zlocin....istina je da je ucinjen zlocin u Grabovici, nema opravdanja nit olakšavajucih okolnosti pa da je u pitanju i moj sin--zlocinac je zlocinac i njemu je mjesto iza rešetaka do kraja života...o tim zlocinima kod nas se pisalo odma po zavrsetku rata...



IP sačuvana
social share
Sarajevo je jedan od najvećih gradova svijeta, gdje se susreću istok i zapad, staro i novo. Posljednjih nekoliko godina grad je već postojećoj mješavini povijesnih i kulturnih znamenitosti pridodao butik-hotele, uber-trendy barove i gurmanske restorane. Već je jasno da ovaj grad postaje Europska prijestolnica kulture u 2010.


Leonardo je mrtav, Mikelandjela vise nema, Ajnstajn nije vise medju nama... a ni ja se ne osjecam bas najbolje.

"Spasi me bože i secesionista i unitarista...isti mentalni sklop, ista vjersko - ideološka osnova, isti kriminalni nagon...secesionista je unitarista, samo na manjem komadu tla..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Sreća je kada ti smrt zakuca na vrata a ti nisi tu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15304
Zastava Сремска Митровица
OS
Windows Vista
Browser
Safari 4.0.3
mob
Alcatel 
Klićo javi se. Zašto se sada ne zgražavaš. Da li su Srbi bezvredni za tebe??????? Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.